Жовтень, 2018

Chandler, R. Playback : [powieść kryminalna] / Raymond Chandler ; przełożył z angielskiego Leszek Stafiej. - Wrocław : Wydawnictwo Dolnośląskie, 2012. - 166 s. – Пол. Мовою

Playback - це остання новела, яку встиг завершити Чандлер за життя і одне з найзахоплюючих розслідувань улюбленого героя Чандлера - приватного детектива Філіпа Марлоу. Як завжди цинічний песиміст та любитель бурбона Марлоу потрапляє у світ корупції та організованої злочинності та за велику винагороду береться розслідувати справу, яку йому пропонує зовсім не безневинна жертва.

 

 

 

Lustbader, E. van Zdrada Bourne’a : [powieść szpiegowska] / Eric Van Lustbader ; przekład Maciej Pintara. - Warszawa : AMBER, 2008. - 350 s. – Пол.мовою

Джейсон Борн, герой романів Роберта Ладлема – колишній агент ЦРУ, людина з надзвичайно розвиненою реакцією, інтуїцією і непересічними знаннями та вміннями. Чимсь схожий на Джеймса Бонда, персонаж був непогано сприйнятий публікою. Після смерті письменника його справу вирішив продовжити Ерік Ван Ластбадер. «Зрада Борна» стала першою з таких книг. Згодом кожного року почало виходити по одній книзі, наразі їх уже дванадцять.

 

 Obreht, T. The Tiger's Wife : [novel] / Téa Obreht. - London : Weidenfeld & Nicolson, 2011. - 336 p. – Англ.мовою

Престижну британську премію Orange, яка присуджується за найкращий роман, написаний жінкою, отримала 25-річна американська письменниця Теа Обрехт. Английська для Теа – друга мова, вона перебралася до Сполучених Штатів із колишньої Югославії. А відзначений журі роман The Tiger's Wife – її перший твір.

 

 

 

 

 

Doyle, A. С. Pies Baskervillów : [powieść detektywistyczna] / Arthur Conan Doyle ; nowy przekład Ewa Łozińska-Małkiewicz. - Toruń : ALGO, 2013. - 235 s. – Пол.мовою

Детективний роман англійського письменника сера Артура Конан-Дойла, один з чотирьох його романів про Шерлока Холмса. Цього разу Шерлок Холмс і Доктор Вотсон шукають винуватців убивств у родині Баскервілів, методично вистежуючи містичну бестію і земного вбивцю.

 

 

 

 

Porter, E. H. Just David : [children's novel] / Eleanor H. Porter. - Кyiv : Znannia, [2018]. - 224 p. – Англ.мовою

«Просто Девід» — ще один роман відомої на весь світ американської письменниці Елінор Портер, авторки бестселера про Поліанну. «Просто Девід» — не менш зворушлива і цікава розповідь про незвичайного хлопчика з кришталево чистою душею, який геніально володіє мистецтвом гри на скрипці.

 

 

 

 

 

Липень, 2018

Карачун, В. Я. Орфографічний словник наукових і технічних термінів : правопис, граматика : понад 30 000 слів / Валерій Карачун. - Київ : Криниця, 1999. - 524 с.

Загальний обсяг словника складає понад 30 тисяч термінів. Словник опрацьовано за сучасним правописом української мови, в ньому відображено найостанніші досягнення української наукової і технічної термінології. До нього входять і складені терміни, які являють собою сполучення двох, а інколи і більшої кількості слів. Використано в словнику й основні принципи укладання словників.

Словник зорієнтовано на широке коло користувачів: студентів, аспірантів, військових, інженерів, наукових та редакційних працівників, учнів старших класів.

 

Загальний теоретичний курс другої іноземної мови (англійської) : навчальний посібник для ВНЗ / [Є.І. Гороть та ін.] ; Міністерство освіти і науки України ; Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки ; Інститут іноземної філології. - Луцьк : Вежа-Друк, 2015. - 197 с.

У посібнику висвітлено базові теми загального мовознавства й основних теоретичних курсів сучасної англійської мови: її історії, теоретичної граматики, лексикології та стилістики. Посібник розрахований на студентів факультетів й інститутів іноземних мов вищих навчальних закладів, для яких англійська мова є другою спеціальністю.

 

Німецько-український, українсько-німецький словник : понад 60 000 слів та зворотів / [Е. Камінська та ін.]. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, [2012]. - 584 с. + 1 комп'ютерний диск.

Словник містить близько 60 000 слів та зворотів. Слова з цього словника — загальновживані, звороти — такі, які зустрічаються у повсякденній розмовній мові. Тут можна знайти також і фахові вирази. Поряд з ними подано найважливішу граматичну інформацію. Словник є безперечною цінною допомогою для тих, хто вчить німецьку мову, хоче вдосконалити свої знання чи працює фахово.

 

 

Зайковскі, С. А. Українсько-англійський тематичний словник прикметників та дієприкметників =Ukrainian-English Thematic Dictionary of Adjectives and Participles /С.А. Зайковскі. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, [2013]. - 88 с.

Метою цього словника є розширити лексичний запас користувача та допомогти йому правильно вживати англійські прикметники та дієприкметники згідно широкого тематичного спектру. Для учнів, студентів, вчителів і тих, хто самостійно вивчає англійську мову.

 

 

 

 

Ковальська, М. Польська мова за 4 тижні : інтенсивний курс польської мови з компакт-диском / Мажена Ковальська. - [Тернопіль] : [Богдан], [2014]. - 448 с.+ 1 компакт-диск.

Запропонований у посібнику інтенсивний курс польської мови зацікавить не лише тих, хто починає її вивчати, а й у кого виникла потреба швидко та ефективно відтворити в пам’яті польську лексику і повторити граматику. Навчальний матеріал доповнено пізнавальною інформацією про деякі звичаї і традиції поляків. До посібника додається компакт-диск із записами всіх діалогів.

 

 

Червень, 2018

Носков, С. О. Самовчитель німецької мови / С.О. Носков. - Київ : Арій, [2016]. - 432 с.

Мета самовчителя - навчитися вести бесіду (ставити питання й розуміти співрозмовника) у межах тем повсякденного спілкування. Книга складається зі вступного фонетичного курсу, основного курсу, який охоплює 12 уроків, і додаткового курсу, який містить розмовник і тексти для читання.

До самовчителя входять короткий граматичний довідник, ключі до вправ основного курсу для самоконтролю, а також німецько-український і українсько-німецький словники. У книзі враховані зміни, що відбулися у зв'язку з реформою німецької орфографії.

 

Avrakhova, L. Y. English for Medical Students =[Англійська мова для студентів-медиків : підручник] /L.Y. Avrakhova, I.O. Palamarenko, T.V. Yakhno. - Kyiv : AUS Medicine Publishing, 2015. - 448 p. : il.

Підручник складається з 22 основних розділів, доповнений списком медичних абревіатур і словником. До підручника включено потрібну термінологію, тексти для самостійної роботи студентів. Запропонована система вправ сприяє глибокому осмисленню та різнобічному розумінню прочитаного і розкриває вміння використовувати лексичний матеріал у діалоговому та монологічному мовленні.
Матеріал підручника забезпечує професійну спрямованість студентів-медиків у навчанні англійської мови, готує їх до іншомовної комунікації, читання спеціальної літератури, складання анотацій та написання рефератів.
Для студентів вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації.

 

Письменна, О. О. Англійська мова. Тематичний зріз мови мас-медіа / О.О. Письменна. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, [2012]. - 496 с.

Книга містить 14 розділів, що охоплюють нагальну тематику: злочинність, корупція, соціальні права, тероризм та військові дії, расові заворушення, міграційні процеси, релігійні віросповідання, тендерні питання в політиці, міжнародні контакти, екологія та стандарти здоров'я, нещасні випадки і природні катаклізми. Кожен розділ має презентаційний тематичний словник, що укладений на матеріалах преси, радіо, телебачення, Інтернету і дає можливість читати, перекладати, робити повідомлення на задану тематику. Після словника подано вибірки з інформативних текстових матеріалів у вигляді фраз, вирізок, думок, логічно завершених текстових блоків і функціонально виправданих завдань.

Призначено для філологів, перекладачів, політологів, викладачів англійської мови, студентів, слухачів мовних курсів, учнів старших класів та усіх, хто вивчає англійську мову.

 

Золенкова, О. Є.Італійська мова :фонетика, граматика : довідник-самовчитель = La lingua italiana / О.Є. Золенкова, Д. Рудзанте, К.Г. Золенкова. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, [2017]. - 168 с.

Особливістю пропонованого посібника є систематизація матеріалу, поданого у вигляді оригінальних таблиць та схем, що дозволяє легко засвоїти загальну граматичну структуру італійської мови і самостійно логічно будувати фрази без механічного заучування.
Видання допоможе тим, хто вивчає італійську мову за підручником, бо набагато полегшить і прискорить пошук правильного варіанту граматичних конструкцій під час роботи з текстами, при перекладі, виконанні вправ, написанні листів тощо.
Для школярів та студентів довідник буде корисним також перед іспитами під час повторення та систематизації знань, набутих у процесі вивчення граматики.
Таблицями та схемами можуть користуватися й викладачі для наочного показу учням граматичних категорій італійської мови.

 

Латинсько-український словотвірний словник : [20 000 слів] / уклад. Г.В. Петрова. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, [2010]. - 880 с.

У словнику кожне слово подано з найближчою етимологією і в оточенні споріднених слів. Він необхідний при вивченні мови, оскільки лексична система будь-якої мови влаштована таким способом, при якому запам’ятати слово легше і цікавіше, якщо зрозуміти його походження і зв’язки зі спорідненими словами.

Словник надає читачу практичний матеріал для вивчення феномена слова у латинській мові для дослідження і викладання латинської лексикології та словотворення. Крім того, внаслідок генетичних відносин латинської мови із сучасними європейськими, такий словник може бути корисним у роботі з англійською й усіма романськими мовами.

Це не лише довідник, в якому можна знайти незнайоме слово, а й книга для читання, адресована всім, кому цікаво розмірковувати про слово і думку, що ним виражається.

 

Травень, 2018

Василенко, О. В. Велика Британія : історія і культура : навчальний посібник для самостійної роботи студентів / О.В. Василенко, І.М. Калиновська, Е.К. Коляда ; Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки ; Інститут іноземної філології, кафедра практики англійської мови. - Луцьк : Вежа-Друк, 2016. - 366 с.

Посібник для самостійної роботи студентів-бакалаврів та магістрів вищих навчальних закладів з метою систематизації, збагачення й удосконалення знань у сфері історії  та культури Великої Британії. У ньому висвітлено найважливіші історико-економічні події Великої Британії, починаючи з давніх часів та закінчуючи її теперішнім станом розвитку, а також історію британської культури, зокрема: архітектури, мистецтва, театру, кіно, музики тощо. Охоплює усі теми теоретичних курсів «Лінгвокраїнознавство країн основної іноземної мови» та «Історія культури країни основної іноземної мови».

Для студентів фахових інститутів, аспірантів-філологів та всіх, хто цікавиться історією та культурою Великої Британії.

 

Харитонов, І. К. Теоретична граматика сучасної англійської мови : навчальний посібник для студентів факультетів іноземних мов денної та заочної форм навчання /І.К. Харитонов. - Вінниця : Нова Книга, 2008. - 352 с.

Посібник складається з двох книг: для студентів денного відділення і студентів-заочників. Є самодостатнім і спрямованим на активізацію самостійної роботи студентів, розвиток у них умінь і навичок критичного аналізу теоретичної літератури з граматики, творчої самостійності і незалежності мислення. Додано оригінальні схеми, які є наочним узагальненням деяких теоретичних положень і сприятимуть кращому засвоюванню та запам'ятовуванню матеріалу.

 

Букрієнко, А. О. Теорія і практика перекладу. Японська мова : [навчальний посібник]. Т. 1 / А.О. Букрієнко, К.Ю. Комісаров ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Видавничий дім Дмитра Бураго, 2014. - 313 с.

Перший том посібника охоплює, переважно, теоретичну частину перекладознавства, закладаючи підвалини для подальшого вивчення теоретичних і практичних дисциплін курсу підготовки філолога-японіста у вищій школі, що так чи інакше пов'язані з перекладацьким процесом.

 

 Букрієнко, А. О. Теорія і практика перекладу. Японська мова : [навчальний посібник]. Т. 2 / А.О. Букрієнко, К.Ю. Комісаров ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Видавничий дім Дмитра Бураго, 2014. - 284 с.

У другому томі посібника розглядаються питання методики навчання перекладу з урахуванням потреб сучасності. Приділяється значна увага практичним аспектам перекладацької діяльності, пов’язаним з роботою з текстами, що належать до різних жанрів, стилів та форм мовлення.

 

Гінка, Б. І. Лексикологія німецької мови : лекції та семінари : навчальний посібник / Б.І. Гінка. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, [2010]. - 416 с.

Посібник укладено відповідно до навчальної програми з лексикології. Складається з двох розділів: «Вчення про слово» та «Вчення про словниковий склад»; містить 21 лекцію, що входять у 9 змістових модулів, та 10 семінарських занять. Тексти лекцій повністю розкривають основні проблеми курсу і враховують найновіший стан сучасної німецької мови, відображений у наукових дослідженнях останніх років. Подано багато цікавих прикладів та таблиць, які сприяють кращому розумінню і засвоєнню матеріалу. На завершення кожної теми вміщено додатки, які поглиблюють зміст лекцій та тести для перевірки засвоєних знань. Наприкінці розділів подано індивідуальні навчально-дослідні завдання (ІНДЗ) для студентів та схеми лексикологічного аналізу слова.

Для студентів німецького відділення педагогічного університету.

 

Березень, 2018

Новогрецько-український, українсько-новогрецький практичний словник : 22 000 слів та виразів / уклад. Олег Угрінович. - Київ : Криниця, 2015. - 413 с.

Стане в пригоді як при усному спілкуванні, так і при читанні й перекладі навчальних текстів, газетних статей, повідомлень, що мають в основі найуживанішу лексику. Містить розділ "Розмовні вирази". 

Призначений для школярів, студентів і всіх, хто цікавиться новогрецькою: туристів, ділових людей, спортсменів та ін. Може бути корисним для греків, які вивчають українську мову.

   

English for Professional Use. Dentistry = [Англійська мова за професійним спрямуванням. Стоматологія : підручник] / I.G. Romanko [та ін.]. - Kyiv : AUS Medicine Publishing, 2015. - 224 p.

Для студентів стоматологічних факультетів вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації. Подано матеріали з фонетики і граматики англійської мови, значна увага приділена найважливішим аспектам термінотворення та вжитку стоматологічної лексики. Фрагменти оригінальних й адаптованих англомовних текстів зі стоматологічної тематики супроводжуються блоками дотекстових і післятекстових вправ, спрямованих на всебічний розвиток і закріплення мовнопрофесійних умінь і навичок майбутніх фахівців у галузі стоматології.  


Письменна, О. О. Англійська мова. Інтенсивний курс поповнення словникового запасу : посібник з англійської тематичної лексики / О.О. Письменна. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, [2012]. - 584 с.

Видання є одночасно навчальним і довідниковим лексико-графічним посібником. Містить понад 20 тисяч англійських слів та усталених виразів з їх українськими та російськими відповідниками. Тематичний принцип побудови даного словника є зручним для навчання англійської мови, а формування тематичних списків не тільки з окремих слів, а й словосполучень, сприяє кращому засвоєнню пропонованого матеріалу.

Може бути використаний учнями, вчителями та викладачами англійської мови сердніх та вищих навчальних закладів, мовних курсів.

   

Паремська, Д. А. Німецька мова :читаємо, розуміємо, розмовляємо /Діана Паремська, Світлана Паремська. - Київ : Арій, [2017]. - 416 с. : іл.

Містить тексти для читання та вправи, що сприятимуть розширенню тематично зв’язного словникового запасу та формуванню мовленнєвих навичок у межах пропонованих розмовних тем.

У кінці книги додаються ключі (відповіді) до окремих вправ.

Для учнів загальноосвітніх і спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв і коледжів, студентів вищих навчальних закладів, а також усіх, хто самостійно вивчає німецьку мову.

   

Шевченко, Є. М. Латинська мова і основи медичної термінології :навчальний посібник для ВНЗ I-III рівнів акредитації /Є.М. Шевченко. - Київ : Медицина, 2016. - 238 с.

Складається з нормативного курсу латинської мови для медичних навчальних закладів і додаткових матеріалів, що містять зразки контрольних робіт, списки латинських назв захворювань, тощо. Містить латисько-український та українсько-латинський алфавітні словники.

Доповнено текстовими завданнями у зв'язку з вимогами декредитації Болонського процесу.

Для студентів вищих медичних навчальних закладів І-III рівнів акредитації.

  

 

Січень, 2018

Lingua Latina : навчальний посібник з дисципліни "Латинська мова" для здобувачів вищої освіти спеціальності "Ветеринарна медицина" / [уклад. О.О. Савенкова] ; Міністерство освіти і науки України ; Полтавська державна аграрна академія. Кафедра іноземних мов та українознавства. - Київ : Ліра-К, 2016. - 212 с.

Призначений для здобувачів вищої освіти спеціальності «Ветеринарна медицина». Посібник укладено згідно з робочою навчальною програмою дисципліни «Латинська мова» і рекомендовано для аудиторної та самостійної роботи здобувачів вищої освіти.

   

Gordyeyeva, A. Readings for Psychologists : Self-Study Dook : [англійська для психологів ; тексти для формування фахової компетентності з читання : посібник для самостійної роботи] / A. Gordyeyeva. - Київ : Ліра-К, 2017. - 135 с. : іл.

Містить 10 розділів, які пропонують автентичні фахові тексти для читання та розроблені автором вправи для формування лексико-граматичних навичок і розвитку вмінь іншомовного професійно орієнтованого мовлення.

Призначений для організації самостійної аудиторної і позааудиторної   роботи студентів   напрямків підготовки «Психологія», «Соціальна робота», «Соціальна педагогіка» в процесі вивчення професійно орієнтованої англійської мови. Він може бути використаний також широким колом осіб, які цікавляться питаннями популярної психології.

 

Polonska, I. Enhance Your Reading Skilis & Vocabulary! : Economics and Ecology : Practice Book : [практикум з англійської мови для самостійної роботи студентів 4-го курсу економічного факультету] / Iryna Polonska ; Taras Shevchenko National University of Kyiv. Faculty of Economics. - Kyiv : [Ліра-К], 2016. - 123 p. : il.

Для самостійної роботи студентів 4-го курсу економічного факультету Enhance Your Reading Skills  Vocabulary! складається з десяти розділів, включає автентичні тексти, розроблені до них вправи на розширення словникового запасу (Business English, General English) та на вдосконалення навичок читання.

Призначений для викладання англійської мови студентам економічних спеціальностей освітньо-кваліфікаційого рівня «бакалавр».

  

Gordyeyeva, A. Morphology. Finite and Non-Finite Forms of the Verb = [Морфологія. Особові та неособові форми дієслова : посібник] / A. Gordyeyeva. - Київ : Ліра-К, 2017. - 184 с.

Створений з метою навчити студентів-філологів уживати особові та неособові форми дієслова та предикативні конструкції в усному та писемному англійському мовленні. Складається з п'яти частин та п'яти додатків і містить необхідний теоретичний і практичний матеріал для формування граматичної компетентності майбутніх філологів.

Може використовуватися викладачами або вчителями інших закладів освіти при вивченні особових та неособових форм англійського дієслова.

  

Gordyeyeva, A. English Syntax a Simple Sentence = Синтаксис англійської мови. Просте речення : [посібник з граматики] / A. Gordyeyeva. - Київ : Ліра-К, 2017. - 160 с.

Складається з п'яти модулів і п'яти додатків і містить необхідний теоретичний (правила) і практичний (вправи) матеріал для формування граматичної компетентності майбутніх філологів, необхідний для оволодіння основами синтаксису англійської мови

Рекомендований широкому колу читачів, яких цікавить розділ англійської граматики – синтаксис.


Жовтень, 2017

Прієто Пераль, Б. Іспанська граматика : коротко і легко : [довідник із вправами та ключами] / Бегоніа Прієто Пераль, Вікторія Фюлоп-Люсіо. - [Київ] : Методика, [2012]. - 192 с.

Розрахований на рівень знань A1 - B1 за європейською класифікацією. Містить гумористичні ілюстрації, живі приклади з повсякденного життя. Усі слова та фрази подані з перекладом українською. Матеріал наочно структурований завдяки легко зрозумілим символам.

 

  

Криворчук, І. О. Мозаїка : іспанська мова в історичному та культурному контексті країни : навчальний посібник з практики іспанської мови / І.О. Криворчук. - Вінниця : Нова Книга, 2012. - 240 с.

Призначений для завершального етапу вивчення іспанської мови як другої у лінгвістичному вузі. Побудований на оригінальних текстах країнознавчого характеру, які супроводжуються моделлю лексико-граматичного аналізу та великою кількістю вправ, що забезпечують систематизацію та поглиблення знань, набутих студентами за попередні роки навчання. Зміст та методичне забезпечення орієнтовані на формування культури іспанського мовлення.

 

Криворчук, І. О. Мозаїка : іспанська мова у творах майстрів оповідання : навчальний посібник для домашнього читання / І.О. Криворчук. - Вінниця : Нова Книга, 2012. - 248 с.

Адресований студентам останнього етапу навчання іспанської мови як другої у лінгвістичному вузі. Це антологія коротких оповідань іспанських письменників, обмежена часовим простором двадцятого століття. Оповідання подаються на фоні історичних подій, що мали місце в Іспанії, і супроводжуються стислою характеристикою індивідуального стилю кожного автора та вправами, орієнтованими на розуміння глибинного змісту твору. А також  на розвиток культури іспанського мовлення.

  

Дубравська, Д. М. Англійська мова : сучасна граматика : навчальний посібник. [Ч.1] = In Pursuit of Perfection / Д. Дубравська, О. Ванівська. - Львів : Новий Світ - 2000, 2016. - 370 c.

Для студентів вищих навчальних закладів України (III-IV рівнів акредитації) з дисциплін "Іноземна мова (перша -англійська)", "Іноземна мова професійного спрямування".

Складається з двох частин. Граматичні пояснення частини І стосуються тем: іменник, артикль, прикметник, прислівник, дієслово (часові форми та аспектуальні значення). Частина II містить дієслово (пасивний стан і модальність), пряму та непряму мову, інфінітив, дієприкметник та герундій. Додаються вправи і завдання.

Направлений на розвиток комунікативних та творчих здібностей студентів і формування культури спілкування іноземною мовою.

 

Палагнюк, І. Д. Німецька мова : навчальний посібник / І.Д. Палагнюк, Л.Л. Петльована. - Львів : Новий Світ - 2000, 2016. - 126 с.

Призначений для навчання студентів І курсу денного та заочного відділень з предмету «Іноземна мова». Містить тематичний словник, тексти, діалоги, лексичні та граматичні вправи. У кожній темі є теоретичний граматичний матеріал, викладений у таблицях або коротко описаний.

 

 

 

Вересень, 2017

Оліщук, Р. Л. Давньогрецька мова : підручник для 1-го курсу класичної філології та гуманітарних факультетів ВНЗ / Р.Л. Оліщук, І.С. Макар ; Міністерство освіти і науки України ; Львівський національний університет імені Івана Франка ; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : Букрек, 2015. - 494 с. : іл.

Підручник складається з короткого курсу граматики давньогрецької мови, різнопланових практичних завдань, текстів для перекладу, як адаптованих, так і оригінальних, історичних довідок до текстів, давньогрецьких висловів, а також давньогрецько-українського (2792 слова) та українсько-давньогрецького словників (839 слів). 

Призначений для студентів І-го курсу класичної філології та гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів.

 

Смірнова, Є. С. Англійська мова для студентів технологічних спеціальностей та сфери обслуговування харчової промисловості : навчальний посібник для ВНЗ / Є.С. Смірнова, Л.В. Юрчук ; Міністерство освіти і науки України ; Національний університет харчових технологій. - Київ : Ліра-К, 2015. - 232 с.

Навчально-методичний посібник спрямований на вивчення англійської мови студентами тех-нологічних спеціальностей та сфер обслуговування харчової промисловості. Посібник складається з трьох частин, які зорієнтовані на формування у студентів-майбутніх фахівців іншомовної комунікативної і соціокультурної компетенції, а також розвиток навичок перекладу та розуміння оригінальних науково-популярних текстів з професійної тематики. Додатковий текстовий матеріал містить окрім традиційних тем тексти, що відображають новітні тенденції у розвитку харчової промисловості. З метою більш ефективного систематичного засвоєння фахової англомовної лексики в посібнику подано короткий термінологічний словник.

 

 

Login 1. Deutsch fur Germanistikstudenen : des 1. Studienjahres Lehrbuch = [Логін 1. Німецька мова для студентів-германістів] / [О.В. Сидоров та ін.]. - [Вінниця] : [Нова Книга], [2014]. - 339 s.

Зміст і структура навчально-методичного комплексу Login 1 мають на меті забеспечити розвиток та удосконалення комунікативних навчок у студентів, які вивчають німецьку мову в школі й мають початкові знання, що відповідають рівню В1 (у відносності зі Загальноєвроопейськими рекомендаціями). Підручник складається зі Вступного фонетичного курсу й Основного курсу, які охоплюють актуальні теми студентського життя. Підручник містить велику кількість вправ і завдань комунікативного характеру, які передбачають різні соціальні форми роботи на заняттях, що сприяє ефективному розвитку відповідних навичок.

 
 

Паремська, Д. А. Практична граматика. Німецька мова : навчальний посібник / Д.А. Паремська. - Київ : Арій, [2015]. - 352 с.

Посібник призначений для комплексної роботи над німецькою граматикою (морфологія та синтаксис) на початковому та подальших етапах навчання німецької мови. Складається з двох частин. У першій частині подано ретельно дібрані за принципом наростання труднощів вправи, а також контрольні завдання. Друга частина являє собою граматичний довідник, що містить правила з усіх тем, викладені українською мовою. Наведено ключі до контрольних завдань. Для студентів вищих навчальних закладів. Може бути використаний учнями шкіл із поглибленим вивченням німецької мови, а також тими, хто вивчає німецьку мову на мовних курсах або самостійно.

  

Демчук, Н. М. Ділова французька мова : навчальний посібник для всіх спеціальностей = Francais des Affaires / Наталія Демчук, Валентина Міщенко ; Львівська комерційна академія. - Львів : Новий Світ - 2000, 2013. - 225 с.

Навчальний посібник призначений для роботи зі студентами вищих навчальних закладів України (ІІІ-ІV рівнів акредитації), що вивчають дисципліни: «Ділова іноземна мова (французька)», «Іноземна мова за професійним спрямуванням (французька)», «Іноземна мова спеціальності (французька)» (для всіх спеціальностей). Носить теоретично-практичний характер. Послідовно викладено теоретичний матеріал, подано систему вправ, зразки ділових документів, завдання для самоконтролю. Навчальний матеріал

передбачає ознайомлення студентів із комерційною кореспонденцією, структурою та змістом типових ділових документів. Дасть змогу навчитися оформляти комерційні документи, сприятиме збагаченню лексичного запасу із термінології ділового письма.

Найпоширеніші репліки та моделі ділового мовлення слугуватимуть розвитку усного ділового спілкування.

 

Січень, 2017

Таланов, О. С.Польсько-український, українсько-польський словник = Polsko-ukraiński, ukraińsko-polski slownik : понад 100000 слів та словосполучень / Олег Таланов. - Київ : Арій, [2015]. - 544 с. – Пол., укр. мовами.

Словник призначений для тих, хто вичає польську мову, виконує польсько-українські та українсько-польські переклади. Видання розраховане на широке коло читачів. Словником можуть користуватись школярі, студенти та усі ті, хто має справу з перекладами. Поряд із загальновживаними словами літературної та розмовної мови це видання також містить терміни, що найчастіше вживаються у різних галузях науки і техніки.

 

Дугин, С. П. English для футбольных болельщиков : самоучитель и разговорник / Станислав Дугин. - Сумы : Университетская книга, 2016. - 192 с. – Англ., рос. мовами.

Для тих, хто бажає вивчити англійську мову, автор пропонує 29 уроків і запевняє, що вже через місяць ви зможете пристойно спілкуватись англійською.

У книзі ви знайдете також найтиповіші фрази англійською мовою, котрі систематизовано  за сферами вжитку: вокзал, готель, стадіон тощо. Вони допоможуть вам у спілкуванні з гостями, що завітали в Україну. А футбольна лексика з ілюстраціями допоможе зрозуміти англомовних футбольних уболівальників.

 

Ковальчук, Т. І. Менеджмент та маркетинг у громадському харчуванні : тлумачний термінологічний словник : англійська, російська та українська мови / Т.І. Ковальчук ; Міністерство освіти і науки України ; Полтавський університет споживчої кооперації України. - Київ : Центр учбової літератури, 2008. - 208 с. – Англ., рос., укр. мовами.

Тлумачний термінологічний словник англійською, російською та українською мовами містить лексику, що широко застосовується у громадському харчуванні.

 

Святюк, Ю. В.AdvancedEconomicIssues : навчальний посібник / Ю.В. Святюк ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка.  Київ : Ліра-К, 2015. - 148 с. – Англ., укр. мовами.

Навчальний посібник, спрямований на засвоєння студентами-економістами професійної англомовної термінології, розвиток навичок перекладу та опрацювання фахових економічних текстів.

  

 

Таланов, О. С. Французько-український, українсько-французький словник : близько 100 000слів = Français-ukrainien, Ukrainien-françaisdictionnaire / Олег Таланов. - Київ : Арій, 2013. - 544 с. –  Фр., укр. мовами.

Словник містить близько 100 тисяч слів, словосполучень і словоформ, які широко охоплюють лексику сучасної французької літературної мови, поширену фразеологію і найуживанішу науково-технічну термінологію.

Книга буде незамінним помічником школярам, студентам, викладачам, а також усім, хто поглиблено вивчає французьку мову.