Лютий, 2019

Кухарський, В. Нариси про Оболонь: від давнини до наших днів / В. Кухарський.Київ : Фенікс, 2018.216 с.

Вже не одне століття північну частину Києва називають Оболонню. Це один з найбільших житлових масивів нашого міста. І його особливість в тому, що він практично весь побудований на намитому грунті. У давнину ця місцевість відігравала важливу роль у житті міста. Часом тут відбувалися непрості й драматичні події.

Нариси про Оболонь – це своєрідний історичний довідник, де зібрано цікаві факти, легенди, літописні згадки, археологічні знахідки, а також унікальні фотографії.    

 

Кучерук, О. Українська Центральна Рада: 1917-1918 роки / О. Кучерук.Київ : [Балтія Друк], 2018.128 с.

Автор на основі архівних матеріалів, періодики, архіву архітектора Павла Альошина дослідив історію київського будинку по вулиці Володимирській, 57, в якому у 1917-1918 роках працював перший український парламент - Українська Центральна Рада.
Книга містить велику кількість ілюстрацій, зокрема понад сто портретів членів Центральної Ради. Значна частина фотографій публікується вперше.

 

 

Майдан. Свідчення. Допомога постраждалим. Міжнародна солідарність / за ред.: Леоніда Фінберга, Ірини Берлянд, Олени Андреєвої. – Київ : Дух і Літера, 2018. – 816 с. – (Бібліотека спротиву. Бібліотека надії).

У книзі зібрані свідчення учасників Майдану про допомогу постраждалим.

Першу частину текстів складають спогади про медичну (і менше — соціальну, психологічну, правову та іншу) допомогу майданівцям та їхнім родичам у Києві та Україні. Зафіксовано безпрецедентний досвід самоорганізації людей, який має бути осмисленим і стати важливим для національної пам’яті сучасників та майбутніх поколінь.

У другій частині книги представлені розповіді про міжнародну солідарність в організації допомоги постраждалим. Така взаємодія з іншими країнами не має аналогів у нашій історії і варта того, щоб бути зафіксованою – як вдячність і пам’ять для наших закордонних друзів.

 

Пепа, В. Щедрик летить із Києва / В. Пепа. – Київ : Фенікс, 2018. – 400 с.

Новий твір письменника Вадима Пепи, лауреата Літературно-мистецьких премій імені І. С. Нечуй-Левицького та імені Олеся Гончара. Відкриваються незвідані глибини минулого – від Мезинської археологічної культури й через Трипільську цивілізацію до часів історичних. Пережите пращурами береже незглибима пам’ять мови й народнопоетична творчість, яка, на переконання автора, є святим письмом українського народу.

 

Пукас, Н. Каштанів київських листочки / Н. Пукас.Київ : Фенікс, 2018. 112 с.

Книга Надії Пукас «Каштанів київських листочки» – життєві ескізи до картини життя столиці і її мешканців.

Книга ввібрала у себе 8 оповідань і повість. Читач знайде в них ситуацію, яка не раз траплялася з ним самим. Кожен рядок пронизаний любов’ю до героїв, співзвучністю переживань до їх проблем, радістю за їх вирішення.

Книга написана добірною, гарною, пісенною мовою. Змістовно. Цікаво.

 

Січень, 2019

Документальна спадщина Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря у Києві XVI-XVIII ст. з фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського : зб. док. / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т рукопису, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського ; авт.-уклад.: Ю. А. Мицик [та ін.] ; [редкол.: О. С. Онищенко та ін.].Київ : [б. в.], 2011.558 с. : іл.

У виданні представлена публікація 318 актових документів XVІ–XVIIІ cт. з унікальної збірки «книги-архіву» Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря у Києві, що нині зберігається в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Серед документів – королівські привілеї, універсали, листування гетьманів та полковників, судові позови, скарги, купчі записи, тестаменти та інші актові документи. Вони містять різноманітний матеріал з історії церкви, Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, Свято-Троїцького Красногірського Чорнуського монастиря, розкривають стан та процес розвитку монастирського землеволодіння в Україні, а також подають біографічні відомості про видатних українських діячів, розкривають різні аспекти суспільного життя того часу. Збірник документів побудовано за предметно-хронологічним принципом, містить іменний та географічний покажчики, коментарі, додатки, словник застарілих слів, списки скорочень та ілюстрацій, перелік документів. Переважна більшість документів публікується вперше. Видання розраховане на істориків, філологів, правознавців, культурологів, краєзнавців, а також широке коло всіх, хто цікавиться історією України.

 

Кабанець, ЄП. Загибель Успенського собору: міфи і дійсність : документ. розслідування / Є.П. Кабанець ; Нац. Києво-Печерський іст.-культур. заповідник.Київ : [б. в.], 2011.376 с. : іл., фото. 

У книзі висвітлюється контроверсійне питання про обставини знищення головного храму Києво-Печерської лаври - Успенського кафедрального собору 3 листопада 1941 р. Розкриваються невідомі факти з історії оборони Києва та його німецької окупації, описано діяльність у цих складних умовах співробітників Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Книга написана на основі різноманітних наративних джерел - архівних документів, газетних та журнальних публікацій, спогадів очевидців. Для широкої читацької аудиторії. 

 

Майдан. Погляд зсередини : спогади «Львівської брами» - захисників першої барикади, що під мостом на вулиці Інститутській / [авт.-упоряд. О. Трайдакало]. – [Київ] : [Сервіс «Book Express»] : [Видавець Мельник М. Ю.], [2018]. – 320 с. : фото.

На перший погляд, це історія про простих людей — справжніх, щирих, добрих і небайдужих. Проте їм судилося стати насправді незвичайними, видатними людьми.

У подіях Революції гідності на київському Майдані їм довелось поєднати доброту і терпимість із праведною люттю задля порятунку всієї України. Без перебільшення, самовідданість і щоденна робота цих людей із легендарної «Львівської брами» зробили можливими тектонічні зміни в українському суспільстві.

У цій книзі на 100% справжні автентичні емоції і почуття: терпимість до опонента, яка увінчується порозумінням; справжнє братерство людей, об’єднаних спільною метою і великою національною родиною (це у часи, коли навіть сусіди можуть ворожо ставитись одне до одного); відчайдушна стійкість мирного протесту; криваве протистояння з ворогом, який перетнув межу людяності; невимовна гіркота втрати людей, які стали за нетривалий час найдорожчими, рідними людьми, оскільки народились як справжні Українці.

Ця історія не про жорстокість протистояння з ворогом. Вона про справжні чесноти найкращих людей, які живуть поміж нас. І вона насправді захоплює.

 

Мосіюк, О. День прапора / О. Мосіюк. – Київ : К.І.С., 2018. – 192 с. : іл. – (Серія «Народження країни. Київський горизонт» ; кн. 1).

Книжка Олександра Мосіюка – це розповідь про драматичні епізоди сучасної історії Києва, які передували проголошенню незалежності України. На долю автора випало спочатку стати керівником демократичного блоку, а потім – в найскладніші кризові моменти – очолювати і Київраду. Ця книжка про те, як політикам нової генерації вдавалося розрубувати найскладніші вузли соціально-політичних суперечностей, коли протистояння досягало навіть межі кровопролиття. Підняття прапора над столицею 24 липня 1990 року – серед найяскравіших подій того періоду.

 

Святий рівноапостольний Володимир – творець української держави : зб. матеріалів Міжнародної наукової конференції, присвяченої 1000-літтю упокоєння святого рівноапостольного великого князя Київського Володимира, Хрестителя Руси-України, мученицької кончини святих страстотерпців благовірних князів Бориса і Гліба та 900-ліття перенесення їхніх святих мощей, 13–14 травня 2015 року/ [під ред. архієпископа Епіфанія (Думенка) та ін.] ; Укр. Православна Церква Київ. патріархату [та ін.].Київ : [Київ. православна богословська акад.], 2015.634 с. : іл.

У науковому  збірнику присвяченому 1000-літньому ювілею з часу упокоєння святого рівноапостольного князя Володимира Великого. Представлені статті, що розглядають питання появи християнства на землях сучасної України до офіційного хрещення. Розкривають вплив християнства на державницьку діяльність рівноапостольного князя. Наведено відомості з різних історичних та церковних джерел, подано думки дослідників з цього приводу.