Відділ краєзнавчої літератури та бібліографії
вул. В. Винниченка, 16
поштовий індекс - 04053
тел.: (044) 486-00-77
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Завідувач відділу - Грищенко Надія Борисівна
Відділ є самостійним структурним підрозділом бібліотеки. Здійснює організацію, збереження та використання інформаційних ресурсів про Київ.
У фондах відділу є раритетні видання з історії Києва та України 1847, 1868, 1886, 1888, 1900, 1903, 1905, 1907, 1913, 1914, 1916 років (Закревский Н. Описание Киева, 1868; Захарченко М. Киев теперь и прежде, 1888; Київ та його околиця в історії і пам’ятках, 1926).
Відділ забезпечує довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів:
- готує та видає серію біобібліографічних покажчиків «Києвознавці», «Видатні жінки Києва», щоквартальний інформаційний бюлетень «Київ на сторінках преси», інформаційно-бібліографічний щорічник «Нова література про Київ»;
- веде блоги: «Як тебе не любити, Києве мій» та «Кияни: від А до Я». Працівники відділу аналітично розписують журнали, газети, інформаційно-бібліографічні видання, ведуть електронну базу документів краєзнавчого характеру.
- зведений систематичний краєзнавчий та абетковий каталоги (карткові);
- карткові картотеки:
- рідкісних і цінних видань;
- персоналій;
- письменників, які народилися в Києві;
- назв вулиць Шевченківського району;
-«Каталог стародруків та цінних видань з фонду відділу (1765-1945 рр.)».
- надання бібліографічних довідок краєзнавчого характ
еру;
- ксерокопіювання документів з фонду відділу (крім цінних та рідкісних видань);
- замовлення літератури через відділ організації і використання єдиного фонду бібліотеки та через МБА (міжбібліотечний абонемент) із фондів інших бібліотек міста;
- доступ до оцифрованих раритетних книг про Київ на сайті бібліотеки.
У структурі відділу створені Інтернет-місця, що забезпечують користувачам безплатний доступ до світових інформаційних ресурсів.
Відділ проводить тематичні вечори, презентації книг, зустрічі з відомими києвознавцями, краєзнавчі уроки, бібліографічні огляди, організовує книжкові виставки, перегляди літератури, Дні спеціаліста тощо.
У співпраці з Київською міською організацією Національної спілки краєзнавців України, кафедрою етнології та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка на базі відділу краєзнавчої літератури та бібліографії щорічно проводиться історико-краєзнавча практика студентів історичного факультету.