Вересень, 2019

Харарі, Ю. Н. Homo Deus. За лаштунками майбутнього / Ювал Ной Харарі ; пер. з англ. О. Дем'янчука. – Київ : [Форс Україна], 2018. – 512 с. : іл. – (Book Chef).

Ювал Ной Харарі, професор історичного факультету Єврейського університету в Єрусалимі, у своїй книжці піднімає філософські питання, аналізує досвід, який людство здобуло за час свого розвитку, заглиблюється в наші емоції і свідомість. Автор пропонує ескіз майбутнього людства, цілком реальний і не обов’язково райдужний. На допомогу нам в нашому житті уже зараз приходять різноманітні пристрої зі штучним інтелектом. Та чи впевнені ми, що комп’ютери не мають жодних відчуттів чи бажань? А якщо вони не мають їх нині, то, може, коли стануть значно складнішими, зможуть розвівати власну свідомість? Якими тоді будуть суспільні відносини? Чи не стане пересічна людина рабом  штучно створених і вічно живих істот із незбагненною свідомістю?

 

Вікінг, М. Маленька книга хюге. Як жити добре по-данськи / Мік Вікінг ; [пер. з англ. К. Бабкіної]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 288 c. : іл. – (Світовий бестселер).

Данію часто називають країною, де живуть найщасливіші люди у світі. І все це завдяки хюґе. Особлива життєва філософія, що допомагає створити атмосферу спокою, тепла й гармонії та вчить радіти життю, навіть коли за вікном жахлива погода,  день неймовірно короткий, а на роботі нескінченний потік завдань. Як тільки не тлумачили хюґе: від «мистецтва створення затишку», «душевності», «насолоди від речей, що заспокоюють» до «какао  під запалені свічки». Та хто може стати кращим провідником у всьому, що пов’язане з хюґе, ніж Мік Вікінг? Мік – засновник і керівник Дослідного інституту щастя в Копенгагені, який роками вивчає данське життя. У чому ж секрет цього магічного інгредієнта, що робить данців найщасливішою нацією у світі? Як пов’язані хюґе і щастя? Пояснити суть особливого життєвого тренду безтурботних данців – завдання, що під силу лише Міку Вікінгу…

 

Екерстрьом, Л. А. Лаґом. Шведські секрети щасливого життя / Лола А. Екерстрьом ; [пер. з англ. Н. Лавської]. – [Київ] : КМ-БУКС, [2018]. – 92 с. : іл.

Лаґом – це спосіб життя у гармонії зі світом, природою та з самим собою. Його підґрунтям є справедливість, помірність та здатність радіти тому, що маєш. Девізом прибічників такого  способу життя є вислів: «Не надто мало, не надто багато – саме в міру». Ця дивовижна книжка допоможе вам внести бодай незначні, проте важливі зміни у своє повсякденне життя, щоб воно стало повнішим та більш щасливим.

 

 

 

Курсінка, М. Ш. Виховання надзвичайної дитини : порадник для батьків надто активних, емоційних, вразливих, чутливих і наполегливих дітей / Мері Шіді Курсінка ; пер. з англ. О. Синиці. 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 431 с. – (Світоглядна література).

Що робити, якщо ваша дитина активна, емоційна, вразлива, чутлива… словом, надзвичайна? У цій книжці талановитий педагог і дбайлива мама Мері Шіді Курсівка ділиться з батьками унікальним досвідом, інформацією і стратегіями  виховання, набутими за багато років роботи в дитячому центрі. Вона допоможе вам  зрозуміти причини дивної поведінки дитини, знайти її сильні та слабкі сторони, гасити конфлікти й емоційні атаки, обрати школу, вирішити проблеми із засинанням і прокиданням тощо. Кредо авторки – «Розвиток, а не досконалість!» – вже стало базовим принципом виховання у мільйонах сімей по всьому світі.

 

Робінсон, К. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту / Кен Робінсон і Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. 2-ге вид. – Львів : Літопис, 2018. – 255 с. : портр.

У книзі відомий експерт з питань освіти сер Кен Робінсон пропонує практичні рішення критичної проблеми, що постала перед сучасним світом: як змінити недосконалу освітню систему. Робінсон закликає покласти край застарілій системі освіти й пропонує концепцію, яка спирається на індивідуальний підхід до учнів, сучасні технологічні досягнення й професійні ресурси, щоб зацікавити дітей у навчанні, підтримати їхню любов до пізнання й підготувати їх до викликів ХХІ століття. У цій книжці ви знайдете безліч цікавих історій, спостережень, прикладів із практики, революційних досліджень та рекомендацій від фахівців зі всього світу, які змінюють освіту вже сьогодні.

 

Антонович, Е. Ошибки любви, или 10 способов испортить отношения с мужчиной / Елена Антонович. – Харьков : Фолио, 2017. – 251 с. : портр.

Розумна, красива, але досі одинока? Чи всі засоби хороші в любові? Як ваші риси характеру впливають на чоловіка? Чому той, хто колись переконував бути разом, йде? Як витримати конкуренцію з суперницями? І взагалі, як стати щасливою з чоловіком своєї мрії? Правильні відповіді на ці та інші питання потрібно шукати не у подружок, а у професійного психолога. Десятки невигаданих історій зі щасливим фіналом - в книзі, яка змінить життя тисяч жінок на краще!

 

Оклі, Б. Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну / Барбара Оклі ; пер. з англ. Артема Замоцного. – Київ : Наш формат, 2018. – 271 с. : іл.

Є люди, які не люблять учитися. / ті, що ненавидять математику й природничі науки. Що між ними спільного? Насправді вони не вміють учитися та не здогадуються, як їх обдурює мозок. Барбара Оклі, як ніхто інший, знає цю проблему ізсередини. У школі вона ненавиділа математику, тому вступила на філологію. Але у двадцять з гаком відкрила для себе красу арифметики й поезію формул. Нині вона допомагає багатьом людям учитися ефективніше. У цій книжці Барбара Оклі ділиться ефективними навчальними методиками, пояснює причини наших невдач, розкриває поведінку мозку. Авторка допомагає опанувати прокрастинацію, потоваришувати з внутрішніми зомбі, припинити  істерити над складними завданнями й урятувати батьків від передчасної сивини.

 

Талеб, Н. Н. Чорний лебідь. Про не(ймовірне) у реальному житті / Насім Ніколас Талеб ; пер. з англ. Миколи Климчука. – Київ : Наш формат, 2017.–  392 с.

Цілком очевидно, що життя – це сумарний ефект небагатьох важливих потрясінь. Згадайте своє життя. Перерахуйте важливі події й технологічні винаходи, що припали на ваш вік, і порівняйте з колись напрогнозованим. Скільки їх «приїхало за розкладом»? Подивіться на особисте життя, згадайте, як вибирали професію, зустріли свою половинку, емігрували, стикнулися зі зрадою, несподівано розбагатіли або впали у злидні. Часто ці події відбувалися за планом? Малоймовірну подію, яка справляє колосальний ефект, колишній трейдер Насім Талеб влучно називав Чорним лебедем. Його книжка по філософію, психологію і математику рідкісних подій стала світовим бестселером, перекладена на три десятки мов світу і розійшлася колосальним тиражем.

 

Серпень, 2019

Іваничук, Р. І. Край битого шляху : [трилогія] / Роман Іваничук ; [упоряд. Н.Л. Бічуя, В.В. Габор, Н.Р. Іваничук ; прим. В.В. Габора]. – Харків : Орбіта, 2018. – 444 с. : портр.

Ім’я автора роману відомо не тільки в Україні, а й далеко за її межами. У його творчому доробку близько п’ятнадцяти історичних творів, якими письменник намагався заповнити білі плями в нашій історії. Події, зображені в трилогії «Край битого шляху», відбуваються на Закарпатті. Перша частина «На зламі ночі» охоплює час 1935-1936 рр. Молодий науковець Антін Кривда намагається знайти свій шлях у буремних подіях, що вирують навкруги. Він пише наукову працю про топоніміку Сілезії, яка згодом стане своєрідним закликом до боротьби проти польської влади. Друга частина трилогії «Імлистий ранок» зображує події 1939 року. До Загайпілля після тривалих поневірянь повертається і нарешті знаходить своє щастя сестра Антона Кривди Оленка…

 

Лис, В. С. В'язні зеленої дачі : роман / Володимир Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 270 с. : портр.

Як же не хотілося молодому економістові Юрку їхати в той незнайомий Вербівськ! Та хіба можна відмовити самому Іванові Банчуку, першому секретареві тамтешнього райкому партії? Ще й це дивне попередження від незнайомки… Чому вона сказала, що там він потрапить до жорстокої банди? Пророцтво справдиться через роки, в незалежній Україні, коли вже солідний бізнесмен Юрій отримає анонімного  листа із вимогою відновити сумнозвісну зелену дачу. Чоловік іще не здогадується, що невдовзі він, той-таки Банчук і лікарка Таїса, яка попереджала про небезпеку, перетворяться на в’язнів цього будинку. Бо у долі свої розрахунки і рахунки, за якими треба платити…

 

Рижко, О. Король Даркнету : повість-детектив / Олена Рижко. – [Київ] : Академія, 2018. – 128 с.

Під час романтичної прогулянки берегом річки Стефа і Яр натрапляють на труп невідомого. Це їх страшенно злякало. А в кожного ще й свої причини для тривог перед неминучим допитом поліцейських. Спроба самотужки розслідувати злочин принесла нові проблеми. Але на допомогу їм приходять Ярів брат і загадковий хакер – Король Даркнету.

 

 

 

 

Костина, Н. Последняя Золушка : роман / Наталья Костина. – Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2019. – 304 с.

Кожна дівчина мріє стати Попелюшкою і потрапити до казки. Однак чи чекає там на неї Принц із усіма атрибутами і, головне, чи буде цей Принц добрим? В елітному заміському клубі одночасно з’явилися аж дев’ять Попелюшок… а також ті, хто бажає грати їхніми життями. Раптово від серцевого нападу помирає багатий клієнт. Чи пов’язана ця подія з однією із дівчат та її минулим? Правду хоче з’ясувати письменник Лев Стасов, якого випадково втягнули у вир подій. У нього починаються стосунки одночасно з двома – ні, не Попелюшками, а цілком зрілими дамами. Хто стане обраницею Стасова і чи є серцевий напад вбивством?

 

Браун, Е. Світло Парижа : роман/ Елінор Браун ; [пер. з англ. Т. Мухамедшиної]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2017]. – 384 с. –(Світовий бестселер)

Роман був опублікований в США у 2016 році  і заслужено став бестселером, підкоривши не тільки читачів, але і критиків. Це історія про те, як непросто стати самим собою і яка це насолода – знехтувати всіма умовностями, що відокремлюють нас від мрії. Дві історії – нашої сучасниці Мадлен і її бабусі, яка ще в 20-х роках, в «епоху джазу», здійснила романтичну подорож до Парижа, – тісно переплітаються, знову і знову нагадуючи, що жити варто тільки на власних умовах, підкоряючись лише поклику серця і душі.

 

Джефферіс, Д. Дочка торговця шовком : роман / Дайна Джефферіс ; [пер. з англ. І. Шевченко]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2018]. – 464 с. –(Світовий бестселер)

На своє вісімнадцятиріччя Ніколь отримує в подарунок маленьку крамницю шовкових тканин у Ханої. Народжена в’єтнамською матір’ю від батька-француза, дівчина сповнена надій на майбутнє. Та в долі були на неї інші плани. Неймовірна історія кохання головної героїні розгортається на тлі жорстокої індокитайської війни 50-х років минулого століття. Читача зачарує екзотика В’єтнаму, історична точність, сила характерів героїв і захопливий сюжет.

 

Ловсон, М. Кінець дороги : роман / Мері Ловсон ; [пер. з англ. О. Гординчук]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2018]. – 384 с. – (Бестселер)

Діапазон подій в романі воістину неосяжний – від славнозвісної «срібної лихоманки» в канадській провінції Онтаріо на початку ХХ століття до Лондона через 60 років. Письменниця з надзвичайною точністю описує нюанси й перипетії в житті великої родини, усі члени якої сповнені суперечливих прагнень, та не наважуються знехтувати своїм обов’язком стосовно одне одного. Це тонка, іронічна і вдумлива проза, справжня «сімейна сага» для поціновувачів глибоких романів.

 

 

Липень, 2019

Курков, А. Ю. Щоденник Майдану та війни / Андрій Курков ; [пер. з рос. В.С. Бойка]. – Харків : Фоліо, 2018. – 533 с., 16 с. іл., портр. – (Воєнні щоденники).

Ця книга – не агітаційний текст, не роман на тлі революції – це особистий щоденник письменника, фіксоване відображення життя у Києві та країні – до листопада 2014 року, включаючи окупацію Криму, і далі – початок і розвиток Євромайдану, наступних подій. Нині ж він доповнений записами автора про перипетії на сході України, роздумами про війну, про те, як і чим, за його баченням, живе окупований Донбас чотири останні роки…

 

Лобусова, И. И. Миллион с Канатной : [роман] / Ирина Лобусова .– Харьков : Фолио, 2018. – 411 с. : ил. – (Ретророман).

... 1919 рік. Одеса переходить з рук в руки – від червоних до білих і від білих до червоних. Нарешті в місті остаточно запанувала радянська влада. І все ж спокою немає – тут і там відбуваються бандитські розбірки, що здійснюються з якоюсь незвичайною жорстокістю. З'являються наполегливі чутки про те, що Мішка Япончик не загинув – він живий і повернувся до Одеси. І мета його – добути скарби, що заховані  в катакомбах. Таня прекрасно знає, що це не так, що Мишка мертвий, і їй просто необхідно викрити того, хто лютує під ім'ям Японця ... Вона діє разом з Володею, але їхні шляхи розійшлися остаточно. Однак з'являється дещо, що пов'яже їх назавжди ...

 

Мартинюк, С. Капітан Смуток : роман / Сергій "Колос" Мартинюк. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2019].– 416 с. – (Дебют).

Дебютний роман Сергія Мартинюка, лідера відомого українського гурту «Фіолет», – незвичайна, заворожуюча книга. Оповідач історії, який не вимовить за весь роман жодного слова, вирушає зі своїм єдиним другом, котрий має дивне прізвисько невідомого походження – Пі, в мандри Україною. На цьому шляху героїв чекатимуть зустрічі з придорожніми повіями, підступними волоцюгами, ображеними на світ художниками, щойно посталими та згаслими зірками рок-н-ролу, матеріалізованими примарами минулого та містичними зблисками майбутнього. Загадкова мета вестиме героїв химерними лабіринтами їхніх власних сподівань, страхів та ілюзій, а справжній сенс цієї мандрівки вони осягнуть  лише наприкінці дороги, що сама – наче заново прожите життя.

 

Тибель, В. Бурштин : роман / Василь Тибель. – [Харків] : [Ранок] : Фабула, [2018]. – 351 с. – (Сучасна проза України).

Захопливий роман Василя Тибеля, відзначений премією міжнародного конкурсу «Коронація слова» (2018), – чи не найперша в українській літературі спроба поглянути на «бурштинову проблему» на Поліссі в людському, а не політичному вимірі. Віртуозно збудований сюжет, що обертається навколо «сонячного каменя», динамізм оповіді, органічне використання «народної демонології», відчутний зв'язок із «наївним мистецтвом» – усе це не залишить байдужим навіть найвибагливішого читача.

 

Ґарі, Р. Життя попереду : роман / Ромен Ґарі (Еміль Ажар) ; [пер. з фр. М. Марченко]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2018]. – 240 с. : портр. – (Століття).

«Життя попереду» – одна з найбільш пронизливих, відвертих, драматичних і зворушливих книг другої половини ХХ століття. Десятирічний Мохамед – усі його звуть Момо – живе в паризькому районі Бельвіль, населеному арабами, чорношкірими африканцями і євреями, в притулку, який тримає мадам Роза, колишня ув’язнена табору Аушвіц. Матері більшості дітей, яких виховує Роза, – повії, які платять копійки за утримання своїх чад. Момо змушений самотужки боротися з життям і за життя, коли ж мадам Роза з часом стає абсолютно безпорадною, саме він допомагає їй виживати і залишається з нею до останньої години.

 Макін, А. Французький заповіт : роман / Андрій Макін ; [пер. з фр. С. Орлової]. – Харків] : Фабула : [Ранок], [2017]. – 288 с. – (Лауреати).

Андрій Макін, уродженець Красноярська, – один з найбільш відомих письменників Західної Європи. «Французький заповіт» – вигадана історія француженки, яка прожила життя в Росії  – «країні, що заросла колючим дротом». Сюжет роману тісно пов'язаний зі справжньою біографією автора, який у 1987 році емігрував у Францію. Роман був опублікований у 1995 році і став справжньою літературною сенсацією, а його творець був удостоєний Гонкурівської премії.

 

 

 

Червень, 2019

Квінн, Б. Неймовірні. П'ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію / Бріджит Квінн ; пер. з англ. Роксоляни Свято ; іл. Лізи Конгдон. – [Київ] : ArtHuss, [2018]. – 224 с. : іл. – (Ukrainian ArtBook).

Мистецький канон традиційно був «чоловічою територією». Якщо жінки і потрапляли на сторінки історій мистецтв, то радше в ролях моделей, муз, а часом іще дружин або супутниць художників. Але ж майже в усі часи існували й художниці: яскраві, талановиті, відважні, хоч і не завжди рівні серед рівних. Та нині ми знаємо про них надто мало. Бріджит Квінн прагне бодай трохи відновити справедливість. Вона не просто розповідає про улюблених жінок з історії мистецтва – разом із нами дослідниця ще раз переживає історію власних захоплень і відкриттів, заражаючи читача своїм ентузіазмом.

 

Роздобудько, І. В. Прилетіла ластівочка : роман / Ірен Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 303 с.

Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора – справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells. Чому авторство цієї чудової мелодії приписують іншій людині?

Уперше твір, який називається “Щедрик”, написаний українським композитором Миколою Леонтовичем, був виконаний у 1916 році в Києві. Після російської революції 1917 року Україна заявила про свою незалежність, але зазнала поразки у війні з більшовицькою Росією, і в Україні надовго запанувала радянська влада. У 1921 році композитора Леонтовича вбили чекісти у будинку його батька за загадкових обставин.

Авторка роману “Прилетіла ластівочка” запрошує читача дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора.

 

Сафон, К. Р. Гра янгола : [роман] / Карлос Руїс Сафон ; [пер. з ісп. В. Шовкуна]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 510 с.

Це друга книжка із циклу романів, дія яких відбувається в літературному всесвіті Цвинтаря забутих книжок – лабіринту історій, що зачаровують і змушують якнайшвидше дістатися останньої сторінки. Динамічний сюжет, надзвичайна суміш детективного трилера, надприродного загадкового сюжету, казкових та любовних історій. У романі відображено життя, смерть і релігійні вірування, але більш за все – самотність і гіркоту у внутрішньому світі автора. Головне місце у книжці  посідають стосунки між людьми.

 
Шутко, О. Роксолана : [біографічні нариси для дітей] / Олександра Шутко ; [іл. М. Мороз]. – Київ : Агенція "ІРІО", 2018. – 125 с. : іл., портр. – ( Видатні українці. Люди, які творили історію)

Це історія українки Роксолани – полонянки кримського хана, яка стала дружиною наймогутнішого султана Сулеймана Пишного та матір’ю його наступника – Селіма ІІ. Її життя сповнене таємниць та загадок. Читаючи книжку, діти зможуть потрапити у чарівний світ Сходу, в якому мешкала Роксолана, дізнатися, як вона змогла пройти тернистий шлях від доньки українського священника до величної султани. Приклад Роксолани показує, як важливо для неї було прагнути до мети, розвиватися – вивчати східні мови, літературу й культуру, щоби стати однією з найвпливовіших жінок у світі.

 

Яхина, Г. Ш. Дети мои : роман / Гузель Яхина. – Москва : АСТ : Редакция Елены Шубиной, [2018]. – 495 с.– (Проза Гузель Яхиной).

Дія книги Гузель Яхиної «Діти мої» розгортається  в важкі 1920-1930 роки у віддаленій німецькій слободі Поволжя.

Якоб Бах самотньо живе у відокремленому хуторі і ростить єдину дочку Анче. Щоб скрасити сумовитий побут, розважити доньку, чоловік пише дивовижні казки. Казки  чарівні, але страшно те, що їх сюжет трагічною ниткою проходить по реальному життю батька і доньки. Книга «Діти мої» зіткана з трагічних доль, витіюватих чарівних казок і життя самобутнього Німецького Поволжя. Тут і любов поруч зі смертю, і тимчасове щастя поруч з великим горем, і надія поруч зі страхом.

 

Травень, 2019

Грегер, М. Як не померти передчасно : їжа, яка відвертає та лікує хвороби / Майкл Грегер спільно з Джин Стоун ; [пер. з англ. В. Горбатька]. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2018]. – 511 с. : портр.

Страждаєте від високого тиску? Чай з гібіскусу допоможе вам краще за будь-які ліки від гіпертонії, не чинячи при цьому жодних побічних ефектів. Рак простати – спадкова хвороба у вашій родині? У такому разі відмовтеся від молока, а натомість добавте до свого раціону лляне насіння. А якщо непокоїть серцеве захворювання, переходьте на рослинну дієту.

Автор книги – всесвітньовідомий популяризатор здорового харчування, доктор медицини Майкл Грегор докладно розповідає, як можна не лише запобігти більшості поширених недуг, а й побороти їх, якщо людина вже захворіла. Спираючись на велику кількість експериментальних і статистичних даних, він описує особливості протікання тієї чи іншої хвороби, розповідає, чим вона найчастіше зумовлена і чим загрожує, радить, яким харчам слід надати перевагу, а від чого краще відмовитись.

Келлі, К. Невідворотне. 12 технологій, що формують наше майбутнє / Кевін Келлі ; пер. з англ. Н. Валевської. – Київ : Наш формат, 2018. – 304 с.

Технологічна галузь не лише найдинамічніша в сучасному світі – вона здатна суттєво змінити наше життя в недалекому майбутньому. Які професії зникнуть, а які набиратимуть обертів? Які нові джерела з’являться у підприємців, а які бізнес-моделі перестануть працювати? Чого варто навчатися та в що інвестувати? Ви можете отримати максимум від цих змін, дізнавшись якими будуть наслідки безперервного технологічного потоку через 30 років. Аналізуючи тренди, що проявляються вже сьогодні, Кевін Келлі окреслює напрямки, у яких неминуче рухається світ. Він виокремлює 12 невідворотних технологій, які, тісно переплітаючись, визначатимуть глобальні тенденції розвитку.

Іванцова, М. Родовий відмінок : роман / Міла Іванцова. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2018. – 230 с. : портр.

Правдивий роман про умови, в яких на світ з’являлись ті, кому сьогодні вже за тридцять, про реалії часу з порожніми полицями «безчасся», про становлення характерів, що формувалися в ті роки, про справжню дружбу, яка виникала між жінками в палатах пологових будинків і могла тривати все життя, про те, як складалися долі цих жінок і їхніх малюків багато років потому.

 

 

 

Космовська, Б. Samotni. com : [роман] / Барбара Космовська ; [пер. з пол. І. Андрущенка]. – [Харків] : Школа, [2017]. – 207 с.

Юну дівчину Йоанну важко не помітити в натовпі. Ще б пак – копиця рудого волосся, фіолетовий шалик та куртка-мілітарі роблять свою справу. А Віктора нічого не вирізняє серед натовпу – хіба що смуток в очах та старомодний светр. Цих двох головних героїв поєднує не школа, не компанія, не хобі, а… самотність. Це захворювання вражає будь-кого і має різні причини. Часом здається, що самотність стає хронічною і проти неї немає жодних ліків. Але є те, що має силу здолати будь-яку хворобу, – це почуття любові, що народжується в серці та змінює долю.

 

Кулінич, О. М. Мій Токіо у свята і будні / Олена Кулінич. – Київ : Саміт-Книга, [2017]. – 327 с. : фотоіл., портр.

Традиціям та звичаям Японії та її дивовижним людям присвячено книгу дружини посла України в Японії – Олени Кулінич, яка, проживши десять років у Токіо, вивчаючи японську мову та мистецтво каліграфії, спілкуючись з японцями, відкривала для себе унікальну культуру Країни Вранішнього Сонця.

 

 

 

Квітень, 2019

Дочинець, М. Хліб і шоколад. Новели тонкого литва і холодної чеканки / Мирослав Дочинець. – Мукачево : [Карпатська вежа], 2018. – 262 с. : портр.

Перед нами – «легка» і «світла» проза. Шевченківський лауреат Мирослав Дочинець має свій стиль письма, за яким проглядається витончений художній смак, відчуття форми, композиційної самодостатності творів. Особливе місце відведено жінці. Героїні заново «створюють» мужчин, у яких закохані, причому велика любов двох душ переслідує їх і в інших світах. Автор не грає в містику, він оновлює міф кохання.

 

Любка, А. Твій погляд, Чіо-Чіо-сан : роман / Андрій      Любка. – [Чернівці] : Meridian Czernowitz, 2018. – 336 с. : іл.

П’яний суддя на пішохідному переході збиває на смерть молоду жінку і, ясна річ, без особливих зусиль уникає покарання. Але чоловік збитої – не з тих, кого можна купити чи залякати, він краще втратить усе, та відомстить. Психологічний трилер про сучасну Україну, де вартість людського життя вимірюється хабарами, а вбивці  стоять у перших рядах на церковних службах. Але до чого тут Пучіні і здатний спопелити душі обох антагоністів погляд мадам Батерфляй? І чи справді поділ на добро і зло є в цьому романі таким однозначним? Відповіді на останнє запитання читач не знайде до самої розв’язки. А можливо, й після неї.

 

Ірвінг, Дж. Доки я тебе не знайду : роман. Т. 1 / Джон Ірвінг ; [пер. з англ. О. Тільної]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2018]. – 480 с.

Ірвінг, Дж. Доки я тебе не знайду : роман. Т. 2 / Джон Ірвінг ; [пер. з англ. О. Тільної]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2018]. – 448 с.

Джон Ірвінг – майстер психологічної прози, блискучий сценарист, сучасний класик, і роман «Поки я тебе не знайду» – найбільш автобіографічна із його книг. Герой роману, голлівудський актор Джек Бернс, виріс не знаючи свого біологічного батька. Мати оточила його образ мовчанням і містифікаціями. Пошуки батька, якими починається і завершується ця епопея, визначають все життя Джека. Красень, улюбленець жінок, обдарований артист – усі свої ролі він грає для одного-єдиного глядача… Це дивовижна книга про втрату цнотливості у всіх сенсах, а ще – про подорожі, музику, повій, кіно, сакральний сенс татуювань, театр, психіатрів, церкви, насильство, егоїзм, а головне – вдячність.

 

Слоун, Р. Цілодобова книгарня містера Пенумбри : [роман] / Робін Слоун ; [пер. з англ. Н. Гоїн]. – Харків : Віват, 2017. – 304 с. : портр.

Світова фінансово-економічна криза перевернула життя веб-дизайнера із Сан-Франциско Клея Дженнона, та завдяки щасливому випадку йому трапилася робота нічним продавцем у цілодобовій книгарні містера Пенумбри. Проте вже за кілька днів Клей розуміє, що книгарня – досить таємниче місце. Тут є декілька клієнтів, які приходять регулярно, але нічого не купують, а беруть щось «почитати» на підставі якоїсь таємної угоди із загадковим містером Пенумброю. Певно, книгарня є прикриттям для чогось значно більшого, вирішує Клей і починає своє розслідування.

 

Флобер, Г. Пані Боварі. З життя провінції : [роман] / Гюстав Флобер ; пер. з фр. Ю. Максимейко. – Київ : Книголав, 2018. – 336 с.

За роман «Пані Боварі» Гюстава Флобера свого часу присягли до суду – книгу вважали замахом на суспільну мораль. Він же всього-на-всього розповів історію низки подружніх зрад, що їх чинить дружина провінційного лікаря, розчарована безбарвністю життя. Коли нудьга, яку не можуть втамувати численні коханці, перетворюється на відчай – тоді й з’являється конфлікт, що загрожує суспільній моралі.

 

 

 

  Березень, 2019

Вагнер, Т. Мистецтво навчати. Як підготувати дитину до реального життя / Тоні Вагнер, Тед Дінтерсміт ; пер. з англ. Надії Борис. – Київ : Наш формат, 2017. – 312 с.

У сучасному світі ми високо цінуємо академічну успішність, змушуючи наших дітей вступати до «найпрестижніших» навчальних закладів, отримувати найкращі оцінки та складати всі тести на відмінно. Але статус відмінника зазвичай не дає гарантій, що дитина матиме всі необхідні навички, щоб стати розвиненою особистістю, активним громадянином і побудувати успішну кар’єру. Система освіти не змінювалась уже принаймні століття і не відповідає вимогам сьогодення.

«Мистецтво навчати» презентує варіант альтернативної системи освіти, яка розвивала б креативні навички, ініціативність і допомагала підготувати нові покоління до вимог сучасної економіки. Усі ідеї автори підкріплюють коментарями стратегів та лідерів думок.

 

Гільбо, К. Стартап на $ 100. Як перетворити хобі на бізнес / Кріс Гільбо ; пер. з англ. Антоніни Ящук. – Київ : Наш формат, 2018. – 262 с.

Утекти із світу офісних працівників і започаткувати свій бізнес значно легше, аніж здається. У цьому переконує письменник і підприємець Кріс Гільбо, автор книжки «Стартап на $ 100». Він гадає, що варто лише мати справу до душі, яка приноситиме користь іншим, геть куций бюджет (вистачить і 100 доларів) і непереборне бажання працювати на себе. Вік, стать, місце проживання не мають значення. Звучить банально? Але це справді діє. Найкращий доказ – успішні історії 100 героїв книжки. Вклавши 100 доларів і невпинний ентузіазм у власний стартап, зараз ці люди отримують суми прибутків із п`ятьма-шістьма нулями в рік.

Кейн, С. Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати / Сьюзен Кейн ; пер. з англ. Тетяни Заволоко. – Київ : Наш формат, 2018. – 368 с.

Кілька століть нам нав’язували ідеальний образ людини – комунікабельної, харизматичної, енергійної, – мовляв, саме ці риси – запорука успіху. Тому й не дивно, що більшість переступила через себе, намагаючись відповідати цьому взірцеві.

Сьюзен Кейн вважає, що час скинути маски, і на численних прикладах з політики, бізнесу, освіти, громадського та культурного життя розповідає, у чому криється потенціал тихих людей. Кейн сама інтровертка, тому щиро ділиться порадами, як здобути успіх на роботі і в особистому житті, при цьому залишаючись самим собою.

Для інтровертів та екстравертів, які хочуть зрозуміти себе і тих, хто поряд.

 

Менсон, М. Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем / Марк Менсон ; пер. з англ. Антоніни Ящук. – Київ : Наш формат, 2018. – 160 с. 

Ми живемо в культурі, зацикленій на занадто оптимістичних очікуваннях. Із самого дитинства нам нав’язують нереалістичні ідеали, яких ми прагнемо досягти попри все: лише найвищі оцінки, досконала зовнішність, надсучасні ґаджети, найкрутіша робота, тільки екзотичні подорожі й не менш яскраві світлини в соцмережах. Постійно женучись за успіхом і щастям, ми намагаємося уникати будь-якого негативу. Однак негативний досвід, як переконує Марк Менсон, надзвичайно цінний: він звільняє нас від міражу щастя.

 

 

Слотер, А.-М. Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім'єю / Анна-Марі Слотер ; пер. з англ. В. Рудич. – Київ : Наш формат, 2018. – 282 с.

«Між двох вогнів» дає змогу по-новому глянути на баланс між роботою й особистим життям. Авторка порушує тему гендерної рівності та детально аналізує стресові умови, у яких постійно доводиться перебувати сучасним успішним жінкам. Слотер переповідає історію власного досвіду та своє бачення того, як можна досягти омріяної справедливості на ринку праці та як визначати пріоритети.

 

 

 

Лютий, 2019

Жадан, С. В. Антена : [поезії] / Сергій Жадан. – [Чернівці] : Меридіан Черновіц, [2018]. – 304 с. : іл.

«Антена» – 80 нових віршів, написаних автором упродовж останніх двох років. Невідомо, на чому тримається чутливість «Антени», але це 80 спроб упіймати коливання повітря, вловити перетікання в просторі невидимих радіохвиль, відчути на дотик час, у якому ми живемо, яким ми дихаємо, який ми проговорюємо. Час, кожен доторк до якого лишає опік. Час, у якому приватні щоденникові записи можуть виявитися воєнною хронікою, а біблійні історії – ранковими новинами.

 

 

Капранов, В. В. Майдан. Таємні файли : [журналістське розслідування] / Брати Капранови. – Київ : Нора-Друк, 2017. – 319 с.

Настав час дізнатися правду про Майдан. У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею. Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Курим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків? Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.

 

Кокотюха, А. А. Називай мене Мері... : роман / Андрій Кокотюха. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 352 с. : портр. – (Морок).

Прокинувшись вранці у власній квартирі біля мертвого тіла, колишній поліцейський Олег Кобзар опиняється поза законом. Земля горить під ногами, його оголошено в розшук, ще й полюють убивці, яких направляє невідома і жорстока рука. Тільки здаватися – не в правилах Кобзаря. Врятувати власне життя і знайти справжнього вбивцю йому допомагає слідча Віра Холод –  єдина, хто вірить в непричетність Олега і готова навіть порушити правила, аби відновити справедливість.

  

 

Дойл, А. К. Шерлок Голмс : повне видання : у 2 т. Т. 1 / Артур Конан Дойл ; пер. з англ. Володимира Панченка. – [Київ] : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, [2019]. – 767 с. : іл., портр.

Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» пропонує читачам перший в Україні повний переклад циклу повістей і оповідань Артура Конан Дойла про пригоди славетного детектива у новому перекладі талановитого сучасного перекладача і вченого Володимира Панченка. І самі твори, і оригінальні ілюстрації кінця ХІХ-початку ХХ століть, запозичені з прижиттєвих видань творів письменника, допоможуть вам по-справжньому зануритись у неповторну атмосферу вікторіанської Англії.

 

Пажак, Ф. Ван Гог. Іскріння / Фредерік Пажак ; [пер. з фр. І. Рябчия]. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 370 с. : іл. – (Біографії).

У життєписі Вінсента Ван Гога автор переповідає самотній шлях видатного художника – з рідної Голландії до французького містечка Овер-сюр-Уаз. Ця писана і мальована біографія наголошує на маловідомих та хибно витлумачених епізодах з життя Ван Гога.

 

 

 

 

 

Січень, 2019

Іванцова, М. Заради мрії : [повість : для дітей середнього шкільного віку] / Міла Іванцова. – [Київ] : Грані-Т, [2011]. – 72 с. : іл., портр. – (Дівчата зі спорту. Легка атлетика).

Чи важко займатися легкою атлетикою? Певно, що так. Цей спорт – для прудких і витривалих  людей, які прагнуть жити  насичено – всюди прибігти вчасно і отримати за це медаль і визнання. Коли Олена Говорова – героїня цієї книжки – у дитинстві почула від лікарів, що шлях у спорт для неї закритий, вона не зійшла з дистанції, навіть попри батьківські застороги. Наполеглива дівчинка з приморського містечка довела, що сила волі дужче за хворобу. Тож попереду в неї були олімпійські нагороди й успішна кар’єра…

 

Борхес, Х. Л. Шість головоломок для дона Ісидро Пароді : оповідання / Х. Л. Борхес, А.Б. Касарес ; пер. з ісп. С. Чубай ; комент. М. Кіяновської. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 218 с.

У збірку детективних оповідань «Шість головоломок для дона Ісидро пароді» увійшли твори, написані Х.Л. Борхесом у співавторстві з його другом А.Б. Касаресом у 1941-1942  роках. Розслідуванням злочинів займається Ісидро Пароді – в’язень однієї з буенос-айреських тюрем. Водночас це не просто детективи. Почати б із того, що О. Бустос Домек – «автор» цих унікальних і неперевершених текстів – сам по собі теж є творінням Борхеса (і Касареса). Інтелектуал виявить у цих справді коротких оповідках цілу історію світової літератури й ознаки деконструкції жанру, а читач, який бажає насолодитися кримінальним сюжетом, – вповні ним насолодиться.


Ґрофф, Л. Долі та фурії : роман / Лорен Грофф ; пер. з англ. О. Захарченко. – Київ : Наш формат, 2016.–  402 с.

«Долі та фурії» – живий роман про живих людей. Авторка з ретельністю сімейного психолога препарує шлюб, зазирає у минуле, дізнається родинні таємниці, аналізує вчинки і витягує з шафи скелети. В центрі сюжету – життя успішного драматурга Ланселота «Лотто» і його коханої дружини Матильди, яка усе життя провела в тіні чоловіка. Дія роману розгортається у Нью-Йорку впродовж двадцяти п’яти років. Але одного дня стає зрозуміло, що самозакоханий геній Лотто – лише маріонетка в руках своєї дружини. Зовні ідеальний шлюб іде тріщинами: повага поступається місцем брехні, кохання – інтригам.

 

Дік, Ф. К. Убік : роман / Джейн Остін ; пер. з англ. Ірини Гаврилюк. – Київ : Комубук, 2018. – 302 с.

Ґлен Ранситер, впливовий власник найбільшої в галактиці корпорації запобігання телепатичному шпигунству, помирає від вибуху, влаштованому його бізнес-суперниками. Однак колишні підлеглі й далі отримують від свого шефа дивні бентежні послання, тоді як світ навколо них поступово вирачає свої звичні обриси, а сам час, здається, починає рухатися в зворотному напрямку… Один із найвідоміших фантастичних романів Філіпа Р. Діка, «Убік», занурює читачів у моторошній футуристичний світ, сповнений інтриг, часових вивертів та кріогенних просторів, де межа між живими та мертвими видається навдивовижу тонкою та невиразною. Як і у більшості найкращих своїх романів, в «Убіку» під покровом науково-фантастичного сюжету автор зумів змалювати справжню екзистенційну людську драму, сповнену запалу, боротьби, страху, відчаю і… надії

 

Игнатова, Н. Эпохалипсис (Крушение эпохи) = Epokhalips (Crash of Era) : роман / Надежда Игнатова. – Houston : Strategic Book Publishing and Rights Co, 2015. – 736 c. : портр.

 У романі описується життя блискучої передової людини свого часу (1880-1960). Її ім'я - Михайло Атлантов, він за професією - журналіст, за покликанням - політик. В романі показаний запаморочливо високий злет його кар'єри з низів походження, переплетення і перетин його шляху з найвідомішими, впливовими і правлячими колами того часу, а також несподівані зигзаги і повороти його долі, які доходять, часом, до фантастики. Протягом  усієї цієї історії панує повна непередбачуваність сюжету, захоплююча з початку і до кінця, що змушує дочитати, перечитати все спочатку і поплакати знову.

І, звичайно ж, тут панує і процвітає любов, що поглинає головного героя без залишку. Якщо запитаєте - про що роман? Можна з упевненістю відповісти одним словом - про любов! Про любов до жінки, до Батьківщини, до людей, до справи, до природи, до поезії, до літератури,  до рідних і взагалі - до життя.