Листопад, 2019

Якокка Л. Якокка. Автобіографія / Лі Якокка у співааторі з Вільямом Новаком ; [пер. з англ. Г. Литвиненко]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2019]. – 384 с.

Автобіографія Лі Якокки – це розповідь про життя і кар’єру людини, яку звільнили з посади президента Ford і яка витягла Chrysler з глибокої кризи. Професіонала, завдяки якому на світ з’явилися легендарні форди Mustang і Fiesta і звичні сьогодні засоби безпеки автомобілів. Ця книга одночасно й особистий життєпис, і спогади про рух кар’єрними сходами, і нотатки менеджера, тут є поради щодо бізнесу, смішні байки і роздуми людини, від рішень якої залежала доля людей і величезних компаній.

 

Клінтон Б. Зникнення президента : роман / Білл Клінтон, Джеймз Паттерсон ; пер. з англ. В. Зенгва. – Київ : BookChef : [Форс Україна], 2019. – 464  с. : портр.

«Зникнення президента» відображає загрозу такої  сили, яка ставить під удар не лише Пенсильванія-стрит і Волл-стрит, а й усю Америку. Нестабільність і страх охоплюють націю. Подейкують про кібертерор, шпигунство і зраду Кабінету. Під підозрою навіть сам президент, а згодом він зовсім зникає… Події кількох днів, які описано у «Зникненні президента», проливають приголомшене світло на внутрішнє бродіння й уразливість нашої нації. Цей аутентичний і жахаючий роман, сповнений інформації, яку може знати лише колишній президент, стає актуальним на багато років.

Донован А. Самомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мрієте / Андро Донован ; [пер. з англ. О. Тільної]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], 2019. – 256 с.

У книжці «Самомотивація» авторка вчить кожного почути своє «Я», відокремити власні бажання від нав’язаних суспільством і жити в гармонії передусім із собою, зі своїми внутрішніми щурами. Пропонована книжка акумулює багаторічний досвід роботи з клієнтами і містить важливі теоретичні зауваги, практичні поради, вправи, виконання яких має наблизити читача до внутрішньої рівноваги, а також  реальні історії людей, яким Андро Донован допомогла зрозуміти себе й наважитися на зміни в житті.

 

Жовтень, 2019

Гандрі С. Р. Рослинний парадокс. Кулінарна книга : 100 смачних рецептів, що допоможуть вам схуднути, зцілити організм і почати життя без лектинів / Стівен Р. Гандрі ; пер. з англ. Дар’ї Лученкової. – [Київ] : [BookChef] : [Форс Україна], [2019]. – 288 с. : іл.

Відомий кардіохірург доктор Стівен Р. Гандрі, автор бестселера «Рослинний парадокс», представляє нову кулінарну книгу, в якій зібрано 100 простих рецептів для здорового харчування. Автор крок за кроком розкриває секрет здорового харчування і ділиться найулюбленішими і корисними рецептами. Серед розмаїття найпопулярніших страв, що схвалені програмою «Рослинний парадокс», кожен знайде свої найулюбленіші рецепти пончиків і млинців, піци й страв тайської кухні, фрикадельок і спагеті, тістечок і морозива тощо. До списку рецептів увійшли неймовірні страви від кухарів-володарів кулінарних премій.

 

Словник українських прізвищ історико-етимологічний : з поясненнями давніх значень і оригінальних словоформ, висвітленням титулів аристократії і шляхти, досягнень видатних діячів і звань достойників, посад відомих представників : [у 2 ч.]. Ч. 1 / [упоряд. В.Ф. Ковальчук]. – Київ : Ліра-К, 2018. – 711 с.

Пропонований словник містить понад 154 200 прізвищ, створених нашими предками починаючи з глибин первомови і початково зафіксованих з часів Середньовіччя Європи й Русі Київської, коли появилися документально оформлені перші прізвищеві назви. Грандіозна цифра лише підтверджує обережні вислови лінгвістів, що сучасні українці мають найбільшу кількість прізвищ серед усіх народів світу. Досліджуючи їх виникнення і усталення, автор-упорядник пов’язує весь процес із розвитком мови наших пращурів, відображаючи через часові паралелі розширення словникового запасу людей.

 

Байстер М. Сила забування. Шість ключових навичок очищення мозку від безладу / Майк Байстер, Крістін Лоберг ; [пер. з англ. О. Гордієнко]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2019]. – 400 с.

Чи відомо вам, що людський мозок здатен запам’ятати 10 мільярдів сторінок інформації, і допомагає йому в цьому забування? Так-так, ми нічого не переплутали – саме забуваючи несуттєве, наш мозок зможе сконцентруватися та запам’ятати важливе. Ця книжка допоможе оволодіти навичками, які перетворять вас на дійсно ефективного мислителя і стануть у пригоді як у кар’єрі, так і в особистому житті.

 

 

 

Вересень, 2019

Прищенко С. В. Основи рекламного дизайну : підручник / Світлана Прищенко. – Київ : Кондор, 2019. – 400 с. : іл.

Авторка розглядає актуальні проблеми сучасного рекламного дизайну як специфічного виду творчої діяльності – процес проєктування представлено як синтез соціокультурних, кольоро-графічних і маркетингових аспектів. Проаналізовано вагомий вплив мистецьких стилів на рекламну графіку, проблеми візуалізації рекламних ідей і структуровано арсенал художньо-графічних засобів у сукупності з комп’ютерними технологіями, а фірмовий стан визначено як комплексну рекламу. Окрему увагу присвячено сприйняттю кольору в рекламних зверненнях і його смисловим інтерпретаціям. Уперше запропоновано естетичні параметри та критерії оцінки рекламної продукції, методичні засади проєктування об’єктів рекламного дизайну.

 

Ростовський В. С. Кухні народів світу : підручник / В.С. Ростовський. – Київ : Конор, 2018. – 501 с. : іл.

Початок кулінарії заклала та первісна людина, яка здогадалася покласти шматок м’яса у вогонь. Відтоді кулінарія пройшла довгий і славетний шлях, на якому були і злети, і падіння. Кожна нація і кожна епоха створювали свої кулінарні дива і шедеври, засновували свої кулінарні школи, напрямки: французька кухня, китайська, іспано-португальська тощо. Незважаючи на традиції харчування, що склалися історично, кулінарія являє собою одну з найменш ізольованих частин національної культури. У цьому посібнику наведено узагальнені відомості про особливості національних кухонь народів світу, про поширені або мало вживані продукти, способи приготування страв.

 

Мороз В. М. Ризик-менеджмент : навчальний посібник для студентів спеціальностей 281 – «Публічне управління та адміністрування» спеціалізація «Адміністративний менеджмент» / В.М. Мороз, С.А. Мороз ; Міністерство освіти і науки України ; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». – Київ : Кондор, 2019. – 140 с.

У навчальному посібнику запропонована цілісна за своїм змістом та логічна за послідовністю подання модель організації ризик-менеджменту на організаційному рівні. З’ясоване місце та роль підсистеми ризик-менеджменту в системі стратегічного та оперативного управління, а також розглянуто її зміст та особливості функціонування на різних етапах життєвого циклу організації. Розкрито  залежність ефективності та результативності організаційної діяльності від рівня теоретичних знань суб’єкта управління щодо змісту та практики реалізації механізмів мінімізації ризиків, а також його здатності до їх використання у межах системи ризик-менеджменту.

 

Серпень, 2019

Наулко В. І. Культура і побут населення України [посібник] / В.І. Наулко. – Київ : Центр учбової літератури, 2019. – 286 с., 64 с. іл.

У другому, доповненому і переробленому виданні з урахуванням новітніх даних подано огляд основних етапів етнічної історії України, розвитку різноманітних сфер матеріальної та духовної культури її населення, містяться відомості про українську діаспору та її  культурні надбання.

 

 

 

 

Гультай М.М. Конституційна скарга у механізмі доступу до конституційного правосуддя : курс лекцій / М.М. Гультай. – Київ : Центр учбової літератури, 2019. – 270 с.

Курс лекцій ґрунтується на Конституції України, законах та інших нормативно-правових актах у галузі конституційного права України з урахуванням останніх законодавчих змін. У них розкривається зміст інституту конституційної скарги, аналізується її значення у механізмі індивідуального доступу до конституційного правосуддя, визначається її правова природа та різні аспекти прояву в контексті законодавчого впровадження, з урахуванням найкращого світового досвіду функціонування цього інституту та сучасних умов вітчизняної конституційно-правової практики, а також основних інститутів конституційного права України.

 

Хёрли Д. Стань умнее. Развитие мозга на практике : [пер. с англ.] / Дэн Хёрли. – Киев : Центр учебной литературы, Киев, 2019. – 320 с.

У цій книзі Ден Херлі зібрав сучасні методики вдосконалення інтелекту. Автор проінтерв'ював кращих дослідників і навіть сам прийняв участь в якості піддослідного в експериментах, щоб дізнатися більше про методи про які він пише. У книзі розкриваються всі аспекти, пов'язані з поліпшенням робочої пам'яті і когнітивних здібностей: тренування, вправи, ліки, музика, медитація, стимуляція мозку і багато іншого. Все це автор також випробував на собі.

 

 

 

Липень, 2019

Вахонєва Т. М. Авторське право і суміжні права в Україні : навчальний посібник / Т.М. Вахонєва. – Київ : Дакор, 2019. – 576 с.
Навчальний посібник підготовлений у відповідності із обов’язковими вимогами державних освітніх стандартів вищої освіти та відповідає чинним на момент видання нормативним актам. У проведеному дослідженні викладені загальнотеоретичні та практичні питання правового регулювання відносин авторського права і суміжних прав. Завдяки представленому навчальному посібнику можна ознайомитися із основними інститутами авторського права і суміжних прав, а саме: дослідити юридичну природу авторських та суміжних прав; проаналізувати основні юридичні ознаки та особливості створення об’єктів авторського права і суміжних прав; визначитися із правовим статусом суб’єктів авторського права і суміжних прав; охарактеризувати зміст відповідних правовідносин; вивчити можливі способи правової охорони та захисту авторських та суміжних прав за законодавством України.

Наконечний Є. Украдене ім’я: чому русини стали українцями / Євген Наконечний. – Київ : Центр учбової літератури, 2019. – 357 с.
У роботі розглядається функціонування українського та російського етнонімів у їх історичній взаємодії, простежуються передумови і наслідки утворення етноніма «Україна» – імені нації, що визначає її ідентичність. Автор також висвітлює питання вживання в українській мові етноніма «єврей».

Зелинська-Джонсон Я. Спадщина чотирьох господинь : спогади про те, як готували в українському домі / Ярослава Зелинська-Джонсон ; [пер. з англ. Н. Агоджаняна]. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 250 с. : іл., портр.

У цій кулінарній книжці зібрано рецепти, які готували різні покоління до свят, витворюючи у своїх домівках особливий родинний дух. Це випробувані роками бабунині, мамині й тітчині переписи – справжній кулінарний скарб, а ще мудрі поради чотирьох господинь та спогади про те, як готували в українському домі. Ця книжка – важливий спадок, що заслуговує того, аби його не втрачати. Рецепти страв, які готували та ділили за одним столом, є частиною нашого минулого. Й, вони, сподіваємося, житимуть і надалі – вже як частина майбутнього українських родин.

 

Червень, 2019

Свідоме і несвідоме у груповій взаємодії : монографія /за ред. П.П. Горностая ; Національна академія педагогічних наук України ; Інститут соціальної та політичної психології. – Кропивницький : [Імекс-ЛТД], 2018. – 244 с.

У монографії висвітлюються результати дослідження особливостей групової взаємодії в групах різного типу: навчальних і психотерапевтичних, гомогенних і гетерогенних за гендерним складом, новостворених і давно сформованих, які стабільно функціонують. На основі узагальнення результатів теоретичних та емпіричних досліджень обґрунтовано концепцію групової взаємодії, що спирається на уявлення про паралельні свідомі і несвідомі процеси групової динаміки.

 

Майдан від першої особи. Регіональний вимір : Вип. 3, ч. 2. Львівська – Чернігівська області / [уклад. Г. Боднар та ін. ; відп. ред. Т. Привалко] ; Український інститут національної пам’яті. – Київ : [К.І.С.], 2018. 432 с. : фотоіл., портр.

У виданні подані фрагменти спогадів учасників та очевидців протестних акцій в регіонах, що відбувалися під час Революції Гідності. Інтерв’ю зібрані регіональними робочими групами, до яких увійшли історики, музейники, архівісти, журналісти, громадські активісти. Фрагменти спогадів доповнені джерелами документального характеру, дописами із соціальних мереж, світлинами, агітаційними матеріалами. Метою видання є спроба реконструкції подій місцевих майданів, включення спогадів про них до загальнонаціонального наративу Революції Гідності. Видання покликане сприяти збереженню пам’яті про Майдан та його учасників.

 

Андрєєв А. С. Агітаційно-пропагандистська діяльність радянських органів репатріації серед «переміщених осіб» з України (1944-1953 рр.) : [монографія] / А.С. Андрєєв. – Київ : [ДІА], 2018. – 256 с.

У монографії розглядається комплекс проблем, пов’язаних з процедурою повернення на батьківщину «переміщених осіб» у середині 40-х років ХХ ст. Центральним об’єктом дослідження постають агітаційно-пропагандистські акції радянських органів репатріації у середовищі «ді-пі», котрі потрапили на чужину з України. Розкриваються структура органів, на які покладалося морально-психологічне та ідеологічне забезпечення репатріаційної програми, їх повноваження, функції та ефективність. Простежується еволюція ідейно-політичної обробки контингентів потенційних поверненців на різних етапах цієї кампанії від вересня 1944 р. до 1947 р.

 

Травень, 2019

Євгенідіс, Дж. Середня стать : [роман] / Джеффрі Євгенідіс ; пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 703 с.

«Середня стать» — проникливий та багатогранний роман-епопея американського письменника грецького походження Джеффрі Євгенідіса. У книжці розповідається про Калліопу Стефанідіс і три покоління греко-американської сім’ї Стефанідісів, кожне з яких має свої секрети. Калліопа — не така, як інші дівчата. Та щоб зрозуміти, у чому ця відмінність та як її прийняти, вона повинна відшукати не один скелет у шафі своєї родини та розкрити жахливу таємницю.

 

 

Карг, Б. 101 таємниця масонів. Правда, яку приховує найзагадковіша спільнота у світі / Барб Карг, Джон К. Янг ; [пер. з анлг. А. Климовської]. – Харків : Vivat, 2019. -255 с.

Масони завжди впливали на світову політику, культуру, науку. Серед членів цієї організації були видатні політичні діячі, президенти, відомі науковці, письменники… Проте щодо цього таємного братства існує більше запитань, ніж відповідей. Як одна з найбільших і найстаріших організацій масони і далі формують світову політику. Завдяки цій книжці ви дізнаєтесь найцікавіше з історії й сучасності цього братства: значення масонських символів, обрядів та ритуалів, таємну змову масонів і Святий Грааль, діяльність масонів у нацистській Німеччині, віковічне суперництво масонів із католицькою церквою, вплив масонства у світі.

 

Лютий, 2019

Піддубний С. В. Українська мова – мова вільних людей : [унікальні факти про українську мову, слово, літеру, пісню] / Сергій Піддубний. – Київ : ФОП Стебеляк, 2019. – 206с. : іл.

Головний посил цієї книжки визначають слова Пантелеймона Куліша: «Своєї мови рідної і свого рідного звичаю вірним серцем держітеся. Тоді з вас будуть люди як слід, тоді з вас громада буде шанована і вже на таку громаду ніхто своєї лапи не положить». Багато нового, цікавого й несподіваного знайде читач тут про витоки мови, про древній спосіб наших пращурів передавати інформацію на відстань, про філософію українського слова, про числа, літери, імена, про молитву, пісню і навіть про те, куди предки автора культурно «відсилали» своїх недоброзичливців.

 

Сухомлинський В. О. Я розповім вам казку… Філософія для дітей : [збірка творів : для широкого кола читачів] / Василь Сухомлинський ; [уклад. О.В. Сухомлинська]. – [Харків] : ШКОЛА, [2018]. – 575 с. : портр.

Це видання – найголовніша на сьогодні збірка творів для дітей видатного українського педагога, чудового вихователя Василя Сухомлинського. Книга, зібрана з усіх доступних наразі джерел, була укладена згідно з авторським баченням структури такого видання та відповідно до реалій сьогодення. Творчий спадок Василя Олександровича буде корисним і цікавим для всіх: учителів, батьків, але передусім – для самих дітей.

 

Гуменюк Н. Квіти на снігу / Надія Гуменюк. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 208 с.

Авдієві ніколи не забути своєї коханої Соломійки. Колись він не встиг урятувати її. Тепер чоловік живе як відлюдник, неподалік тієї самої криниці, що забрала Соломійчине життя… Та цього разу він рятує незнайомку, приречену на смерть у ній. Врятована — донька художника, який загадково загинув у своїй майстерні. Дівчина випадково відшукала батькові картини в будинку Немолюків, один з яких відняв у Авдія найдорожче. Час повертати борги минулого, час віддавати вкрадене, час розставляти все на свої місця… Ніщо не минає безслідно, все має своє продовження — такий лейтмотив роману, сучасної варіації біблійної притчі про Авеля та Каїна.

 

Січень, 2019

Наш герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення : [альбом] / текст Андрія Гречила ; упоряд. Та заг. ред. Богдана Завітія ; [Український культурний фонд]. [Київ] : Родовід, [2018]. – 400 с. : фотоіл.

У цьому 400-сторінковому альбомі – понад 700 ілюстрацій із більш ніж 50 музеїв, архівів, бібліотек України та світу. Про наш герб – ніби простий, але досі загадковий. Упродовж усього ХХ ст. наш герб надихав митців на створення  його художніх інтерпретацій. Василь Кричевський, Георгій Нарбут, Роберт Лісовський, Микола Битинський, Ніл Хасевич, Михайло Бутович, Мирон Левицький, Михайло Дмитренко, Святослав Гординський та ін.  – їхнім роботам у цьому альбомі присвячено багато сторінок. Про Тризуб загалом – понад половину цієї книжки.

 

Ковалено С. С. Похід запорожців на Донбас і Крим: рік 1918 : [історичний нарис] / Сергій Коваленко. – Київ : Стікс, 2018. – 312 с. : іл. : портр.

Книга оповідає про події в Україні у лютому-квітні 1918 р., пов’язані з її звільненням від військ комуно-московських окупантів силами Окремої Запорозької дивізії Армії УНР. Крім безпосереднього викладення матеріалу про бойові операції в книзі приділено увагу історії формування Окремої Запорозької дивізії, починаючи від Окремого Запорозького загону Армії УНР, створеного 9 лютого 1918 р. наказом Військового Міністра УНР Олександра Жуківського.

 

Пресіч О. В. Орачі прерій. Українська проза в Канаді : [проблемно-тематичні і жанрово-стильові пошуки] / Ольга Пресіч. – Київ : К.І.С., 2018. – 286 с. : портр.

У монографії досліджується українська проза в Канаді як поліфонічне багатовимірне явище. За період функціонування вона еволюціонувала від примітивно-реалістичних напівпрофесійних творів до модерного й постмодерного художнього мислення, доповнила «материкове»  письменство творами непересічної естетичної вартості. Магістральними напрямками стали інтерпретація проблематики українсько-канадської прози ХХ століття, аналіз її жанрово-стильових моделей. Проводиться порівняння довоєнної й повоєнної українсько-канадської прози, що дозволяє вияскравити особливості її змістових вимірів і поетики.


Грудень, 2018

Середюк О. М. Український рік : Історія, традиції, звичаї, обряди : сценарії проведення свят / Олександр Середюк. Київ ФОП Стебляк, 2018. – 384 с. : іл.

Автор цієї книги не є богослов чи теолог і не ставить перед собою мету очорнити якусь релігію, образити почуття віруючих, переконати у повернені до ведичної філософії наших предків. Це справа невдячна. У кожного своя дорога до Храму. Автор – історик. А історія – це вчителька життя. Тому він намагається прояснити витоки нашої духовності. Адже українській цивілізації – понад 7 тисяч років. Чому одні святкують Різдво 25 грудня, а інші – 7 січня? Розгорнемо припорошені віками сторінки нашої стародавньої історії, відчуємо духовний світ пращурів, яких називали «внуками ДажБожими».

 

 Відповідальність за військові злочини : практичний посібник / [упоряд. Ю.І. Руснак]. - Київ : Центр учбової літератури, 2018. – 264 с.

Посібник є практичним виданням, що зосереджений на фіксації поточної ситуації в галузі запобігання і боротьби з військовими злочинами в умовах часткової окупації країни і веденням воєнних дій на Сході України.

 

 

  

 

Лис В. С. Стара холера / Володимир Лис. – Харків :  Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 272 с. : портр.

Єва була найвродливішою дівчиною в селі, але чоловік, якого вона покохала на все життя, одружився з її сестрою Павлиною. Єва поламала їхній щасливий шлюб… А на старість лишилася самотньою. Як і Адам, що все життя до нестями любив чужу дружину. Друзі Адама, колишні хулігани та відчайдухи, «дідусі-розбійники», вирішують одружити цих двох. Та як звести упертих самітників? Тим часом у великому місті Ліза, онука Павлини, будує своє життя разом із коханим Степаном. Однак, здається, вона втрапила у велику халепу… І тепер спалахне боротьба двох молодих за своє щастя, і несподівано в цю боротьбу втрутяться не такі вже й прості діди з поліського села…

 

Листопад, 2018

Бикова А. О. Самостійна дитина, або Як стати «Лінивою мамою» / Анна Бикова ; з рос. пер. Наталія Шайнога ; [іл. О. Суворової]. – Київ: Book Chef : [Форс Україна], 2018. – 264 с. : іл.

Багато хто з матерів найбільше боїться, що її назвуть «лінивою мамою». Проте можна бути «лінивою» на користь дитині. Як? Вчасно направляти дитину до набуття більшої самостійності, звичайно ж, дбаючи про безпеку та підтримку. Популярна книга дитячого та сімейного психолога Анни Бикової розповість вам, що і як робити.

 

 

 

 

Основи економіки транспорту : підручник для ВНЗ / під ред. В.І. Щелкунова, Ю.Ф. Кулаєва ; Міністерство освіти і науки України ; Національний авіаційний університет. – Київ : Кондор, 2018. – 391 с.

У підручнику викладено загальні відомості про залізничний, морський, річний, автомобільний, авіаційний, трубопровідний, міський транспорт та їх роль у галузях економіки України. Описано основні елементи інфраструктури, система, організація та органи управління транспортом і шляхи їх удосконалення, а також техніко-економічні проблеми їх подальшого розвитку.

 

 

Варій М. Й. Психологія особистості / навчальний посібник для ВНЗ / М.Й. Варій ; Міністерство освіти і науки України ; Львівський державний університет внутрішніх справ. – Київ : Центр учбової література, 2018. – 592 с.

У навчальному посібнику висвітлено всі головні аспекти психології особистості в обсязі, необхідному для підготовки професіональних психологів і педагогів. Викладення навчального матеріалу має проблемно-дослідницький характер, що дає студентові змогу не лише розширити свої уявлення про психологію особистості, а й активізувати свою пізнавальну діяльність. Водночас у написанні навчального посібника автор дотримувався психоенергетичної концепції психіки та психічного і побудованої на її основі концепції особистості.

 

Жовтень, 2018

Бредесен Д. Альцгеймер – не вирок! ReCODE: перша програма лікування й профілактики спаду когнітивних функцій /Дейл Бредесен; [пер. з англ. О. Бершадської]. – Київ: Book Chef : [Форс Україна], 2018. – 318 с.

У книжці зауважено, що хвороба Альцгеймера – це не лише одне захворювання, як наразі вважають,  аж три. Автор означує 36 метаболічних чинників (живильні мікроелементи, гормональний рівень, сон), які можуть викликати «скорочення» в мозку і знизити когнітивні функції. У протоколі ReCODE, що є результатом понад 20 років досліджень деменції, автор наводить рекомендації щодо відновлення балансу метаболічних чинників шляхом зміни способу життя, приймаючи різноманітні вітаміни, і зміни раціону харчування, підвищення фізичної активності й зниження стресових ситуацій. Результати дотримання рекомендацій вражають! Із перших десяти пацієнтів дослідження дев’ятеро показали значне поліпшення когнітивних функцій уже через 3-6 місяців.

 

Пліній Молодший Вибрані листи / Пліній Молодший ; пер. з латин. Андрія Содомори. – Львів : Апріорі, 2018. – 184 с.

Із «листів» письменника і суспільного діяча Плінія Молодшого, стилістично довершених текстів, зразків високохудожньої інтелектуальної прози, проступає непересічна, глибоко гуманна особистість їхнього автора на тлі доби: маємо живе уявлення про матеріальне і духовне життя освічених верств тодішнього суспільства;  тут – єдиний, що зберігся з тих часів, яскравий опис виверження Везувію в 79 році, а також, у листах до Траяна, важливі освідчення про ранніх християн.

 

 

 

Сьомка С. В. Біоніка в дизайні середовища : навчальний посібник / С.В. Сьомка  ; Міністерство культури України ; Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв. – Київ : Ліра-К, 2018. – 248 с. : іл.

У навчальному посібнику розглянуто теоретико-методологічні засади біоніки в дизайні середовища, досліджується можливість застосування результатів біотектонічного моделювання в дизайні й архітектурі.

 

 

 

Вересень, 2018

Кови С. Р.  7 навыков высокоэффективных семей : [как создать по-настоящему крепкую семью в наше неспокойное время] / Стивен Р. Кови ; [пер. с англ. П.А. Самсонов]. - Минск : Попурри, [2017]. - 427 с. : ил.

Ця книга - світовий супербестселер, робота №1 по темі особистісного зростання. Вона справила великий вплив на життя мільйонів людей в усьому світі, включаючи Білла Клінтона, Ларрі Кінга і Стівена Форбса. Половина найбільших світових корпорацій, що входять в рейтинг Fortune 500, вважаємо своїм обов'язком ознайомити своїх співробітників з філософією ефективності, викладеної в "Семи навичках".

 

Фінанси підприємств : підручник / Н.О. Власова [та ін.] ; Міністерство освіти і науки України ; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». – Харків : Світ Книг, 2018. – 436 с.

У підручнику системно з урахуванням світового досвіду розглянуто теоретичні та практичні аспекти функціонування фінансів суб’єктів господарювання  в умовах сучасного розвитку ринкових відносин. Визначено механізми формування , розподілу та ефективного використання фінансових ресурсів на рівні підприємств. Наведено конкретні методичні підходи щодо обгрунтування напрямів розвитку фінансової діяльності та нарощення фінансового потенціалу підприємств.

 

Самойленко В. Б. Репродуктивне здоров’я та планування сім’ї : підручник / В.Б. Самойленко, Г.Г. Рой, В.В. Мисік ; за заг. ред. В.І. Литвиненка. – Київ : ВСВ «Медицина», 2018. – 216 с.

Зміст підручника відповідає  чинній навчальній програмі . У ньому розглянуто систему організації , структуру та завдання служби планування сім’ї, викладено історію розвитку контрацепції, докладно проаналізовано проблеми штучного аборту , що внаслідок низької медичної культури населення залишається основним методом планування сім’ї. Змістовному висвітленню цих питань сприяє вивчення анатомії та фізіології жіночих і чоловічих статевих органів, проблем безпліддя і захворювань , що передаються статевим шляхом.

 

Серпень, 2018

Прах В.  Кав’ярня : [повісті] / Вячеслав Прах ; пер. з рос. Є. Плясецького. – Київ : BookChef, [Форс Україна], 2018. – 192 с. : портр.

Погожої осінньої днини навідайтеся до найближчої кав’ярні. Необмінно захопіть із собою цю книгу і пориньте у чуттєві і неймовірно ліричні історії про пошуки сенсу життя , про невмирущу любов і смерть , яка оживлює розвіяні почуття, про все, що тішить і бентежить вашу душу. До книги В’ячеслава Праха «Кав’ярня», окрім однойменної й добре знаної на віртуальних теренах повісті, також увійшли нова історія невсипущо-невмирущої любові «Твій обірваний сон» і лірична замальовка «Цидулки без почерку», кожне слово з яких западає не лише в голову, а й у серце і спонукає замислитися  над марудністю сірих буднів, а ще наповнює наснагою.

 

Мирон «Орлик» Д.  Ідея і Чин України / Дмитро Мирон-«Орлик».- Київ : [УВС ім. Ю. Липи], 2017. – 316 с. : іл., портр.  

Світоглядно-ідеологічна праця Дмитра Мирона («Орлика») «Ідея і Чин    Украіни» вдруге виходить друком в Україні. Книга присвячена теоретичним аспектам українського революційного націоналізму. Написана в кінці 30-х років ХХ ст., вона є документом епохи, актуальності думок Дмитра Мирона і сьогодні очевидна.

 

 

Слова та війни: Україна в боротьбі з Кремлівською пропагандою /[авт. А. Бабак та ін.]. – Київ : [К.І.С.], 2017. – 134 с. : іл.

Видання є оглядом досвіду України у протистоянні кремлівській пропаганді в умовах інформаційної війни. В його основі – незалежні дослідження групи українських авторів, а також аналітичний зріз, що грунтується на інтерв’ю з провідними експертами у сфері медіа, аналізу інформацій, вивчення російської пропаганди, цифрової безпеки та викриття фейків. Книга містить аналіз ключових аспектів кремлівської пропаганди на інформаційний простір України, зокрема основних меседжів, підходів, комунікаційних каналів.  

 

 

Липень, 2018

Кларк Д. Alibaba. История мирового восхождения от первого лица / Дункан Кларк ; [пер. с англ. К.М. Сарычевой].– Київ : [Форс Україна], 2017. – 239 с.

Інсайдерське одкровення про те, як одна людина побудувала світову корпорацію, здатну протистояти таким гігантам як Walmart і Amazon. Всього за десять років Джек Ма, колишній викладач англійської, заснував і побудував Alibaba Group, в яку сьогодні входять: Alibaba.com, Alibaba Pictures, AliExpress.com, Taobao.com, Tmall.com, Alipay і інші. Джек Ма - Рокфеллер XXI століття, акції Alibaba в 2014 році побили рекорди, досягнувши 25 млрд доларів. Перед вами історія компанії і самого Джека, ікони приватного підприємця і воротаря мільйонів споживачів від китайського Ханчжоу до товариського Торжка.

 

Рішення Європейського суду з прав людини, 2016-2017 / [упоряд. К.І. Чижмарь, Д.В. Журавльов]. – Київ : Центр учбової літератури, 2018. – 232 с.

Пропонований збірник рішень Європейського суду з прав людини 2016-2017 років представляє собою максимально повне зібрання рішень Суду за вказаний період.

 

 

 

 

Гайдай О. Кам’яний гість. Ленін у Центральній Україні / Олександра Гайдай. – Київ : К.І.С., 2018. – 380 с. : іл.

Книжку присвячено долі радянської символічної спадщини після розпаду  СРСР. На прикладі Центральної України Олександра Гайдай показує, як співіснували і конкурували різні погляди на радянську історію; як проявлялася на місцях мінлива історична політика; як давали собі раду з радянським минулим країни Центрально-Східної Європи; як помирали пам’ятники Леніну – «живішому за всіх живих».

 

 

 

 

Червень, 2018

Купер Рамо Дж. Седьмое чувство. Под знаком предсказуемости : как прогнозировать и управлять изменениями в цифровую эпоху / Джошуа Купер Рамо ;  [пер. с англ. Э. Ибрагимова, А. Рудницкой]. – Київ : Форс Україна, 2017. – 336 с.

Уперше теорія, яка розглядає важкопрогнозовані рідкісні події і їх вплив на навколишню дійсність, була описана Нассіма Талеб в книзі «Чорний лебідь. Під знаком непередбачуваності» ще в 2007 році.
Через 10 років ця тема, як і раніше актуальна. Світ охоплений терористичною загрозою, хвилі біженців наповнюють Європу, нестабільна економічна ситуація і несподівані результати виборів викликають паніку населення. У той же час корпорації продовжують заробляти все нові мільярдні статки, а вчені роблять можливими досягнення в галузі медицини. Книга «Сьоме почуття» - це нове осмислення історичних сил, які стрясають наш світ, і того, як світові лідери, бізнес і кожен з нас може з ними впоратися. Ця книга не просто змінить те, яким ви бачите світ. Вона дасть вам можливість самим змінити його.

 

Мураками Х. Мужчины без женщин : [сборник рассказов] / [пер. с яп. Андрея Замилова]. – [Київ : Форс Україна], 2017. – 288 с.

Це перша збірка оповідань за останні роки. З того часу як у Японії вийшли "Токійські легенди" (2005), Харукі Муракамі написав кілька романів. І тільки навесні 2013 р склав розповідь "Закоханий Замза", який включений до книги як пролог. А після нього у автора з'явилося настрій і бажання написати збірку оповідань "Чоловіки без жінок", в самій назві якого укладено мотив і ключова ідея всіх новел: головні герої – чоловіки, ті, кого з найрізноманітніших обставин покинули жінки, ті, хто втратив любов всього свого життя або не добився такої. Професор Токійського університету Міцуьосі  Нумано написав про збірку так: "Після прочитання в підсвідомості залишається блюзова туга від неможливості жінкам і чоловікам, нехай навіть найближчим, зрозуміти душі один одного до кінця. Сучасні люди, що втратили віру в богів і власне призначення, розвинули в собі так званий "орган самотності", що допомагає їм брехати навіть тим, кого любиш всім серцем, і позбутися від цього продукту душевної мутації вже просто не в змозі ".

 

Саттер Д. Доба безумства. Занепад і кінець Радянського Союзу / Девід Саттер ; пер. з англ. Наталії Комарової. – [Київ] : ДУХ І ЛІТЕРА, [2017]. – 527 с. : портр.

Радянський Союз став першою в історії державою, в якій офіційна ідеологія пронизувала всі сфери й рівні життя, перетворюючи громадян на безликі та взаємозамінні гвинтики колосальної системи. Американський журналіст Девід Саттер, який у 1970-1990-ті роки працював кореспондентом в СРСР, в своїй книзі показує життя радянських людей і трагічні наслідки цього соціального експерименту.

 

 

Власюк О. С. Кремлівська агресія проти України : роздуми в контексті війни : монографія / Олександр Власюк, Сергій Кононенко ; Національний інститут стратегічних досліджень. – Київ : [НІСД], 2017. – 304 с.

Виокремлено й витлумачено актуальні теоретико-методологічні та пов’язані з ними ідеологічні питання подальшої розбудови системи національної безпеки України за умов зовнішньої агресії і втрати частини території держави. Особливу увагу приділено: опису міжнародного, безпекового, соціопсихологічного аспектів історичної ситуації, в якій опинилася сучасна Українська держава; розробці на основі вчення про «системи міжнародних відносин» теоретико-методологічного апарату аналізу й інтерпретації проблематики національної та міжнародної безпеки в постбіполярному світі; теоретичному тлумаченню ключових питань сучасної світової політики: співвідношення війни і миру, формування міждержавних союзів «стратегічного партнерства», перспектив еволюції євроінтеграційних процесів та умиротворення міжнародних відносин на пострадянському просторі. Запропоновано трискладову теоретичну модель системи національної безпеки України.

 

Травень, 2018

Наїм М. Занепад влади : від владних кабінетів до полів битви й церков, а потім і до держави, або Чому сьогодні бути при владі означає зовсім інше, ніж колись / Мойсес Наїм ; пер. з англ.. О. Дем’янчука. – Київ : ВООК СНЕF : [Форс Україна], 2017. – 448 с.

Мойсес Наїм – один із найбільш гострих спостерігачів глобальних процесів. У книзі «Занепад влади» він розкриває нову захоплюючу картину того, чому можновладці стикаються з сильнішими викликами, ніж будь-коли. Занурюючись у змінну природу влади в широкому діапазоні видів людської діяльності, від бізнесу до політики й військової справи, Наїм унаочнює зв’язки між собою, і змушує нас переосмислювати і те, як змінився наш світ, і те, як ми маємо реагувати на це.

 

Закхайм Н.  Все идеи Роберта Кийосаки в одной книге / Наташа Закхайм.-Київ : [Форс Україна], 2017. – 127 с. : портр.

Наташа Закхайм – одна із самих успішних учениць Роберта Кійосакі, популярний бізнес-тренер та автор курсу по інвестуванню. В книзі вона розбирає основні ідеї знаменитого вчителя та розповідає, як вони допомогли особисто їй  в досягненні цілей. Почати застосовувати їх ви зможете відразу, адже перед очима буде не просто теорія, а тільки найефективніші і працюючі поради Кійосакі, випробувані на практиці.

 

 

 

Фабер А. Как говорить, чтобы дети слушали, и как слушать, чтобы дети говорили / Адель Фабер, Элейн Мазлиш ; [пер. с англ. А. Завельской]. – Київ : [Форс Україна], 2017. – 331 с. :ил.

Проблеми у взаєминах з дітьми бувають у всіх. "Чому ти не слухаєш, чому так себе ведеш?" – подібні закиди знайомі кожній дитині. І кожен батько іноді відчуває безсилля, коли не може "достукатися" до сина або дочки. Але може бути, вся справа в тому, що дорослі не завжди знають, як донести до дитини свої думки і почуття і як зрозуміти його? Ця книга – розумне, зрозуміле, добре і з гумором написане керівництво про те, як правильно спілкуватися з дітьми (від дошкільнят до підлітків). Ніякої нудної теорії! Тільки перевірені практичні рекомендації та маса живих прикладів на всі випадки життя! Автори – всесвітньо відомі фахівці в області відносин батьків з дітьми – діляться з читачем як своїм власним досвідом (у кожної – троє дорослих дітей), так і досвідом численних батьків, які відвідували їх семінари. Книга буде цікава всім, хто хоче прийти до повного взаєморозуміння з дітьми і назавжди припинити "конфлікти поколінь".

 

Квітень, 2018

Богомолець О.В. Українська домашня ікона : монографія / О.В. Богомолець ; [вступ. сл. В.М. Поповича]. – Київ : [Видавничий дім Дмитра Бураго], 2017. – 519 с.

У монографії вперше в українській інтелектуальній думці запропоновано науковий розгляд домашньої ікони як унікального феномену української народної культури, який протягом століть відображав найвищі цінності українського народу, визначав своєрідність звичаєвої практики, закладаючи водночас підвалини для розвитку української етнічної ідентичності. Чільна увага у роботі приділяється висвітленню місця та ролі домашньої ікони в процесі взаємної інтенції  професійної та народної культури до діалогу, який, як показала історія, виявився у формуванні українського етнічного простору.

 

Хіменес-Браво Е. Перша кулінарна книга : 112 рецептів / Ектор Хіменес-Браво. – [Київ] : [Самміт-Книга], [2017]. – 304 с. : іл., порт.

У книзі представлені кулінарні рецепти, обрані особисто Ектором Хіменес-Браво, шеф-кухарем зі світовим іменем, суддею проекту «МастерШеф Україна». Супи, салати, холодні та гарячі закуски, страви з м’яса, птиці та риби, десерти, приготовані за оригінальною рецептурою, стануть справжньою гастрономічною насолодою. Також книга знайомить з цікавими епізодами з життя Ектора Хіменес-Браво.

 

 

Солоненко О. М. Міжнародна кримінальна юстиція : етапи становлення та розвитку : монографія / О.М. Солоненко ; Містерство внутрішніх справ України ; Національна академія внутрішніх справ. Кафедра конституційного та міжнародного права. – Київ : Ліра-К, 2017. – 359 с. : іл.

Монографічне дослідження виконано у формі сучасного аналізу генезису, особливостей становлення, розвитку та функціонування інституту міжнародної кримінальної юстиції. Для науковців, юристів, державних і громадських діячів, наукових, науково-педагогічних і педагогічних працівників вишів, аспірантів (ад’юнктів), студентів і курсантів навчальних закладів із специфічними умовами навчання та всіх, хто цікавиться проблемами міжнародної кримінальної юстиції.

 

Березень, 2018
Ушкалов Л. Ловитва невловного птаха : життя Григорія Сковороди / Леонід Ушколов. – Київ : ДУХ і ЛІТЕРА, 2017. – 363 с. : портр.

У цій книзі на основі багатого джерельного матеріалу подано біографію українського філософа й богослова Григорія Сковороди (1722-1794). Утім, це не лише життєпис видатної людини – тут постає яскравий образ України XVIII століття. Одинадцять розділів книги, в яких змальовано життя Сковороди, обрамлені двома окремими сюжетами: «Prelude» й «Finale», що покликані надати біографії Сковороди якомога більшої глибини, а також показати його першорядну роль в українській духовній традиції.


Огієнко О. І. Професійна підготовка фахівців у галузі освіти дорослих : американський досвід : монографія / О.І. Огієнко, О.Ю. Чугай ; Національна академія педагогічних наук України ; Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих. Київ : Центр учбової літератури, 2017. – 224 с.

У монографії здійснено цілісний аналіз проблем професійної підготовки фахівців у галузі освіти дорослих у США. Простежено її ґенезу та розроблено періодизацію. Виокремлено структурні, змістові, процесуальні особливості, визначено перспективні напрями розвитку професійної підготовки фахівців-андрагогів та окреслено можливості використання прогресивних ідей американського досвіду при реформуванні вітчизняної системи освіти.

 

Технічне креслення та комп’ютерна графіка : навчальний посібник / П.П. Волошкевич [та ін.]. – Київ, 2017. – 234 с.

У посібнику висвітлені основи проекційного креслення аксонометричного проеціювання, машинобудівного креслення комп’ютерної графіки. Подані варіанти завдань, тестів та зразки виконання графічних робіт для учнів технічних спеціальностей, що полегшить засвоєння учнями профтехучилищ курсу «Технічне креслення» і сприятиме кращому опануванню ними змісту предметів професійно-техніного циклу, розширенню їхнього технічного світогляду та свідомого використання технічної літератури як у навчальній, так і у повсякденній діяльності.

 

Лютий, 2018

Ялом И. Палач любви и другие психотерапевтические истории / Ирвин Ялом ; [пер. с англ. А. Фенько]. – Москва : Издательство «Э» , [2017]. – 474 с.

Кат любові – одне з ключових творів відомого американського психотерапевта-екзистенціаліста. У книзі Ялом як і завжди ділиться своїм досвідом з читачем за допомогою захоплюючих історій. Проблеми з якими стикаються пацієнти Ялома, актуальні абсолютно для всіх: біль, втрати, неминучість старіння і смерті, гіркоту відкинутої любові, страх свободи. Читача чекає колосальне загострення пристрастей, дуже відверті авторські визнання.

 

Митчелл Д. Тысяча осеней Якоба де Зута : [роман] / Д. Митчелл ; [пер. с англ. М. Лахути]. – Москва : Иностранка, [2017]. – 638 с.

Кінець ХVIII століття. Молодий голландець Якоб де Зут припливає в Дедзіма – голландську колонію в Японії. Йому необхідно заробити гроші – батько його коханої, Анни, не дає згоди на шлюб дочки з бідняком.
Якоб впевнений, що скоро повернеться на батьківщину, стане чоловіком Анни і роки, проведені в Японії, буде згадувати як невелику пригоду. Але доля розпорядилася інакше – йому належить провести на чужині майже все життя, багато випробувати, зустріти і втратити любов.
Мітчелл вміло сплітає воєдино безліч доль, наповнюючи створений ним світ загадковими символами і колоритними деталями, запрошуючи читача разом з героєм пережити всі випробування, що випали на його долю.

 

Онфре М. Сила життя. Гедоністичний маніфест / Мішель Онфре ; пер. з фр. Андрія Рєпа. – Київ : Ніка-Центр, 2016. – 192 с. : портр.

Відомий французький філософ Мішель Онфре вирішив зібрати найголовніші свої ідеї в одній книзі. У цьому «Гедоністичному маніфесті» філософ ділиться своїми світоглядними, політичними, екзистенційними переконаннями. Як мислити як художник? Чи можливо обґрунтувати етику на теренах естетики? Яке місце відведене Діонісові в цивілізації, підкореній пануванню Аполлона? Яка природа зв’язків між гедонізмом та анархізмом? Як застосовувати філософські ідеї на практиці? Які стосунки між біографією мислителя та його текстами? Ці та інші запитання розглядаються в книзі

 

 

Січень, 2018

Кох Р. Принцип 80/20 : [Секрет досягнення більшого за менших витрат] / Річард Кох ; [пер. З англ.. Н. Лавської]. – [Київ] : [Видавнича група КМ-БУКС], [2017]. – 336 с. : іл.

Майже за двадцять років, що минули з часу першої  її публікації, книга «Принцип 80/20» стала класикою бізнес-літератури та світовим бестселером. Парадоксальним, але усталеним є той факт, що 80% досягненого нами результату приносять лише 20% докладених зусиль. Це одне із тих положень, що пройшли випробування часом і які завжди враховують і якими керуються по-справжньому успішні люди й організації.

 

 

Лубянська С. П.  Методика викладання фахових дисциплін з перукарського мистецтва : навчально-методичний посібник / Світлана Лубянська, Ірина Борщ, Аліса Філімонова. – Київ : Кондор, 2016. -220 с.

Навчально-методичний посібник призначено для забезпечення навчального процесу з дисципліни «Методика викладання» у вищих навчальних закладах мистецького профілю, що готують фахівців за спеціальністю «Перукарське мистецтво та декоративна косметика», а також за напрямом підготовки «Дизайн» спеціалізації «Дизайн зачіски та макіяжу». Зміст посібника спрямований на формування у студентів системи знань, навичок та умінь, необхідних для викладання фахових дисциплін з перукарського мистецтва.

 

Ризов І. Р. Я завжди знаю що сказати : книга-тренінг із успішних перемовин / Ігор Ризов ; пер. з рос. О. Калюжна. – Київ : Форс Україна, 2007. – 376 с. : іл.

На перший погляд може видатися, що книга «Я завжди знаю що сказати» –це синопсис шаблонів і мовних кліше з ділового спілкування чи ведення перемовин. Та насправді це інтерактивне тренінг-видання, підкріплене не лише теорією успішності комунікації, а й купою практичних завдань, по виконанні яких ви матимете змогу отримати коментарі І. Ризова щодо своїх результатів. З цієї книги ви дізнаєтеся, як вести перемовини, утримувати увагу співрозмовника й досягати результатів, які необхідні саме вам.