Лютий, 2019

Адлер М. Дж. Як прочитати книгу : [класичний посібник із розумного читання] / Мортімер Дж. Адлер, Чарльз Ван Дорен : [пер. з англ. І. Дубей, В. Зайця]. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2018]. – 455 с. : портр.

Найкращий та найпопулярніший у світі посібник із розуміння прочитаного тексту для вибагливих читачів. Ця книга вперше вийшла 1940 року і відтоді вийшла понад півмільйонним накладом різними мовами світу. Це видання, перероблене та доповнене новим матеріалом, пояснює різні рівні читання та розказує, як на них перейти – від початкового читання до систематичного поверхового читання та ознайомчого читання, і так аж до швидкочитання. Читачі цієї книги дізнаються, як і коли можна оцінити книгу з першого погляду, як проводити «рентген» книги, як читати критично та знаходити в тексті головну ідею автора. Ця книга також містить опис різних читацьких технік, що найкраще підходять для читання окремих жанрів – практичних книг, художньої літератури, п'єс, поезії, історичних праць, книг із точних та природничих наук, філософії та соціальних наук.

 

Україна : книга-мандрівка / [І. Тараненко та ін.]. – Київ : Книголав, 2017. – 68 с. : іл.

«Книга-мандрівка. Україна» – це 1200 непересічних фактів про Україну та українців. Ми відшукали не лише найдивовижніше, але й найважливіше, що варто знати про Україну: унікальні місця, де слід побувати, культурні здобутки, видатних особистостей та поворотні моменти, що вплинули на хід історії та життя кожного українця. Ця книга створена з відкриттів, і ми сподіваємося, що з нею ви зможете поглянути на Україну по-новому. Це видання – не лише для дорослих, але й для родинного читання з дітьми, для українців і всіх, хто хоче дізнатися більше про нашу країну.

 

О'Конор Дж. Системне мислення. Пошук неординарних творчих рішень / Джозеф О'Конор, Ієн Макдермотт ; пер. з англ. Надії Сисюк. – Київ : Наш формат, 2018. – 237 с.

Світ – складне середовище. Що ближче ми до досягнення наших цілей, то більше нам здається, що їх важко буде досягти. Системне мислення допомагає впорядкувати думки, перестати бути жертвою обставин та взяти абсолютний контроль над власним життям. Ця книжка про те, як полегшити світосприйняття, щоб повсякденні проблеми не ставали на заваді активній діяльності на шляху до успіху. Оскільки свідомість також має структуру, її зовсім просто можна навчитися упорядковувати, і автори показують, як саме зробити це з максимальною вигодою для себе.

 

 Оклі Б. Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну / Барбара Оклі ; пер. з англ. Артема Замоцного. – Київ : Наш формат, 2018. – 271 с. : іл.

Ви математик чи гуманітарій? Професорка Барбара Оклі переконує, що таких понять не існує. Кожен із нас має внутрішній потенціал, щоб засвоїти будь-які знання. Головне – навчитися вчитися й запустити свій мозок на повну. Навіть більше, одноманітний і цілеспрямований рух до розв’язання проблеми – не завжди найкращий шлях. Інколи варто зробити крок назад, щоб поглянути на завдання з іншого боку, запустити свою креативність, навіть якщо ви працюєте над розв’язанням математичної задачі.

 

Промови, що змінили світ / [гол. ред. В. Александров ; пер. з англ. В. Горбатько]. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2019]. – 324 с. : іл., портр.

Слово – могутня зброя, результат застосування якої залежить від того, ким воно мовлене. В устах диктаторів слово нерідко ставало знаряддям для знищення цілих держав і народів, а в устах видатних постатей, які присвятили своє життя боротьбі за високі ідеали, – інструментом вивільнення людської свідомості від духовних кайданів. Зібрані у цьому виданні промови охоплюють тривалий історичний період – від часів Ісуса Христа до сьогодення. Особи, які їх виголосили, силою слова змінювали хід історії, сприяли перевороту мислення не лише пересічних людей, а й урядів і політиків світового рівня. Подані у промовах меседжі не втрачають своєї актуальності й понині.

 

Січень, 2019

Сюта Г. М. Цитатний тезаурус української поетичної мови XX століття / Г.М. Сюта ; Інститут української мови ; Національна академія наук України. – Київ : [ТОВ "КММ"], 2017. – 381 с.

Розуміння поетичного тексту як динамічного феномену лінгвокультури зумовлює осучаснення теоретико-методологічних позицій щодо опису принципів його творення, психолінгвальних механізмів сприймання та інтерпретації. Теоретичне значення для сучасної стилістики тексту мають обґрунтовані у монографії положення про лінгвокогнітивні механізми цитації, про коректність розуміння процесів запозичення і впливу як взаємопов’язаних важелів появи цитати та її подальшої реінтерпретації. Запропонована типологія цитатних висловлень дає всебічне (з погляду походження, структури, семантики, оцінності, прагматики) уявлення про одиниці, які наповнюють цитатний тезаурус української поетичної мови ХХ століття.

 

Українська мова на осі часу. Василеві Васильовичу Німчукові / [упоряд. Г.В. Воронич, Н.В. Пуряєва] ; Національна академія наук України ; Інститут української мови. – Київ : [КММ], 2017. – 520 с. : портр.

Збірник створений на пошану видатного мовознавця, славіста, історика української мови, члена-кореспондента НАН України В.В. Німчука. Видання містить статті з різних галузей мовознавства ономастики, діалектології, лінгвістичного джерелознавства, історії української лінгвістики, охоплюючи широкий діапазон проблем, які так чи інакше пов’язані з науковими інтересами цього вченого. У збірнику вміщений також список праць В.В. Німчука. Видання буде цікаве для філологів, істориків та культурологів.

 

Онацький Є. Д. Українська мала енциклопедія : у 4 т. Т. 2. Ї-На / Євген Онацький ; упоряд., наук. ред. Сергій Білокінь. – Київ : Університетське видавництво "ПУЛЬСАРИ", 2018. – 528 с.

«Українська мала енциклопедія» – авторський твір професора Євгена Онацького. У ньому потрактовано теми переважно суспільних наук, бо вони торкаються проблем української духовної культури – етики, релігії, суспільної психології і філософії, вірувань, забобонів, символіки, народної творчості, історії, літератури. У другому томі подано 2322 статей. Енциклопедія розрахована на широке коло читачів. Це – не репринтне видання: уточнене, доповнене коментарями доктора історичних наук Сергія Білоконя. Євген Онацький  – випускник Київського університету св. Володимира (1917 р.), член Української Центральної Ради. Виїхавши з дипломатичною місією до Італії, змушений був довгі роки залишатися поза межами України. 1947 р., побоюючись, що італійський уряд видасть його радянським спецслужбам, емігрував до Аргентини, де й прожив понад три десятиліття. Активний журналіст, науковець, він ніде не припиняв творчої діяльності, в основі якої була тема України: словники, статті, дослідження… Та працею всього його життя стала «Українська мала енциклопедія», що була видрукована 16-ма книжками в Буенос-Айресі упродовж 1957-67 років за підтримки Адміністратури УАПЦ в Аргентині.

 

Аваков А. Б. Зелений зошит / Арсен Аваков ; [пер. зі слобожанської Л.А. Логвиненка, В.М. Верховеня ; худож.-оформ. М.С. Мендор]. – Харків : Фоліо, 2018. – 154 с. : іл.

Цей збірник – вибрані статті, есеї та публікації в пресі й Фейсбуку Арсена Авакова. Книга охоплює один з найскладніших періодів новітньої історії України: з 1 січня 2014 року до осені 2017-го. Іноді це абстрактні тексти, іноді рефлексія чи емоції у відповідь на вир тогочасних подій. Роки – від Євромайдану, перемоги Революції Гідності до сьогоднішніх днів – через відчай і безсилля анексії Криму, захоплення частини Донбасу, війну, горе і доблесть... Через становлення емоцій чергового періоду історичної боротьби за незалежність, національної самосвідомості, через велику щоденну роботу запуску глобальної державної реформи. Кожній публікації збірки передує хроніка того дня, коли її було опубліковано, – іноді це нерозривно підказує бекґраунд посту, його настрій, інколи ні, але завжди дає змогу читачеві вибудувати свої часові ремінісценції до цього непростого часу.

 

Майдан. Погляд зсередини : спогади "Львівської брами" - захисників першої барикади, що під мостом на вулиці Інститутській / [авт.-упоряд. О. Трайдакало]. – [Київ] : [Сервіс"Book Express"] : [Видавець Мельник М.Ю.], [2018]. – 320 с. : фотоіл.

На перший погляд, це історія про простих людей – справжніх, щирих, добрих і небайдужих. Проте їм судилося стати насправді незвичайними, видатними людьми. У подіях Революції гідності на київському Майдані їм довелось поєднати доброту і терпимість із праведною люттю задля порятунку всієї України. Без перебільшення, самовідданість і щоденна робота цих людей із легендарної «Львівської брами» зробили можливими тектонічні зміни в українському суспільстві. У цій книзі на 100% справжні автентичні емоції і почуття: терпимість до опонента, яка увінчується порозумінням; справжнє братерство людей, об’єднаних спільною метою і великою національною родиною (це у часи, коли навіть сусіди можуть ворожо ставитись одне до одного); відчайдушна стійкість мирного протесту; криваве протистояння з ворогом, який перетнув межу людяності; невимовна гіркота втрати людей, які стали за нетривалий час найдорожчими, рідними людьми, оскільки народились як справжні Українці. Ця історія не про жорстокість протистояння з ворогом. Вона про справжні чесноти найкращих людей, які живуть поміж нас. І вона насправді захоплює.