Червень, 2019

Квінн, Б. Неймовірні. П'ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію / Бріджит Квінн ; пер. з англ. Роксоляни Свято ; іл. Лізи Конгдон. – [Київ] : ArtHuss, [2018]. – 224 с. : іл. – (Ukrainian ArtBook).

Мистецький канон традиційно був «чоловічою територією». Якщо жінки і потрапляли на сторінки історій мистецтв, то радше в ролях моделей, муз, а часом іще дружин або супутниць художників. Але ж майже в усі часи існували й художниці: яскраві, талановиті, відважні, хоч і не завжди рівні серед рівних. Та нині ми знаємо про них надто мало. Бріджит Квінн прагне бодай трохи відновити справедливість. Вона не просто розповідає про улюблених жінок з історії мистецтва – разом із нами дослідниця ще раз переживає історію власних захоплень і відкриттів, заражаючи читача своїм ентузіазмом.

 

Роздобудько, І. В. Прилетіла ластівочка : роман / Ірен Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 303 с.

Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора – справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells. Чому авторство цієї чудової мелодії приписують іншій людині?

Уперше твір, який називається “Щедрик”, написаний українським композитором Миколою Леонтовичем, був виконаний у 1916 році в Києві. Після російської революції 1917 року Україна заявила про свою незалежність, але зазнала поразки у війні з більшовицькою Росією, і в Україні надовго запанувала радянська влада. У 1921 році композитора Леонтовича вбили чекісти у будинку його батька за загадкових обставин.

Авторка роману “Прилетіла ластівочка” запрошує читача дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора.

 

Сафон, К. Р. Гра янгола : [роман] / Карлос Руїс Сафон ; [пер. з ісп. В. Шовкуна]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 510 с.

Це друга книжка із циклу романів, дія яких відбувається в літературному всесвіті Цвинтаря забутих книжок – лабіринту історій, що зачаровують і змушують якнайшвидше дістатися останньої сторінки. Динамічний сюжет, надзвичайна суміш детективного трилера, надприродного загадкового сюжету, казкових та любовних історій. У романі відображено життя, смерть і релігійні вірування, але більш за все – самотність і гіркоту у внутрішньому світі автора. Головне місце у книжці  посідають стосунки між людьми.

 
Шутко, О. Роксолана : [біографічні нариси для дітей] / Олександра Шутко ; [іл. М. Мороз]. – Київ : Агенція "ІРІО", 2018. – 125 с. : іл., портр. – ( Видатні українці. Люди, які творили історію)

Це історія українки Роксолани – полонянки кримського хана, яка стала дружиною наймогутнішого султана Сулеймана Пишного та матір’ю його наступника – Селіма ІІ. Її життя сповнене таємниць та загадок. Читаючи книжку, діти зможуть потрапити у чарівний світ Сходу, в якому мешкала Роксолана, дізнатися, як вона змогла пройти тернистий шлях від доньки українського священника до величної султани. Приклад Роксолани показує, як важливо для неї було прагнути до мети, розвиватися – вивчати східні мови, літературу й культуру, щоби стати однією з найвпливовіших жінок у світі.

 

Яхина, Г. Ш. Дети мои : роман / Гузель Яхина. – Москва : АСТ : Редакция Елены Шубиной, [2018]. – 495 с.– (Проза Гузель Яхиной).

Дія книги Гузель Яхиної «Діти мої» розгортається  в важкі 1920-1930 роки у віддаленій німецькій слободі Поволжя.

Якоб Бах самотньо живе у відокремленому хуторі і ростить єдину дочку Анче. Щоб скрасити сумовитий побут, розважити доньку, чоловік пише дивовижні казки. Казки  чарівні, але страшно те, що їх сюжет трагічною ниткою проходить по реальному життю батька і доньки. Книга «Діти мої» зіткана з трагічних доль, витіюватих чарівних казок і життя самобутнього Німецького Поволжя. Тут і любов поруч зі смертю, і тимчасове щастя поруч з великим горем, і надія поруч зі страхом.

 

Травень, 2019

Грегер, М. Як не померти передчасно : їжа, яка відвертає та лікує хвороби / Майкл Грегер спільно з Джин Стоун ; [пер. з англ. В. Горбатька]. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2018]. – 511 с. : портр.

Страждаєте від високого тиску? Чай з гібіскусу допоможе вам краще за будь-які ліки від гіпертонії, не чинячи при цьому жодних побічних ефектів. Рак простати – спадкова хвороба у вашій родині? У такому разі відмовтеся від молока, а натомість добавте до свого раціону лляне насіння. А якщо непокоїть серцеве захворювання, переходьте на рослинну дієту.

Автор книги – всесвітньовідомий популяризатор здорового харчування, доктор медицини Майкл Грегор докладно розповідає, як можна не лише запобігти більшості поширених недуг, а й побороти їх, якщо людина вже захворіла. Спираючись на велику кількість експериментальних і статистичних даних, він описує особливості протікання тієї чи іншої хвороби, розповідає, чим вона найчастіше зумовлена і чим загрожує, радить, яким харчам слід надати перевагу, а від чого краще відмовитись.

Келлі, К. Невідворотне. 12 технологій, що формують наше майбутнє / Кевін Келлі ; пер. з англ. Н. Валевської. – Київ : Наш формат, 2018. – 304 с.

Технологічна галузь не лише найдинамічніша в сучасному світі – вона здатна суттєво змінити наше життя в недалекому майбутньому. Які професії зникнуть, а які набиратимуть обертів? Які нові джерела з’являться у підприємців, а які бізнес-моделі перестануть працювати? Чого варто навчатися та в що інвестувати? Ви можете отримати максимум від цих змін, дізнавшись якими будуть наслідки безперервного технологічного потоку через 30 років. Аналізуючи тренди, що проявляються вже сьогодні, Кевін Келлі окреслює напрямки, у яких неминуче рухається світ. Він виокремлює 12 невідворотних технологій, які, тісно переплітаючись, визначатимуть глобальні тенденції розвитку.

Іванцова, М. Родовий відмінок : роман / Міла Іванцова. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2018. – 230 с. : портр.

Правдивий роман про умови, в яких на світ з’являлись ті, кому сьогодні вже за тридцять, про реалії часу з порожніми полицями «безчасся», про становлення характерів, що формувалися в ті роки, про справжню дружбу, яка виникала між жінками в палатах пологових будинків і могла тривати все життя, про те, як складалися долі цих жінок і їхніх малюків багато років потому.

 

 

 

Космовська, Б. Samotni. com : [роман] / Барбара Космовська ; [пер. з пол. І. Андрущенка]. – [Харків] : Школа, [2017]. – 207 с.

Юну дівчину Йоанну важко не помітити в натовпі. Ще б пак – копиця рудого волосся, фіолетовий шалик та куртка-мілітарі роблять свою справу. А Віктора нічого не вирізняє серед натовпу – хіба що смуток в очах та старомодний светр. Цих двох головних героїв поєднує не школа, не компанія, не хобі, а… самотність. Це захворювання вражає будь-кого і має різні причини. Часом здається, що самотність стає хронічною і проти неї немає жодних ліків. Але є те, що має силу здолати будь-яку хворобу, – це почуття любові, що народжується в серці та змінює долю.

 

Кулінич, О. М. Мій Токіо у свята і будні / Олена Кулінич. – Київ : Саміт-Книга, [2017]. – 327 с. : фотоіл., портр.

Традиціям та звичаям Японії та її дивовижним людям присвячено книгу дружини посла України в Японії – Олени Кулінич, яка, проживши десять років у Токіо, вивчаючи японську мову та мистецтво каліграфії, спілкуючись з японцями, відкривала для себе унікальну культуру Країни Вранішнього Сонця.

 

 

 

Квітень, 2019

Дочинець, М. Хліб і шоколад. Новели тонкого литва і холодної чеканки / Мирослав Дочинець. – Мукачево : [Карпатська вежа], 2018. – 262 с. : портр.

Перед нами – «легка» і «світла» проза. Шевченківський лауреат Мирослав Дочинець має свій стиль письма, за яким проглядається витончений художній смак, відчуття форми, композиційної самодостатності творів. Особливе місце відведено жінці. Героїні заново «створюють» мужчин, у яких закохані, причому велика любов двох душ переслідує їх і в інших світах. Автор не грає в містику, він оновлює міф кохання.

 

Любка, А. Твій погляд, Чіо-Чіо-сан : роман / Андрій      Любка. – [Чернівці] : Meridian Czernowitz, 2018. – 336 с. : іл.

П’яний суддя на пішохідному переході збиває на смерть молоду жінку і, ясна річ, без особливих зусиль уникає покарання. Але чоловік збитої – не з тих, кого можна купити чи залякати, він краще втратить усе, та відомстить. Психологічний трилер про сучасну Україну, де вартість людського життя вимірюється хабарами, а вбивці  стоять у перших рядах на церковних службах. Але до чого тут Пучіні і здатний спопелити душі обох антагоністів погляд мадам Батерфляй? І чи справді поділ на добро і зло є в цьому романі таким однозначним? Відповіді на останнє запитання читач не знайде до самої розв’язки. А можливо, й після неї.

 

Ірвінг, Дж. Доки я тебе не знайду : роман. Т. 1 / Джон Ірвінг ; [пер. з англ. О. Тільної]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2018]. – 480 с.

Ірвінг, Дж. Доки я тебе не знайду : роман. Т. 2 / Джон Ірвінг ; [пер. з англ. О. Тільної]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2018]. – 448 с.

Джон Ірвінг – майстер психологічної прози, блискучий сценарист, сучасний класик, і роман «Поки я тебе не знайду» – найбільш автобіографічна із його книг. Герой роману, голлівудський актор Джек Бернс, виріс не знаючи свого біологічного батька. Мати оточила його образ мовчанням і містифікаціями. Пошуки батька, якими починається і завершується ця епопея, визначають все життя Джека. Красень, улюбленець жінок, обдарований артист – усі свої ролі він грає для одного-єдиного глядача… Це дивовижна книга про втрату цнотливості у всіх сенсах, а ще – про подорожі, музику, повій, кіно, сакральний сенс татуювань, театр, психіатрів, церкви, насильство, егоїзм, а головне – вдячність.

 

Слоун, Р. Цілодобова книгарня містера Пенумбри : [роман] / Робін Слоун ; [пер. з англ. Н. Гоїн]. – Харків : Віват, 2017. – 304 с. : портр.

Світова фінансово-економічна криза перевернула життя веб-дизайнера із Сан-Франциско Клея Дженнона, та завдяки щасливому випадку йому трапилася робота нічним продавцем у цілодобовій книгарні містера Пенумбри. Проте вже за кілька днів Клей розуміє, що книгарня – досить таємниче місце. Тут є декілька клієнтів, які приходять регулярно, але нічого не купують, а беруть щось «почитати» на підставі якоїсь таємної угоди із загадковим містером Пенумброю. Певно, книгарня є прикриттям для чогось значно більшого, вирішує Клей і починає своє розслідування.

 

Флобер, Г. Пані Боварі. З життя провінції : [роман] / Гюстав Флобер ; пер. з фр. Ю. Максимейко. – Київ : Книголав, 2018. – 336 с.

За роман «Пані Боварі» Гюстава Флобера свого часу присягли до суду – книгу вважали замахом на суспільну мораль. Він же всього-на-всього розповів історію низки подружніх зрад, що їх чинить дружина провінційного лікаря, розчарована безбарвністю життя. Коли нудьга, яку не можуть втамувати численні коханці, перетворюється на відчай – тоді й з’являється конфлікт, що загрожує суспільній моралі.

 

 

 

  Березень, 2019

Вагнер, Т. Мистецтво навчати. Як підготувати дитину до реального життя / Тоні Вагнер, Тед Дінтерсміт ; пер. з англ. Надії Борис. – Київ : Наш формат, 2017. – 312 с.

У сучасному світі ми високо цінуємо академічну успішність, змушуючи наших дітей вступати до «найпрестижніших» навчальних закладів, отримувати найкращі оцінки та складати всі тести на відмінно. Але статус відмінника зазвичай не дає гарантій, що дитина матиме всі необхідні навички, щоб стати розвиненою особистістю, активним громадянином і побудувати успішну кар’єру. Система освіти не змінювалась уже принаймні століття і не відповідає вимогам сьогодення.

«Мистецтво навчати» презентує варіант альтернативної системи освіти, яка розвивала б креативні навички, ініціативність і допомагала підготувати нові покоління до вимог сучасної економіки. Усі ідеї автори підкріплюють коментарями стратегів та лідерів думок.

 

Гільбо, К. Стартап на $ 100. Як перетворити хобі на бізнес / Кріс Гільбо ; пер. з англ. Антоніни Ящук. – Київ : Наш формат, 2018. – 262 с.

Утекти із світу офісних працівників і започаткувати свій бізнес значно легше, аніж здається. У цьому переконує письменник і підприємець Кріс Гільбо, автор книжки «Стартап на $ 100». Він гадає, що варто лише мати справу до душі, яка приноситиме користь іншим, геть куций бюджет (вистачить і 100 доларів) і непереборне бажання працювати на себе. Вік, стать, місце проживання не мають значення. Звучить банально? Але це справді діє. Найкращий доказ – успішні історії 100 героїв книжки. Вклавши 100 доларів і невпинний ентузіазм у власний стартап, зараз ці люди отримують суми прибутків із п`ятьма-шістьма нулями в рік.

Кейн, С. Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати / Сьюзен Кейн ; пер. з англ. Тетяни Заволоко. – Київ : Наш формат, 2018. – 368 с.

Кілька століть нам нав’язували ідеальний образ людини – комунікабельної, харизматичної, енергійної, – мовляв, саме ці риси – запорука успіху. Тому й не дивно, що більшість переступила через себе, намагаючись відповідати цьому взірцеві.

Сьюзен Кейн вважає, що час скинути маски, і на численних прикладах з політики, бізнесу, освіти, громадського та культурного життя розповідає, у чому криється потенціал тихих людей. Кейн сама інтровертка, тому щиро ділиться порадами, як здобути успіх на роботі і в особистому житті, при цьому залишаючись самим собою.

Для інтровертів та екстравертів, які хочуть зрозуміти себе і тих, хто поряд.

 

Менсон, М. Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем / Марк Менсон ; пер. з англ. Антоніни Ящук. – Київ : Наш формат, 2018. – 160 с. 

Ми живемо в культурі, зацикленій на занадто оптимістичних очікуваннях. Із самого дитинства нам нав’язують нереалістичні ідеали, яких ми прагнемо досягти попри все: лише найвищі оцінки, досконала зовнішність, надсучасні ґаджети, найкрутіша робота, тільки екзотичні подорожі й не менш яскраві світлини в соцмережах. Постійно женучись за успіхом і щастям, ми намагаємося уникати будь-якого негативу. Однак негативний досвід, як переконує Марк Менсон, надзвичайно цінний: він звільняє нас від міражу щастя.

 

 

Слотер, А.-М. Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім'єю / Анна-Марі Слотер ; пер. з англ. В. Рудич. – Київ : Наш формат, 2018. – 282 с.

«Між двох вогнів» дає змогу по-новому глянути на баланс між роботою й особистим життям. Авторка порушує тему гендерної рівності та детально аналізує стресові умови, у яких постійно доводиться перебувати сучасним успішним жінкам. Слотер переповідає історію власного досвіду та своє бачення того, як можна досягти омріяної справедливості на ринку праці та як визначати пріоритети.

 

 

 

Лютий, 2019

Жадан, С. В. Антена : [поезії] / Сергій Жадан. – [Чернівці] : Меридіан Черновіц, [2018]. – 304 с. : іл.

«Антена» – 80 нових віршів, написаних автором упродовж останніх двох років. Невідомо, на чому тримається чутливість «Антени», але це 80 спроб упіймати коливання повітря, вловити перетікання в просторі невидимих радіохвиль, відчути на дотик час, у якому ми живемо, яким ми дихаємо, який ми проговорюємо. Час, кожен доторк до якого лишає опік. Час, у якому приватні щоденникові записи можуть виявитися воєнною хронікою, а біблійні історії – ранковими новинами.

 

 

Капранов, В. В. Майдан. Таємні файли : [журналістське розслідування] / Брати Капранови. – Київ : Нора-Друк, 2017. – 319 с.

Настав час дізнатися правду про Майдан. У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею. Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Курим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків? Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.

 

Кокотюха, А. А. Називай мене Мері... : роман / Андрій Кокотюха. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 352 с. : портр. – (Морок).

Прокинувшись вранці у власній квартирі біля мертвого тіла, колишній поліцейський Олег Кобзар опиняється поза законом. Земля горить під ногами, його оголошено в розшук, ще й полюють убивці, яких направляє невідома і жорстока рука. Тільки здаватися – не в правилах Кобзаря. Врятувати власне життя і знайти справжнього вбивцю йому допомагає слідча Віра Холод –  єдина, хто вірить в непричетність Олега і готова навіть порушити правила, аби відновити справедливість.

  

 

Дойл, А. К. Шерлок Голмс : повне видання : у 2 т. Т. 1 / Артур Конан Дойл ; пер. з англ. Володимира Панченка. – [Київ] : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, [2019]. – 767 с. : іл., портр.

Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» пропонує читачам перший в Україні повний переклад циклу повістей і оповідань Артура Конан Дойла про пригоди славетного детектива у новому перекладі талановитого сучасного перекладача і вченого Володимира Панченка. І самі твори, і оригінальні ілюстрації кінця ХІХ-початку ХХ століть, запозичені з прижиттєвих видань творів письменника, допоможуть вам по-справжньому зануритись у неповторну атмосферу вікторіанської Англії.

 

Пажак, Ф. Ван Гог. Іскріння / Фредерік Пажак ; [пер. з фр. І. Рябчия]. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 370 с. : іл. – (Біографії).

У життєписі Вінсента Ван Гога автор переповідає самотній шлях видатного художника – з рідної Голландії до французького містечка Овер-сюр-Уаз. Ця писана і мальована біографія наголошує на маловідомих та хибно витлумачених епізодах з життя Ван Гога.

 

 

 

 

 

Січень, 2019

Іванцова, М. Заради мрії : [повість : для дітей середнього шкільного віку] / Міла Іванцова. – [Київ] : Грані-Т, [2011]. – 72 с. : іл., портр. – (Дівчата зі спорту. Легка атлетика).

Чи важко займатися легкою атлетикою? Певно, що так. Цей спорт – для прудких і витривалих  людей, які прагнуть жити  насичено – всюди прибігти вчасно і отримати за це медаль і визнання. Коли Олена Говорова – героїня цієї книжки – у дитинстві почула від лікарів, що шлях у спорт для неї закритий, вона не зійшла з дистанції, навіть попри батьківські застороги. Наполеглива дівчинка з приморського містечка довела, що сила волі дужче за хворобу. Тож попереду в неї були олімпійські нагороди й успішна кар’єра…

 

Борхес, Х. Л. Шість головоломок для дона Ісидро Пароді : оповідання / Х. Л. Борхес, А.Б. Касарес ; пер. з ісп. С. Чубай ; комент. М. Кіяновської. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 218 с.

У збірку детективних оповідань «Шість головоломок для дона Ісидро пароді» увійшли твори, написані Х.Л. Борхесом у співавторстві з його другом А.Б. Касаресом у 1941-1942  роках. Розслідуванням злочинів займається Ісидро Пароді – в’язень однієї з буенос-айреських тюрем. Водночас це не просто детективи. Почати б із того, що О. Бустос Домек – «автор» цих унікальних і неперевершених текстів – сам по собі теж є творінням Борхеса (і Касареса). Інтелектуал виявить у цих справді коротких оповідках цілу історію світової літератури й ознаки деконструкції жанру, а читач, який бажає насолодитися кримінальним сюжетом, – вповні ним насолодиться.


Ґрофф, Л. Долі та фурії : роман / Лорен Грофф ; пер. з англ. О. Захарченко. – Київ : Наш формат, 2016.–  402 с.

«Долі та фурії» – живий роман про живих людей. Авторка з ретельністю сімейного психолога препарує шлюб, зазирає у минуле, дізнається родинні таємниці, аналізує вчинки і витягує з шафи скелети. В центрі сюжету – життя успішного драматурга Ланселота «Лотто» і його коханої дружини Матильди, яка усе життя провела в тіні чоловіка. Дія роману розгортається у Нью-Йорку впродовж двадцяти п’яти років. Але одного дня стає зрозуміло, що самозакоханий геній Лотто – лише маріонетка в руках своєї дружини. Зовні ідеальний шлюб іде тріщинами: повага поступається місцем брехні, кохання – інтригам.

 

Дік, Ф. К. Убік : роман / Джейн Остін ; пер. з англ. Ірини Гаврилюк. – Київ : Комубук, 2018. – 302 с.

Ґлен Ранситер, впливовий власник найбільшої в галактиці корпорації запобігання телепатичному шпигунству, помирає від вибуху, влаштованому його бізнес-суперниками. Однак колишні підлеглі й далі отримують від свого шефа дивні бентежні послання, тоді як світ навколо них поступово вирачає свої звичні обриси, а сам час, здається, починає рухатися в зворотному напрямку… Один із найвідоміших фантастичних романів Філіпа Р. Діка, «Убік», занурює читачів у моторошній футуристичний світ, сповнений інтриг, часових вивертів та кріогенних просторів, де межа між живими та мертвими видається навдивовижу тонкою та невиразною. Як і у більшості найкращих своїх романів, в «Убіку» під покровом науково-фантастичного сюжету автор зумів змалювати справжню екзистенційну людську драму, сповнену запалу, боротьби, страху, відчаю і… надії

 

Игнатова, Н. Эпохалипсис (Крушение эпохи) = Epokhalips (Crash of Era) : роман / Надежда Игнатова. – Houston : Strategic Book Publishing and Rights Co, 2015. – 736 c. : портр.

 У романі описується життя блискучої передової людини свого часу (1880-1960). Її ім'я - Михайло Атлантов, він за професією - журналіст, за покликанням - політик. В романі показаний запаморочливо високий злет його кар'єри з низів походження, переплетення і перетин його шляху з найвідомішими, впливовими і правлячими колами того часу, а також несподівані зигзаги і повороти його долі, які доходять, часом, до фантастики. Протягом  усієї цієї історії панує повна непередбачуваність сюжету, захоплююча з початку і до кінця, що змушує дочитати, перечитати все спочатку і поплакати знову.

І, звичайно ж, тут панує і процвітає любов, що поглинає головного героя без залишку. Якщо запитаєте - про що роман? Можна з упевненістю відповісти одним словом - про любов! Про любов до жінки, до Батьківщини, до людей, до справи, до природи, до поезії, до літератури,  до рідних і взагалі - до життя.