Жовтень, 2019

Добавко, О. В. Английский язык : экономика и финансы : учебно-практическое пособие / О.В. Добавко. - Киев : Сварог, 2017. - 178 с. – Анг.мовою

Мета навчально-практичного посібника - розвиток іншомовних знань і умінь у всіх видах мовленнєвої діяльності і реалізація професійної спрямованості в процесі мовної підготовки. Матеріали посібника дозволяють застосувати різноманітні інноваційні освітні технології навчальної діяльності в галузі іноземних мов, в тому числі: кейс-аналіз; мультимедійні презентації з використанням програми PowerPoint; рольові ігри; Інтернет-пошук.

 

Мотузка, К. Н. Английский язык для индустрии гостеприимства : учебное пособие / К.Н. Мотузка, В.А. Терешко. - Киев : Сварог, 2017. - 190 с. – Анг.мовою

Навчальний посібник складається з 18 уроків і додатків. Матеріал кожного уроку передбачає послідовне, поетапне вивчення певної теми, пов'язаної з майбутньою діяльністю. В основу кожного уроку покладено принцип розвитку мовленнєвої діяльності: читання та усного мовлення. Лексико-граматичні вправи націлені на швидке і якісне запам'ятовування професійних термінів, повторення і практичне застосування граматичних правил на базі професійно-орієнтованих текстів. Додатки містять зразки діалогів, словник професійних термінів і скорочень і глосарій.

Лифар, А. А. English for Specific Purposes : навчальний посібник з дисципліни "Іноземна мова за професійним спрямуванням (англійська)" для здобувачів вищої освіти спеціальності "Ветеринарна медицина" / А.А. Лифар ; Міністерство освіти і науки України ; Полтавська державна аграрна академія. Кафедра іноземних мов та українознавства. - Київ : Ліра-К, 2017. - 192 с. – Анг.мовою

Навчальний посібник призначений для здобувачів вищої освіти спеціальності «Ветеринарна медицина». Посібник укладено згідно з робочою навчальною програмою з дисципліни «Іноземна мова за професійним спрямуванням (англійська)» і рекомендовано для аудиторної та самостійної роботи здобувачів вищої освіти.

Юдина, А. Л. Грамматика для делового общения на английском языке : модульно-компетентностный подход : учебное пособие / А. Л. Юдина. - Киев : Сварог, 2017. - 140 с. – Анг.мовою

Навчальний посібник розвиває граматичну компетенцію в процесі виконання тренувальних, інтерактивних і рольових вправ, організованих в тематичні модулі. Граматичні явища згруповані за компетенціями, які необхідні для здійснення ділового спілкування: опис, характеристика, розповідь, складання звіту, інструктування, спонукання до дії.

Посібник дає великий матеріал по діяльності міжнародних компаній, менеджменту, маркетингу, управлінню персоналом та іншим темам. Посібник можна використовувати як довідник по складанню ділових звітів, листів, записок, брошур, що описують діяльність компаній і рекламують їх продукцію. Посібник може бути корисним для всіх, хто застосовує англійську у сфері бізнесу.

Бідная, О. Г. Enjoy your Reading : навчальний посібник з домашнього читання / О.Г. Бідная, М.Г. Сивкова ; Міністерство освіти і науки України ; Київський національний лінгвістичний університет. - Київ : Ліра-К, 2017. - 192 с. – Анг.мовою

Посібник містить 10 автентичних оповідань англійської письменниці Агати Крісті та комплекс  мовних і мовленнєвих вправ для кожного оповідання. Лексичний матеріал для активного засвоєння відповідає рівню В2 володіння англійською мовою. Посібник призначений  для студентів вищих мовних навчальних закладів та широкого кола читачів, які вивчають англійську мову. Може бути використаний на уроках старших класів загальноосвітньої школи.

 

Липень, 2019

Christie, A. Tod in den Wolken : Ein Fall für Poirot : [Kriminalroman] / Agatha Christie ; Aus dem Englischen von Sabine Herting. - Hamburg : Atlantik Verlag, 2016. - 255 S. – Нім.мовою.

Tod in den Wolken (англ. Death in the Clouds) – детективний роман англійської письменниці Агати Крісті, який вперше було опубліковано видавництвом Dodd, Mead and Company (США) під назвою «Death in the Air» і в тому ж році видавництвом «Collins Crime Club» (Великобританія) під оригінальною назвою. У романі слідство ведуть відомі персонажі серії детективних романів Агати Крісті Еркюль Пуаро, бельгійський детектив, і старший інспектор Джепп.

 

 

Rivas, M. El lápiz del carpintero : [novela] / Manuel Rivas ; traduccion de Dolores Vilavedra. - Madrid : Alfaguara, [2010]. - 177 p. – Іс.мовою.

El lápiz del carpintero (оригінальна галісійська назва «O lapis do carpinteiro») вважається одним з найуспішніших романів галісійського письменника Мануеля Ріваса, що стало приводом до його екранізації у 2003 році під тією ж назвою. Це коротка історія про кохання під час війни доньки сімейства «правих» і лікаря-республіканця, який перебуває за гратами у в’язниці. Роман був опублікований у 1998 році галісійською мовою видавництвом «Editions Xerais» і перекладений іспанською видавництвом «Alfaguara».

 

 

Pérez-Reverte, А. La piel del tambor : [novela] / Arturo Pérez-Reverte. - Madrid : Alfaguara, [2010]. - 589 p. – Іс.мовою.

La piel del tambor – книга іспанського романіста, журналіста, члена Королівської академії іспанської мови Артуро Переса-Реверте. Роман видано у 1995 році іспанським видавництвом «Alfaguara». Перед головним героєм книги постає нелегкий вибір між службовим обов’язком і сумлінням. Чи стане ватиканський слідчий Куарт, якого направили до Севільї розслідувати справу в інтересах Ватикану, на сторону справедливості, порушивши приписи начальства?

 

 

 

Ruiz Zafón, C. La Sombra del Viento : [El cementerio de los libros olvidados : novela #1] / Carlos Ruiz Zafón. - Madrid : Planeta, [2010]. - 573 p. – Іс.мовою.

Карлос Руїс Сафон народився і виріс у Барселоні. З 1993 року мешкає у Лос-Анжелесі, де спочатку працював сценаристом. Свої романи пише іспанською мовою. Спочатку писав для підлітків. У 2001 році вийшов перший «дорослий» роман Руїса Сафона La Sombra del Viento, який зазнав шаленого успіху як з боку публіки, так і був надзвичайно схвально сприйнятий критиками. В романі багато уваги приділено атмосфері місцевості, де відбуваються події. Дійшло до того, що каталонські націоналісти в Барселоні були обурені тим, що книга вийшла іспанською, а не каталонською мовою. La Sombra del Viento є першою частиною циклу з чотирьох взаємопов'язаних романів про таємничу і готичну Барселону, події в якій відбуваються починаючи від епохи промислової революції до років після громадянської війни в Іспанії.

 

Martínez-Echevarría, B. El bufete : [novela] / Borja Martínez-Echevarría. - Madrid : Martínez Roca, [2012]. - 316 p. – Іс.мовою.

Борха Мартінес-Ечеваррія народився у Мадриді і, не зважаючи на юридичну освіту і науковий ступінь, весь час працював журналістом. Проте його робота завжди торкалася правознавства. Його знання і вміння аналізувати функціонування непрозорого світу юридичних фірм зробили його авторитетною особою з питань надання правової інформації. У своєму першому романі El bufete Борха Мартінес-Ечеваррія, відомий у вузьких колах як Борха Мек, розкриває інтриги у роботі однієї міжнародної юридичної фірми, що перебуває у вирі подій ділового світу.

 

Травень, 2019

Bekh, V. A Nooman of the Social Organism : monography / Volodymyr Bekh. - Sumy : University Book, 2016. - 304 p. – Англ.мовою

У монографії розкривається суспільне життя як цілісний процес функціонування та розвитку розумної живої речовини, що відбувається в організменій формі. Аналізуються світоглядний підхід, ідеологія осягнення та якість методологічного інструментарію, за допомогою якого вивчається суспільне життя, оригінально пояснюються причини, що викликали патологію у сімействі соціальних організмів неолітичного походження. У процесі теоретичного аналізу ноомен соціального організму розкривається як діалектичне протиріччя між особистістю та суспільством, ґрунтовно висвітлюються механізм взаємодії суб’єктивного та об’єктивного інгредієнтів соціальної цілісності, підходи до вивчення морфології польової форми життя, функціонування, саморегуляції та розвитку соціального організму тощо. Системно аналізується соціальний організм країни, подається його евристична модель, пропонуються моделі видових та найпростіших соціальних організмів.

Donbas and Crimea : return at what price? : monograph / National Institute for Strategic Studies. - Kyiv : [NISS], 2016. – Англ.мовою

Читачу пропонується комплексне дослідження проблематики війни на Донбасі та анексії Криму. Дослідження здійснене з позицій національної безпеки України. Збройна агресія Росії розглядається як стрес-тест для глобальної та національної безпеки та каталізатор перезавантаження зовнішньої політики України. Аналізуються причини та наслідки тимчасової втрати контролю над окремими територіями України. Обґрунтовується позиція України та висвітлюються підходи ЄС та Росії до врегулювання ситуації на Донбасі в Мінському процесі. Визначені умови реінтеграції та пріоритети відновлення Донбасу. Окреслені шляхи подолання соціальних наслідків збройної агресії Росії проти України. Розроблені прогнози розвитку подій на Донбасі та довкола Криму, а також сценарії майбутнього України в глобалізованому світі.

Avakov, A. B. Is Lenin witn us? / Arsen Avakov ; [translater Les Herasymchuk]. - Kharkiv : Folio, 2017. - 157 p. : il. – Англ.мовою

Через десять років після виходу статті українського політика і відомого громадського діяча Арсена Авакова «Ленін з нами», автор знову повертається до теми, додавши до заголовку знак питання. Після Революції Гідності, епохи «ленінопаду» й Закону про декомунізацію читач дістає можливість згадати прямі цитати вождя та одного з ідеологів комунізму і, можливо, по-новому оцінити своє ставлення до Леніна -  як цілком певної історичної особистості, так і міфу радянської пропаганди.                                                                                                        Видання продовжує актуальну й цілком необхідну для побудови зрілої демократії широку громадську дискусію.

 

Freud, S. A General Introduction to Psychanalysis / Sigmund Freud ; authorized translation by G. Stanley Hall with an introduction by Stephen Wilson. - [Hertfordshire] : [Wordsworth Editions Limited], [2012]. - 393 p. – Англ.мовою

Психоаналіз ніколи не був лише методом лікування, а баченням стану людини, який продовжував зачаровувати і спонукати дослідників навіть через багато років після смерті його засновника. Його центральна гіпотеза, котра стверджувала, що ми живемо в конфлікті з самими собою і прагнемо вирішувати питання, відвернувшись від реальності, не вийшла з експериментальної науки, зокрема самоаналізу та його унікальних можливостей спостереження, представлених психоаналітичною технікою «вільних асоціацій», започаткованою у кабінеті Фрейда. Написана під час негараздів Першої світової війни, книга A General Introduction to Psychoanalysis складається з серії лекцій, прочитаних Зигмундом Фрейдом у Віденському університеті, і довелося чекати закінчення війни перш, ніж вона стала доступною англомовному світові.

Moriakina, I. Welcome to the English Speaking World : [навчальний посібник] = Запрошуємо в англомовний світ / I. Moriakina, A. Gordyeyeva, M. Syvkova. - Киів : Ліра-К, 2017. - 218 p. : il. – Англ.мовою

Посібник містить автентичний матеріал і розроблені авторами комплекси мовних і мовленнєвих вправ для формування англомовної комунікативної компетентності.     Книгу створено з метою організації аудиторної і позааудиторної самостійної роботи студентів вищих мовних закладів. Посібник може бути використаний широким колом читачів, які вивчають англійську мову.

 

Квітень, 2019

Kovalenko, A. Lexicology of the English Language : tutorial / Anna Kovalenko ; Kyiv National Taras Shevchenko University. - [Київ] : ВПЦ "Київський університет", 2011. - 215 р. – Англ.мовою.

Посібник призначено для студентів 3 курсу спеціальності «англійська філологія» в межах курсу лексикології, студентів 5 курсу спеціальності «іноземна філологія» в межах загальнотеоретичного курсу, а також студентів інших філологічних спеціальностей в межах загальнотеоретичного курсу з англійської мови.                                                   Зміст посібника відповідає програмі Міністерства освіти і науки України з лексикології англійської мови для спеціалізованих вузів.

Бородина, Д. С. Английский лингва франка в бытовой и специальной коммуникации : монография / Д.С. Бородина ; Крымский институт бизнеса. - Киев : Центр учебной литературы, 2016. - 152 с. – Рос.мовою.

У монографії обговорюються проблеми статусу нових варіантів глобальної англійської мови, що використовуються в прагматичній функції англійської «лінгва франка» (АЛФ), універсального інструмента міжнародної комунікації. Стверджується роль європейської АЛФ. Визначаються функціонально-прагматичні критерії спеціального АЛФ академічного співтовариства.

 

Шореть, И. И. Иностранные языки с легкостью и удовольствием : приемы саморегуляции для быстрого усвоения знаний : учебно-практическое пособие / И.И. Шореть. - Киев : Центр учебной литературы, 2017. - 178 с. – Рос.мовою.

Даний посібник є ефективним самовчителем по опануванню іноземних мов, побудований за методом оновлення свідомості людини. Вправи забезпечать високу успішність у навчанні, в опануванні будь-якого нового виду діяльності, а також слугуватимуть загальному оздоровленню. Методологія корисна для широкого загалу читачів, які зацікавлені у навчанні, саморозвитку і успішній самореалізації. Професіонали знайдуть тут інструментарій, корисний у психотерапії, психологічному консультуванні і педагогіці.

Турецкий язык за один месяц : самоучитель разговорного языка/ [вед. ред. Л.К. Генина]. - Москва : Астрель, [2012]. - 191 с. – Рос.мовою.

Самовчитель містить інформацію про турецьку вимову, основи граматики, найнеобхідніші слова і фрази, що охоплюють основні теми спілкування. Це дозволить оволодіти основами мовленнєвої комунікації навіть тим, хто не вміє читати і писати турецькою.

  

 

 

 

Кайтукова, Е. Г. Турецкий язык : самоучитель / Е.Г. Кайтукова. - Москва : Живой язык, 2012. - 224 с. – Рос.мовою.

Самовчитель дозволить випрацювати мовленнєві навички, необхідні для спілкування та читання нескладної літератури, ознайомить із основами граматики і розмовно-побутовою лексикою. Містить вокабулярій та інформацію країнознавчого характеру.

 

 

 

 

 

Березень, 2019

Grabowska, A. Lot nisko nad ziemią : [powieść] / Ałbena Grabowska. - Warszawa : Zwierciadło, 2014. 335 s. – Пол.мовою.

Альбена Грабовська, польська письменниця, своїм особливим ім'ям завдячує болгарським корінням. Лікар за професією, доктор медичних наук, вона дебютувала у 2011 році романом Tam, gdzie urodził się Orfeusz. Була відзначена премією Піоро під час IV Фестивалю жіночої літератури у місті Седліце (Польща). Читачам відома як автор численних публікацій у жанрі дитячої літератури, а також як авторка побутових романів, створених у першу чергу для жінок.

  

 

Hilton, J. Lost Horizon : [fantasy novel] James Hilton. London : Vintage Books, 1915. 206 p. – Анг. мовою.

Автор декількох бестселерів, включаючи Lost Horizon, лауреат премії Oscar Джеймс Хілтон народився в Англії. Починаючи з 1930-х років працював у Голлівуді. Знаменитий пригодницький роман-утопія Lost Horizon уперше був опублікований у 1933 році і збудив національну свідомість громадян. Його екранізація у 1937 році піднесла його на рівень культурної цінності.

 

  

 

Fitzek, S. AchtNacht : Thriller / Sebastian Fitzek. - München : Knaur, 2017. 407 p. – Нім. мовою.

Себастьян Фітцек народився 1971 року в Берліні. Вивчав юриспруденцію і згодом працював шеф-редактором на різних радіостанціях Німеччини. З 2006 року почав писати психотрилери, які раз по раз ставали бестселерами. «Ніч поза законом» - це назва лотереї смерті. Гра, яка стала популярною в Інтернеті. Кожен бажаючий повідомляє ім'я людини, яку вважає негідною жити…

  

 

 

Christie, A. Słonie mają dobrą pamięć : [powieść kryminalna] / Agata Christie ; przełożyła z angielskiego Agnieszka Bihl. - Poznań : Wydawnictwo Dolnośląskie, 2017. - 224 s. – Пол. мовою.

«Слони вміють пам'ятати» (англ. Elephants Can Remember) - детективний роман Агати Крісті, написаний і надрукований в 1972 році. У цьому романі детектив Еркюль Пуаро розслідує справу разом із письменницею Аріадною Олівер, яка супроводжує Пуаро майже у всіх пізніх романах А.Крісті. Цей роман є останнім, у якому присутня місіс Олівер. Також фактично це останній твір про Пуаро, написаний Крісті.

   

 

 

Baldacci, D. Hell's Corner : [The Camel Club series : crime novel] / David Baldacci. - London : Pan Books, [2011]. - 615 p. – Англ. мовою.

Hell's Corner - кримінальний роман американського письменника Девіда Балдаччі. Д.Балдаччі здобув ступінь доктора права та протягом дев'яти років практикував як судовий та корпоративний юрист, допоки не вирішив присвятити себе письменницькій діяльності. Hell's Corner - п’ята і передостання частина серії Camel Club, яку було вперше опубліковано 9 листопада 2010 року видавництвом Grand Central.

 

 

 

 

 

Січень, 2019

Deutsch : Lehrbuch = [Німецька мова] / T.B. Kryworuk, N.S. Schamraj, J.W. Hutnikewytsch. - Kyiv : Medyzyna, 2015. - 400 s.

Підручника знайомить студентів з анатомічною та клінічною медичною термінологією і допоможе сформувати й удосконалити навички та вміння усного мовлення, а також навчити читання і перекладу медичних текстів німецькою мовою. Автори врахували те, що традиційний курс вивчення німецької мови, у зв'язку з інтеграцією та впровадженням Булонської системи навчання, трансформувався в якісно нову навчальну дисципліну -"Німецька мова за фаховим спрямуванням".

 

 

Англійська мова для юристів-міжнародників : навчальний посібник / І.А. Батіна [та ін.] ; Національна академія наук України ; Київський університет права. - Київ : Ліра-К, 2013. - 232 с.

Навчальний матеріал посібника охоплює теми: «Вступ до міжнародного публічного права», «Вступ до права Європейського Союзу», «Захист прав людини», «Дипломатичні представництва та дипломатичний протокол», «Офіційне листування», «Види дипломатичних документів». Поряд з тематикою загального характеру, більш глибоко розглядаються теми, спрямовані на набуття практичних навичок здійснення офіційної кореспонденції і ознайомлення зі структурними та лексико-граматичними особливостями таких видів офіційних дипломатичних документів як вербальні ноти, міжнародні угоди, меморандуми, комюніке та спільні заяви.

 

 Англійська мова для ділового спілкування : навчальний посібник для ВНЗ = English for Business Communication / С.В. Дорда, Р.В. Миленкова, Л.І. Клочко. - Суми : Університетська книга, 2016. - 152 c.

Видання спрямоване на формування навичок спілкування діловою англійською мовою, умінь вирішення професійних ситуацій в англомовному оточенні, готовності до міжкультурної взаємодії. Посібник допоможе засвоїти необхідну мовленнєву базу, забезпечити конкурентоспроможність фахівців в англомовному середовищі.

 

 

Задоріжна, Н. І. Світ музики : навчальний посібник для ВНЗ = (The World of Music) / Наталія Задоріжна ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Ліра-К, 2015. - 255 с. : іл., портр.

Навчальний посібник містить широке коло тем: історія музики, музичні інструменти, творчість всесвітньо відомих композиторів класичної та сучасної музики. Метою посібника є розвиток комунікативно-мовленнєвих навичок та мовленнєвої культури, збагачення словникового запасу з теми «Музика», вдосконалення навичок читання та розуміння англомовних текстів даної тематики.

 

Дугин, С. П. English & Le francais : новый самоучитель : новая методика изучения второго иностранного языка, которая поможет по-настоящему разобраться в английской и французской грамматике / С.П. Дугин. - Сумы : Университетская книга, 2016. - 508 c.

Посібник спирається на унікальну методику вивчення другої іноземної мови: французької на основі англійської або англійської на основі французької. Ця методика дозволяє вивчати англійську і французьку мови паралельно.