Жовтень, 2018

Максименко Д.С. Якщо підлітку важко навчатись у школі : практична психологія / Д.С. Максименко. – Київ : Центр учбової літератури, 2018. – 143 с.

У цій книзі йдеться про причини шкільної неуспішності і даються відповіді на найбільш поширені питання педагогів і батьків. «Чим можна допомогти підлітку з труднощами в навчанні?», «Які психологічні особливості має молодший і старший підліток?», «Як підготувати підлітка у якого труднощі в навчанні до вибору професії?» та багато інших. Наприкінці кожного розділу запропоновано практичні рекомендації і конкретні вправи, які можна використовувати для роботи з підлітками, які відчувають труднощі у навчанні. Книга рекомендується як для педагогів, які працюють з підлітками так і зацікавленим батькам.

 

Максименко Д.С. Гра - ключ до душі дитини. Гармонізація відносин дитини з навколишнім світом : практична психологія / Д.С. Максименко. – Київ : Центр учбової літератури, 2018. – 139 с.

Книга присвячена аналізу виховної можливості гри – одному з улюблених і органічних видів діяльності та спілкування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Автор розглядає дитячу гру як ефективний діагностичний, корекційний, розвиваючий і виховний засіб, який дозволяє дорослим не тільки знайти шлях до душі дитини, допомогти їй відкрити красу навколишнього світу і людських відносин, а й самим відчути радість від ігрового спілкування з дитиною. Охарактеризовані показники ефективності застосування ігрових процедур, чітко прописані діагностичні критерії ігрової поведінки і переживань дітей. Грунтуючись на фундаментальних уявленнях видатних дослідників, автор враховує багато нюансів (особливості віку дитини, проблеми її розвитку, поведінки, реакції дорослих), вимоги до створення ігрового середовища вдома і поза ним, передбачаючи багато питань, які можуть виникнути у дорослих читачів. Адресується дорослим – вихователям, педагогам, практичним психологам, дослідникам-початківцям, а також всім, у кого є діти.

 

Максименко Д.С. Розвиток розумової діяльності дітей дошкільного віку : практична психологія / Д.С. Максименко. – Київ : Центр учбової літератури, 2018. – 192 с.

У посібнику розкриваються загальні питання організації розумової діяльності дітей дошкільного віку: розвиток розумових дій і розумових здібностей, особливості розвиваючого, проблемного навчання і його методів, значення і місце активних методів організації розумової діяльності в педагогічній роботі з дітьми, розкривається технологія використання активних засобів навчання – інтелектуальних ігор та пізнавальних казок. Книга рекомендується як для педагогів так і для батьків.

 

Максименко Д.С. Виховуємо дитину : практична психологія / Д.С. Максименко. – Київ : Центр учбової літератури, 2018. – 112 с.

Як нам, дорослим, спілкуватися зі своїми дітьми так, щоб створити для них всі умови для гармонійного інтелектуального, емоційного й особистісного розвитку? Завдання цієї книги обговорити з зацікавленим читачем, як це зробити. Перші три частини книги розповідають про те, як дитина вчиться бути самостійною, оволодіває власною поведінкою, як відбувається розвиток мотивації до навчання та пізнавальної потреби тощо. Вирішення цих завдань дасть змогу дитині розвиватися цілісно, досягти психічної рівноваги, допоможе досягти успіхів в інтелектуальному та особистісному розвитку. Крім цього, в одному з розділів йдеться про позитивний вплив на пізнавальний розвиток дитини проживання під одним дахом з собакою. В четвертій частині подається невеликий екскурс в історію з описом та порівнянням різних педагогічних систем.

 

Максименко Д.С. Ігри та ігрові завдання для дітей раннього віку з обмеженими можливостями здоров'я : практична психологія / Д.С. Максименко. – Київ : Центр учбової літератури, 2018. – 120 с.

У цій книзі представлена система ігор та ігрових завдань, які дозволяють продуктивно спілкуватися з дітьми з обмеженими можливостями здоров’я (ОМЗ), з огляду на їх вікові та індивідуальні особливості розвитку. Систематичне застосування цих ігрових завдань сприятиме формуванню у дітей позитивної взаємодії з дорослими і однолітками, вікових психологічних досягнень в розвитку, становленню важливих особистісних якостей і соціалізації в цілому. Книга рекомендується як для педагогів, які працюють з дітьми з обмеженими можливостями так і зацікавленим батькам.

 

Вересень, 2018

Капранов В.В. Забудь-річка : роман / Брати Капранови. Київ : Нора-Друк, 2016. 542 с.

Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні. Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.

 

Фергюсон Н. Еволюція грошей. Фінансова історія світу / Ніл Фергюсон ; [пер. з англ. К. Диса]. Київ : Наш формат, 2017. 381 с.

«Еволюція грошей. Фінансова історія світу», у якій відомий історик Ніл Ферґюсон простежує розвиток фінансів в історії людства, стала світовим бестселером. За книжкою було знято телевізійну стрічку із шести частин, яка 2009 року здобула премію «Еммі» як найкращий документальний фільм. Фінансова неосвіченість шкодить не менше за природні катастрофи, хоча багато людей і досі мало знають про гроші. Чим вони є? Що роблять банки? Яка різниця між акціями й облігаціями? Навіщо купувати страхові поліси чи нерухомість? У книжці висвітлено основні фінансові поняття та концепції, розтлумачено причини останньої потужної світової економічної кризи. Ніл Ферґюсон розповідає про еволюцію грошей і досліджує світову фінансову історію від її витоків у давній Месопотамії до останньої цифрової трансформації, а також її вплив на позиції західних країн. Для якнайширшого кола читачів, усіх, хто цікавиться фінансами, еволюцією кредитно-грошових відносин, інноваціями у фінансовій сфері. Для тих, хто прагне виважено ухвалювати фінансові рішення. Описуючи шлях грошей від давнини до сучасності, автор розкриває найцікавіші фінансові таємниці, які стоять за кожним історичним феноменом. Також пояснює різноманітні фінансові явища, які впливають на рівень розвитку суспільства.

 

Банерджі А. Економіка бідності. Як звільнити світ від злиднів / Абхіджіт Банерджі, Естер Дуфло ; пер. з англ. В. Плискіна. Київ : Наш формат, 2018. 312 с.

«Економіка бідності» – найкраща бізнес-книжка 2011 року за версією Financial Times і Goldman Sachs. П’ятнадцять років роботи з бідними людьми в десятках країн на п’яти континентах дали змогу Банерджі й Дуфло радикально переосмислити економіку бідності. Чому марокканець, якому бракує грошей на їжу, купує телевізор? Чому бідні нехтують безкоштовною вакцинацією, але витрачають гроші на недієві ліки? Чому вони починають багато бізнес-проектів, але жодна з їхніх справ не розвивається? Як переконують автори, щоб подолати світову бідність, варто насамперед зрозуміти обставини, які формують основу вибору людей. Спираючись на численні дослідження й зібрані дані, Банерджі й Дуфло пропонують доволі прості заходи, що допоможуть підвищити рівень життя бідних у всьому світі. Книжку варто читати економістам, політикам, суспільним діячам, а також кожному, хто прагне допомогти бідним побороти злидні, кому не байдужа проблема глобальної бідності. Спираючись на праці економістів з питань розвитку та власні численні дослідження, автори створюють повну картину життя бідних і – що важливіше – аналізують їхнє ставлення до способів розв’язання проблем. Банерджі й Дуфло пропонують ефективні методи допомоги бідним у різних сферах – в освіті, медицині, підприємництві, кредитуванні тощо.

 

Мицик Ю.А. Як козаки Україну боронили : [історичні розповіді про запорізьке козацтво] / Ю.А. Мицик, С.М. Плохій ; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України. Київ : Кліо, 2018. 368 с. : іл., портр.

Книжка містить захоплюючу науково-популярну розповідь про виникнення українського козацтва, його розквіт і занепад. Характеризуються звичаї козацтва, його військове мистецтво, релігійне життя, побут, устрій і функції Запорозької Січі, боротьба з зовнішніми ворогами, внесок козацтва в культуру українського народу. Також висвітлюється вплив традицій козацтва на ментальність і суспільно-політичне життя сучасних українців. Для широкого загалу читачів.

 

Капранов В.В. Майдан. Таємні файли : [журналістське розслідування] / Брати Капранови. – Київ : Нора-Друк, 2017. – 319 с.

Настав час дізнатися правду про Майдан. У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею. Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків? Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.

 

Липень, 2018

Помежи словом і століттями : антологія сучасної поезії / [упоряд. О. Гордона]. Київ : Український письменник, 2016. 272 с. : портр.

Ця антологія – крок на шляху визначення канону української поезії за 25 років Незалежності, а водночас – окреслення плеяди поетів, які вже є або ж невдовзі стануть обличчям української літератури. У першому томі антології представлено творчість 57-ми сучасних українських поетів із Київської міської та 10-ти обласних організацій Національної спілки письменників України – від знаних, доробок які стають класичними, до фактично початківців (деякі з них, імовірно, стануть класиками в найближче десятиліття). Для широкого кола читачів.

 

Історія в проекціях художнього слова доби Незалежності : збірник текстів для уроків української мови : [навчальний посібник] / [упоряд. О.А. Хоменко та ін.] ; Міністерство освіти і науки України ; Науково-дослідний інститут українознавства. – Київ : [НДІУ], 2015. – 168 с.

У навчальному посібнику вміщено адаптовані фрагменти художніх творів доби Незалежності, автори яких зверталися до історичної тематики. Багатоманіття стилістичних практик, діалогічність світоглядних позицій, беззаперечна цікавість та інтелектуальна глибина – це ті ознаки, що характеризують українську історичну романістику, вивільнену від тиску тоталітарного контролю. Використання таких текстів з навчальною метою суттєво пришвидшить формування мовної компетентності учнів та стане вагомим чинником формування їхнього патріотичного світогляду.

Війна кличе. Стань переможцем! : нотатки на полях російсько-української війни. Ч. 1 : [повість] / Петро Билина ; [передм. І. Фаріон]. – Київ : Український пріоритет, 2017. – 165 с.

Книга нотаток бійця добровольчого батальйону особливого призначення «Золоті ворота» Петра Билини – документ нашого часу, що невдовзі, безсумнівно, стане одним із джерел для дослідників історії російсько-української війни, що триває нині. Спокійне споглядання воєнних подій, свідком і учасником яких у 2014–2015 роках випало стати авторові цих нотаток, це тло для проникливих роздумів над долею нашої країни, подіями її минулого та сьогодення.

 

 

Влада УРСР і закордонні українці (1950-1980-ті рр.) : [документи і матеріали] / упоряд. Василь Даниленко ; Національна академія наук України ; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського. – Київ : Смолоскип, 2017. – 652 с. : іл., портр.

Крізь призму розсекречених документів показано таємну війну радянських спецслужб, партійно-державних органів УРСР проти закордонних українців, які намагалися донести світові правду про політичні репресії, Голодомор, русифікацію, суспільно-політичне життя в Україні. Для всіх, хто цікавиться історією української діаспори і міжнародних відносин у XX ст.

 

Гриценко О. Президенти і пам'ять. Політика пам'яті президентів України (1994-2014) : підгрунтя, послання, реалізація, результати / Олександр Гриценко ; Інститут культурології НАМ України. – Київ : [К.І.С.], 2017. – 1136 с., 24 с. іл.

Міждисциплінарне дослідження формування, практичного втілення та прямих наслідків політики у сфері історичної пам’яті, що здійснювалась у період, коли президентами України були Л.Кучма, В.Ющенко, В.Янукович (із принагідними екскурсами в раніші часи). Шляхом контент-аналізу офіційних документів цієї політики (укази та розпорядження президентів, постанови Верховної Ради та уряду, виступи і звернення) та дискурсивного аналізу їх аргументації з’ясовано явно й неявно визначені цілі, ідеологічні засади, тематичні й політичні пріоритети державної політики пам’яті, її інструментарій. На базі широкого масиву джерел проаналізовано також практичну реалізацію поставлених президентами завдань, оцінено її наслідки та суспільну рецепцію. У праці запропоновано цілісну методологію вивчення й оцінювання державної політики пам’яті, ґрунтовану на методах аналізу суспільної політики, дискурсивного аналізу, й на методі «стратегічних дилем» культурної політики. Видання розраховане на культурологів, політологів, політичних аналітиків, фахівців з державного управління та гуманітарної політики.

 

 Червень, 2018

Слабошпицький М.Ф. 25 поетів української діаспори / Михайло Слабошпицький. – Київ : Ярославів Вал : Журнал "Київ", 2006.

Автор вибрав 25 імен з-поміж усіх поетів української діаспори, які видаються йому найхарактернішими її представниками. Це, фактично, три літературних покоління: від Юрія Клена – до Леоніда Лимана... У книзі подаються літературні портрети тих українських письменників XX століття, яких за часів тоталітарного комуністичного режиму спіткала тяжка доля: одні були репресовані, переслідувані, твори інших заборонялися, замовчувалися, деякі змушені були емігрувати, жити й працювати на чужині. Видання розраховано на вчителів, студентів та всіх шанувальників українського слова.

 

Національна економіка : підручник / за ред. О.В. Носової. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 512 с. : портр.

Підручник з Національної економіки підготовлено відповідно до вимог програми Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України. Розглянуто поняття і ознаки національної економіки, її структуру та взаємодію елементів структури. Проаналізовано особливості розвитку національної економіки України, теорію суспільного добробуту і її вплив на соціально-ринкову економіку як основу підвищення якості життя громадян. Наведено стислий опис різних теорій щодо розвитку національної економіки. Охарактеризовано економічний потенціал країни, його суть і структуру. Особливу увагу приділено інституціональним аспектам при дослідженні функціонування національної економіки, а також інституціональним чинникам розвитку. Наряду з теоретичним матеріалом підручник містить методичну частину (питання для самостійної роботи, теми рефератів, тестові завдання для самоконтролю, словник, список літератури). Рекомендовано для студентів, магістрів, аспірантів економічних та юридичних вищих навчальних закладів.

 

Мягченко О.П. Основи екології : підручник для ВНЗ / О.П. Мягченко. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 310 с. : іл.

Підручник відповідає змісту і структурі типової програми "Основи екології", затвердженої Міністерством освіти і науки України, призначений для студентів факультетів небіологічних спеціальностей вищих навчальних закладів 3 та 4 рівнів акредитації. Розглянуто питання теоретичних основ екології, стан соціально-екологічних проблем у світі, в Україні, її регіонах, як результат діяльності людини, суспільства та економічні проблеми, які виникли в результаті нераціональної діяльності людства в біосфері. Підручник містить картографічний матеріал, який відображає сучасні соціально-економічні проблеми України та два додатки. Додаток 1 містить орієнтовні схеми лабораторно-практичних робіт. Додаток 2 надає інформацію, необхідну для виконання практичних робіт та сприяє кращому розумінню основного тексту.

 

Зовнішньоекономічний менеджмент : навчальний посібник / за ред. І.І. Дахна. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 568 с.

Навчальний посібник висвітлює актуальні аспекти управління зовнішньоекономічною діяльністю. Книга є п’ятою у серії навчальних посібників з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, створених на кафедрі менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Міжрегіональної академії управління персоналом (м. Київ). Попередніми книгами були «Зовнішньоекономічна діяльність», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Управління зовнішньоекономічною діяльністю», «Регулювання зовнішньоекономічної діяльності». Цей посібник, як і попередні, буде у нагоді не лише у навчальному процесі, але і при вирішенні практичних питань зовнішньоекономічної діяльності. Посібник можна використовувати у процесі викладання і вивчення таких дисциплін як «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Зовнішньоекономічна діяльність», «Право зовнішньоекономічної діяльності» тощо.

 

Мартиненко А.К. Міжнародні відносини 1945-1975 років : навчальний посібник для ВНЗ / А.К. Мартиненко, Б.А. Мартиненко. – Київ : Ліра-К, 2015 – 366 с.

Навчальний посібник містить курс лекцій з міжнародних відносин 1945–1975 pp. Цей період в історії міжнародних відносин чи не найсуперечніший за всю історію людства. Період величезних змін у світі – розпаду світової колоніальної системи, що дало поштовх до виникнення великої кількості суверенних держав. Максимально стисло, у доступній формі автори намагалися уникати політичної риторики, притаманної радянському періоду міжнародних відносин. Розрахований на студентів, аспірантів та викладачів спеціальності «Міжнародні відносини» вищих навчальних закладів.

 

Травень, 2018

Кислюк К.В. Культурологія : хрестоматія : навчальний посібник для самостійної роботи та семінарських занять / К.В. Кислюк, Г.Д. Панков. – Київ : Кондор, 2017. – 186 с. : портр.

У навчальному поcібнику зібрані уривки з класичних і сучасних культурологічних праць. В них висвітлюється сутність культури, а також актуальні проблеми, з якими світова та українська культура стикається у 1990–2000-і рр. Навчальний посібник розрахований для використання на семінарських заняттях і самостійної роботи студентів усіх спеціальностей.

 

 

Лісовський П.М. Інтелектуалознавство : навчальний посібник / П.М. Лісовський, Ю.П. Лісовська. – Київ : Кондор, 2017. – 250 с.

В навчальному посібнику містяться матеріали, що розглядають актуальні питання інтелектуалознавства в сучасному інформаційному світі. Посібник на міждисциплінарному рівні забезпечує теоретико-методологічні та практичні засади формування інтелектуалознавства. Це, зокрема, стосується питань мовної свідомості та захисту інтелектуальної власності від будь-яких загроз. Значна увага в книзі приділена соціальній філософії та філософії історії (онтології, гносеології, аксіології тощо). Розраховано на студентів, слухачів і викладачів гуманітарних спеціальностей та всіх, хто цікавиться актуальними проблемами інтелектуалознавства.

 

Стратегічний аналіз : навчальний посібник для ВНЗ / О.В. Кочетков [та ін.] ; Міністерство освіти і науки України ; Луганський національний аграрний університет. – Київ : Кондор, 2017. – 412 с.

Даний посібник містить теоретичний, методологічний та практичний матеріал з основ комплексного діагностичного аналізу фінансово-економічного стану підприємств; формування стратегії та прогнозування їх економічного розвитку. Розкрито специфіку стратегічного аналізу щодо аграрних підприємств. Навчальний посібник «Стратегічний аналіз» розрахований на студентів усіх спеціальностей, докторантів, викладачів.

 

Технічне креслення та комп'ютерна графіка : навчальний посібник / П.П. Волошкевич [та ін.]. – Київ : Кондор, 2017. – 234 с. : іл.

У навчальному посібнику «Технічне креслення та комп’ютерна графіка для підготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах» представлені розділи, які охоплюють основні вимоги до виконання креслень, а саме: проекційне, машинобудівне, складальне креслення, деталювання складального креслення. Окремим розділом подано практикум з машинобудівного креслення та використання комп’ютерної графіки для створення креслень. Рекомендований для учнів та викладачів креслення ПТНЗ.

 

Хрущ Н.А. Біржова діяльність : навчальний посібник / Н.А. Хрущ, П.Г. Іжевський, С.В. Безвух. – Київ : Кондор, 2017. – 348 с.

Посібник містить навчальний матеріал, який дає цілісне уявлення про біржі, біржову торгівлю, фінансовий ринок і ринок інвестиційних ресурсів, біржові угоди та біржові операції, а також сучасні біржові новації. Докладно висвітлено основи біржової діяльності, представлений механізм взаємодії учасників біржової торгівлі, розглянута стратегія і тактика поведінки при участі в торгах на біржовому ринку. Для студентів економічних спеціальностей, а також може бути використаний в програмах перепідготовки та підвищення кваліфікації, аспірантами, викладачами та практиками.

                                 

Квітень, 2018

Гурська Л.І. Релігієзнавство : навчальний посібник для ВНЗ / Л.І. Гурська. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 186 с.

У посібнику, відповідно до навчальної програми курсу «Релігієзнавство», викладено основні теми з цієї філософської дисципліни. Розкривається сутність світових, національних та новітніх релігій, вказується на їх відмінності, та вплив на формування національного характеру і культури; також ідеться про історичну присутність багатьох з них на теренах України, що зумовлює певний стан та особливості міжконфесійних стосунків. Призначений для студентів усіх спеціальностей і усіх форм навчання Національного університету державної податкової служби України.

 

Основи філософських знань : філософія, логіка, етика, естетика, релігієзнавство : підручник для ВНЗ / [М.І. Горлач та ін.]. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 1026 с.

У підручнику автори не тільки намагалися реалізувати ідеї пізнання світу і особи, але й виходили із того, що філософія – форма суспільної свідомості, що має свою специфіку, предмет, категорії і методи пізнання. Підручник ставить за мету надати допомогу всім, хто цікавиться сучасним становищем і розвитком філософії, логіки, етики та естетики, основ релігієзнавства, розкрити специфіку філософських підходів до вирішення різних актуальних проблем сучасності.

 

Коваль А.П. Крилаті слова в українській літературній мові / Алла Коваль, Віктор Коптілов. – Київ : Ярославів Вал, 2013. – 700 с.

Є книжки тільки для розумних. Книжки на взір цієї. А вона про незвичайне мовне явище – так називають крилаті слова та вислови автори цього енциклопедичного словника. За тими словами тисячоліття культури, унікальний ландшафт історії. Ця книжка підвищить освітній рівень кожного, хто її прочитає.

 

 

 

 

Бочелюк В.Й. Психологія людини з обмеженими можливостями : навчальний посібник для ВНЗ / В.Й. Бочелюк, А.В. Турубарова. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 262 с.

Проаналізовано теоретико-методологічні основи психології людини з обмеженими можливостями у межах спеціальної психології, окреслені предмет, об’єкт і завдання цієї науки. Також вказується на соціально-психологічні особливості людини з різними психофізичними порушеннями та основи її психологічної реабілітації. Значна увага приділяється основам психологічної готовності вчителів до педагогічної діяльності з дітьми з психофізичними порушеннями, визначено зміст та психологічну структуру до такого роду педагогічної діяльності, методику її діагностики, а також систему корекційної роботи з підвищення рівня готовності вчителя до професійної діяльності. Для студентів, магістрів, аспірантів та викладачів вищих навчальних закладів, широкого кола читачів.

 

Павлов В.І. Логіка у запитаннях, відповідях і аргументаціях : навчальний посібник для вузів / В.І. Павлов. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 408 с.

Навчальний посібник містить близько 500 фундаментальних запитань з класичної логіки і аргументованих відповідей на них. Нетрадиційна форма викладу теоретичного матеріалу, наявність алгоритмів розв’язання типових задач і оригінальних контрольно-навчальних тестів дають змогу провести самостійний тренінгконтроль якості засвоєння дисципліни, отримати практичні навички логічного мислення і вирішити низку світоглядних проблем щодо формування логічного знання. Структура і підбір запитань дозволяють моделювати курс логіки відповідно до обсягу навчального часу і профілю навчального закладу. Тому, підручник адресується студентам, аспірантам, викладачам, вченим – всім, кого цікавлять проблеми формування культури мислення і методології наукових досліджень.

 

Лютий, 2018

Малаков Д.В. Київ столітньої давнини / Дмитро Малаков, Андрій Прибєга. – Київ : Фенікс, 2017. – 320 с. : іл.

Величний Київ – столиця України – має багатовікову історію та вирізняється серед міст Східної Європи своєю неповторною красою. Видання пропонує читачеві цікаву екскурсію в місто початку ХХ століття. Подорож побудована на ретельно підібраній колекції поштівок з краєвидами Києва столітньої давнини та починається із Софіївської площі, веде, до схилів Дніпра, спускається на Поділ і знову повертається у Верхнє місто, щоб продовжитись по Володимирській вулиці, прогулятися Хрещатиком, Липками, Печерськом та околицями. Видання адресоване шанувальникам старовини, мандрівникам, гостям Києва, широкому загалу читачів.

 

Іванова Л.Г. Національна ідентичність і державницька ідея в Україні (остання чверть XVIII - 60-і рр. XIX ст.) : історичні розвідки / Людмила Іванова. – Київ : Фенікс, 2017. – 368 с. : фотоіл., портр.

У цьому виданні на основі широкого кола архівних та друкованих джерел реконструйовано складні процеси – етапи, тенденції, розвиток, форми, персоналії українського національного відродження з акцентом на протистояння російській імперській ідеології та польсько-шляхетській державницькій концепції. На сторінках книги відтворено український контекст та загальне тло, на якому розгорталась творча діяльність та політичні практики видатних українських інтелектуалів М. Максимовича, М. Костомарова, М. Драгоманова, В. Антоновича, В. Гнилосирова, А. Шиманова, В. Лободи та інших діячів, які стали на захист української цивілізаційної ідентичності в мовно-культурному просторі й політичному поступі.

 

Шаповал Ю.І. Торкнутись історії / Юрій Шаповал ; Національна Академія наук України ; Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса. – Київ : Парламентське видавництво, 2017. – 501 с.

Це нова монографія ученого із міжнародним ім’ям, чиї праці незмінно знаходять високу оцінку і фахівців-істориків, і широкого кола читачів, що цікавляться вітчизняною історією та політикою. Талановитий популяризатор історичних знань у своїй книзі торкається складних дискусійних питань трагедії Голодомору та Бабиного Яру, ролі євреїв в ГПУ / НКВД України та історії Української Повстанської Армії, сталінської доби та десталінізації історичної свідомості, здобутків та втрат незалежної України. Щойно вийшовши з друку, робота Ю. Шаповала викликала чимало дискусій та суперечок. Книга відкриває нові обрії як для істориків, так і для широкого читацького загалу.

 

Руденко Ю.Д. Козацько-лицарський гарт української молоді / Юрій Руденко. – Київ : Фенікс, 2017. – 400 с.

Книга присвячена дослідженню проблем козацько-лицарського загартування молоді України, починаючи з епохи Відродження (Козацької доби) ХVІ – ХVІІІ ст. до нашого часу. Виявляються шляхи, методи, засоби виховання в зростаючих поколінь мужності, звитяги, сили волі та сили духу, високої моралі, глибокого розуму, духовності на традиціях козацької педагогіки. Розкриваються недостатньо досліджені, заборонені чужими авторитарними режимами і занедбані високоефективні традиції формування національної свідомості, українського патріотизму, здатності захищати рідний народ від агресії чужинців. Обгрунтовуються шляхи, форми і методи сучасного козацько-лицарського виховання дітей і молоді, формування в них готовності та умінь спростовувати псевдоідеї і лжецінності, із зброєю в руках боронити незалежну Україну від ворогів. Для науковців, учителів, вихователів, представників громадськості, батьків, які прагнуть реформи освіти, докорінного поліпшення виховання зростаючих поколінь.

 

Пекар В.О. Різнобарвний менеджмент : еволюція мислення, лідерства та керування / Валерій Пекар. – Київ : ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. – 191 с. : іл.

У книзі популярно викладена теорія еволюції людського мислення, організацій і великих соціальних систем, за якою останнім часом у фаховій літературі закріпилася назва «інтегральна динаміка». Ця красива і практична модель не лише дає ключ до розуміння стилів лідерства та управлінських культур, а й забезпечує інструментами їх зміни. Текст ґрунтується на курсі лекцій, який читає автор у провідних українських бізнес-школах, але істотно перевищує його за обсягом. Книга розрахована на підприємців і управлінців-практиків, зацікавлених у розвитку власних навичок менеджменту та вдосконаленні своїх компаній і організацій.

 

Коллінз Дж. Від хорошого до величного. Чому одні компанії прориваються, а інші - ні / Джим Коллінз ; [пер. з англ. О. Савчин. – Київ : Наш формат, 2017. – 365 с.

У цій книжці Джим Коллінз аналізує діяльність і структуру компаній, яким вдалося здійснити прорив у вищу лігу бізнесу. Він відібрав фірми, які, попри всі кризи, п’ятнадцять років поспіль показували найкращі результати у своїй галузі. Як Gillette, Kimberly-Clark, Philip Morris та іншим вдалося взяти настільки високу планку? Джим Коллінз вивів формулу – дев’ять кроків, які дозволять розкрутити маховик успіху до швидкості, яка приносить шалені прибутки. Для якнайширшого кола читачів, усіх, хто цікавиться бізнесом, менеджментом, саморозвитком. Особливо зацікавить СЕО, менеджерів та стартаперів.

 

Гавел В. Промови та есеї : пер. з чес. / Вацлав Гавел. – Київ : Видавничий Дім "Комора", 2016. – 140 с. : портр.

П’ять блискучих текстів Вацлава Гавела, одного з найяскравіших інтелектуалів двадцятого століття, дисидента, політичного діяча, першого президента Чеської Республіки. У його баченні політика – не технології й маніпуляції, а постійна боротьба за ідеали й цінності, незламна віра в людину та в силу європейської культури. Вацлав Гавел нагадує про важливість історії, свободи, сумління, особистої відповідальності та спільних дій, і хоча тексти написано про інший час та про інше суспільство, українцям буде напрочуд легко впізнати в них проблеми, які ще не вповні здолали ми самі.

 

Дзюба І.М. Чорний романтик Сергій Жадан / Іван Дзюба. – Київ : Либідь, 2017. – 110 с. : іл.

Літературне дослідження творчості найрезонанснішого українського письменника-сучасника Сергія Жадана. Ця книжка – своєрідна зустріч двох поколінь українських літераторів. Авторитетний і досвідчений Іван Дзюба ділиться своїми думками щодо творчості Жадана – одного з кумирів нинішньої молоді. Для широкого загалу.

 

 

 

Корона, або Спадщина Королівства Руського / [за заг. ред. Л. Івшиної]. – Київ : День : Українська прес-група, 2017. – 695 с. іл.

Книга «Корона, або Спадщина Королівства Руського» має на меті переосмислити витоки і саму природу української державності. Це наша спроба поставити надважливе питання – з якого етапу Україна починає своє «літочислення»? Можливо, від київського князя Святослава, який у 971 році уклав мирний договір з візантійським імператором Іоанном Цимісхієм? Або ж від Ярослава Мудрого, тисячоліття утвердження якого на престолі будемо відзначати у 2019 році? В України є своя давня спадщина. Питання тільки в тому, наскільки ми готові вступити у «права власності». Книга «Корона, або Спадщина Королівства Руського» – це звернення до минулого з позиції сучасності. Це – матеріал для творення проекту майбутнього. Це – нагода для кожного громадянина усвідомити, що його участь в житті держави не обмежується лише виборами. Ця книга в найширшому історичному контексті розкриває проблему відповідальності еліти та народу. Без сумніву, книга стане відкриттям навіть для заглиблених в історичні контексти. Не варто боятися закидів, що історію «переписують». Важливо те, що її треба «передумувати». Історія – не «теорема», яку досить один раз довести. Вона «живе» у формі постійних перетлумачень та інтерпретацій.

 

Словник музичних термінів / [уклад. В. Тимків, О. Подручна]. – Київ : Видавець Вадим Карпенко, 2017. – 311 с. : іл.

Словник містить основні терміни, що стосуються музики, співу, танцю, хореографії та концертної діяльності, а також назви музичних інструментів, їх основних частин та деталей. Видання включає значну кількість ілюстрацій дібраних на основі різних вітчизняних та зарубіжних джерел. Призначений для широкого кола читачів.

 

 

 

Січень, 2018

Мустафін О.Р. Справжня історія пізнього Нового часу / Олексій Мустафін. – Харків : Фоліо, 2017. – 432 с. : іл., портр.

Олексій Мустафін – відомий український журналіст і медіаменеджер, генеральний директор телеканалу «Мега». Закінчив педагогічний університет імені Драгоманова (історичний факультет). Працював журналістом у виданні «УНІАН-тижневик», часописах «Пост-Поступ», «День», «Київський телеграф», «Профіль», «Дзеркало тижня», на телеканалі «1+1». Очолював служби новин на каналах «Інтер» і СТБ. Автор телевізійних фільмів. «Справжня історія пізнього Нового часу» – це книжка про те, як змінився сучасний світ з початком Великої французької революції, появою фабричної промисловості та залізниць. Чому абсолютні монархії поступилися місцем національним державам? Де народилися ідеї лібералізму, націоналізму та соціалізму? Для кого пошили перші джинси і хто створив перший автомобіль? Коли замість вальсу почали танцювати танго? Чим намагалися вразити сучасників імпресіоністи й авангардисти? Чи справді мак та хінін допомогли колоніальним загарбанням? І навіщо винахідник динаміту заснував премію миру? Відповіді на ці та багато інших питань дозволяють не лише дізнатися про цікаві факти, але й зрозуміти «логіку історії».

 

Валлє В. Жага свободи / Віра Валлє (Потєхіна). – [Київ] : [Видавець Олег Філюк], 2017. – 310 с. : портр.

Свобода як найвища цінність, глибинне природне прагнення людини, умова насиченого інтелектуального, духовного й чуттєвого життя розглядається у цій книзі у багатовимірному просторі – з позицій філософії, психології, економіки, політики і права. Від індивідуальної свободи людини, що проявляє себе свободою думки, почуттів, бажань і вчинків, до економічної і політичної свободи як невід’ємних передумов свободи особистості – таким шляхом авторка пропонує пройти читачеві. Дороговказом слугують Апостоли свободи – ті, про кого згадано у книзі, або ті, кого читач обирає сам. Що є свободою – тим сенсом, що наповнює буття? Як зберегти свою свободу і надихнути її на життя? Чи може держава не заважати чи навіть сприяти втіленню економічної та політичної свободи людини? Ця книга адресована тим, хто відчув потяг до свободи і шукає власну стежку до реалізації своєї неповторної людської індивідуальності.

 

Антонік В.І. Анатомія, фізіологія дітей з основами гігієни та фізичної культури : навчальний посібник для ВНЗ / В.І. Антонік, І.П. Антонік, В.Є. Андріанов ; Міністерство освіти і науки України. – Київ : Професіонал : Центр учбової літератури, 2017. – 336 с. : іл.

В навчальному посібнику представлений науково обгрунтований сучасними даними матеріал, що стосується анатомії і фізіології дитячого організму та окремих його систем від моменту народження до юнацького віку. Навчальний посібник рекомендується викладачам та студентам вищих і середніх педагогічних навчальних закладів, закладів фізичної культури, вчителям шкіл, вихователям дошкільних закладів та позашкільних спортивно-тренувальних організацій, а такох всім тим, хто цікавиться проблемами оптимізації розвитку дітей.

 

Яхно Т.П. Конфліктологія та теорія переговорів : навчальний посібник для ВНЗ / Т.П. Яхно, І.О. Куревіна ; Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України ; Вищий навчальний заклад Укоопспілки "Львівська комерційна академія". – Київ : Центр учбової літератури, 2017. – 176 с.

Вивчення курсу «Конфліктологія та теорія переговорів» повинно ознайомити студентів з алгоритмом проведення ділових переговорів, культурою організації та оформлення комерційних контрактів, особливостями ведення ділових переговорів з зарубіжними партнерами, видами конфліктів та методами їх вирішення. У навчальному посібнику міститься перелік основних тем для самостійної роботи з курсу «Конфліктологія та теорія переговорів».

 

Військова психологічна підготовка та реабілітація / [ред. О.В. Філюк]. – Київ : Видавець Філюк, 2017. – 496 с.

Воєнна політика – це найбільш важлива складова частина загальної політики держави або соціально-політичних інститутів.


Грудень, 2017

Сто найвідоміших українців / [під заг. ред. Ю. Павленка]. – [Київ] : [Компания ОСМА], [2015]. – 679 с. : іл., портр.

Сто портретів видатних представників українського народу – це долі ста непересічних постатей, які присвятили себе боротьбі за українську державу, її розбудові, ратним подвигам і політичній діяльності, створенню художніх шедеврів, унікальних літературних творів і чудес техніки. Та хоч би чим вони займалися, всіх їх об’єднує українська земля, на якій вони народились і процвітанню якої присвятили своє життя, талант і покликання. Прочитавши цю книжку, читач ще раз переконається в тому, якою багатющою на славнозвісних героїв є Україна.

 

Сухомлин М.М. Гриби України : атлас-довідник / М.М. Сухомлин, В.В. Джаган. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2017]. – 239 с. : іл.

В атласі-довіднику представлено детальну інформацію про гриби, що зростають на території України. Наведені вичерпні описи як найбільш розповсюджених, так і рідкісних видів грибів та грибоподібних організмів –  слизовиків. В атласі представлені назви грибів латинською, українською та російською мовами. Для кожного виду вказано його належність до родини, основні морфологічні ознаки, необхідні для визначення гриба, періоди плодоношення (по місяцях), наведено інформацію щодо їстівності або отруйності. Для більшості грибів зазначені види-двійники та їхні основні риси подібності або відмінності. У посібнику подано рекомендації щодо вживання їстівних видів та запропоновано способи приготування певних страв. Наведені цікаві історичні факти, сучасні наукові відомості про окремі види грибів, а також їхні лікарські властивості. Численні фотографії надають змогу акцентувати увагу на найважливіших ознаках видів. Цей ілюстрований довідник призначений для мікологів, ботаніків, краєзнавців, фахівців у галузі охорони природи, викладачів і студентів природничих факультетів вузів, а також для всіх тих, хто хоче орієнтуватися у загадковому світі грибів.

 

99 замальовок Києва : [фотоальбом] / [Д.В. Фоменко]. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2016]. – 120 с. : фотоіл., карт.

Зафіксувати мить швидкоплинного життя великого міста досить складно. Майже щосекунди навколо щось змінюється: стає іншим колір світлофора, маля долає сходинку, а птах злітає з верхівки дерева. Людина розганяє життя сучасного мегаполіса до неймовірної швидкості, не встигаючи навіть зупинитися і просто насолодитися навколишньою красою та самим фактом буття. Цей альбом розповідає про красу та неповторність Києва –  виняткового міста. Це місто духовного єднання і становлення країни з непростою долею, унікальних історичних пам’яток і просто об’єкт обожнювання багатьох людей, що проживають не лише в Україні. Михайло Булгаков писав: «Місто Київ прекрасне, місто щасливе. Над Дніпром, що розлився, усе в зелені каштанів, усе в сонячних цятках». І це цілковита правда, Києву є чим вразити і зачарувати людей, викликати справжню любов до себе. Саме любов’ю надихався фотограф, працюючи над цим фотоальбомом. Дмитро вже понад десять років мешкає і творить у Києві, має роботи, присвячені різним подіям і аспектам життя, проте столиця завжди була і залишається його улюбленою темою. Фотомитець прагне показати красу кожного її куточка, допомогти глядачеві відчути тепло міста, помилуватися сучасними будівлями і перейняти на себе енергію старовинних стін. Роботи Дмитра Фоменка зацікавлять усіх – і тих, хто добре знає та любить місто, і тих, хто лише мріє у ньому побувати.

 

HR-менеджмент у публічному управлінні : навчальний посібник / О.М. Руденко [та ін.] ; Міністерство освіти і науки України ; Чернігівський національний технологічний університет. – Київ : Кондор, 2017. – 124 с.

У навчальному посібнику розглядаються питання, що мають ключове значення для фахівців системи управління організацією та управління персоналом: теорія управління людськими ресурсами, методологія управління персоналом і формування системи управління персоналом, стратегічне управління персоналом і планування кадрової роботи в організації, технологія управління персоналом і його розвитком, а також питання управління поведінкою персоналу організації та оцінки результатів його діяльності. Посібник розрахований на студентів і аспірантів, які вивчають проблеми управління персоналом організації, а також фахівців, що беруть участь у формуванні системи управління персоналом і системи управління організацією і в цілому, що працюють з кадрами в ринкових умовах функціонування вітчизняної економіки.

 

Самокиш О.В. Креативний менеджмент : навчальний посібник / О.В. Самокиш. – Київ : Кондор , 2016. – 203 с.

У начальному посібнику висвітлено засади креативізації менеджменту організації. Розглядаються теоретичні аспекти і практичне застосування знань з креативного менеджменту, розкрити сутність креативності та креативного менеджменту. Наведено широкий інструментарій і прийоми психологічної активізації мислення і генерування ідей, особливості функціонування команд і управління креативною організацією. Призначений для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр», спеціальності «Менеджмент інноваційної діяльності». Буде корисним всім, хто цікавиться проблемами надання менеджменту більш творчого характеру.

                          

Листопад, 2017

Подорож по Україні : [для дітей молодшого та середнього шкільного віку] / [упоряд. А. Третяк]. – Київ : [АВІАЗ], 2016. –  240 с. : іл.

Ви любите подорожувати? Відкривати для себе нові місця, дізнаватися про їхню історію, уявляти їхнє майбутнє? У кожній області є місця які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у пам’яті людей, які там побували. Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі.

 
 

Бабіч О.В. Путівник по Одесі : [екскурсії, фестивалі, готелі, ресторани, кафе, театри, музеї] / Олександр Бабіч ; [худож.-оформ. Л.П. Вировець]. – Харків : Фоліо, 2017. – 136 с. : іл., портр.

Те, що Одеса – місто особливе, знають усі. Але в чому ж полягає ця його «особливість»? Зрозуміти або хоча б наблизитись до цього розуміння й допоможе наша книжка – новий путівник по Одесі. Автор книжки, маючи величезний досвід роботи з туристами у своєму місті, розділив розповідь на самостійні тематичні маршрути. Він розповідає про історію Одеси, про незвичайних людей, що мали безпосереднє відношення до цього міста, знайомить з Одесою літературною і кримінальною, театральною і портовою, і, звичайно, з Одесою єврейською. Все це зроблено для того, щоб:

а) полегшити життя туристам, які приїздять до Одеси;

б) зацікавитися екскурсіями мешканців самої Одеси.

У путівнику читач знайде ЦВ – цінні вказівки, які полегшать йому знайомство з Одесою, і знамениті одеські майси – анекдоти, що чудово передають атмосферу цього неповторного міста. Видання доповнене багатим ілюстративним матеріалом.

 

Шипота Г.Є. Бібліографічна діяльність : практикум / Г.Є. Шипота ; Міністерство культури України ; Київський національний університет культури і мистецтв. – Київ : Ліра-К, 2017. – 148 с. : портр.

Основними завданнями практикуму є розкриття змісту основних процесів бібліографічної діяльності, функцій бібліографічної служби бібліотек, структури довідково-бібліографічного апарату бібліотек різних типів; ознайомитися з організацією, змістом і можливостями використання основної бази бібліографічної діяльності – довідково-бібліографічним апаратом; вивчити алгоритми технологій довідково-бібліографічного пошуку, довідково-бібліографічного обслуговування та бібліографічного інформування; висвітлити основи менеджменту бібліографічною діяльністю установ інформаційної сфери; набути практичних навичок бібліографування, складання бібліографічних посібників різних видів, надання бібліографічних послуг.

 

Якобчук А.В. Основи медичної валеології : навчальний посібник / А.В. Якобчук, О.Г. Курик ; Міністерство освіти і науки України. – Київ : Ліра-К, 2017. – 244 с.

Навчальний посібник підготовлено відповідно до типової навчальної програми та побудований на основних питаннях поточного та кінцевого контролю програми. Курс подано  у вигляді як основного, так і додаткового матеріалу з метою самостійного отримання та поглиблення знань у даній галузі охорони здоров’я. Розкриті основні принципи валеологічних знань з поглибленим поданням основних складових здоров’я і факторів, що його формують. Посібник призначений для викладачів, студентів вищих навчальних закладів, може становити інтерес науковцям, інтернам, а також буде корисним широкому колу читачів.

 

Фізика : підручник для ВНЗ / В.В. Бойко [та ін.] ; Міністерство освіти і науки України ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. – Київ : Ліра-К, 2016. – 468 с. : схем.

У підручнику розглянуто теоретичні відомості з основних розділів фізики: механіки та механічних і електричних коливань і хвиль; молекулярної фізики та термодинаміки; електрики та магнетизму; оптики; елементів квантової фізики, фізики твердого тіла, атома та ядра відповідно до вимог  кредитно-модульної системи. Представлено короткі довідкові дані з: основ фізичних вимірювань; операцій з векторами та елементів векторного аналізу а також деяких понять вищої математики. Для студентів нефізичних спеціальностей вищих навчальних закладів України.

 
 

Використання об’єктів інтелектуальної власності в рекламі : навчальний посібник / Міністерство освіти і науки України ; Міністерство культури України ; Київський національний університет культури і мистецтв. – Київ : Ліра-К, 2017. – 520 с.

У навчальному посібнику розкриваються основні положення правової охорони і захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності та особливості їх використання в рекламі. На основі норм основних міжнародних і національних нормативно-правових актів та Конституції України, Цивільного кодексу України розкриваються загальні положення і структура права інтелектуальної власності, дається правова характеристика окремим групам об’єктів інтелектуальної власності, змісту та обсягу майнових і немайнових прав, правовий аналіз договорам у сфері інтелектуальної власності як форми використання майнових прав та особливості використання об’єктів інтелектуальної власності в рекламі. Даний навчальний посібник може бути рекомендовано для викладання в межах навчальних програм вищих навчальних закладів України. Матеріал навчального посібника «Використання об’єктів інтелектуальної власності в рекламі» розраховано здебільшого на студентів-маркетологів, студентів спеціальності «Дизайн та реклама», він може стати у нагоді для студентів юридичних ВНЗ та студентам-спеціальності піар-менеджмент, аспірантам, здобувачам, викладачам та широкому колу фахівців у сфері права інтелектуальної власності та рекламної діяльності.

 

 Експертиза продовольчих товарів : кредитно-модульний курс : навчальний посібник / О.П. Юдічева [та ін.] ; Міністерство освіти і науки ; Полтавський університет економіки і торгівлі. – Київ : Ліра-К, 2017. – 247 с.

Навчальний посібник призначений для студентів, що навчаються за спеціальностями «Товарознавство та експертиза в митній справі» і «Товарознавство і комерційна діяльність» освітньо-кваліфікаційних рівнів «Спеціаліст» та «Магістр». Матеріал посібника висвітлює питання експертизи всіх груп продовольчих товарів і викладений відповідно до програми дисципліни «Експертиза товарів» (теми 11-19). Структура посібника включає 16 тем, для поглибленого вивчення яких надаються методичні поради, зазначаються літературні джерела, наводиться матеріальне та методичне забезпечення. У посібнику передбачені запитання для самоконтролю, завдання для практичних занять, а також для самостійного та індивідуального вивчення, тести. Посібник включає в себе термінологічний словник, додатки, систему поточного та підсумкового контролю, порядок і критерії оцінювання знань студентів під час вивчення даної дисципліни за кредитно-модульною системою.

 

Донцов Д.І. Культурологія / Дмитро Донцов ; [упоряд. Ю.П. Винничук]. – Харків : Фоліо, 2016. – 604 с.

Через заборону імені Дмитра Донцова читачі в Україні тривалий час не мали змоги ознайомитись з його творами. А тим часом думки і погляди цієї історичної постаті мали велетенський вплив на сучасників, особливо на молодь, і відіграли визначну роль за доби національно-визвольної боротьби за незалежність України. Багато його думок не втратили злободенності і залишаються актуальними й тепер. До презентованого сьогодні видання «Культурологія» увійшли твори Дмитра Донцова, які великою мірою визначили історію та розвиток політичних ідей в Україні.

 
 

Історія української літератури : XX – поч. XXI ст. : у 3 т. Т.3 : навчальний посібник для ВНЗ / за ред. В.І. Кузьменка. – Київ : Академія, 2017. – 544 с. : портр.

Радикальні зрушення в українській літературі останніх десятиліть ХХ – початку ХХІ ст. проявилися як відгук на потребу «зруйнувати Карфаген української провінційності» (Ю. Шевельов) і надати українському Слову не заідеологізовано-провінційного, а спрямованого у світ естетичного звучання. На розкритті цих явищ у поезії, прозі й драматургії зосереджений третій том навчального посібника, який стане гарною лектурою  студентам вищих навчальних закладів, а також буде корисним усім, хто прагне глибше осягнути многосвіт нашої літератури.

 

 

Пушкарьова К.К. Матеріалознавство для архітекторів та дизайнерів : навчальний посібник / К.К. Пушкарьова, М.О. Кочевих ; Міністерство освіти і науки України ; Київський національний університет будівництва і архітектури. – Київ : Ліра-К, 2017. – 424 с. : іл.

В навчальному посібнику представлені основні положення сучасного матеріалознавства, що базуються на принципах композиційної побудови будівельних матеріалів. Розглянуто вплив будівельних матеріалів на архітектуру будівель і споруд, дизайн архітектурного середовища та інтер’єрів приміщень різного призначення, наведено основні види та властивості будівельних матеріалів та виробів, способи надання їм декоративних властивостей та особливості їх застосування в ландшафтному дизайні та інфраструктурі, екстер’єрі та інтер’єрі будівель і споруд. Особлива увага приділена перевагам та недолікам існуючих різновидів традиційних та сучасних будівельних матеріалів та виробів при застосуванні їх в дизайні архітектурного середовища та оформленні простору приміщень різної функціональної направленості. Призначено для студентів, які навчаються за спеціальностями «Архітектура та містобудування» та «Дизайн», а також для спеціалістів, що працюють в галузі будівництва, архітектури та дизайну архітектурного середовища, а також дизайну інтер’єрів.

 

Жовтень, 2017

Лис В.С. Століття Якова : роман / Володимир Лис ; [передм. О. Забужко]. –  Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. –  238 с.

Роман – своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п’ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СССР. Доживши до держави Україна, він опинився перед лицем і родинної, і національної драми, яка була запрограмована катастрофами XX століття. У житті старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик, з’являється дівча-приблуда. Вона питає, чи любив він колись, – і виринає десь із глибини пам’яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи й каяття…

 

Шкляр В. Тінь сови : роман / Василь Шкляр ; [передм. А. Куркова]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 301 с.

Це історія кохання двох людей, Катерини та Степана. Кохання, яке бореться, долає труднощі, допомагає вистояти і врешті-решт перетворюється на легенду, що дає надію тим, до кого воно ще не прийшло.

 

 


 

 

Винничук Ю. Аптекар : [роман] / Юрій Винничук. – Харків : Фоліо, 2017. – 319 с. : іл.

Події нового роману Юрія Винничука «Аптекар» відбуваються у 1646 – 1648 роках спочатку у Венеційській республіці, а далі – у Львові. Історичне тло уміло використане для захопливої гри в дійсне-недійсне, де персонажі історичні сусідять з вигаданими, а їхні складні стосунки формуються у любовні трикутники. Фантазійні описи звучать як реальні, авторська вигадка відходить на другий план, змушуючи читача вірити у світ, витканий зі сну. Проза Ю. Винничука – це завжди інтригуюча оповідь завдяки бурхливій уяві  майстра вишуканих стилізацій. Автор знову дивує тим, що новий роман, який поєднує у собі метафоричність і гострий сюжет, не схожий на жоден попередній. Хоча окремі натяки й алюзії єднають його з «Танґом смерті».

 

Винничук Ю.П. Цензор снів : [роман] / Юрій Винничук. – Харків : ФОЛІО, 2016. – 319 с. : іл., портр.

Головних героїв цього роману двоє. Вони різні за характером та поглядами, вони антиподи, але багато чого в них є спільного: зріст, вага, колір волосся, колір очей, вік. Коли дивитися на їхні юнацькі фото, складається враження, що це якщо не рідні, то принаймні брати у перших. Навіть пізніше, коли вони стали дорослими, і один з них зостався по-юнацькому худим, а другий огрядним, подібність все одно кидалася в очі. Але незважаючи на все це, вони друзями не були, просто інколи життя їх зводило, аби швидко знову розвести, самих їх смерть оминала, хоч і не оминала їхніх близьких, смерть завжди була на півкроку від кожного з них і била прицільно, але помилялася якраз на тих півкроку чи півхвилини. У романі «Цензор снів» Юрій Винничук вибудовує перед читачем захоплюючий сюжет, у якому герої, поринаючи, в лабіринти пам’яті, щойно у несподіваному фіналі розкриваються повністю. Герої озираються на своє життя, яке припало на добу тоталітарних режимів, і звіряються у різних способах виживання – від цинічного до шляхетного. Водночас така карколомна мандрівка в минуле приносить багато несподіванок. Роман «Цензор снів» – твір багатошаровий, інтригуючий і актуальний, де тривожний настрій змішується з гротеском, шокуючі відкриття з метафоричними алюзіями, натуралістичні описи з гостросюжетними елементами.

 

Кокотюха А. А. Червоний : роман / Андрій Кокотюха. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 317 с. : іл.

Їм закидають масові вбивства вчителів. Бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони... можуть бути корисними. Замість скніти в таборах ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому, героєві чи бандиту, єдиному до снаги приборкати ув’язнених злодіїв. Як це було, розкажуть три свідки: міліціонер, чекіст і ворог народу. Не шукайте Червоного ані серед мертвих, ані серед живих, шукайте серед овіяних легендою!

 
 

 

Кокотюха А.А. Чорний ліс. Українські хроніки 1943 року : [роман] / Андрій Кокотюха ; [передм. І. Патриляка]. –  Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 300 с.

У Чорному лісі на Волині українці воюють відразу на три фронти: з німцями, росіянами та поляками. Головний герой – колишній міліціонер, зек, радянський диверсант – мусить розібратися в тому, хто друг, а хто ворог. У нього нині одна мета – зрозуміти, на чиєму боці правда, і відстоювати її зі зброєю в руках.

 

 

 

Макнаб К. Энциклопедия огнестрельного оружия от 1914 г. до наших дней. Пистолеты, автоматы, пулеметы, винтовки : более 300 видов / Крис Макнаб ; [пер. с англ. В. Скоробогатова]. –  Харьков ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2016. – 160 с. : ил.

Ілюстроване видання містить основну технічну інформацію, характеристики понад 300 моделей вогнепальної зброї, яка була на озброєнні різних країн з початку ХХ століття і до наших днів. Серед них такі легендарні моделі, як пістолети Маузер C/12, Беретта 92SB, станкові кулемети Віккерс, Максим, радянський пістолет-кулемет ППШ-41, гвинтівки Гаранд, Лі-Енфілд, револьвер Кольт і багато інших. Для кожної моделі наводяться коротка історія створення, рік і країна-розробник, ТТХ, принцип дії.

 

Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах : щоденник майдану / [упоряд. Т. Ковтунович, Т. Привалко] ; Український інститут національної пам'яті. – Київ : Фенікс, 2016. – 302 с. : фотоіл.

У збірнику подані фрагменти спогадів очевидців протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року і названі Революцією Гідності. Інтерв’ю зібрані Українським інститутом національної пам’яті у рамках проекту «Майдан: усна історія». До другого випуску збірника увійшли спогади митців, що представляють різні жанри, види та напрями мистецтва. У спогадах творчих людей відображено їхній суб’єктивний досвід пережитого та узагальнені міркування про роль мистецтва у протестних акціях Революції Гідності. Видання покликане сприяти збереженню пам’яті про Майдан та його учасників.

 

Сеттерфілд Д. Тринадцята казка : роман / Діана Сеттерфілд ; [пер. з англ. В. Горбатька]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 430 с.

Письменниця біографій Маргарет Лі одного вечора повертається до своєї квартири, що знаходиться вище батькового антикварного магазину. На порозі вона знаходить лист. Він написаний вручну, від однієї із найвідоміших письменників. Важкохвора Віда Вінтер хоче розповісти свою життєву історію до того, як померти. Тому вона хоче, аби Маргарет написала цю історію. Прохання зводить з пантелику Маргарет, адже вона не знає її та не читала її романів. Одного вечора, вагаючись, чи прийняти пропозицію міс Вінтер, Маргарет починає читати рідкісну копію роману Вінтер «Тринадцять казок змін та відчаю». Вона зачаровується історією роману аж поки не помічає, що книга містить лише дванадцять історій. Де тринадцята? Заінтригована, Маргарет приймає пропозицію написати біографію замовниці. По мірі того, як Віда розповідає її історію, вона ділиться із Маргарет темними сімейними секретами, які вона давно тримала у собі. Маргарет занотовує все із уважністю та по трохи ще більше цікавить життям міс Вінтер.

 

Чари ночі. Українська любовна лірика. – Харків : Фоліо, 2015. –  254 с. : іл.

До видання увійшли ліричні вірші українських поетів – і мало відомих широкому читачеві, і добре знайомих. Любов та ненависть, смуток та радість, відчай та надія – всі ці відчуття бентежать наші душі сьогодні так само, як двісті років тому…

 

 

 

                  

Вересень, 2017

Загреба М. Монети України, 1992–2016 : каталог / Максим Загреба. – Київ : [Логос], 2017. – 320 с. : іл.

Каталог містить зображення, технічні параметри та ринкові ціни на монети України 1992–2016 рр. карбування у трьох станах збереження. Каталог доповнено монетами, що вийшли за останню чверть 2012–2016 рр., та різновидами монет, які було виявлено за час, що минув з виходу одинадцятого видання. Різновиди обігових монет штемпельного характеру зведено у таблиці. Ювілейні та пам’ятні монети, монети із срібла та золота; сувенірна продукція Монетного двору НБУ: плати, жетони, медалі тощо. До каталогу також включено паперові грошові знаки України (1991–2016 рр.).

 
 Цал-Цалко Ю.С. Фінансовий аналіз : підручник для ВНЗ / Ю.С. Цал-Цалко. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 565 с. : іл.

У підручнику розкривається програмний матеріал з теорії і практики фінансового аналізу господарюючих суб’єктів. З позиції комплексного підходу до планування, обліку, звітності і аудиту розглянуті методологічні й організаційні засади аналітичних досліджень для діагностики та оцінки фінансового стану підприємства. Викладення матеріалу супроводжується прикладами аналітичних розрахунків з відповідними висновками і узагальненнями, що створює передумови для самостійних міркувань і творчих дискусій. Для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, аспірантів, викладачів, усі, хто цікавиться проблемами фінансового аналізу підприємства.

 

Менеджмент : навчальний посібник для ВНЗ / за ред. С.І. Михайлова. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 536 с.

Висвітлено теоретичні засади менеджменту, його сутність та значення, етапи розвитку, методи та функції. Значна увага приділена питанням керівництва та лідерства, інформаційним технологіям в менеджменті, соціально-психологічним аспектам управління. Розглянуто окремі види менеджменту. Посібник містить матеріали стосовно організації семінарських (практичних) занять, тестові завдання та короткий термінологічний словник. Рекомендується студентам, аспірантам, викладачам, менеджерам-підприємцям, усім, хто цікавиться управлінською наукою.

 

Соціологія : підручник для ВНЗ / [В.І. Волович та ін.] – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 808 с.

Підручник «Соціологія» – систематизований виклад курсу основ соціології. Викладено основні положення про суспільство як соціальну систему. Розглядаються питання соціології політики, соціології особи, механізми соціальної діяльності і поведінки особи, соціальної структури та політичної системи в Україні, соціологія економіки, соціологія міста, села, а також висвітлюються основні положення соціології способу життя, вільного часу та засобів масової інформації. Викладено основні положення теорії і практики соціологічних досліджень. Підручник написано на основі класичних джерел соціології та праць відомих сучасних і зарубіжних соціологів з урахуванням навчальних програм і навчальних посібників із соціології провідних університетів США, Німеччини, Англії, Франції. Використано досвід викладання соціології в університетах Києва, Львова, Харкова, Одеси та в інших навчальних закладах України. Для студентів і викладачів вищих навчальних закладів.

 

Виноградський М.Д. Організація праці менеджера : навчальний посібник для ВНЗ / М.Д. Виноградський, А.М. Виноградська, О.М. Шканова. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 504 с.

У навчальному посібнику висвітлюються наукові основи визначення якостей менеджера, сучасні принципи, методи його роботи, розкриваються функції, принципи, методи і стиль керівництва персоналом. Особлива увага приділяється змістовній роботі менеджера: інформаційному та документаційному забезпеченню організацій, прийняттю і реалізації управлінських рішень, особливостям роботи з підлеглими. З урахуванням сучасного досвіду розглядаються принципи управління і планування ділової кар’єри. Для студентів вищих навчальних закладів професійного спрямування «Менеджмент».

 

Серпень, 2017

Соченко М.Обличчя Майдану : живопис, графика : [альбом] / Марина Соченко. Клич Майдану : літопис самовидця : поема / Антонія Цвід.  – [Київ] : [Український пріоритет], [2015]. – 88 с. : іл., портр.

Обличчя Майдану – це обличчя видозміненого світу сучасності, відображені в душах і вчинках українців – людей, що вийшли на бій за свою свободу, за гідність своєї нації. Це обличчя народу, який із правіку був європейським, який дав світу сіяне землеробство й відкрив дорогу до зір, який показав зразок незламного духу в прагненні бути вільним. Цей альбом – це синтез живопису й поезії двох неймовірно талановитих і патріотичних жінок – активних учасниць революції – художниці Марини Соченко та поетеси Антонії Цвід. Саме тому він лунає потужним Кличем Майдану й стукає в наші серця крилами Небесної Сотні.

 

Бажан М.П. Маловідомі мистецькі сторінки / Микола Бажан ; упоряд. М.Г. Лабінський. – Київ : Криниця, 2014. – 815 с. : іл., портр.

Книга висвітлює погляди видатного поета ХХ століття, вченого-енциклопедиста, академіка НАН України Миколи Платоновича Бажана – проникнення в особливості театру, кіно, музики та живопису, які відлунилися в літературно-критичних статтях, численних перекладах. У ній вміщено маловідомі широкому загалу твори цього великого майстра слова у царині мистецтва. Його переклад «Бурі» В. Шекспіра і сьогодні в репертуарі Київського театру ім. І. Франка; відомі опери «Князь Ігор» О. Бородіна, «Хованщина» М. Мусоргського, «Катерина Ізмайлова» Д. Шостаковича, успішно йшли в 1960–1970 рр. в Національній опері України. Неминущу цінність зберігають есеї про Леся Курбаса і Всеволода Мейєрхольда, Олександра Довженка, Катерину Білокур та інших діячів культури. Для широкого кола читачів у цьому виданні відкриється Микола Бажан ерудит, естет, якому випало бути не тільки свідком видатних мистецьких явищ, а й творцем та ученим, що всотував і розвивав уроки режисерів, музикантів і художників. Він переплавив їх у власну творчість та потужно ввів через призму високопрофесійних перекладів у сферу української культури.

 

Гаєвська Т.І. Традиційна звичаєвість українців кінця XIX – початку XX століття : монографія / Тетяна Гаєвська ; [Інститут культурології Національної академії мистецтв України]. – Київ : Інститут культурології НАМ України, 2012. – 376 с. : портр.

У монографії розглянуто і узагальнено історію традиційної звичаєвості українців, передумови виникнення і принципи трансформації обрядів та традиційних звичаїв в розрізі історичних перетворень на теренах українських земель наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. Видання адресоване фахівцям у галузі культурології, історії та теорії культури, студентам навчальних закладів культури, всім, хто цікавиться питаннями звичаєвості українців.

 

Національна культура : єдність у різноманітності : збірник наукових праць / [відповід. ред. Ю.П. Богуцький ; ред.-упоряд., відповід. за вип. В.М. Щербина ; Інститут культурології Національної академії мистецтв України]. – Київ : Інститут культурології НАМ України, 2012. – 352 с.

Збірка наукових праць присвячена розгляду актуальної культурологічної проблематики, пов’язаної з буттям української культури як цілісного соціально-історичного континууму – культурного світу, що відтворюється і оновлюється за умов сучасності. Рефлексія процесуальної цілісності культури потребує усвідомлення кроскультурних процесів та організаційних практик, в рамках яких вони відбуваються. Бачення методологічних і науково-практичних засад розвитку культуротворення є необхідною умовою для розвитку сучасної мистецької спільноти, для формування нових напрямків культурологічної думки. Саме тому видання буде корисним і цікавим як науковцям – культурологам, соціологам, філософам, мистецтвознавцям, так і представникам мистецької спільноти, аспірантам, студентам.

 

 Савченко Л.Г. Розмовляй українською правильно / Л. Савченко. – Харків : Орбіта, 2016. – 191 с.

Шановні читачі! Наш довідник містить відомості із сучасної української мови, які можуть знадобитися учням середньої школи як допоміжний матеріал для занять, для підготовки до ЗНО. Пропонуємо цей довідник і тим, хто хоче вивчити українську мову чи поглибити знання з певного розділу. У посібнику матеріал розміщений у такій послідовності: вступ, фонетика та орфоепія, лексикологія, фразеологія, орфографія, морфеміка та словотвір, морфологія, синтаксис і пунктуація, стилістика та культура мовлення.

 

 

Липень, 2017

Франківська енциклопедія : у 7 т. Т. 1. А – Ж / наук. ред. і упоряд. Євген Нахлік ; [передм. М. Жулинського, Є. Нахліка ; Національна академія наук України ; Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка ; Інститут Івана Франка]. – Львів : Світ, 2016. – 680 с. : іл., портр.

Подаються статті про письменників, літературознавців, фольклористів, мовознавців – од зачинателів нової української літератури до тих, хто потрапив у поле зору І. Франка. Висвітлюються прижиттєві зв’язки І. Франка з ними, його відгуки та роздуми про попередників і сучасників, а також спогади, дослідження та висловлювання про І. Франка.

 

Архітектурні пам'ятки України = Architectural monuments of Ukraine / [ред. С.В. Дем'яненко]. –  Київ : [ПП "Агентство по розповсюдженню друку"], [2016]. –  304 с. : іл.

Видання ілюструє найвідоміші архітектурні пам’ятки України. У стислій формі представлено історію та культурну цінність архітектурних пам’яток, а також цікаві події, пов’язані з ними.

 

 

Тримбач С. Кіно народжене Україною : ілюстрована історія : [альбом антології українського кіно] / Сергій Тримбач ; [підготовка фотоматеріалу: Євген Поповський, Каріна Пузікова]. – [Київ] : [Техніка], [2016]. – 378 с. : іл., портр.

Ця книжка – не лише про кіностудію імені О. Довженка, вона про все українське кіно. Ювілей кіностудії став приводом оприлюднити матеріали, появи яких давно чекала Україна. Ці матеріали охоплюють період від становлення українського кіно на межі ХІХ – ХХ ст. (а починалося воно не в Києві, а в Одесі) до сучасної доби, коли відбувається справжнє відродження і оновлення кінематографу України.

 

Левитська М.С. Музи і музика мого театру : [книга-альбом] / Марія Левитська. – Київ : Либідь, 2016. – 240 с. : фотоіл., портр.

Цією книгою-альбомом провідний український сценограф, відома українська художниця театру вводить читача у світ своїх розкішних декорацій, костюмів, живопису, графіки, батику. Сотні оперних, балетних і драматичних вистав, увиразнених творчим почерком Марії Левитської, – це сторінки історії сучасного українського театру. Ця книга дуже особистісна. У своєрідній, природно притаманній їй манері, подеколи навіть парадоксально-неочікуваній, через рефлексії та імпульси, асоціації та емоції автор згадує про час, обставини і місця, в яких жила і творила, про людей, котрі були поруч. Для широкого кола читачів.

 

Велика українська енциклопедія. Т. 1. А - Акц / гол. ред. колегії В.М. Локтєв ; [упоряд. А. М. Киридон]. – Київ : Державна наукова установа "Енциклопедичне видавництво", 2016. – 591 с. : іл., портр.

«Велика українська енциклопедія» – перша за доби незалежності універсальне багатотомне енциклопедичне видання з усіх галузей знань. У стислій і доступній формі представлено найвидатніші події та постаті світової історії, науки, культури; інтерпретовано найважливіші відкриття людського розуму і витвори людських рук, суспільні інституції та господарські структури, що вплинули на долю народів; відображено рух політичних і культурних ідей та динаміку наукових уявлень. Україна постає не лише органічною складовою частиною багатоманітного світу, а й суб’єктом його інтерпретації. Видання призначене науковцям, студентам, школярам, а також усім, хто цікавиться енциклопедистикою.

 

Словник української мови : 165 000 слів / [відп. ред. В.В. Жайворонок] ; Національна академія наук України [та ін.]. - Київ : ВЦ "Просвіта", 2016. - 1316 с.

Словник тлумачного типу підготовлено на принципах і технічних засадах, які формувалися в українській лексикографії протягом багатьох десятиліть її розвитку. При цьому тут враховано як процеси поступу самого об’єкта опису, так і досягнення лексикографічної практики за останні десятиліття. Автори видання опиралися на наукові основи і реєстр академічного “Словника української мови” в 11 томах, що виходив у 1970–1980 роках. Оновлення реєстру здійснювалося з орієнтацією на Лексичну картотеку Інституту української мови НАН України, а також на нормативні словники й довідники різного типу. Цей однотомний словник є довідником з лексики та фразеології сучасної української мови, який поєднує наукову точність із чіткою, зручною для користування формою викладу. Він відбиває ті зміни, які відбулися в лексичному складі української мови на порозі нового тисячоліття, зокрема включає мовні одиниці, які ввійшли в українську літературну мову протягом останнього часу. Це передовсім реалії й поняття, пов’язані з економікою, політикою, правом, інформатикою, промисловістю, спортом, кулінарією, модою, музикою, телекомунікацією, дозвіллям і т. ін. Зорієнтовано словник на охоплення лексики всіх стилістичних шарів і літературних жанрів, де функціонує українська мова.

 

 Червень, 2017 

Шедеври архітектури України : [книга-альбом] = Masterpieces of Architecture in Ukraine / [авт.-упоряд. Л.В. Прибєга (Лучанський)]. – Київ : Мистецтво, 2016. – 224 с. : іл.

У виданні репрезентовано понад 130 визначних творів архітектури, пам’яткових ансамблів і комплексів, зведених на землях України в різні часи її багатовікової історії. Стислі нариси й візуальна інформація про архітектурні релікти висвітлюють історію архітектурно-будівельної діяльності на українських теренах, засвідчують талант і творчу вдачу будівничих, слугують автентичним підґрунтям для пізнання глибинного коріння культурних традицій українського народу. Видання покликане сприяти збереженню та популяризації унікальних надбань зодчества як в Україні, так і за її межами. Розраховано на архітекторів, пам’яткоохоронців, істориків, мистецтвознавців і широке коло шанувальників українських старожитностей. 

  

Енциклопедія корисних та небезпечних рослин для дітей / [ред. В.П. Дишлевий]. – Київ : [ФОП "Мунін Г.Б."], [2016]. – 240 с. : іл.

В енциклопедії зібрано найпопулярніші дикорослі, садові та кімнатні рослини. В ній зображено небезпечні рослини, що ростуть на наших садових ділянках, узбіччях доріг та в лісі. Також показано корисні лікарські рослини, правильне використання яких надзвичайно важливе у боротьбі з різноманітними недугами. Яскраві картинки сприятимуть кращому запам’ятовуванню дитиною інформації, поданої у книзі. Батьки знайдуть у цій енциклопедії цікаві та дієві поради: як уберегти своє дитя від шкідливих рослин, надати першу допомогу при отркєнні ними, отримати користь при використанні лікарських рослин.

    

Топачевський А.О. З Божого саду. Рослини і тварини у Святому Письмі / Андрій Топачевський ; Національна академія мистецтв України. – Київ : Веселка, 2016. Енциклопедія корисних та небезпечних рослин для дітей / [ред. В.П. Дишлевий]. - Київ : [ФОП "Мунін Г.Б."], [2016]. - 240 с. : іл. 296 с. : іл.

Якими плодами живилися праотці Адам і Ной? Ніколи не куштували вони навіть звичайної картоплі, не смакували лимонами та апельсинами. Але жили понад вік! Лише сім головних культурних рослин вирощували наші давні предки. Та цього вистачало, щоб збудувати сильні держави, створити неперевершені шедеври мистецтва… Коли ж і звідки прийшли до нас культурні рослини та свійські тварини? Чому рослини й тварини з’явилися на сторінках Святого Письма? Чи змінилися вони за останні три тисячі років? Відповідь на ці та багато інших питань, пов’язаних з Біблією і відкриттям сучасної науки, ви знайдете у книзі «З Божого саду». Виявляється, більшість рослин і тварин, згаданих авторами Біблії, зростають, плазують, плавають, бігають або літають в Україні! Це диво дозволяє наблизити біблійні події до сучасності, а Святу Землю відчути зовсім поруч… Новели про таємниці біблійних істот об’єднують вірші пророчих книг і тексти євангелістів пізнавальними описами понад 200 дерев і трав, звірів і птахів та інших істот, відображених у міфах, літературі, народних звичаях і релігійних традиціях. У книзі висвітлюються біблійні аспекти знань з історії, народознавства, етноботаніки, етнозоології, пов’язані з відкриттями сучасної науки. За задумом, це допоможе читачеві уявити цілісну картину Світу від ранньої античності до нашого часу. Цей твір допоможе розумінню Святого Письма; при цьому Старий і Новий Заповіт, окремі «неканонічні» тексти трактуються тут без орієнтації на ту або іншу релігійну конфесію. Біблія сприймається як Книга книг, що справила величезний вплив на світову історію, науку і культуру. Перше видання "З Божого саду" (2014) було визнано «Українською книжкою року» (щорічна премія Президента України).

 

Кралюк П.М. Козацька міфологія України : творці та епігони / Петро Кралюк. – Харків : ЛА "Час читати", 2016. – 396 с. : іл., портр.

У книзі «Козацька міфологія України: творці та епігони» розглянуто феномен українського козацтва, його еволюцію, показано, як  формувалися міфічні уявлення про козаків, починаючи з кінця ХVІ століття й завершуучи днем сьогоднішнім. Значну увагу приділено козацькій міфології часів Гетьманщини. Також показано, як «козацька ідея» інтерпретувалася в різних національних проектах ХІХ століття (російському, польському й українському), яких вона зазнала модифікацій у столітті ХХ. Видання розраховане передусім на тих, хто цікавиться українським козацтвом, його історією та культурою.

  

Гирич І.Б. Історичний путівник по Києву. Український Київ XIX – поч. XX ст. : культурологічний есей / Ігор Гирич. – Київ : Українські пропілеї, 2016. – 710 с.

Цей путівник присвячений історичним місцям Києва, його відомим і маловідомим локаціям, видатним людям, що жили і творили в його межах. Стиль автора, легкий та інформативний, дозволяє відкрити захопливу історію столиці для читачів різного ступеню підготовленості.

   

 

Киричок Т.Ю. Мережеві електронні видання : довідник / Т.Ю. Киричок, О.І. Лотоцька. – Київ : НТУУ"КПІ", 2016. – 298 с. : іл.

Детально висвітлено основні відомості щодо мережевих електронних видань. Подано визначення та класифікацію, систематизовано нормативну базу, наведено формати представлення даних мережевих електронних видань. Описано створення мережевих видань засобами мови розмітки гіпертексту НТМL та каскадних листів стилів (СSS). Викладено основи НТМL: синтаксис, правила, структуру документів, різні засоби форматування тексту, включення мультимедійного контенту, форм, створення гіпертекстових посилань. Узагальнено основні положення СSS: синтаксис, правила, методи застосування, типи селекторів, групування, успадкування, каскадування, блочну модель. У зручній табличній формі подано теги та атрибути НТМL, коди і мнемонічні імена спеціальних символів мнемонічні імена кольорів, що підтримуються браузерами, групи відтінків веб-кольорів, а також властивості СSS. Кольорові ілюстрації унаочнюють методи та засоби розмітки НТМL. Для фахівців з мультимедіа, студентів, аспірантів та науковців, які вивчають електронні видання.

 

Травень, 2017

 Хейман Ф. Повернення пам'яті : сторінки єврейської історії Чернівців / Флоранс Хейман ; [пер. з фр. В. Каденка]. – [Київ] : Дух і Літера, [2016].  – 391 с. : іл., портр.

Протягом віків євреї становили значну частину населення Буковини. Вони відігравали важливу роль в економіці та культурі краю, були присутні майже в усіх сферах життя і представлені майже в усіх соціальних групах. Ця книга розповідає про історію єврейської громади Чернівців. Автор використовує численні джерела та свідчення, щоб створити об’ємну й емоційну картину минулого, показати зсередини феномен буковинського єврейства, зберегти саму пам’ять про той яскравий світ, який уже зник назавжди. Книга буде цікавою широкому загалу читачів – історикам, культурологам, краєзнавцям, студентам.

 

 

Березовець Т. Анексія. Острів Крим : хроніки "гібридної війни" : [головне дослідження захоплення півострова] / Тарас Березовець. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 391 с. : іл., портр.

У книзі відомий експерт кримчанин Тарас Березовець аналізує механізми й технології так званої гібридної війни, розв’язаної військами Російської Федерації («зеленими чоловічками») на території АР Крим. «Анексія: Острів Крим» містить ексклюзивні свідчення, надані спеціально для цієї книги українськими, російськими й міжнародними політиками, військовими, експертами, журналістами, активістами, які стали очевидцями окупації.

  

 

Снайдер Т. Чорна земля. Голокост як історія і застереження / Тімоті Снайдер ; [пер. з англ. П. Білака, О. Камишникової, Т. Родіонової]. – Київ : Медуза, 2017. – 394 с.

Грунтовне дослідження історика Тімоті Снайдера, що вже встигло стати світовим бестселером, пропонує новий погляд на великий злочин ХХ століття й водночас розкриває ризики, з якими ми стикаємося в ХХІ столітті. На основі нових джерел зі Східної Європи і забутих свідчень вцілілих, «Чорна земля» визначає Голокост як подію, яка є нам ближчою і зрозумілішою, ніж здається на перший погляд – і від того ще страшнішою. Голокост постав в уяві Гітлера як стратегія відновлення балансу на планеті та отримання необхідних німцям ресурсів через ліквідацію євреїв. Такий сценарій можна було реалізувати лише у випадку повного знищення Німеччиною інших держав. Тому мета Гітлера полягала у веденні колоніальної війни в самій Європі. У зонах бездержавності майже всі євреї загинули. Переосмислюючи уроки Голокосту, автор «Чорної землі» підсумовує: ми не зрозуміли сучасність і поставили під загрозу майбутнє. На початку нового століття доводиться оглядатися на початок минулого: боротьба за ресурси, продовольча криза супроводжуються ідеологічними викликами світового порядку. Тож Голокост – це не лише історія, але й застереження. Видання здійснене за підтримки Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні.

  

Гундорова Т. Післячорнобильська бібліотека. Український літературний постмодернізм / Тамара Гундорова ; [Український науковий інститут Гарвардського університету ; Інститут Критики]. – Київ : Критика, 2013. – 344 с.

Монографія відомої дослідниці сучасної та модерної української літератури, гендерної проблематики, культури постмодернізму професора Т. Гундорової виходить у світ другим виданням , істотно переглянутим і збільшеним майже вдвічі порівняно з виданням 2005 року – одним із найуспішніших інтелектуальних бестселерів на вітчизняному книжковому ринку. У книжці, жанр якої сама авторка визначає як розвідку з коментарем із «кінця постмодерну», літературу українського постмодернізму осмислено як простір мовних, тілесних, психологічних і геокультурних трансформацій, здійснюваних в ігровий спосіб, а його метафорою служить «післячорнобильська бібліотека» – набір текстів, топосів, цитат, дискурсів, сюжетів, імен, канонів, розгорнених на зламі ХХ–ХХІ ст. Післячорнобильський текст українського постмодернізму витлумачено як карнавалізований і постапокаліптичний, а Чорнобиль – як слово-символ, що позначає стан присутности після травми. Оригінальну концепцію постмодернізму у дослідженні зіперто на методології нуклеарної критики, адже для самої постмодерністської філософії постмодерн недвозначно асоціюється з ядерною епохою. Зрештою, обравши за оптику ситуацію «кінця постмодерну», авторка дістає змогу розгорнути, а почасти і скорегувати, власне бачення постмодернізму в українській літературі.

  

Тріщук О.В. Посібник з українського правопису для фахівців видавничо-поліграфічної галузі : [навчальний посібник] / О.В. Тріщук, Н.М. Фіголь. – Київ : НТУУ "КПІ", 2016. – 164 с.

Подано найголовніші правила українського правопису, зокрема написання ненаголошених голосних, апострофа, м’якого знака, префіксів, суфіксів, подвоєних приголосних, складних слів, великої літери, слів іншомовного походження відмінкових закінчень різних частин мови, прізвищ тощо. Для студентів-редакторів, журналістів, філологів усіх курсів і спеціальностей, усіх, хто цікавиться питаннями правопису сучасної української літературної мови.

  

 

Жулинський М.Г. Духовний будівничий України : [книга-альбом] / Микола Жулинський ; [Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка Національної академії наук України]. – Київ : Мистецтво, 2016. – 320 с. : іл., портр.

Шевченкове слово – духовний код української нації, вже понад 175 років є шляхом до самоутвердження і духовного зростання народу, пробуджує почуття національної честі та гідності, поваги й любові до рідної культури, мови, звичаїв. Збірник наукових статей, виступів, інтерв’ю ученого-літературознавця, академіка НАН України Миколи Жулинського наближає до розуміння творчості й особистості Тараса Шевченка (1814–1861), розкриває його ціннісні орієнтири, роз’яснює національну місію, місце в українській та світовій культурі. Книга розрахована на літературознавців, істориків культури та широке коло читачів.

  

Відомі композитори України / [ред. А.К. Березка]. – Київ : [ФОП "Мунін Г.Б."], [2016]. – 368 с. : портр.

У виданні представлено відомих композиторів, які здійснили помітний внесок у розвиток музики в Україні, чиї здобутки у сфері музичної культури виходять за суто національні межі. У стислій формі наведено відомості про життя та творчий доробок композиторів, які працювали і працюють для України від давніх часів до наших днів.

    

 

Антологія сучасної української новели / упоряд., передм. Віри Агеєвої. – Київ : Книга, 2016. – 320 с.

До антології увійшли твори представників того письменницького покоління, якому випало репрезентувати переломну добу поверження обридлих ідолів, прощання з минулим, за яким нема чого шкодувати; це ті, кому було вділено непорівнянно більше свободи, аніж їхнім попередникам. Вони могли писати, не озираючись на цензора, на канони соцреалізму й відповідність єдино правильній ідеології. У такому підсонні від незвички паморочилася голова, хотілося воднораз перепробувати усі незчисленні, здавалося, нові можливості, з дитячою безпосередністю побавитися з усіма донедавна заказаними сюжетами, формами, традиціями, ба, – навіть словами… Видавництво подає твори у редакції авторів, мовою оригіналу.

  

 

Суб'єкти господарювання : оподаткування, контроль та аудит : навчальний посібник / [за ред. Г.М. Давидова]. – [Київ] : [ТОВ Видавництво "Сова"], 2016. – 590 с. : іл.

У навчальному посібнику на основі вимог чинного законодавства України та міжнародних стандартів висвітлено теоретичні та практичні аспекти оподаткування суб’єктів господарювання, їх контролю та аудиту. Розглянуто такі питання: характеристика та класифікація суб’єктів господарювання, умови веденнягосподарської діяльності, теоретичні основи механізмуоподаткування суб’єктів господарювання, порядок розрахунку та сплати прямих і непрямих податків, податку з доходів фізичних осіб, єдиного соціального внеску, особливості застосування спеціальних податкових режимів оподаткування суб’єктів господарювання, сутність, принципи, організація і методика податкового контролю та державного аудиту надходжень до державного бюджету податків, зборів, обов’язкових платежів, незалежна аудиторська діяльність та оподаткування суб’єктів господарювання. Навчальний посібник призначено для аудиторів, економістів, бухгалтерів, керівників суб’єктів господарської діяльності, студентів економічних спеціальностей, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів.

  

 

 

 

Квітень, 2017 

Яневський Д.БЗагублена історія втраченої держави / Данило Яневський. – Харків : Фоліо, 2016. – 252 с. : іл., портр

Нова книга журналіста, телеведучого, доктора історичних наук є навчальним посібником для політиків, журналістів, політологів та любителів з написання, переписування та удосконалювання Конституції України. На думку автора, вони – поза політичним зафарбуванням – не мають поняття, яку країну заповзято взялися розбудовувати і якою керувати. Агресивне невігластво, неповага до опонентів та партнерів, клептоманія, безвідповідальність та принципова безпринципність – це головні риси сучасного українського політика. Країна колосальної та незбагненної культурної традиції, її громадяни, яких зневажливо називають "населенням", є лише ресурсом для задоволення їх первинних рефлексів, задовольнити які можна, лише викоринивши засадничі поняття: "БОГ", "ПРАВО", "ЗАКОН", "СОВІСТЬ", "КУЛЬТУРА", "ЛЮДИНА", "ОТЧИНА". 

 

Митрофаненко Ю. Українська отаманщина 1918-1919 років / Юрій Митрофаненко. – Кропивницький : Імекс–ЛТД, 2016. – 239 с.

У книзі висвітлюється явище отаманщини, яке було складовою процесів Української революції періоду Директорії доби третьої російсько-української війни 1918–1919 рр. На основі значної кількості архівних документів уперше в українській історіографії подано цілісне бачення цього революційного феномену на теренах України, яке наближає до з'ясування характеру відносин лідерів УНР з військовими ватажками — отаманами. Дослідження сприяє розумінню того, чому отаманщина та повстанство — це явища подібні за формою, але відмінні за змістом. Книга розрахована на широке коло читачів: науковців, краєзнавців, студентів, а також всіх, хто цікавиться новітньою історією України. 

 

Ушкалов Л.В. Що таке українська література : есеї / Леонід Ушкалов. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 348 с.

До книги ввійшли 45 есеїв, які вперше побачили світ у 2012–2013 роках на шпальтах газети «Україна молода» в рубриці «Уроки літератури від Леоніда Ушкалова». У них автор порушує цілу низку питань, важливих для кожної людини: щастя, свобода, любов, правда, поезія, самотність... А героями есеїв є і добре відомі всім класики, зокрема Сковорода, Квітка-Основ’яненко, Шевченко, Гоголь, Драгоманов, Франко, Леся Українка, Кобилянська, Винниченко, Хвильовий, Йогансен, Маланюк, Довженко, Яновський, і куди менше знані автори: Кримський, Шпол, Буревій, Чернов, Теліга, Левицька-Холодна й інші. Написані в яскравій публіцистичній манері, ці «уроки» незаперечно свідчать про одне: українська літературна традиція від давнини до сьогодні – багата, барвиста і надзвичайно цікава. 

 

Київ : історія, архітектура, традиції / [уклад. О. Друг, Ю. Ференцева ; пер. з рос. Ю. Григор'єва]. –  [Київ] : Балтія-Друк, [2016]. –  104 с. : іл.

ІСТОРІЯ столиці України від літописного «града князя Кия» до сучасного мегаполісу, новітні археологічні знахідки, багаточисельні документи і архівні матеріали, портрети видатних особистостей і старі фото. Унікальна АРХІТЕКТУРА міста, різноманітні форми і стилі, стародавні храми і середньовічні укріплення, міські садиби і ансамблі, затишок провінційних вулиць і блиск столичних хмарочосів. Давні київські ТРАДИЦІЇ, що відрізняють його від інших міст: синтез, розмаїття і мирне співіснування різних культур і конфесій, розвиток форм міського врядування від всенародного віча і Магдебурзького права, міцні гостинні традиції, що привертають туристів зі всього світу. Подарункове яскраве видання про Київ  – спроба познайомити читача з внутрішнім життям міста, його багатою історією, давніми традиціями самоврядування, архітектурними символами. Книга, розрахована на широке коло читачів, рясніє величезною кількістю ілюстрацій, що представляють минуле і сьогодення полуторатисячолітнього Києва.

 

Стамбол І.І. Іван та Юрій Липи / І. Стамбол, С. Кучеренко. – Харків : Бібколектор, 2016. – 121 с.

Видання, підготовлене одеськими істориками в рік подвійного ювілею українських письменників-лікарів Івана Львовича Липи (1865-1923) та Юрія Івановича Липи (1900-1944), містять нові факти громадської, політичної, літературної та культурної діяльності батька і сина, знайдені у документах, творах, листах і спогадах Липи та їх сучасників. Оглядаючись на своє життя, І. Липа писав: "...Якби довелося наново вибирати шлях, то тільки цей і взяв би". Який саме? "...Лишень неслушно робитиме той, хто мені тільки малі завдання в життю поставить", – переконував Ю. Липа, шукаючи своє призначення. Чи знайшов? Про це шановний читач довідається з книги, яку триматиме в руках.

 

Українка Леся. Листи : 1876-1897 / Леся Українка ; [передмов. В. Агеєвої]. – Київ : Комора, 2016. – 508 с. : іл.

З ким товаришувала Лариса Косач, ким захоплювалася і з кого кпила, що читала, де бувала, чим журилася і про що мріяла, як народжувалися задуми її творів… Із листів, написаних до рідних, близького оточення і «товаришів по зброї», перед нами постає молода, енергійна, блискуче освічена українська аристократка, яка активно відстоює свої погляди, творить нові смисли і змінює світ. Уперше опублікований без вилучень, зі збереженням авторського правопису, епістолярій Лесі Українки відкриває читачам можливість по новому побачити одну з найяскравіших постатей української культури межі XIX-XX століть.

 

Україна : литовська доба, 1320-1569 / [авт. Б. Черкас та ін.]. – [Київ] : Балтія–Друк, [2016]. – 124 c. : іл.
Нові факти і документи з історії України періоду литовської доби на сторінках ДРУГОГО, доповненого і переробленого, видання «Україна: литовська доба 1320–1569». Екскурс в історію балто-слов’янських відносин, пов’язаних спільним минулим трьох народів – білоруського, литовського і українського. Попереднє видання, що побачило світ 10 років тому, стало культурним проривом, отримало високі рейтинги книжкових конкурсів і схвальні відгуки читачів. У проекті було використано близько 340 архівних документів, зроблено більше 4000 фотографій, кращі з яких потрапили на сторінки книги, створені аксонометричні зображення цікавих оборонних споруд 14-15 ст. Досліджено фонди музеїв та бібліотек близько 45 українських і литовських міст і містечок, багато знахідок (документи, експонати, портрети і т.д.) публікуються вперше. Метод синтезу, котрий використовує сучасна наука, дозволяє повніше окреслити загальну культурну спадщину двох країн - України і Литви. Ця книга – універсальний подарунок кожному, хто володіє українською мовою, прагне розширити свій кругозір, цікавиться історичним минулим нашої держави і цінує високоякісну поліграфію.

 

Соловей Е.С. Невпізнаний гість : доля і спадщина Володимира Свідзінського / Елеонора Соловей ; [Національна академія наук України ; Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка]. – Київ : Наукова думка, 2016. – 239 с. : фотоіл., портр.
Дослідження оперте на широке коло архівних та бібліологічних джерел, на сучасне наукове розуміння природи поетичної творчості. Перша частина монографії — власне життєпис, друга й третя присвячені проблемам поетики Свідзінського як поета-модерніста, що зберіг водночас глибинний зв’язок із фольклорною та літературною традицією. Суттєве місце у книжці посіли компаративні студії: типологічне співвіднесення художнього досвіду поета з європейським та російським символізмом, з творчістю Б. Лесьмяна, М. Волошиа, О. Мандельштама, українських неокласиків тощо. Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться українською літературою, зокрема поезією ХХ ст. 


Видатні українці. Культура. Мистецтво. Освіта : [довідник] / [М.І. Преварська]. – Київ : Велес, 2016. – 367 с. : іл., портр.
У презентованому довіднику «Видатні українці. Культура. Мистецтво. Освіта» вміщено дані про життя і творчість діячів культури та мистецтва, просвіти: педагогів, письменників, поетів, художників, артистів, співаків, композиторів та інших, хто зробив значний вклад у розвиток нашої вітчизняної культури і освіти, популяризацію України в світі від найдавніших часів до наших днів. Це, зокрема, нариси про Христину Алчевську, Миколу Аркаса, Амбросія Бучму, Дмитра Гнатюка, Дмитра Донцова, Ліну Костенко, Івана Котляревського, Марка Кропивницького, Петра Могилу, Феофана Прокоповича, Григорія Сковороду, Василя Стуса, Наталію Ужвій, Лесю Українку, Івана Франка, Дмитра Чижевського, Маркіяна Шашкевича, Тараса Шевченка, Андрея Шептицького та багатьох інших. Довідник стане в нагоді всім, хто цікавиться культурною історією України, зокрема учням та студентам, а познайомитись з ним ви зможете, завітавши до відділу читального залу бібліотеки.

Колібаба Л.М. Словник дієслівного керування / Лариса Колібаба, Валентина Фурса. – Київ : Либідь, 2016. – 655 с.
Систематизовано типові нормативні відмінкові форми залежних від дієслів іменників, серед яких – найскладніші, суперечливі випадки дієслівного керування в сучасній українській літературній мові. Це також перша спроба повернути до активного вжитку питомі, органічні для української мови словоформи та синтаксичні конструкції, що їх забороняли або обмежували у використанні за радянської доби. Запроновані граматичні форми іменників ґрунтуються на нормах української літературної мови та сучасних здобутках теоретичного й прикладного українського мовознавства. Для широкого читацького загалу. Стане в нагоді як практичний порадник науковцям, викладачам вишів, журналістам, редакторам, учителям, аспірантам, студентам, учням і всім, хто прагне повернути українській мові національне обличчя.

  

Березень, 2017

Панченко В.Є. Кільця на древі / Володимир Панченко. – Київ : Кліо, 2015. – 558 с.

До нової книги літературознавця Володимира Панченка увійшли дослідження, що висвітлюють несподівані аспекти інтелектуальних біографій та творчості Лесі Українки, Миколи Зерова, Миколи Хвильового, Юрія Яновського, Леоніда Первомайського, Ліни Костенко, Миколи Холодного, Юрія Андруховича... Автора цікавить складна (часом навіть химерна!) "геометрія" кілець на древі літератури, на древі індивідуальної творчості, на древі пізнання літератури,  і саме вона визначає наскрізний сюжет книги. Читацькій увазі запропоновано також розвідку про драматичну ситуацію в українській літературі на початку 1980-х рр., огляд літературної мазепіани та есей "Він не буде абияким чоловіком", присвячений дитячим літам генія - Тараса Шевченка. Видання адресовано не тільки фахівцям-філологам, а й усім, хто цікавиться складним "рельєфом" історії української літератури ХІХ - ХХ століть.

 

Поніманська Т.І. Дошкільна педагогіка : підручник для ВНЗ / Тамара Поніманська. – Київ : Академвидав, 2015. – 448 с.

У навчальному посібнику розкрито загальні засади дошкільної педагогіки, розвиток зарубіжної та вітчизняної теорії і практики дошкільної освіти, завдання, зміст і методи виховання дітей дошкільного віку. Детально йдеться про розумове, фізичне, трудове, моральне та естетичне виховання. Окреслено загальні особливості правового, екологічного, економічного, статевого і тендерного виховання. Значну увагу приділено питанням виховання дітей у грі, в процесі навчання, а також взаємодії дошкільного закладу, сім'ї та школи в роботі з дітьми дошкільного віку. Полегшать роботу над посібником вміщені в ньому відомості про вчених, які працювали у царині дошкільної педагогіки, короткий термінологічний словник. Адресований студентам вищих навчальних педагогічних закладів, педагогам-практикам.

 

Дзюба І.М. У літературі й навколо. З боргів давніх і новонабуваних / Іван Дзюба. – Київ : Либідь, 2016. – 424 с. : портр.

Колишніх «шістдесятників», мабуть, не буває. Тож автор цієї книжки чимало років поспіль щиро переймається проблемами, котрі часто-густо виходять за межі літературні, наближаючись до масштабних буттєвих узагальнень. Для широкого читацького загалу.

 

 

 

 

Качак Т.Б. Українська література для дітей та юнацтва : підручник / Тетяна Качак. – Київ : Академія, 2016. – 352 с.

Читання  дає дитині небуденні враження і теми для роздумів. А розпізнана мудрість книг допомагає їй ставати особистістю. Щоб дитина обирала цінні книги, правильно думала про них і розвивала свій літературний смак, їй потрібен кваліфікований порадник. Завжди ним є вчитель, і саме майбутнім педагогам адресований цей підручник. Він пропонує естетично вмотивовану періодизацію історії літератури для дітей та юнацтва, розкриває її особливості, методику аналізу та інтерпретації творів фольклору і найпомітніших авторів від давнини до сьогодення. Системно структурований, логічно і вправно написаний підручник стане в нагоді педагогам, дитячим психологам, фахівцям із дитячого читання, працівникам бібліотек, батькам, авторам і дослідникам творів для дітей та юнацтва. Кожному, хто переймається світом дитини, роллю в ньому книги і читання, він буде цікавим і корисним.

 

Кісельова Л. Виправдання Слова : статті про українську літературу : від Шевченка до сьогодення / Людмила Кісельова. – Київ : Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2014. – 234 с.

Слово постає у цій книжці як посередник між зовнішнім і внутрішнім світами, як особлива людська енергія, що втілюється у конкретних сутностях, визначаючи характер і духовне обличчя спільноти. Йдеться про онтологічну значущість та культурну актуальність слова, про формування національного «дискурсу ідентичності». Розглянуто також певні аспекти функціонування слова в літературному творі та фольклорному тексті, в історичному та міфологічному просторах. Чільну увагу приділено проблемі логодіцеї, що означає «виправдання Слова». Книжка може зацікавити не лише філологів, а й філософів, психологів, істориків; її адресовано насамперед, небайдужому читачеві, схильному до роздумів про долю слова та його роль у нашому житті.

 

Кутішенко В.П. Вікова та педагогічна психологія : курс лекцій : навчальний посібник для ВНЗ / В.П. Кутішенко. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 125 с.

Навчальний посібник включає курс лекцій з вікової та педагогічної психології за навчальною програмою, завдання для програмованого контролю знань, основні поняття, список рекомендованої та використаної літератури. Зміст посібника добирався з урахуванням сучасного стану психологічної науки. Він включає сім тем з вікової та три теми з педагогічної психології. У посібнику висвітлено підходи до означених проблем як зарубіжної, так і вітчизняної психологічної науки. Специфікою посібника є розгляд вікових особливостей особистості, яка розвивається, в процесі навчання і виховання. Посібник стане у нагоді студентам педагогічних спеціальностей при підготовці до семінарських занять, до державного іспиту та під час проходження педагогічної практики.

 

Безпека життєдіяльності : підручник для ВНЗ / [О.І. Запорожець та ін.] ; Міністерство освіти і науки України. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 448 с.

У підручнику викладено теоретичні положення з питань безпеки життєдіяльності людини. Розглянуто питання ідентифікації, аналізу ризиків. Матеріал підручника дозволяє студентам сформувати практичні навички для безпечного життя та збереження власного здоров’я та життя і здоров’я найближчого оточення. Для студентів вищих навчальних закладів освітніх рівнів “неповна вища освіта” та “базова вища освіта” всіх спеціальностей.

 

Соціальна педагогіка : підручник для ВНЗ / за ред. А.Й. Капської ; Міністерство освіти і науки України ; Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова ; Інститут соціальної роботи та управління. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 487 с.

Підручник має за мету допомогти студентам, соціальним педагогам і соціальним працівникам розширити знання про новий напрямок у науці — соціальну педагогіку. Розглянуто широке коло теоретичних питань, пов'язаних зі створенням умов для соціального становлення особистості. Корисні знання одержать практики щодо особливостей соціально педагогічної роботи з різним контингентом дітей та молоді, які потребують допомоги, підтримки і захисту. Підручник розрахований на студентів, викладачів навчальних закладів різного рівня акредитації, спеціалістів практиків, волонтерів у сфері соціальної роботи.

 

Топська Н. Музика, що окрилює душу. [Дмитро Бортнянський] : [дітям середнього та старшого шкільного віку] / Неллі Топська. – Київ : ТОВ "Книжкова база "Альфа", 2016. – 48 с. : іл., портр.

Книга розповідає про життя і творчість великого українського композитора Дмитра Бортнянського. Композитор, котрий пройшов великий шлях – від півчого придворного хору до прославленого маестро. Досяг найвищого злету і в творчості, і в кар’єрі. При ньому Придворна півча капела, якою він керував майже тридцять років тримала світову славу. Сучасники композитора говорили про нього, що він підслухав співи янголів – настільки небесними та світлими були створені ним мелодії. Музика видатного композитора звучить і сьогодні, майже два століття по тому. Книга адресована учням середнього та старшого шкільного віку, всім, хто цікавиться історією української музики.

 

Зайченко І.В. Педагогіка і методика навчання у вищій школі : навчальний посібник / І.В. Зайченко ; Міністерство освіти і науки України ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. – Київ : Ліра-К, 2016. – 456 с.

Зміст навчального посібника відповідає навчальній програмі дисципліни “Педагогіка і методика навчання у вищій школі” і спрямований на забезпечення модернізації навчально-методичної підготовки студентів в навчальних закладах різного рівня акредитації. Посібник буде корисний студентам, магістрам,  аспірантам та викладачам вищих навчальних закладів.

 

Демиденко А.П. Свобода - моя група крові : вибрані поезії / Андрій Демиденко. – Київ : Самміт-Книга, 2016. – 245 с. : портр.

До книги вибраних поезій славетного українського поета, поета національної честі з дивовижним талантом лірика і філософа Андрія Демиденка увійшли переважно новітні твори, що складають чотири розділи "Мадонно Вкраїно", "На відстані душі", "Оркестр Природи", "Я є!", в яких перед вами відкриється новий А. Демиденко у всій його мегамасштабності, багатогранності та витонченій камерності. Ця книга - чудовий подарунок усім, хто кохається в слові й любить Україну.

 

 

Лютий, 2017

Рацул А.Б. Формування в майбутніх вчителів технологій готовності до професійної орієнтації учнів основної школи : [монографія] / Анатолій Рацул, Долорес Завітренко. – Київ : ТОВ "КНТ", 2016. – 201 с.

У монографії представлено результати експериментального дослідження в галузі теорії та методики професійного навчання майбутніх учителів технологій; розкрито тенденції розвитку теорії та практики формування в студентів педагогічно-індустріальних факультетів до професійної орієнтації учнів основної школи й доведено доцільність упровадження в навчально-виховний процес особистісно діяльнісного підходу; обгрунтовано зміст та педагогічні умови підвищення ефективності цього процесу в сучасних педагогічних університетах; представлено програму навчальної дисципліни "Педагогічні основи професійної орієнтації" та структуру "Профорієнтаційного кейсу вчителя технологій".

 

Бакуменко О.Д. Доброзвучна Муза / Олександр Бакуменко. – Київ : Україна, 2016. – 560 с. : портр.

До книги увійшли 34 літературні портрети відомих українських письменників, які своєю творчістю вписали яскраві сторінки в історію сучасної літератури. Цікаві спостереження автора у доступній для широкого читацького загалу формі перетворилися на філософію вишуканих літературних уподобань, де чільне місце належить психології письменницької праці.

 

 

Чухліб Т.В. Гетьмани України : війна, політика, кохання / Тарас Чухліб. – Київ : Арій, [2016]. – 480 с. : іл., портр.

Хто вони, гетьмани України, — грізні козацькі ватажки, вожді опозиційних до будь-якої влади розбійницьких ватаг, степові «польові командири» чи хитромудрі правителі держави? Скільки їх було в історії нашої країни? Хто був першим у гетьманській когорті? Коли на українських землях з’явилося слово «гетьман» і що воно означало? Як змінювалося становище володарів гетьманської булави протягом різних історичних періодів? Яким було приватне та повсякденне життя гетьманів, їхніх дружин і родин? Відповіді на ці та інші цікаві питання допитливий читач знайде у цій книзі. Розрахована на широке коло читачів.

 

Видра О.Г. Вікова та педагогічна психологія : навчальний посібник для ВНЗ / О.Г. Видра ; Міністерство освіти і науки України ; Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 111 с.

Навчальний посібник призначений для вивчення курсу "Вікова та педагогічна психологія" студентами, які навчаються за напрямом "Технологічна освіта" спеціальності "вчитель технологій". Посібник містить авторську навчальну програму дисципліни, та ґрунтовні пояснення щодо теоретичного вивчення тем і виконання практичних завдань. До змісту матеріалів посібника (для кожного заняття) входять назва теми, мета, завдання, список основних понять теми, тематичні питання, завдання для самостійної роботи та рекомендації щодо їх виконання, теми доповідей, орієнтовні теоретичні відомості (лекції), практична частина роботи, у якій запропоновані методики психологічного дослідження особистості на різних вікових етапах її розвитку.

 

Береза Т. Мова – не калька : словник української мови / Т. Береза, І Зубрицька, Ю. Зелений. – Львів : Апріорі, 2016. – 664 с.

Сучасний словник гарної української мови «Мова – не калька» розкриває велич і красу рідної мови, звільняє її від суржику й чужомовних запозик. Словник містить самобутні українські слова та вислови, поставлені на противагу звичному (буденному) словниковому запасу сучасних українців. У словнику опрацьовано понад 20 000 найбільш проблемних слів та висловів украй потрібних для збагачення мовної культури кожного українця.

 

Що? Чому? Навіщо? Велика книга запитань та відповідей : [пер. з ісп.]. – Київ : Країна Мрій, 2016. – 511 с. : іл.

На сторінках цього видання ти знайдеш сотні запитань і відповідей, які дозволять тобі розширити совї знання про природу в усіх її формах, науку і техніку, історію та культуру, Землю та Всесвіт. Сотні зрозумілих та цікавих пояснень, які можуть задовольнити твою допитливість; сотні привабливих малюнків і ефектних фотографій... Велика книга запитань і відповідей - найкращий порадник на шляху пізнання. Бажаємо подолати цей шлях!

 

Пащенко М.І. Педагогіка : навчальний посібник для ВНЗ / М.І. Пащенко, І.В. Красноштан ; Міністерство освіти і науки України ; Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 227 с.

Навчальний посібник сприяє оволодінню студентами теоретичних основ сучасної педагогічної науки, розвитку професійного мислення та готує студентів до усвідомленого оволодіння професійними вміннями та навичками, необхідними для ефективної роботи у новій національній школі та спрямовує досвід самооцінки і самоаналізу педагогічних явищ і ситуацій, вміння моделювати навчально-виховний процес і формує професійну самосвідомість.

 

Українка Леся. Драматичні твори / Леся Українка ; [вступ. ст. В. Кузьменка]. – Київ : Мистецтво, 2008. –384 с. : портр.

До книжки ввійшли драматичні твори геніальної української поетеси Лесі Українки "Осіння казка", "В катакомбах", "Кассандра", "У пущі", "Лісова пісня", без яких палітра української літератури втратила б свої найяскравіші барви. Для батьків, дітей, вчителів, учнів, студентів, і всіх тих, кому подобається українська література.

 

 

Варій М.Й. Основи психології і педагогіки : навчальний посібник для ВНЗ / М.Й. Варій, В.Л. Ортинський ; Міністерство освіти і науки України ; Львівський державний університет внутрішніх справ. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 375 с.

Навчальний посібник призначено для студентів вищих навчальних закладів. Висвітлено головні аспекти загальної психології, основи психології конкурентоспроможної особистості, певні соціально-психологічні аспекти груп і спілкування, а також основи педагогіки.

 

Онацький Є.Д. Українська мала енциклопедія : у 4 т. Т. 1. А-І / Євген Онацький ; упоряд., наук. ред., передм. Сергій Білокінь. – Київ : ПУЛЬСАРИ, 2016. – 562 с. : портр.

Українська мала енциклопедія — авторський твір професора Євгена Онацького. У ньому потрактовано теми переважно суспільних наук, оскільки вони торкаються проблем української духовної культури — етики, релігії, суспільної психології і філософії, вірувань, забобонів, символіки, народної творчості, історії, літератури. У першому томі подано 1910 статей. Енциклопедія розрахована на широке коло читачів.

 

1000 фактів про Україну / [упоряд. В.М. Скляренко, В.В. Сядро ; пер. з рос. Ю.В. Максимейко]. – Харків : Фоліо, 2013. –315 с. : іл., портр.

Історія та політика, наука і техніка, мистецтво і спорт – ось далеко не повний перелік тем, що висвітлюються в цьому виданні. Ви дізнаєтесь про видатні археологічні пам’ятки – Кам’яну Могилу і Херсонес Таврійський, що увійшли до Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО; про природні багатства України – мінеральні води та цілющі грязі, заповідний ковиловий степ і карпатські ліси, поклади вугілля та нафти, уранової руди та золота; про визначні наукові відкриття і технічні досягнення і, насамперед, про надзвичайних людей, які жили в нашій країні в різні часи.

 

Дичківська І.М. Інноваційні педагогічні технології : підручник для ВНЗ / Ілона Дичківська. – Київ : Академвидав, 2015. – 304 с.

У всіх сферах діяльності інновації спершу сприймаються як незвичний почин, а з часом викликають захоплення, здобувають прихильників і послідовників. У педагогічній справі їх вирізняє ставлення до дитини як до вершинної мети, на основі якого ставали реальністю на перший погляд недосяжні результати навчальних і виховних старань. До такої думки підводить матеріал підручника, в якому розкрито сутність та особливості педагогічної технології, загальні засади педагогічної інноватики та інноваційної діяльності педагога, а також найпоширеніші в дошкільній і початковій освіті інноваційні практики. Ідеться в ньому і про особистісні аспекти готовності педагога до інноваційної діяльності з урахуванням сучасних пріоритетів освіти. Підручник адресований студентам вищих навчальних закладів. Прислужиться педагогам-практикам і всім, хто цікавиться нестандартними методами навчання і виховання.

 

Січень, 2017

Естетика : підручник для ВНЗ / Л.Т. Левчук [та ін.]. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 519 с.

Серед гуманітарних наук естетика посідає особливе місце. Послуговуючись багатовіковими надбаннями, вона активно впливає на формування чуттєвої культури людини. Висвітлено шляхи становлення й розвитку естетики, розглянуто такі наріжні її проблеми, як естетичні категорії, природа мистецтва, художня творчість, специфіка розвитку європейської та української естетики XX століття. Автори пропонують свій погляд на історію, проблематику, теоретично-практичне значення естетичного знання. Для студентів гуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів. Може бути корисним усім, хто цікавиться питаннями естетики.

   

Максименко С.Д. Загальна психологія : навчальний посібник для ВНЗ / С.Д. Максименко ; Міністерство освіти та науки України. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 272 с.

У пропонованому навчальному посібнику викладено основи нормативного курсу загальної психології, розкрито загальні питання психології; розглянуто закономірності психічних процесів, психічної діяльності, емоційно-вольову сферу та індивідуальні особливості особистості; висвітлено питання психології особистості, колективу та психології спілкування. Подано блок процедур, які забезпечують активне та свідоме засвоєння навчальної інформації. Для студентів вищих закладів освіти, де викладається курс загальної психології.

   

Врочинська Г. Українські народні жіночі прикраси XIX - початку XX століть. Ч. 1 / Ганна Врочинська. – Київ : Родовід, 2015. – 108 с. : іл.

Перевидання у Малій серії (в двох книгах) одного з бестселерів  РОДОВОДУ – дослідження Ганни Врочинської «Українські народні жіночі прикраси ХІХ – початку ХХ століть». У книзі вперше реалізовано спробу всебічного висвітлення українських народних жіночих прикрас ХІХ – поч. ХХ століть – яскравого і самобутнього явища в історії українського народного мистецтва, яке має глибокі традиції, що сформувались в розвитку багатьох видів художньої творчості: обробки каменів, металів, виробництва скла, ткацтва, вишивки, виробів з бісеру, різного роду домашнього рукоділля та торгівельних зносин з іншими країнами. Перша частина “Прикрас” розглядає художні особливості прикрас, друга – про прикраси в регіональних комплексах вбрання.

 

Врочинська Г. Українські народні жіночі прикраси XIX - початку XX століть. Ч. 2 / Ганна Врочинська. – Київ : Родовід, 2015. - 108 с. : іл.

Творчий хист українських жінок, їх прагнення до краси та вміння надати вжитковим речам глибокого мистецького змісту яскраво проявили себе в пошитті та декоруванні традиційного вбрання, передовсім святкового. Доповнювали ансамбль вбрання – стрій прикрасами, які організовували його декоративні засоби в єдине ціле, надавали художньої виразності та композиційної завершеності. Саме питанням прикрас, історії їх розвитку, матеріалам, з яких вони виготовлялись, їх формам, орнаментиці, колористиці та ролі в декоративно-образній структурі жіночих строїв присвяченне дане дослідження.

 

 Помогайбо В.М. Генетика людини : навчальний посібник / В.М. Помогайбо, А.В. Петрушов. – Київ : Академія, 2014. – 280 с. : іл., портр.

Генетика допомогла людству розгадати важливі для його життєдіяльності проблеми. Вона відкрила шлях до пізнання і розуміння біологічних закономірностей у природі, джерел генетичної рівноваги в популяціях, чинників успадковуваності, причин спадкової і неспадкової мінливостей, спадкових порушень розвитку і захворювань. На основі її досягнень сформувалися методи запобігання спадковим патологіям і їх подолання, управління властивостями організму. З її розвитком пов'язані і нові виклики сучасній цивілізації, багато з яких виходять за межі природничих наук. Ці питання, а також загальні засади генетики людини, прикладної генетики формують структуру і зміст пропонованого навчального посібника. Адресований студентам вищих навчальних закладів. Корисний буде всім, кому у своїй роботі доводиться враховувати різноманітні аспекти спадковості — педагогам, психологам, соціальним працівникам та ін.

 

Коваленко Д.І. Гроші та кредит : теорія і практика : навчальний посібник для ВНЗ / Д.І. Коваленко ; Міністерство освіти і науки України ; Київський національний університет технологій та дизайну. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 351 с. : іл.

У посібнику викладено теоретичні та пратичні аспекти щодо сутності та функцій таких категорій, як «гроші», «валюта», «кредит», зміст основних теорій грошей, поняття про грошовий обіг, грошова маса, грошові потоки, грошовий ринок. Проаналізовано організацію грошово-кредитної та банківської систем України, функціонування основ кредитних, розрахункових і валютних відносин в умовах ринкової економіки. Теоретичний матеріал доповнено задачами й прикладами їх розв'язання, а також тестовими питаннями з контролю знань студентів до кожної теми. Посібник відповідає типовій програмі навчальної дисципліни «Гроші та кредит» відповідно до вимог Державного стандарту підготовки бакалаврів за напрямом «Економіка і підприємництво». Для студентів усіх економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, аспірантів, викладачів, наукових і практичних працівників.

 

Наливайко Н.Я.  Інформатика : навчальний посібник для ВНЗ / Н.Я. Наливайко ; Міністерство освіти і науки України ; Вищий навчальний заклад Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі". –  Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 576 c.

У посібнику викладено матеріал нормативної дисципліни "Інформатика ", з урахуванням змін, а саме: в системі вищої освіти - організації навчального процесу     за   кредитно-модульною системою; на світовому ринку програмних продуктів - появи нових версій операційної системи Windows (2000, XP, Vista) і, відповідно, нових пакетів сімейства MS Office (2000 - 2007), з їх порівняльною характеристикою та особливостями використання.   З метою полегшення сприйняття матеріалу посібник вміщує достатню кількість рисунків дампів та схем, якими забезпечується активізація навчальної діяльності читачів.       Розрахований на студентів вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, посібник може бути корисним для викладачів та широкого кола користувачів сучасних інформаційних технологій.

 

Блюменталь К. Стів Джобс - людина, яка мислила по-іншому : біографія / Карен Блюменталь ; пер. з англ. Ірини Бондаренко. Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, [2016]. – 287 с. : іл., портр.

Запаморочливі злети та не менш карколомні падіння комп’ютерного гуру Стіва Джобса описано в цій книзі. І все ж успіхів було куди більше. Тому людство і здригнулося від звістки про його смерть у 2011 році... Такі особистості приходять у наш світ, щоб радикально його змінити. Джобсові таке вдалося, унаслідок чого зараз живемо в ері комп’ютерів, згадуючи добрим словом піонерів цієї справи.

  

Русавська В.А. Гостинність в українській традиційній культурі : [навчальний посібник для ВНЗ] / В.А. Русавська ; Міністерство освіти і науки України ; Київський національний університет культури і мистецтв. – Київ : Ліра-К, 2016. – 280 с. : іл., портр.

У посібнику розглядається культура гостинності українців, яка значною мірою забезпечила духовний та інтелектуальний зв'язок чисельних поколінь наших предків, вплинула на формування етнокультурної, а згодом і національної ідентичності. Знання історії вітчизняної гостинності майбутніми фахівцями готельно-ресторанної справи важливе з огляду на її роль і значення як невід’ємного атрибуту сервісної діяльності, характерні особливості якої починають зримо виявлятися на вітчизняних теренах в XIX ст. в процесі становлення індустрії гостинності. Містить цінний теоретичний і практичний матеріал, що дозволяє зрозуміти роль гостинності як важливого чинника міжкультурної комунікації та розрахований на студентів, аспірантів ВНЗ.

 

Історія світової культури : навчальний посібник для ВНЗ / [Л.Т. Левчук (кер. авт. колективу) та ін.]. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 399 с.

Навчальний посібник відбиває логіку розвитку світової культури, її роль у прогресі людства, а також специфіку людини як продукту біологічної та культурної еволюції. Побудований відповідно до спрямованості лекційного курсу матеріал посібника дає змогу опанувати рух культуротворення від доісторичних періодів до складних суперечливих процесів культури XX століття. Для студентів вищих закладів освіти, викладачів, учителів.

  

Вітвицька С.С. Основи педагогіки вищої школи : підручник за модульно-рейтинговою системою навчання для ВНЗ / С.С. Вітвицька. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 383 с. : іл.

Підручник побудований за принципом модульності. У підручнику подані сучасні технології навчально-виховного процесу вищого навчального закладу, тести та кросворди до кожного модулю та міні-модулю.

 

 

Дзюба І.М. "Гармонія крізь тугу дисонансів... " / Іван Дзюба, Ліна Костенко, Оксана Пахльовська ; [упоряд., прим. О. Пахльовської]. – Київ : Либідь, 2016. – 584 с.

Це книжка про письменника в Часі – і про Час у житті й творчості письменника. Перед читачем розгортається ніби писаний на окремих аркушах літопис долі Ліни Костенко - і долі країни в часи тоталітарної системи та в період боротьби за Незалежність, захисту її здобутків. Глобальні історичні події перетинаються зі щасливими й сумними моментами родинного життя, драматичні передчуття й іронічні коментарі переплітаються, голоси рідних і друзів  творять поліфонію, яка з хаосу дисонансів вичакловує гармонію, світло, любов. Для широкого читацького загалу.