У ТРАВНІ КІЛЬКІСТЬ ОТОВАРЕНИХ РЕЦЕПТІВ ЗА ПРОГРАМОЮ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

ЗРОСЛА МАЙЖЕ НА ТИСЯЧУ  

Упродовж травня аптеками КП «Фармація» за програмою «Доступні ліки» відпущено ліків за 71 481 рецептом на загальну суму понад 3 млн 571,6 тис. грн. Кількість отоварених рецептів у травні зросла майже на тисячу, що свідчить про довіру киян до комунальних аптек.

За інформацією КП «Фармація», як і у квітні, найбільшу кількість ліків було відпущено аптеками, розташованими у Дніпровському районі. На тисячу рецептів більше, ніж у квітні, видано препаратів за програмою «Доступні ліки» комунальними аптеками Солом’янського, майже на тисячу отоварили аптеки Подолу.

 Хрещатик. – 2017. – 4 лип. – С. 16.

 

ДО  ПРОГРАМИ «ДОСТУПНІ ЛІКИ» ДОЛУЧАЮТЬСЯ ПРИВАТНІ АПТЕКИ

Наразі у Києві за зазначеною програмою відпускають лікарські засоби із відшкодуванням вартості у 261-ій аптеці. Механізм роботи тут наступний: держава компенсує вартість препарату, виробник якого подав заявку на участь у «Доступних ліках» за найнижчою ціною. Саме його пацієнт отримує безкоштовно. Якщо ціна медзасобу не перевищує граничну оптово-відпускну, пацієнт може отримати ліки, доплативши лише різницю між розміром відшкодування за упаковку та фактичною вартістю. Ціну, яку повністю відшкодовує держава, встановив уряд після того, як її визначило МОЗ шляхом порівняння вартості на аналогічні міжнародні непатентовані назви у 5 сусідніх країнах: Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії.

 Виходячи із можливостей бюджету та враховуючи потреби людей у ліках, до програми включено 157 препаратів, із яких близько 50 – іноземного виробництва. Безоплатно пацієнти можуть отримати 23 лікарські засоби, у тому числі 3 імпортні, решта препаратів відпускається з частковою доплатою. Наприклад, засіб від бронхіальної астми, який коштує 605 гривень, хворий зможе придбати за 80 гривень, решту компенсує держава.

 Хрещатик. – 2017. – 14 черв. – С. 128.

 

ПОНАД  70 ТИСЯЧ РЕЦЕПТІВ ОТОВАРЕНО ЗА ПРОГРАМОЮ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

За перший місяць роботи програми «Доступні ліки» в КП «Фармація» відпустили ліків більш ніж за 70 тисячами рецептів.

«У квітні в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки», спрямована на забезпечення доступними за ціною ліками хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Асортимент лікарських засобів, що увійшов до переліку торгових назв програми, підібраний відповідно до поширеності хвороб і смертності, галузевих стандартів у лікуванні найпоширеніших захворювань. Так, було включено 157 торгових назв препаратів за 21 міжнародною непатентованою назвою»,- розповів заступник голови КМДА Микола Поворозник. За його словами, одним із перших у державі в програму «Доступні ліки» включилося КП «Фармація», яке виконує функції соціальних аптек у столиці, й сьогодні залишається єдиним у місті підприємством, що підписало угоду про участь в урядовій програмі.

Визначено 57 аптек і 1 аптечний пункт для відпуску лікарських засобів за програмою «Доступні ліки», щоб жителям усіх районів міста було зручно отримати свої ліки поблизу лікувального закладу чи недалеко від дому.

Лише за перші два тижні роботи за цією програмою комунальні аптеки Києва, які долучилися до урядової ініціативи, відпустили ліків за понад 26 тисячами рецептів. За місяць роботи аптеки КП «Фармація» відпустили препаратів за 70 512 рецептами. Загальна сума, на яку в Києві відпущено ліки за програмою, склала понад 3 млн гривень. Найбільше засобів відпущено аптекою № 31, що розташована в Голосіївському районі, де пацієнти отримали ліки за 2 954 рецептами на загальну суму більше 116 тис. грн.

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 25 мая. – С. 2;

Хрещатик. – 2017. – 26 трав. – С. 16.