Смола Оксана

Оксана Смола – лауреат обласної премії ім. Миколи Аркаса в номінації «просвітницька діяльність» (2012). А 2014 року на Міжнародному конкурсі романів, кіносценаріїв, п’єс та пісенної лірики про кохання «Коронація слова» нагороджена ІІ премією в номінації «П’єси» за трагікомедію «Будинок милосердя».

Смола Оксана народилася у степовому містечку Баштанка на Миколаївщині 6 листопада 1971 року. Навчалася у Баштанській загальноосвітній школі №2. Вищу освіту (заочно) отримала в Миколаївському державному педагогічному університеті, який закінчила з відзнакою 2000 року, здобувши спеціальність викладача зарубіжної літератури та української мови і літератури. Тривалий час працювала керівником студії образотворчого мистецтва «Жар-птиця» Будинку дитячої та юнацької творчості м. Баштанки.

Як прозаїк, Оксана Смола вперше заявила про себе у 2007 році в часописі Національної Спілки письменників України «Вітчизна» (Київ), згодом були публікації в «Березолі» (Харків), у письменницькій газеті «Літературна Україна», у культурно-мистецьких виданнях: «Перевал» (Івано-Франківськ), «Золота Пектораль» (Тернопільська обл.), Особливо дружні стосунки склалися зі львівським журналом «Дзвін», який, починаючи з 2007 року, щорічно публікує твори письменниці з півдня України.
Смола О. М. працює також у царині драматургії та літературної критики.

У творчому арсеналі прозаїка прозова збірка «Першотвори» (2007), роман-мозаїка «Рух назустріч Світлу» (2010), відзначений літературною премією ім. Ірини Вільде 2012 року. Наприкінці 2011 року вийшло окремою книжкою оповідання «Білий рояль». Цей твір був також опублікований у журналі «Дзвін» цього року, тільки раніше, авторка отримала премію ім. Романа Федоріва.

У 2016 році вийшла четверта книга Оксани Смоли «Вітрильник у Божих долонях». До збірки увійшли оповідання, новели, етюди, написані впродовж 2006-2016 років.

Один із заходів з участю Оксани Смоли відбувся у бібліотеці 26 грудня 2017 року.