Січень, 2019

Іванцова, М. Заради мрії : [повість : для дітей середнього шкільного віку] / Міла Іванцова. – [Київ] : Грані-Т, [2011]. – 72 с. : іл., портр. – (Дівчата зі спорту. Легка атлетика).

Чи важко займатися легкою атлетикою? Певно, що так. Цей спорт – для прудких і витривалих  людей, які прагнуть жити  насичено – всюди прибігти вчасно і отримати за це медаль і визнання. Коли Олена Говорова – героїня цієї книжки – у дитинстві почула від лікарів, що шлях у спорт для неї закритий, вона не зійшла з дистанції, навіть попри батьківські застороги. Наполеглива дівчинка з приморського містечка довела, що сила волі дужче за хворобу. Тож попереду в неї були олімпійські нагороди й успішна кар’єра…

 

Борхес, Х. Л. Шість головоломок для дона Ісидро Пароді : оповідання / Х. Л. Борхес, А.Б. Касарес ; пер. з ісп. С. Чубай ; комент. М. Кіяновської. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 218 с.

У збірку детективних оповідань «Шість головоломок для дона Ісидро пароді» увійшли твори, написані Х.Л. Борхесом у співавторстві з його другом А.Б. Касаресом у 1941-1942  роках. Розслідуванням злочинів займається Ісидро Пароді – в’язень однієї з буенос-айреських тюрем. Водночас це не просто детективи. Почати б із того, що О. Бустос Домек – «автор» цих унікальних і неперевершених текстів – сам по собі теж є творінням Борхеса (і Касареса). Інтелектуал виявить у цих справді коротких оповідках цілу історію світової літератури й ознаки деконструкції жанру, а читач, який бажає насолодитися кримінальним сюжетом, – вповні ним насолодиться.


Ґрофф, Л. Долі та фурії : роман / Лорен Грофф ; пер. з англ. О. Захарченко. – Київ : Наш формат, 2016.–  402 с.

«Долі та фурії» – живий роман про живих людей. Авторка з ретельністю сімейного психолога препарує шлюб, зазирає у минуле, дізнається родинні таємниці, аналізує вчинки і витягує з шафи скелети. В центрі сюжету – життя успішного драматурга Ланселота «Лотто» і його коханої дружини Матильди, яка усе життя провела в тіні чоловіка. Дія роману розгортається у Нью-Йорку впродовж двадцяти п’яти років. Але одного дня стає зрозуміло, що самозакоханий геній Лотто – лише маріонетка в руках своєї дружини. Зовні ідеальний шлюб іде тріщинами: повага поступається місцем брехні, кохання – інтригам.

 

Дік, Ф. К. Убік : роман / Джейн Остін ; пер. з англ. Ірини Гаврилюк. – Київ : Комубук, 2018. – 302 с.

Ґлен Ранситер, впливовий власник найбільшої в галактиці корпорації запобігання телепатичному шпигунству, помирає від вибуху, влаштованому його бізнес-суперниками. Однак колишні підлеглі й далі отримують від свого шефа дивні бентежні послання, тоді як світ навколо них поступово вирачає свої звичні обриси, а сам час, здається, починає рухатися в зворотному напрямку… Один із найвідоміших фантастичних романів Філіпа Р. Діка, «Убік», занурює читачів у моторошній футуристичний світ, сповнений інтриг, часових вивертів та кріогенних просторів, де межа між живими та мертвими видається навдивовижу тонкою та невиразною. Як і у більшості найкращих своїх романів, в «Убіку» під покровом науково-фантастичного сюжету автор зумів змалювати справжню екзистенційну людську драму, сповнену запалу, боротьби, страху, відчаю і… надії

 

Игнатова, Н. Эпохалипсис (Крушение эпохи) = Epokhalips (Crash of Era) : роман / Надежда Игнатова. – Houston : Strategic Book Publishing and Rights Co, 2015. – 736 c. : портр.

 У романі описується життя блискучої передової людини свого часу (1880-1960). Її ім'я - Михайло Атлантов, він за професією - журналіст, за покликанням - політик. В романі показаний запаморочливо високий злет його кар'єри з низів походження, переплетення і перетин його шляху з найвідомішими, впливовими і правлячими колами того часу, а також несподівані зигзаги і повороти його долі, які доходять, часом, до фантастики. Протягом  усієї цієї історії панує повна непередбачуваність сюжету, захоплююча з початку і до кінця, що змушує дочитати, перечитати все спочатку і поплакати знову.

І, звичайно ж, тут панує і процвітає любов, що поглинає головного героя без залишку. Якщо запитаєте - про що роман? Можна з упевненістю відповісти одним словом - про любов! Про любов до жінки, до Батьківщини, до людей, до справи, до природи, до поезії, до літератури,  до рідних і взагалі - до життя.