«ОКІАГАРІ КОБОШИ» – В ПОДАРУНОК КИЯНАМ

Музею історії міста урочисто передано в дар традиційні японські ляльки.

Нещодавно музей історії Києва урочисто прийняв у дарунок 9 традиційних японських ляльок «Окіагарі кобоши» – витвори народного мистецтва і талісмани, що символізують стійкість та незламність для мешканців префектури Фукушіма.

Валентин ОЛЬШАНСЬКИЙ  
Як відомо, «Окіагарі кобоши» створюють за допомогою паперу, отриманого методом переробки журавликів, яких тисячами відправляють у Меморіальний парк миру міста Хіросіма. В рамках Року Японії в Україні кияни мали змогу побачити виставку «Окіагарі-кобоші для Фукушіми: солідарність від України». 
Мешканцям столиці представили експозицію традиційних японських ляльок, розмальованих відомими художниками світового рівня на підтримку постраждалих від Великого східнояпонського землетрусу й аварії на АЕС «Фукушіма-1». Для презентації проекту в Україні приїжджав відомий у світі дизайнер Кензо Такада. Про це повідомили в Управлінні міжнародних зв’язків КМДА.

Зокрема у березні цього року в Національному музеї «Чорнобиль» відвідувачі побачили близько 200 творів, розмальованих як відомими японськими, французькими, італійськими, іспанськими художниками (такими як Жан-Поль Готьє, Жан Рено, Домінік Буше і іншими), так і українцями – ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, відомими художниками, спортсменами, громадськими діячами. Також до проекту долучився Київський міський голова Віталій Кличко, який розмалював «Окіагарі кобоши». 
Експонувалися й роботи дитячого мистецького проекту Kids Guernica, створені юними мешканцями Хіросіми з надією на мир в світі (створено близько 160 робіт проти війни і насильства). У 2017 році до цього проекту, в якому вже взяли участь маленькі громадяни з 40 країн світу, приєдналася і Україна.

Довідка «Хрещатика»
«Окіагарі кобоши» – твір народного мистецтва, талісман-оберіг, що є зображенням стійкості для жителів регіону префектури Фукушіма. Проект «Окіагарі кобоши» – ідея японського дизайнера Кензо Такада, який живе і творить далеко у Франції. Розмальовані «Окіагарі кобоши» виставлялися у Франції і в інших країнах Європи. При створенні ляльок використовується папір, отриманий методом переробки журавликів, яких тисячами відправляють у Меморіальний парк миру міста Хіросіма.

Хрещатик. – 2017. – 13 груд. – С. 1.

 

ФОРТЕПІАННИЙ КОНКУРС ІМЕНІ ПУХАЛЬСЬКОГО ВІДКРИВАЄ НОВІ ІМЕНА  

Ювілейний Х Всеукраїнський конкурс юних піаністів імені Володимира Пухальського, який 1-6 грудня проходив у столиці, став наймасштабнішим за всі роки його існування. У ньому взяли участь 92 конкурсанти з Києва та 10 областей України

Євгенія МОРЄВА

У 1999 році Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів започаткував конкурс серед юних музикантів та присвятив його 150-річчю від дня народження видатного українського піаніста, одного із засновників фортепіанної педагогіки, фундатора національної музичної освіти, першого ректора Київської консерваторії Володимира В’ячеславовича Пухальського...

...Організатори заходу вже вісімнадцятий рік поспіль опікуються тим, щоб конкурс проходив на високому професійному рівні. Сприяє його проведенню та популяризації діяльності Володимира Пухальського і колектив Київської ДМШ № 33, яка з 2016 року носить ім’я цього славетного музиканта. Її директор Любов Данченко створила гостинну і дуже теплу атмосферу для учасників, гостей та членів журі конкурсу. Цьогоріч майстерність юних виконавців оцінювали відомі митці України...

... Заохочувальні дипломи переможців Х Всеукраїнського конкурсу юних піаністів ім. Володимира Пухальського в молодшій групі отримали: Михайло Діденко (Київ), Марія Козина (Київ), Микола Онищенко (Київ), Микита Порошин (Київ), у середній – Ксенія Бершацька (Київ), Лионг Мок Ань (Київ), Маргарита Гаєвська (Київ), у старшій – Анна Костик (Київ), Олександр Дзвінковський (Хмільник, Вінницька обл.), Микола Таран (ДМШ № 2, м. Первомайськ, Миколаївська обл.).

ІІІ місце серед наймолодших вибороли Ксенія Можаєва (Київ), Дарій Красилич (Київ), в середній групі – Маргарита Покидайло (Київ), у старшій – Олександр Корнута (Київ).

ІІ місце в молодшій групі журі присудило Ксенії Муравйовій (Київ), у середній - Катерині Єлісєєвій (Київ) та Альбіні Шумаковій (ДМШ № 11, м. Одеса), у старшій групі - Плішко Анастасії (Київ) та Анні Мальченко (Київ).

І місце у молодшій групі посіли два конкурсанти: Катерина Пишнюк (Київ) та Крістіна Авалян (Київ). У середній групі лауреатом першої премії став Дмитро Кущ (Київ), а в старшій групі перше місце не присуджувалося.

Гран-прі Х Всеукраїнського конкурсу юних піаністів ім. Володимира Пухальського отримав наймолодший та найяскравіший його учасник Олександр Федюрко (Київ)...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/5044/art/1513107061.html

Хрещатик. – 2017. – 13 груд. – С. 8.

 

У КИЄВІ ПРОДОВЖЕНО КОНКУРС ПРОЗИ «ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ…» 

Термін прийому творів на літературний конкурс короткої прози «Як тебе не любити…» продовжено до 1 березня 2018 року. Про це повідомили в управлінні інформаційної політики та комунікацій Департаменту суспільних комунікацій.

Метою заходу є популяризація столиці України – міста Києва: його історії, української мови, художнього слова та читання, втілення нових соціокультурних ідей та просування загальноєвропейських цінностей.

Переможець отримає гран-прі – 5000 гривень, а призери Конкурсу (І, ІІ, ІІІ місце) будуть нагороджені дипломами Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».

Детальніше про умови участі – за посиланням: 

http://koronatsiya.com/umovi-uchasti-2/konkurs-malo%D1%97-prozi-yak-tebe-ne-lyubiti/ 

Хрещатик. – 2017. – 8 груд. – С. 8.

 

ВІДКРИЛАСЯ РЕЗИДЕНЦІЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник і Печерська районна в м.Києві державна адміністрація запрошують киян та гостей столиці відвідати з дітьми Резиденцію святого Миколая у Великій лаврський дзвіниці, яка вже втретє гостинно відкрила свої двері.

У Резиденції святого Миколая діти та дорослі матимуть чудову нагоду:

 • пройти музейний квест;
 • побувати в «Альтанці бажань»;
 • написати лист святому Миколаю;
 • оглянути виставку художніх робіт Михайла Гайового «Казкова Лавра», Володимира Балибердіна та Галини Дюговської «Ангели – небесні сили»;
 • завітати до Кабінету святого Миколая та зустрітися з ним особисто;
 • потрапити на Дитяче свято «Гостина у святого Миколая», відвідати майстер-класи (за попереднім замовленням).

Кожного вихідного дня, а також 19 грудня з 12.00 до 16.30 святий Миколай вітатиме гостей ОСОБИСТО.

Резиденція святого Миколая працюватиме по 29 грудня 2017 року.

Поспішайте насолодитися казковою миттю, котру можна відчути лише на землі святої та вічної Лаври.

Більш детальну інформацію можна отримати за тел.: (044) 406-63-66, 406-63-59; (093) 924-47-79.

http://kplavra.kiev.ua/ua/4-December-Opening-Residence-St-Nicholas-Lavrskaya-Bell-Tower-ukr

Вечірній Київ. – 2017. – 7 груд. – С. 8.

 

ДОВІЧНУ МІСЬКУ СТИПЕНДІЮ ПРИЗНАЧЕНО АРХИТЕКТОРОВІ МИКОЛІ КУЛЬЧИНСЬКОМУ

Столична влада прийняла рішення призначити довічну міську стипендію видатним діячам культури і мистецтва Кульчинському Миколі Івановичу, архітекторові, члену Національної спілки архітекторів України. Підписано відповідне розпорядження КМДА № 1502.

Виконання цього розпорядження не потребує додаткових фінансових витрат, оскільки в бюджеті міста Києва на 2017 рік передбачені кошти на виплату 27 довічних міських стипендій видатним діячам культури і мистецтва на суму понад 1 млн грн.

Призначення довічної міської стипендії видатним діячам культури і мистецтва засвідчує їхні видатні особисті досягнення та гарантує подальшу підтримку міської влади.

https://kyivcity.gov.ua/news/56708.html

Вечірній Київ. – 2017. – 7 груд. – С. 20.

 
 КАЗКИ, РЕАЛЬНІСТЬ – ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ

У галереї сучасного мистецтва «Триптих АРТ» із 9 по 22 грудня можна побачити нові роботи Ольги Ворони-Адаменко.

Аліса Антоненко

Відома київська мисткиня презентує розпис по дзеркалу. За словами організаторів виставки, мабуть, символічно, що експозиція «Палаци. Віддзеркалення» демонструється напередодні Різдвяних і Новорічних свят, бо більшість робіт Ольги Олександрівни - це феєричні фантазії, де реальність і казки цікаво переплетені. Так, архітектурні споруди надихнули майстриню на гру уяви та милування візерунками форми. Наприклад, палац Фонтенбло, зображення якого представлено на виставці, його будівля піщаного кольору, притаманного французьким містечкам, із парадними сходами, вежею з годинником викликає чарівні спогади, і в пам’яті постає популярна казка «Попелюшка, або Кришталевий черевичок» Шарля Перро. І здається, що от-от з’явиться добра Фея... Кришталевою може бути карафка або кубок, чи ваза, зроблена з кольорового скла. А в уяві постає багато дзеркал... Гобелени, камінні решітки, скриньки, комоди, столики-консолі - ця виставка - своєрідне віддзеркалення вражень автора, пов’язаних із її різними мандрівками, а також віддзеркалення дитячих мрій кожного відвідувача вернісажу про прекрасне...
Більш детально ви ознайомитеся тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/kazky-realnist-viddzerkalennya

День. – 2017. – 7 груд. – С. 12.

 

НОВА АЛЕЯ ГЕРОЇВ

6 грудня, в Солом'янському районі столиці було відкрито Алею пам'яті воїнів АТО. Про це повідомляє «Київзеленбуд» на своїй сторінці в Facebook.

Зелену зону облаштували на вулиці Янки Купали.

«Ця алея, яка вимагала поновлення, тепер буде радувати жителів красою і комфортом. Крім того, вона буде пам'ятником про героїзм бійців, які віддали своє життя за незалежність і суверенітет нашої держави на сході України », - йдеться в повідомленні.

На алеї висаджені 82 акації, відремонтована пішохідна зона. Також тут встановлено монумент, який увічнив пам'ять про події на сході країни і про мужність і героїзм учасників АТО. Загиблих бійців присутні вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до пам'ятного знаку.

Більш детально ви ознайомитеся тут:

 http://bigkiev.com.ua/content/v-solomenskom-rayone-sostoyalos-otkrytie-allei-pamyati-voinov-ato

Сегодня : киев. вып. – 2017. -7 дек. – С. 36.

 

БАЛ ЛІЦЕЇСТІВ ВІДБУВСЯ У КИЇВСЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ ЛІЦЕЇ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА

Напередодні чергової річниці Збройних сил України відбувся традиційний щорічний бал у  Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна. Як і торік присвятили його передовсім військовослужбовцям, які нині захищають Вітчизну на передньому краї.

Полонез,  полька, падеграс, джаз-блюз, танго, ча-ча-ча, мамба,  самба і, звісно, віденський вальс  у виконанні  військових  ліцеїстів, курсантів, офіцерів та вихованок  ансамблю бального танцю «Феєрія» нікого не  залишили байдужим.

До дійства учасники готувалися понад місяць,  відпрацьовували рухи, осанку. На думку керівництва навчально-виховного закладу, такі заходи мають розвивати вихованців ліцею не лише, як військових, а й як культурних людей - офіцерів, якими пишатиметься країна. Заради свята на паркет вийшов навіть Герой України Ігор Гордійчук із дружиною. «У нас легкий реабілітаційний танець», - пояснив важкопоранений в АТО Герой України.

Урядовий кур’єр. – 2017. – 6 груд. – С. 20

 

Увага! Новорічний фестиваль!

НА СПІВОЧОМУ ПОЛІ ВІДБУДЕТЬСЯ ВИСТАВКА КВІТКОВИХ КОМПОЗИЦІЙ, ЗАМОРОЖЕНИХ У ЛЬОДУ

Із 15 грудня до 30 січня на Співочому полі у рамках фестивалю «Льодовиковий період» відбудеться експозиція квіткових композицій, заморожених у глибах льоду. 

Рослини заморожують у воді в спеціальних морозильних камерах, тому вони залишаються неушкодженими і виглядають, немов живі. Усього на виставці представлять 20 крижаних скульптур. Формат експозиції – 20 напівзакритих шатрів 3 х 3 м, під кожним із яких буде розташований унікальний експонат.

Також на Співочому полі чекатимуть снігові гірки для катання на повітряних подушках (snowtubing), зона дитячих атракціонів, виставка масштабних снігових фігур, фуд-корти, п’ять зон із теплими наметами. А ще – новорічна ялинка, фотозони, зимові ярмарки, крамнички з солодощами, медом, вовняними виробами, цікавими подарунками, сувенірно-тематичною продукцією та багато іншого.

Нагадаємо, що святковий новорічний фестиваль «Льодовиковий період» триватиме з 15 грудня до 30 січня на Співочому полі.

Хрещатик. – 2017. – 6 груд. – С. 4.

 

МИ ЖИВЕМО В "ЕПОХУ АДИ РОГОВЦЕВОЇ"

У цьому році актрисі виповнилося 80 років.

Анна Школьна

1 грудня в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка, відбувся ювілейний концерт знаменитої актриси Ади Роговцевої.  На сцені показували кіно з її участю, а сама актриса виходила на сцену з короткими уривками зі своїх вистав. За словами Ірини Геращенко, зал плакав, коли показали кадри з сином знаменитої актриси.

На сцені Ада Миколаївна була непередбачуваною і зворушливою.

Президент вручив орден, Перший заступник Голови Верховної Ради нагадала про трагічну біографію актриси, а глядачі  шикувалися в чергу з квітами...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://styler.rbc.ua/rus/zhizn/epoha-ady-rogovtsevoy-zal-plakal-vremya-yubileynogo-1512225419.html

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 4 дек. – С. 18.

 

ТАМ, ДЕ КВІТНЕ САКУРА

Іванна Самойленко

До Київського Палацу дітей та юнацтва завітала Японія. Юні кияни стали учасниками фестивалю, присвяченого завершенню Року Японії в Україні. Барвисті кімоно, різноманітна екзотична їжа, японські майстри бойових і художніхмистецтв, музика та захоплені глядачі – все це можна було спостерігати на Фестивалі східних культур «Дракон. Фенікс. І небесна перлина»...

Більш детально ви ознайомитеся тут:

https://www.vechirniykiev.com.ua/data/archive/pdf/5a1ed88f70d43.pdf

Вечірній Київ. – 2017. – 30 листоп. – С. 13.

 

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

ДОВГИЙ ШЛЯХ ДОДОМУ

У Києві презентували двотомник  «Охорона психічного здоров’я в умовах війни». Ця праця охоплює лікування всіх психічних розладів, які виникають у військових під час бойових дій.

Михайло Камінський

... Цю унікальну працю переклали та видали за підтримки видавниц- тва «Наш Формат», вона буде поширюватися безкоштовно. Видання містить 8 частин та 47 розділів...

Спеціально для «Вечірки» депутат Київради від фракції «Об’єднання «Самопоміч» НаталіяШульга теж прокоментувала цю подію:

 – Це своєрідна енциклопедія досвіду декількох сучасних війн за участю американських солдатів і військових медиків США. У ній зібрані ґрунтовні дослідження, які проводилися масово на ветеранах війн і людях, які постраждали під час цих війн. Все це ми можемо використати вже сьогодні для наших бійців і ветеранів АТО. До книги є доступ в режимі онлайн, її можна безкоштовно скачати. Двотомник передадуть військовим частинам і організаціям, залученим до АТО, медичним установам, де лікують українських військовослужбовців, та медичним навчальним закладам… 

Більш детально ви ознайомитеся тут:

https://www.vechirniykiev.com.ua/data/archive/pdf/5a1ed88f70d43.pdf

Вечірній Київ. – 2017. – 30 листоп. – С. 18.

  

КІНОТЕАТРУ «КИЇВ» – 65 

23 листопада виповнюється 65 років з моменту, коли вперше гостинно відчинив свої двері перед відвідувачами кінотеатр «Київ». Дуже швидко цей культурний заклад став одним з найулюбленіших місць відпочинку киян і гостей столиці. 2002 року він набув статусу «Культурного центру «Кінотеатр «Київ».

Під час реставрації кінотеатру було збережено його первинний архітектурний вигляд. Класичний стиль разом із технічним оснащенням – все це створило неповторну кіноатмосферу. Серед усіх кінозакладів міста КЦ «Кінотеатр «Київ» вирізняється особливим репертуаром, що може задовольнити смаки найвибагливішого глядача. Заклад активно співпрацює з посольствами іноземних держав, акредитованими в Україні, і з моменту відкриття тут було проведено понад 200 кінофестивалів.

Зокрема багатьо років поспіль кінотеатр є центром КМК «Молодіcть», який відвідали такі зірки світового кінематографу, як Фані Ардан, Софі Лорен, Жан Клод Ван Дам, Катрін Деньов, Ольга Куриленко, Арманд Асанте, Софі Марсо, Крістофер Ламберт, Венсан Касель, Мікеле Плачідо та інші.

Одна з найважливіших соціальних та художніх функцій, яку багато років поспіль реалізує кінотеатр, це підтримка національного кінематографу. Так, цьогоріч у прокат вийшли понад 10 картин українського виробництва, які з успіхом демонструвались у залах «Києва».

Завдяки плідній праці протягом останніх 15 років кінотеатр був удостоєний різних нагород та відзнак. Всі ці успішні аспекти діяльності стали можливими завдяки наполегливій праці колективу на чолі з директором, заслуженим працівником культури України Вілією Бондаренко.

Хрещатик. – 2017. – 22 листоп. – С. 4.

 

ЖИТТЯ І СЦЕНА

У Національному музеї Івана Гончара представлена ювілейна виставка, яка присвячена співачці Ніні Матвієнко.

Аліса АНТОНЕНКО

Вернісаж має назву «Ой, виорю нивку широкую», і за словами організаторів,  він є однією із складових великого мистецького проекту «Життя і сцена», присвяченого життю і творчості відомої  артистки. Експозиція розкриває глядачеві становлення та формування самобутнього таланту Ніни Митрофанівни Матвієнко, зафіксовані у фотохроніці, художніх фотопортретах та в образах сценічних концертних костюмів.

Виставку розгорнуто у двох виставкових залах НЦНК «Музей Івана Гончара». У першому залі, який має назву «Життя. Витоки», глядач, ставши на «рушник-долю», наче проходить разом з артисткою її життєвий і творчий шлях: від батьківського порогу до великої сцени життя, зафіксованого в архівних фотоматеріалах.

Представлені в залі живописні полотна Петра та Андрія Гончарів, а також зразки поліського автентичного вбрання і предметів побуту з фондових колекцій Музею Івана Гончара, допомагають глядачеві зануритися і відчути характер середовища, в якому зростала майбутня артистка. Архівні фото висвітлюють її перші кроки на сцені, роботу з різними хоровими та музичними колективами, широку концертну діяльність, гастролі та зустрічі з визначними особистостями, успішну працю на театральній сцені та в кіно, громадську діяльність співачки та її громадянську позицію.

День. – 2017. – 21 листоп. – С. 9.

 

У РАМКАХ ГРОМАДСЬКОГО БЮДЖЕТУ

Нещодавно в Києві відкрили інноваційний простір для освітніх потреб молоді «CleverSpace». Це креативний простір для навчання студентів, майданчик для лекцій і воркшопів. Приміщення обладнано презентаційною технікою, фліпчартами, електронною дошкою, проектором, ноутбуками, роутерами для швидкісного Wi-Fi. Замість звичайних крісел – крісла-мішки. «Реалізація проекту обій­шлася місту в 157 тис. грн. Ми продумали всі деталі, аби навчання приносило і користь, і задоволення. Освітній майданчик облаштували на базі бібліотеки Національного авіаційного університету, що на проспекті Комарова, 1», – розповів автор проекту Артем Стельмашов.

Сьогодні в столиці вже реалізовано майже 40 проектів у рамках ГБ-2017. Всього у планах – 62.

 

«МИСТЕЦТВО. ЗЛИВАЮЧИ ВОДУ» 

Туалет і мистецтво. На перший погляд – це несумісні речі. Але туалет як суперечливий об’єкт, на фоні якого багато спекуляцій та домислів, виступає образом і в класичних творах образотворчого мистецтва, і в творчих композиціях... 

Сьогодні, коли туалет виступає як предмет демонстрації культури суспільства, митці все частіше використовують не тільки його естетичні показники для дизайну приміщень, але й соціальні, щоб спровокувати та вимагати діяти згідно з метою проекту. Образ вбиральні змушує людей аналізувати рівень цивілізації в цілому, висловлювати своє ставлення до розвитку окремих країн та демонструвати власне виховання.

Як інтелектуальний об’єкт образ туалету найактуальніший у наші дні щодо висловлювань з подвійним змістом, коли найточніше треба передати поняття анулювання чогось без спроби відновити – «злити у туалет», «вода змиє все».

І це ще не всі напрямки використання «Туалету» як предмету для найточнішого висловлення тієї чи іншої позиції як в мистецтві так і в житті.

До Всесвітнього дня туалету19 листопада Музей історії туалету відкриває виставку «Мистецтво. Зливаючи воду». В експозиції представлені твори та репліки сучасних авторів з використанням незвичного образу «ТУАЛЕТ». Ідея чи провокація? Поговоримо?

Вартість квитків: 25-50 грн з екскурсіями у Музеї історії туалету.

Місце проведення: вул. Рибальська, 22 (БЦ «Башта №5»).

Хрещатик. – 2017. – 17 листоп. – С. 4.

 

 «СТОЛИЦЯ ПЕРЕХОДИТЬ НА ДЕРЖАВНУ»

Валентин Ковальський

Завдяки зусиллям влади та громадськості кияни поступово позбуваються русизмів у спілкуванні. «Мовна «р»-еволюція у столиці-2017: спільнодія як ресурс формування національної ідентичності» ‒ так називався круглий стіл, який було організовано Департаментом суспільних комунікацій КМДА...

Вечірній Київ. – 2017. – 16 листоп. – С. 20.

 

 ВИСТАВКА!

ДИНАСТІЯ

ОЛЕКСАНДР ОЛЬХОВ. «ПЕРШИЙ СНІГ НА АНДРІЇВСЬКОМУ УЗВОЗІ»

У Музеї сучасного мистецтва України представляють творчий доробок художників Красних — Ольхових.

Ірина Алєксєєва

Проект «Сімейні цінності — Родинні зв’язки». «Родина. Майстерність. Традиція» (Красні — Ольхови). Експозиція з’єднує день сьогоднішній з вчорашнім, даючи посил у день майбутній. Напевно, що відбувшись у професії, у сім’ї виникає інтуїтивне бажання віддати шану батькам, з’єднавши в одному виставковому просторі старійшин роду, що задали творчий орієнтир, представити свій чималий мистецький доробок і приєднати тих, хто продовжить множити творчу спадщину надалі...

Старше покоління родини Красних — це художники Іван Красний (1917-1990 рр.) і Слава Лівшиць (1915—1995 рр.). Майже сорок років Іван Миколайович віддав викладацькій діяльності...

Творчу династію продовжує Тетяна Красна — дочка знаних митців. У роботах майстрині домінантами постають філософські пошуки та емоційна відвертість.

Її чоловік Олександр Ольхов вміє буденний мотив розгорнути в потужне живописне дійство, демонструючи художні варіації у різні пори року і перетворює побачене в нову художню реальність, сповнену живим диханням природи. Ольхова вважають яскравим представником українського імпресіонізму.

Донька митця Марина Ольхова зізнається, що інтерес до творчості й любов до акварелі заклав дідусь...

Виставка триватиме до 17 грудня 2017 р. Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка. Вхід вільний.

Більш детально тут

http://art-news.com.ua/muzei-suchasnoho-mystetstva-ukrainy-prezentuie-myttsiv-rodu-krasnykh-olkhovykh-z-vystavkoiu-rodyna-maisternist-tradytsiia-17733.html

День. – 2017. – 15 листоп. – С. 12.

 

ВИСТАВКА!

ЙОГО МИСТЕЦТВО НЕ ПІДДАЄТЬСЯ ЧАСУ

Георгій-Григорій ПИЛИПЕНКО

У столичному Будинку художника відкрилася довгоочікувана виставка Олександра Дубовика. Вона триватиме до кінця нинішнього тижня, що недостатньо для такої масштабної експозиції. Але такі умови оренди. В усіх залах на третьому поверсі представлено майже 200 живописних і графічних робіт митця, починаючи зі знакового автопортрета 1967 року, який, крім впізнаваності Метра, являє тип інтелігента 1960-х. На цей портрет здавна полюють колекціонери, але художник притримує його, адже «він музейного рівня»...

... У роботах художника, на думку мистецтвознавців, поєднуються декоративність та інтелектуалізм, емоційність і конструктивізм, сюжетність і символізм. Відзначають іронічний еклектизм та рафінований герметизм. Для самого художника «важливе зрівняння у правах автора і глядача...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/jogo-mistectvo-ne-piddayetsya-chasu-fotoreportazh/

ДОСЬЄ «УК»

Олександр ДУБОВИК. Народився в Києві. Батько репресований поет Михайло Дубовик назвав сина на честь друга Олександра Довженка.

Закінчив Київський державний художній інститут. У 27 років вступив до  Спілки художників України. Засвідчив талант і фах у техніці вітражу, мозаїки, гобелена, книжкової графіки, дизайну, настінного розпису, плаката. Він оформив каплицю у Бер-лез-Альп біля Ніцци (Прованс, Франція) і Новоапостольську церкву (Київ).


Урядовий  кур’єр. – 2017. – 14 листоп. – С. 12.

 

 ПРОЙШОВ ПАРАД ТАКС НА ПОДОЛІ

Людмила Князьська-Ханова

У неділю на Поділ з'їхалися любителі такс зі своїми улюбленцями і влаштували парад. Дощ нікого не зупинив - рятували парасольки, теплий одяг і гарний настрій.

Щоб собаки не мерзли, господарі одягли їх в спеціальні курточки і светри, а деякі привели вихованців в кумедних костюмах! Так, на параді були такса-метелик і такса-бджола, а собаці Фросі господиня Валентина зробила симпатичний "вінок" – рожеву шапочку з квітами. До чарівної такси навіть вишикувалася черга з бажаючих сфотографуватися. "Правда, одну квітку нам вже відкусив "наречений", – сміється киянка. Були на параді і собаки інших порід: на свято прийшло щеня лайки. "Він теж такса, тільки сибірська, там інших не буває", – жартував його господар.

 І все ж гуляти влітку під сонечком приємніше, тому наступний парад обіцяють влаштувати вже в теплу пору року.

https://kiev-ukr.segodnya.ua/kpeople/parad-taks-v-kieve-kak-naryadnye-sobaki-gulyali-po-podolu-1071427.html

https://bzh.life/posts/gorod-parad_taks

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 13 нояб. – С. 8.

 

СВЯТО!

ДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ: ВИПРОБУВАТИ СВОЇ СИЛИ В МЕРІЇ ВИРІШИЛИ СТУДЕНТИ, ПЕНСІОНЕРИ І ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ КМДА АННА СТАРОСТЕНКО

На День української писемності та мови, 9 листопада, понад 100 киян зібралися в будівлі мерії на Хрещатику, щоб написати традиційний всеукраїнський радіодиктант національної єдності...

Крім звичайних киян і нечисленних працівників мерії, зібралися в Колонній залі і студенти з університету "Україна". Понад двадцять хлопців і дівчат у вишиванках зайняли перші два ряди.

Нагадаємо, диктант проходить щорічно на День української писемності та мови. Перевірити свої знання приходять як діти, так і дорослі. Серед бажаючих – багато зірок і публічних особистостей.

У цьому році темою диктанту стала українська музика і відомі українські пісні.

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 10 нояб. – С. 8.

 

УВАГА! ПОДІЯ!

НОВІ ВІРАЖІ МИКІЛЬСЬКОЇ СЛОБІДКИ

Фото МИКОЛИ ТИМЧЕНКА

Завдяки активістам у Києві з’явився скейт-парк і спортивний майданчик.

Марія ПРОКОПЕНКО

Стрічку перерізають не чиновники, а діти. Вони ж одразу тестують конструкції для трюків. Скейтери підстрибують на віражах, змагаючись у вправності, поруч діти ганяють на велосипедах, самокатах і роликах. Так драйвово відкривали скейт-парк у Микільській Слобідці. Подія стала святом для багатьох мешканців району, адже майданчик з’явився завдяки громаді. Авторка проекту — активістка громадської організації «Микільська Слобідка» Олена МЕДВЕДЕНКО, її ідея отримала підтримку з громадського бюджету Києва і тепер втілена в життя...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/photo/novi-virazhi-mykilskoyi-slobidky

День. – 2017. – 10-11 листоп. – С. 24.

 

УВАГА! КОНКУРС! 

СТАРТУВАВ КОНКУРС НА КРАЩИЙ ПРОЕКТ БУДІВНИЦТВА НАЦІОНАЛЬНОГО МЕМОРІАЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Міністерством культури України оголошено Міжнародний відкритий архітектурний конкурс проектів на кращу пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» на Алеї Героїв Небесної Сотні в місті Києві, Україна. 

http://195.78.68.75/mcu/control/uk/publish/article?art_id=245295376&cat_id=245295361

За результатами тендерної процедури організатором конкурсу визнано німецьку компанію Hossbach Lehmhaus GbR. Захід триватиме за підтримки Національної спілки архітекторів України.

Як повідомили організатори, конкурс включає дві номінації: «Меморіал Героїв Небесної Сотні» і «Музей Революції Гідності».

У першій номінації відбір проводитиметься в один тур, за результатом якого визначаються переможці. В другій – у два тури. За результатами першого стануть відомі фіналісти, які змагатимуться в другому турі.

Термін проведення конкурсу: 
-  Подача конкурсних проектів першого туру – 27 листопада 2017 року – 19 січня 2018 року. 
- Виставка конкурсних проектів першого туру – січень-лютий 2018 року. 
- Громадське обговорення конкурсних пропозицій – січень-лютий 2018 року. 
- Засідання журі конкурсу – 19-20 лютого 2018 року. 
- Оголошення результатів першого туру – 20 лютого 2018 року. 
- Подача конкурсних проектів другого туру – березень-травень 2018 року. 
- Засідання журі другого туру – червень 2018 року. 
- Оголошення результатів другого туру, виставка конкурсних проектів – червень-липень 2018 року.


Детальна інформація та умови реєстрації на участь на офіційному сайті конкурсу: http://www.competition-maidan-ukraine.org/  

Хрещатик. – 2017. – 8 листоп. – С. 8.

  

НА ПЕЧЕРСЬКУ ВІДБУЛАСЯ XIX МІЖНАРОДНА ФОТОВИСТАВКА «День-2017» 

Фото ІННИ ОСКОЛЬСЬКОЇ

У Галереї «Лавра» завершилася XIX Міжнародна фотовиставка.

«День-2017». Фахівці зібрали найкращі 350 фото з кількох тисяч, які надходили з різних куточків нашої держави. Тут експонувалися зворушливі світлини із зони АТО, неймовірний тваринний світ у макрозйомці, життя у відчуженій Чорнобильській зоні, фото із засідань Верховної Ради та безліч нестандартних поглядів на буденний світ.

На виставці свою роботу представив столичний фотограф Олександра Хоменко. Його світлина – «Фея переселенців» отримала головний приз – «Золотий день». На фото зображено дівчинку з сім’ї переселенців із Луганська. Родина втратила свою оселю під час війни, а через нестачу коштів у неї залишився єдиний варіант – покинутий та напівзруйнований будиночок у Одеській області. Там люди цілий рік проживали без світла, тепла та води, мріючи про краще майбутнє.

День. – 2017. – 7 листоп. – С. 6;

Хрещатик. – 2017. – 7 листоп. – С. 16.

 

УВАГА! РАДІОДИКТАНТ!

ВИХОДЬМО З ТІНІ НЕСТОРА-ЛІТОПИСЦЯ

Будьмо єдині у написанні радіодиктанту 9 листопада.

Наталя Гумницька

...Актуальною є ініціатива Національного радіо провести 9 листопада XVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Таку практику українське радіо запровадило після встановлення державного свята - Дня української писемності та мови 9 листопада на честь вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця (Указ Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови». Ім’я Нестора Літописця (Київ, ім.1056 р. - ім.1114 р.) - письменника-агіографа, основоположника давньоукраїнської (давньоруської) історіографії, першого історика Київської Русі, вченого, мислителя, ченця Києво-Печерського монастиря - відоме, мабуть, усім. Насамперед, за його більш ніж двадцятирічну подвижницьку працю - «Повість временних літ»...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/vyhodmo-z-tini-nestora-litopyscya

ДО РЕЧІ

Український - один з найкрасивіших мов у світі. Він визнаний другим після італійської за мелодійністю і третім після французької та перської за іншими критеріями краси мови.

День. – 2017. – 3-4 листоп. – С. 2;

Лиза.  – 2017. – 3 нояб. (№ 45).  – С. 3.

 

НОВІ МУРАЛИ: НА ПОСОЛЬСТВІ І ПОЛІЦІЇ

На будівлі посольства Нідерландів зобразили яскраву птицю.

Олександр Марущак

У Києві на Подолі на задньому дворі будівлі посольства Нідерландів на Контрактовій площі, 7 з'явився новий яскравий мурал.   

Його намалював нідерландський художник Super A, який дуже любить зображати на фасадах будинків дивовижних птахів, особливо відома його робота з двома голубами, які виглядають, як живі. Це не останній мурал, який в цьому році з'явиться в Києві. Зараз на будівлі поліції Печерського району на вул. Московській, 30 свій мурал малює художниця з Нью-Йорка під псевдонімом BKFoxx. Незважаючи на дощову погоду, вона планує завершити роботу протягом цього тижня. Це буде перший розмальований поліцейську дільницю в світі, запевнили організатори.

 

У КИЇВСЬКОМУ ЗООПАРКУ ВІДЗНАЧИЛИ ХЕЛОУІН

 Для тварин приготували смачні сюрпризи у вигляді великих гарбузів.

Олександр Марущак

"Тварини отримали не просто гарбуза, а овочі з начинкою. Наприклад, слон Хорас – начиненого фруктами і овочами, також ласощі піднесли коням Пржевальського. Ведмедики зоопарку отримали гарбуза з хлібом, леви і тигри пригостилися гарбузами з м'ясом всередині. До речі, вони дуже люблять гратися з гарбузами, які встановили на височині. А 43-річний горила Тоні теж отримав гарбуз в своєму вольєрі на "Острові звірів" – його начинили виноградом, а у вольєр частування спустили на спеціальній мотузці. Всього в цей день тварини з'їли 30 гарбузів", – розповіли нам в Київському зоопарку.

Сегодня : киев.вып. – 2017. – 2 нояб. – С. 34.

 

«ВОНИ  – ЦЕ МИ»

У Музеї історії міста Києва Олексій Ревіка представить свої живописні роботи.

Аліса Антоненко

У проекті «Вони - це ми», який відкривається 3 листопада, можна побачити полотна з різних серій та творчих етапів художника: «Вони це ми», «Двозначність», «Антиутопія», «Вогонь любові», «Два сонця». У цих роботах художник поєднав літературу, музику та реальні життєві переживання. Усі картини мають емоційне наповнення та змістовну сюжетну лінію й об’єднані єдиною зображальною мовою. До речі, ті, хто цікавиться сучасним мистецтвом, можуть пригадати, що неординарні картини О. Ревіка представляв у рамках останнього «Гоголь-фесту» (у візуальній програмі) і той вернісаж викликав резонанс у критиків, а нині - нова зустріч із самобутнім митцем.

- Для мене важливим було і є створення картини простими засобами, за допомогою малюнку та кольору, окремої загадкової історії, що є цікавою та зрозумілою глядачеві, історії, що відображає мої власні спостереження світу, - каже Олексій РЕВІКА. - Головне - створення сюжету, композиції, внутрішнього діалогу. Це робота з реальністю, переосмислення того, що відбувається чи може відбуватися в соціумі. Особливе значення в моїх роботах мають певні предмети, які в контексті мають вигляд своєрідного коду. Вони набувають іншого сенсу, розширюють межі значень та поєднують полотна між собою...

Виставку можна побачити до 21 листопада.

День. – 2017. – 2 листоп. – С. 6.

ЮНИХ ЧИТАЧІВ ЗАПРОШУЄ «КАЗКОВИЙ ТРАМВАЙЧИК» 

У дні шкільних канікул до 3 листопада з 11.00 до 13.00 у столиці тривають осінні читання в «Казковому трамвайчику». Про це повідомили в КП «Київпастранс», яке спільно з Національною бібліотекою України для дітей запрошують усіх охочих провести дозвілля разом.

Участь зможуть узяти юні читачі віком від 3-х до 10 років. «Казковий трамвайчик» чекає на гостей на зупинці трамвая біля виходу зі станції метро «Конт­рактова площа» на Подолі.

Для юних відвідувачів передбачено цікаву й насичену програму: книжкові новинки, голосні читання, літературні вікторини, майстер-класи, настільні ігри, аквагрим та інші забавки. Родзинкою стануть театральні вистави в «Казковому трамвайчику».

Більш детальну інформацію та розклад роботи можна знайти на сайтах Національної бібліотеки України для дітей та КП «Київпастранс».

Хрещатик. – 2017. – 1 листоп. – С. 16. 

 

У КИЇВСЬКІЙ МЕРІЇ ВІДБУВСЯ ВІДЕНСЬКИЙ БАЛ

Під звуки класичної музики танцювали ошатні дами та кавалери в смокінгах.

У Колонній залі київської мерії відбувся Віденський бал. Подію відкрив мер Києва Віталій Кличко.

На заході під звуки класичної музики танцювали ошатні дами та кавалери в смокінгах, строго дотримуючись традиції проведення подібних балів. Мер столиці зазначив, що Віденський бал у Києві є благодійним проектом.

Кошти, зібрані від продажу лотів на аукціоні під час проведення балу, будуть спрямовані на розвиток столичного Центру реабілітації дітей з інвалідністю.

Крім того, було проведено дитячий Віденський бал. У підготовці незвичайного заходу було задіяно понад 400 осіб – дизайнери, хореографи, стилісти, музиканти.

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 30 окт. – С. 17.

 

УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОЇ ДОШКИ НАРОДНОМУ АРТИСТУ ЮРІЮ ОЛЕКСАНДРОВИЧУ ГУЛЯЄВУ

27 жовтня на фасаді будинку по вулиці Пушкінській, 19 відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Народному артисту УРСР, Народному артисту СРСР, солісту Київського академічного театру опери і балету ім.Т.Г. Шевченка Юрію Олександровичу Гуляєву, талантом якого захоплювалися мільйони слухачів не тільки колишнього СРСР, а й за кордоном. 

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 30 окт. – С. 8.

 

 КНИГА – ЦЕ ЛЕГКІСТЬ, КНИГА ЦЕ ГРАЦІЯ...

Фото Дмитра Рибакова

«Київ модерн-балет» та «Київ Читає» представили спеціальний фотопроект.

Роман ГРИВІНСЬКИЙ

Як повідомляє фейсбук-сторінка проекту «Київ Читає», головна мета акції показати чуттєвий і емоційний бік книги.  «Книга це мистецтво, зазначають організатори. Завдяки цьому проекту ми дали можливість кожній людині побачити образ книги з іншого боку, що має стати мотивацією для пошуку нової літератури, нових вподобань». «Київ Читає» соціальний проект, створений з метою мотивувати молодь до читання.

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/ukrayinci-chytayte/knyga-ce-legkist-knyga-ce-graciya

День. – 2017. – 27-28 жовт. – С. 31.

 

НЕФОРМАТНА МАНДРІВКА КИЄВОМ

Фото Аліни Комарової 

Як активні батьки з малюками випробували спеціальні екскурсії містом.

Марія Семенченко

Недільний ранок на Подолі сповнений тиші й спокою. Над головою - сіре осіннє небо, під ногами приємно шарудить жовте опале листя. Ідеальні час і місце для побачення з містом. На розі вулиці Покровської та Андріївського узвозу стоять молоді батьки з малюками. Діти сплять у візочках і рюкзаках, ідуть поруч чи бігають довкола, розганяючи сонних голубів. У батьків у руках стаканчики з кавою або чаєм, букети листя, у дітей - відерка з лопатками, іграшки, печиво. Повна готовність до прогулянки.

Так збирались учасники спеціальної екскурсії Києвом для батьків із малюками до трьох років. Це ще одна ініціатива спільноти «Київ, дружній до батьків і малюків», спрямована на якісне культурне дозвілля молодих мам і тат...

Більш детально ви ознайомитесь тут: 

https://day.kyiv.ua/uk/article/naprykinci-dnya/neformatna-mandrivka-kyyevom

День. – 2017. – 27-28 жовт. – С. 32.

 

УВАГА! ФОТОВИСТАВКА!

«АНТИДЕПРЕСАНТ» ДЛЯ КРАЇНИ

350 фотографій про війну і мир на виставці «Дня» в галереї «Лавра».

Фотовиставка «Дня»-2017» це «Фото-Синтез».

Минулого року в фотоконкурсі «Дня» взяли участь понад 200 фотографів, які надіслали приблизно 3200 робіт. Цього року маємо 243 учасники, що надали на розсуд журі понад 3,5 тис. знімків. На фотовиставці представлені 350 найкращих світлин. Особливістю цього року стало те, що багато фотографів надіслали серії робіт від есе до фотодрам...

Більш детально ви ознайомитесь тут: 

https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/antydepresant-dlya-krayiny

Виставку можна оглянути й проголосувати за найкращий, на ваш погляд, знімок до 5 листопада в галереї мистецтв «Лавра» (вул. Лаврська, 1).

Вхід вільний.

День. – 2017. – 27-28 жовт. – С. 8-9.

  

КЛИЧКО ПЕРЕДАВ МЕРУ ТУЛУЗИ ПАМ‘ЯТНИК АННІ КИЇВСЬКІЙ, ЯКИЙ ВСТАНОВЛЯТЬ В ІСТОРИЧНІЙ ЧАСТИНІ МІСТА

У неділю мер Києва взяв участь у відкритті Міжнародного Тулузького марафону.

Мер Києва Віталій Кличко, який перебуває з робочим візитом на запрошення мера міста-побратима Києва - Тулузи, передав мерії французького міста пам‘ятник Анні Київській. Його встановлять на початку весни на набережній річки Гарони в історичній частині Тулузи, біля одного з храмів міста, передає прес-служба мера…

Куратор проекту Федір Баландін розповів, що бронзова скульптура втілює десятирічну Анну Київську. «Скульптура, можна сказати, символізує те, що кожна маленька українка в майбутньому може стати королевою», - сказав під час церемонії передачі пам‘ятника Федір Баландін...

Мер Тулузи Жан-Люк Муденк подякував Кличку за візит і за розвиток зв’язків між містами-побратимами. «Я щасливий, що наші міста співпрацюють у різних сферах. Нещодавно, наприклад, ми приймали делегацію київських медиків і розвиваємо співпрацю в цьому напрямку. Ми щороку приймаємо школярів з Києва, які приїжджають на відпочинок і оздоровлення, - відзначив Муденк. - Культура була важливою з самого початку побратимства наших міст. І я дуже вдячний за цей подарунок моєму місту - статую Анни Київської», - зазначив мер Тулузи. Він подарував Кличку золоту медаль міста Тулузи, на якій вигравірувані всі історичні пам‘ятки міста...

Детальніше читайте на УНІАН: kiev.unian.ua/2203104-klichko-peredav-meru-tuluzi-pamyatnik-anni-kijivskiy-yakiy-vstanovlyat-v-istorichniy-chastini-mista.html

Вечірній Київ. – 2017. – 26 жовт. – С. 2.

 

КYIV  TOURISM AWARDS  2017 ВИЗНАЧИЛО ЛІДЕРІВ

Нагороди отримали найкращі столичні готелі, ресторани та локації.

Марія Катаєва

Київський міський голова Віталій Кличко взяв участь у церемонії вручення нагород Кyiv Tourism Awards 2017, яка відзначає досягнення найкращих фахівців у галузі туризму.

«Я хочу привітати сьогодні кожного з вас з тим, що Київ розвивається як туристичний центр. Впевнений, що кожен з вас, незалежно від того, чи отримає він сьогодні нагороду, – вже переможець. Адже ви вкладаєте свої сили, час та енергію, аби про Україну і Київ у світі говорили як про місце, куди хочеться повертатися знову і знову, та запрошували своїх друзів відвідати Київ», – наголосив мер.

Віталій Кличко наголосив, що столична влада робить усе можливе, щоб розвивати туристичну інфраструктуру столиці. Наприклад, цього року почнеться будівництво пішохідного полегшеного мосту від арки Дружби народів поблизу Європейської площі до Володимирської гірки. Столична влада також планує оновити фунікулер та реконструювати знакові туристичні місця – Володимирську гірку, Пейзажну алею тощо...

Більш детально ви ознайомитесь тут: http://kievcity.gov.ua/news/55085.html

Вечірній Київ. – 2017. – 26 жовт. – С. 22.

 

У КИЄВІ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА З РІДКІСНИМИ АРТЕФАКТАМИ

Виставка присвячена Київському митрополитові Рафаїлу Заборовському.

Александр Марущак

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкрилася виставка-посвята потужній фігурі українського православ'я XVIII століття, борцеві за українську церкву і культуру – Київському митрополитові Рафаїлу Заборовському.  

На виставці представлено рідкісне зібрання артефактів епохи, в яку жив видатний українець: портрети, ікони, культовий метал, стародруки, архівні документи та інші безцінні реліквії. Центральні експонати – елементи богослужбової одягу митрополита, знайдені археологами при розтині його поховання в Софійському соборі в 1936 році, що зберігаються в фондах заповідника.

Виставка триватиме до 24 січня 2018 року.

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 26 окт. – С. 33.

 

У МІСТІ СТАЛО БІЛЬШЕ ОДРАЗУ НА ДВІ ЗЕЛЕНІ ЗОНИ ВІДПОЧИНКУ

Упродовж кількох днів у столиці з’явилося два капітально відремон­товані зеленбудівські об’єкти. Так, у п’ятницю урочисто відкрили оновлений сквер на бульварі Вацлава Гавела, 85. А вчора комунальники «ввели в експлуатацію» реконструйовану зелену зону на проспекті Перемоги. Зазначимо, що обидві оази створені у місті в рамках реалізації проекту «Стратегія розвитку КО «Київзеленбуд» на 2017-2021 роки»...

Валентин ОЛЬШАНСЬКИЙ

За словами першого заступника генерального директора КО «Київзеленбуд» Дмитра Заруби, під час реконструкції було проведено роботи зі створення скверу для комфортного відпочинку різних вікових груп. Зокрема облаштовано 512 кв.м. пішохідних доріжок з ФЕМ, 130 м.п. металевої огорожі, встановлення по 10 лав і урн, 2 контейнери для сміття, дитячий майданчик на площі 145 кв.м, спортивний майданчик на площі 85 кв.м. Окрім цього, висаджено дерев та кущів хвойних і листяних порід – 28 од. та 40 відповідно (акація, смородина альпійська, дерен, спірея Вангутта, ялина колюча, сосна звичайна, ялівець горизонтальний), 100 м.п живої огорожі з грабу, 800 кв.м газону, квітники.

Хрещатик. – 2017. – 25 жовт. – С. 1.

 

ВЕЧІР ВИСТАВКОВИЙ: «КИЯНИ ТА ГОСТІ»

Художниця киянка і не дивно, що ця виставка – це її освідчення в любові до рідного Міста. Її картини це уявний образ Києва, його живописна інтерпретація. На виставці будуть представлені урбаністичні пейзажі, жанрові твори та картини з осучасненими іконописними сюжетами. Серію «Оболонські святі» очолює небесний покровитель Києва – Архангел Михаїл, що їде верхи на білому коні («Михайло», 2012), мандруючи сучасним містом. Це живопис без лубочних, банальних сюжетів «для туристів». Але це Київ: його неповторні вулиці, своєрідний темперамент, особлива атмосфера, душевні старенькі дворики-примари, пам’ятки архітектури, величні історичні пагорби, зіпсовані свічками-висотками, та різний люд, що живе в місті кияни та гості...
Коли: з 18:00 по 20:00

Де: «Музей історії міста Києва»

https://vechirniykiev.com.ua/news/den-stolytsi-navihator-na-20-zhovtnya

 

НА ПЕЧЕРСЬКУ ВІДКРИЛИ МУРАЛ ТА ВУЛИЦЮ НА ЧЕСТЬ ІОАННА ПАВЛА  ІІ 

У центрі столиці в неділю було урочисто відкрито мурал із зображенням Папи римського Іоанна Павла ІІ.

«Відкриття цього муралу свідчить про постійне вираження дружби та пам’яті людини, яка підтримувала Україну, свободу та мир», – сказав на церемонії посол Польщі в Україні Ян Пєкло.

Він процитував слова Іоанна Павла ІІ про те, що українців і поляків історія має об’єднувати, а не навпаки.

«Українці і поляки мають подолати історичні непорозуміння, які ще живі в обох суспільствах, і будувати свої відносини на дружбі і взаємоповазі», – наголосив дипломат. 
Мурал малював австрійський художник, який просив не називати його ім’я. Стінне зображення створене на замовлення Посольства РП в Україні, КМДА та за підтримки радника міністра інформаційної політики України Гео Лероса.

В урочистих заходах, пов’язаних з офіційним відкриттям у Києві вулиці св. Іоанна Павла ІІ (колишня вул. П. Лумумби) та муралу з образом св. Іоанна Павла ІІ (на стіні будинку № 2 по бульвару М. Прий­маченко), взяв також участь апостольський нунцій в Україні (посол Ватикану) архієпископ Клаудіо Гуджеротті.

Хрещатик. – 2017. – 17 жовт. – С. 24.

 

ЖОВТИЙ ЛЕВ У КИЄВІ

На бульварі Марії Примаченко встановили першу арт-інсталяцію.

Тетяна Поліщук

Подія відбувається за програмою проекту Prima Maria Art Boulevard. Чільним елементом інсталяції став жовтий лев - персонаж картини «Звір гуляє», - розповіла «Дню» Ксенія ГАБДРАХІМОВА, pr-менеджер проекту. Відомо, що у Марії Оксентіївни була мрія — зібрати митців і розмалювати будинки в різних містах: «...що за дива витворили б — цвів би не лише садами Київ. Будинки б сміялися до людей»…

На відкритті голова Печерської райдержадміністрації Сергій Мартинчук відзначив: «Сьогодні арт-інсталяції уже стали своєрідним трендом, особливо у сфері паблік-арту. Те, що Prima Maria Art Boulevard починається саме з такого арт-об’єкта, є дуже символічним. Сутність будь-якої інсталяції полягає у зміні контексту, яка створює різноманітні модифікації смислів та гру значень. На прикладі інсталяції на бульварі - це звір, який з картини художниці в буквальному сенсі «вийшов» на вулицю, проте потрапив не у природне середовище проживання, а став частиною міста…

Більш детальніше ви познайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/zhovtyy-lev-u-kyyevi

День. – 2017. – 13-14 жовт. – С. 24;

Сегодня : киев. вып.  – 2017. – 12 окт. – С. 34.

 

ЗОРЯНА МИТЬ

Її неповторний голос ми безпомилково впізнаємо серед мільйонів. Український соловейко, душа й уособлення української народної пісні. Днями народна артистка України Ніна Матвієнко святкувала  70-річний ювілей, і з цієї нагоди на «Площі зірок» у Києві відкрили  її іменну відзнаку.

«Запалюючи зірки в центрі нашої столиці, маємо на меті - увічнити видатних українців сучасності на піку їхньої діяльності. Адже, на жаль, так історично склалося, що заслуги багатьох наших співвітчизників не отримували належної уваги й оцінки і, як наслідок, забувалися. Ми дуже хочемо, щоб на «Площі зірок» з’являлися все нові та нові імена талановитих українців», - зазначила одна із організаторів проекту Лілія Різва.

Урядовий кур’єр. – 2017. – 12 жовт. – С. 16.

 

ЛЮДИНА І БРЕНД

Відомий актор Микола Рушковський розпочав 65-й сезон у Національному театрі ім. Лесі Українки!

Анна Липківська

Свій 65-й сезон на кону єдиного, рідного для себе Національного  театру російської драми ім. Лесі Українки відкрив Микола Миколайович Рушковський - народний артист, професор, педагог Національного університету ім. І.К. Карпенка-Карого, а також «батько-засновник» чотирьох (!) театрів у Києві…

УЧНІ «НІК НІКА»

Свій перший сезон - у приміщенні Відділу мистецтв Публічної бібліотеки ім.Лесі Українки на вул.Великій Житомирській у Києві  відкрила «Театральна майстерня Миколи Рушковського», новий театр на мапі Києва, створений випускниками легендарного російського курсу Національного університету ім.І.К.Карпенка-Карого. Для Миколи Миколайовича це вже 13-й випуск, що є абсолютним рекордом на вітчизняних педагогічних теренах!..

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/lyudyna-i-brend

День. – 2017. – 11 жовт. – С. 7;

 

СИМВОЛІЧНИЙ  «КЛЮЧ» ДЛЯ МАЛАХОВА І К°

Свій 31-й сезон Театр на Подолі святкує в новому приміщенні.

Тетяна Поліщук

Нещодавно на Андріївському узвозі в Києві відбулося офіційне відкриття оновленого будинку Театру на Подолі. Реконструкція тривала 21 місяць. Інвестиції у проект склали 174 млн гривень, ідеться в інформаційному листі, що роздавали при вході до театру.

Загальна кількість місць у глядацькому залі (партер і балкон) - 253, сучасна сцена створена за європейськими стандартами, і її площа становить 10х10 метрів. Нове приміщення рясно «начинено» різним устаткуванням, виготовленим за новітніми технічними зразками. Але все дуже тут компактно, функціонально, не пафосно і комфортно як для служителів Мельпомени, так і для публіки. Також тут є «розумний» ліфт, обладнаний для людей з особливими потребами (архітектор — Олег Дроздов, а реконструкція відбувалася коштом кондитерської корпорації Roshen).

На відкриття театру завітали Президент України Петро Порошенко з дружиною, міський голова Києва Віталій Кличко, а також представники громадськості та культурної еліти нашої столиці...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/symvolichnyy-klyuch-dlya-malahova-i-kdeg

День. – 2017. – 10 жовт. – С. 9;

Сегодня : киев.вып. – 2017. – 10 окт. – С. 14.

 

КИЇВСЬКА МІСЬКРАДА ЗОБОВ'ЯЗАЛА РЕСТОРАНИ ДРУКУВАТИ МЕНЮ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

Київська міська рада підтримала проект рішення «Про подолання наслідків радянської окупації в мовній царині» та постановила друкувати меню в ресторанах державною мовою. 

Таке рішення підтримали 80 депутатів Київради. 

Цей документ пропонує встановити, що в Києві мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності є державна мова - українська.

Також прописано, що всі рекламні оголошення, вивіски, плакати, афіші, повідомлення та інші форми аудіо- та візуальної рекламної продукції мають бути написані українською або іншою мовою з обов’язковим зазначенням їх перекладу чи транслітерації.

Також більш детально виписано пункт про використання української мови в місцях громадського обслуговування.

Передбачається, що при реалізації товарів і наданні послуг nершочергово використовується державна мова.

«Ми залишили пункт, який передбачає, що у всіх закладах громадського харчування обов’язкова наявність меню державною мовою. При обслуговувані відвідувачів персонал зобов’язується пропонувати меню українською і лише на вимогу відвідувача надавати меню будь-якою іншою мовою за наявності», - зазначив депутат Київради Юрій Сиротюк.

Проте це правило не поширюється на дипломатичні установи та офіційні представництва міжнародних організацій, які розташовані в Києві.

Україна молода. – 2017. – 10 жовт. – С. 2;

Факты и комментарии. – 2017. – 10 окт. – С. 2.

 

У МЕРІЇ ЕКСПОНУЮТЬ ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКІВ З ВАДАМИ СЛУХУ «НАТХНЕННЯ»  

ГО «Центр громадянських ініціатив «Ми разом» за результатами Круглого столу «Зробити Київ дружнім та безбар’єрним. Успішний регіональний та зарубіжний досвід» з 9 до 20 жовтня організувала виставку картин Київської спілки нечуючих художників «Натхнення».

У 2017 році спілка відзначає свій 20-річний ювілей, тому захід присвячено саме цій даті та має на меті привернути увагу киян та гостей міста до творчості талановитих художників, які не чують і всіляко підтримати їх. На виставці організатори планують створити дружній майданчик, де відсутні перешкоди для спілкування здорових людей і людей з вадами слуху – надати можливість кожному гостю спробувати поспілкуватися мовою жестів із авторами картин.

Хрещатик. – 2017. – 10 жовт. – С. 16.

 

У КИЄВІ ВІДБУВСЯ ЯСКРАВИЙ ФЕСТИВАЛЬ: ПРЕДСТАВИЛИ КУЛЬТУРУ 40 НАРОДІВ

У суботу кияни поринули в культурне розмаїття на щорічному фестивалі Outlook, який представляє звичаї народів з усього світу. Фестиваль вже четвертий за рахунком і цього року зібрав представників з понад 40 країн.

Охочих побувати на святі було так багато, що біля входу до будівлі КМДА на Хрещатику, 36, вишикувалася довга черга. Відкривати захід доручили іноземним послам.

Гості приміряли національні вбрання, розглядали виставки ремісничих виробів та текстилю, а також розпитували іноземців про їх предмети побуту. Дівчата вдягалися в східних красунь, зав'язували хіджаби, розмальовували руки індійськими і палестинськими візерунками мехенді.

Учасники підготували багато сюрпризів і майстер-класів. Так, вірмени навчали гостей каліграфії, корейці – розписувати віяла, а болгари – створювати паперові троянди. Прямо на сцені кожен бажаючий міг пройти урок аргентинського танго або навчитися грати на західноафриканських барабанах і індонезійських інструментах... 

На фестивалі були представлені культури інших народів і діаспор в Україні – гавайська, ромська, гагаузька і кримськотатарська.  На сцені безперервно виступали запальні колективи в національних костюмах, представляючи танці і пісні всіх 40 країн...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://kiev-ukr.segodnya.ua/kpeople/v-kieve-proshel-yarkiy-festival-predstavili-kulturu-40-narodov-1062388.html

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 9 окт. – С. 17.

 

НА  СПІВОЧОМУ ПОЛІ МОЖНА ПРОГОЛОСУВАТИ ЗА НАЙКРАЩУ «ФАНТАСТИЧНУ ІСТОРІЮ»

На Співочому полі відкрилась виставка хризантем «Фантастична історія». І кожен із районів столиці представив свою фантастичну історію. 

- 10 яскравих та незвичних композицій перенесуть вас у фантастичний казковий світ сновидінь та мрій: від рутарію в поєднанні з чарівною гармонією загадкового та містичного лісу в композиції Святошинського району, крізь мальовничу квіткову гойдалку Деснянського району,перейде до містичної папороті Солом’янського району та разом з загадковими елементами інших районів ви поринете у справжню фантастичну історію, котра для вас стане новим емоційним осіннім відкриттям, -розповідає головний ландшафтний дизайнер КО «Київзеленбуд» Наталія Снопок.

Частина із квіткових композицій створені у форматі селфі-зони, що дозволяє відвідувачам виставки зробити унікальні світлини серед квітів.

На виході з виставки розміщена карта районів, де кожен відвідуючий може проголосувати за свого квіткового фаворита.

«Фантасична історія» працюватиме щодня з 9:00 до 21:00 до 23 жовтня.
Вартість вхідного квитка – 30 грн. Безкоштовний вхід - дітям до 7 років, пенсіонерам, інвалідам, чорнобильцям.

https://www.vechirniykiev.com.ua/news/na-spivochomu-poli-mozhna-proholosuvaty-za-naykrashchu-fantastychnu-istoriyu-foto

 

СТОЛИЧНІ МУЗЕЇ ЗАПРОШУЮТЬ НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

Музеї Києва за традицією кожен місяць влаштовують день відкритих дверей і запрошують киян та гостей столиці безкоштовно ознайомитися з експозицією…

БІЛЬШ ДЕТАЛЬНО ВИ ОЗНАЙОМИТЕСЬ ТУТ:

https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=4880575858668344445#allposts

 

У ЦЕНТРІ КИЄВА  З'ЯВИВСЯ МУРАЛ У ВИГЛЯДІ МОРСЬКОЇ ТВАРИНИ
У центрі Києва на вулиці Саксаганського з'явився новий мурал у вигляді морського кита. Вуличний малюнок зображений на старовинному будинку за адресою Саксаганського 145-А. Авторство арт-об'єкту належить художникам зі Швейцарії. Закордонна команда під назвою NeverCrew відома всьому світу своїми унікальними роботами на тему глобального потепління.
Деякі городяни нарікають, що перед малюванням варто утеплювати фасади старих будинків, так і кондиціонер, який знаходиться над головою кита, явно зайвий.
Повний текст читайте тут: https://styler.rbc.ua/ukr/zhizn/tsentre-kieva-poyavilsya-mural-vide-morskogo-1507054112.html

 Сегодня : киев. вып. – 2017. – 4 окт. – С. 14.

 

«Я – ЄВРОПЕЄЦЬ» 

З вересня 2017 року до березня 2018 року триває V Всеукраїнський конкурс есе «Я – європеєць».

Організатори: Міністерство культури України, ВМГО «Серце до серця», Посольство Литовської Республіки в Україні.

Роботи учасників до 19 січня 2018 року надсилаються на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Підсумки завершального етапу Конкурсу підводяться у березні 2018 року.

За додатковою інформацією звертатися до оргкомітету.

Тел.: (044) 501-01-15, (044) 400-43-01.

Хрещатик. – 2017. – 3 жовт. – С. 1.

 

НАЗВУ СКВЕРУ НА КОНТРАКТОВІЙ ОБЕРУТЬ КИЯНИ

Замість МАФів в історичному куточку Подолу облаштували сучасну зелену зону відпочинку європейського рівня.

Валентин ОЛЬШАНСЬКИЙ

На місці демонтованих МАФів на Контрактовій площі з’явилася зелена променадна зона. У рамках першої черги реконструкції об’єкта комунальники здійснили демонтаж старого покриття – це близько 3 тис. кв. м, влаштували нові доріжки ФЕМ, площею 1390 кв. м та декоративного каміння – 900 кв. м, а також висадили 35 ясенів. Оновлення скверу відбувається у рамках проекту «Київська вітальня», що є початком загальної реконструкції Контрактової площі...

Більш детально ви познайомитесь тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/5013/art/1506625126.html

Вечірній Київ. – 2017. – 28 верес. – С. 2;

Сегодня : киев. вып. – 2017. –  26  сент. -  С. 14; 28 сент. – С. 8;

Хрещатик. – 2017. – 29 верес. – С. 1.

 

 

«ЮНЬ КИЄВА» ЗАПРОШУЄ

У Центральному парку культури та відпочинку «Маріїнський» відбувся традиційний загальноміський соціально-культурний захід.

Валентин ОЛЬШАНСЬКИЙ   

На Печерську провели загальноміський соціально-культурний захід «Юнь Києва запрошує». У рамках цієї події організатори підготували фестиваль парасольок добра, ігри, квести, концерт тощо. Окрім цього заступник голови КМДА Олексій Резніков вручив від столичної влади двом будинкам сімейного типу ключі від автівок.

Більш детальніше ви познайомитесь тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/5012/art/1506364572.html

Хрещатик. – 2017. – 26 верес. – С. 1.

 

У КИЄВІ ВИСТУПИВ ВНУЧАТИЙ ПЛЕМІННИК АВТОРА МУЗИКИ ГІМНУ «ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КИЄВЕ МІЙ!»

У Музеї історії міста Києва виступив дует класичної музики Aedea.

Людмила Чечель 

Три роки тому його засновниками стали Марія дель Мар Уманес, лірико-колоритне сопрано з Іспанії, та Максим Шамо, піаніст із Німеччини.

Марія дель Мар Уманес народилася в Барселоні, де і почала навчатися вокалу. 

Згодом переїхала до Нідерландів, де закінчила Королівську консерваторію Гааги і продовжила навчання в Італії. Пізніше вчилася в професора Рейчен Робінс у Німеччині...

Німецький піаніст українського походження Максим Шамо своє перше турне здійснив у 12-річному віці.

З часу навчання в Німеччині Максим зацікавився піснею і відтоді незмінно йде цією стежкою.

Він є внучатим племінником відомого Ігоря Шамо, автора музики гімну «Як тебе не любити, Києве мій!».

 • Мені особливо приємно радувати слухачів на батьківщині моїх предків, - говорить Максим Шамо. - Вірю, що мене тут почують ще не раз. Сподіваюсь, що і Марія дель Мар Уманес подарує українську пісню.

Україна молода. – 2017. – 22-23 верес. – С. 14.

 

СВЯТО, ЯКЕ ПРИСВЯЧЕНЕ  90-річчю КИЇВСЬКОГО АКАДЕМІЧНОГО ТЕАТРУ ЛЯЛЬОК

Із 30 вересня до 4 жовтня у столиці відбудеться І Київський міжнародний фестиваль театрів ляльок PupрetUP.

Аліса АНТОНЕНКО

Організатором форуму виступив колектив Київського академічного театру ляльок за підтримки КМДА, Всеукраїнської громадської організації «Український центр міжнародної спілки діячів театру ляльок «УНІМА-УКРАЇНА» і Національної спілки театральних діячів України.

У конкурсній програмі будуть представлені вистави для дітей та дорослих. Свою майстерність продемонструють митці із 16 країн: Болгарії, Вірменії, Білорусі, Німеччини, Чилі, Аргентини, Франції, Хорватії, Колумбії, Грузії, Ірану, Туреччини, Португалії, Канади, Ірландії та України. Як відзначили організатори театральної події, всі зарубіжні постановки на українській сцені глядачі побачать вперше.

Фестиваль є конкурсним. Найкращих назвуть члени міжнародного журі - це провідні театральні діячі України, Сербії, Угорщини та Грузії.

Під час відкриття відбуватимуться акції по місту: 30 вересня з 12.00 до 15.00 у районах Києва функціонуватимуть соціальні майданчики, на яких демонструватимуться благодійні вистави професіоналів та аматорів - дитячих театральних колективів. А увечері, о 18.00, на Європейській площі розпочнеться театралізована святкова хода з країнами-учасницями, барабанним шоу Live Drums Show. О 19.00 на Контрактовій площі відбудеться прем’єра «Легенда про Київ» з гігантськими ляльками і театром вогню.

3 жовтня майстри запросять на свято, яке присвячене 90-річчю Київського академічного театру ляльок, і покажуть прем’єру вистави для дорослих «Як загинув Гуска», яку поставили за п’єсою М. Куліша знані мисткині із Харківського театру ляльок ім. В. Афанасьєва: режисер Оксана Дмитрієва та художник Наталія Денисова. Їхні вистави відрізняє те, що вони завжди стильні, емоційні і спонукають глядачів до роздумів про побачене на сцені.

День. – 2017. – 22-23 верес. – С. 24.

 

«БУДЬМО...»

Під такою назвою в Києві представлена кераміка Марка Галенка.

Зоя ЧЕГУСОВА

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкрилась персональна виставка відомого київського художника-кераміста, автора герба Печерського району м. Києва, члена НСХУ, лауреата першої премії Міжнародного фестивалю скульптури, кераміки та гончарства «Аржиля» у Франції (м. Румазьєр Лубер) Марка Галенка.

Життєлюбна і життєствердна назва ювілейної імпрези «Будьмо...» (нещодавно маестро відзначив своє 60-річчя) якнайкраще відповідає характеру Марка Галенка, який створив у мистецтві свій всесвіт, що випромінює тільки радість і гармонію. В музейній експозиції…

Твори Марка Галенка, який брав участь у понад 90 всеукраїнських та міжнародних виставках і симпозіумах, зберігаються в музеях, приватних колекціях, галереях в Україні й за кордоном (Данія, Іспанія, Італія, Канада, Німеччина, Польща, Росія, США, Франція, Чехія…

М. Галенко — «людина-вулкан», він має здатність «вивергати» в мистецтві художньої кераміки невичерпну енергію творення, закликає нас: будьмо самими собою — у творчості й у житті. І перш за все, будьмо українцями — життєрадісними, всупереч усім труднощам і проблемам, щирими, самоіронічними, привітними до людей.

Виставка «Будьмо...» експонуватиметься до 1 жовтня.

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/budmo

День. – 2017. – 21 верес. -  С. 7.

 

ДЕСЯТИЙ, НЕ ОСТАННІЙ

У Києві завершився «ГогольFest».

Дмитро Десятерик

Останній вікенд на фестивалі видався надзвичайно насиченим. Так, у п’ятницю на театральній сцені 6 відбувся перформанс Oximorica від знаменитого іспанця Хав’єра Мартіна, який прославився своєю танцювальною манерою, поєднанням імпровізації й точної сценічної мови...

Загалом останні дні фестивалю проходили під знаком хореографії. В Центрі Довженка показали музично-хореографічну виставу «Розмаїття» у виконанні ...

А одна з найцікавіших подій останніх днів «ГогольFest» - шоу Тerabak de Кyiv. Це спільна програма українського фрік-кабаре Dakh Daughters і циркових артистів з паризького театру Le Monfort...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://m.day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/desyatyy-ne-ostanniy

День. – 2017. – 19 верес. – С. 12.

 

НА КНИЖКОВОМУ ФЕСТИВАЛІ В КИЄВІ ВІДВІДУВАЧІ ЇЛИ КНИГИ

17 серпня на арт-заводі "Платформа"  стартував перший в столиці Книжковий Кураж Базар, присвячений незвичайним літературним розвагам.

Марта Знак

Фестиваль продовжився два дні. "Це неправда, що друкарські книги вимирають. Дряхліє підхід до книжок, тому ми хочемо популяризувати читання мистецтвом", - розповіла співорганізатор фестивалю Олена Лазуткина.

Фестиваль почався з поїдання зникаючої збірки віршів. Під час відкриття на сцені розмістили величезну шоколадну книгу з їстівними сторінками, на яких написані вірші українських поетів.

Потім стартувала літпрограмма: відомі і початкуючі письменники виступали з презентаціями, проводили майстра-класи про створення книги, розповіли про мистецтво ілюстрацій і коміксів. Важливою складовою Книжкового Куражу стала інтеграція незрячих людей і людей з проблемами слуху. На фесті можна було поглянути фільми з сурдоперекладом, навчитися читати шрифтом Брайля і відвідати перший в Україні аудіотеатр в темноті.

Кнігомани могли прогулятися…

Більш детально ви зможете дізнатися тут:

http://kiev.segodnya.ua/kpeople/na-knizhnom-festivale-v-kieve-posetiteli-eli-knigi-1056565.html

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 18 сент. – С. 8.

 

ВОКЗАЛ ПРОСЛАВИВСЯ

Жителі столицізагордилися: київський Центральний ж/д вокзал засвітився в рекламному ролику. На презентації iPhone Х показали ролик з київського вокзалу. На відео можна побачити, як молодий скейтбордист виконує різні трюки у будівлі центрального київського вокзалу. На його руці знаходиться новий гаджет - Apple Watch Series 3, одна з новинок минулої презетанции.

Крім того, можна помітити кадри, зняті поряд із «Золотими воротами».

 Сегодня : киев.вып. – 2017. – 14 сент. – С. 34.

 

У КИЄВІ ТРИВАЄ  10-Й ФЕСТИВАЛЬ "Гогольfest 2017".

До кінця тижня всі охочі можуть познайомитися із сучасним мистецтвом у Центрі Довженка та ArkSquat, що біля метро «Голосіївська»...

Більш детально ви познайомитесь тут:

https://vechirniykiev.com.ua/news/hohol-fest-2017-rozrostet-sya-na-try-lokatsiyi

Вечірній Київ. – 2017. – 14 верес. – С. 8.

 

ПОДОРОЖУЙ У МЕТРО З... ЕНЕЄМ!

Проект столичної підземки і Національного художнього музею відкриє тисячам людей нове про легендарну поему.

Марія ПРОКОПЕНКО

Поїздка в метро раптом може виявитися пізнавальною, навіть захопливою. Наприклад, якщо ви потрапите у потяг «Енеїда», який упродовж наступних двох місяців курсуватиме синьою гілкою столичної підземки. Цей потяг познайомить пасажирів із візуальною історією однойменної поеми Івана Котляревського. Про ініціативу повідомили в Національному художньому музеї України. Це перший спільний проект Київського метрополітену та НХМУ.

Із 50 інформаційних постерів, розміщених у вагонах, пасажири дізнаються про ключові художні інтерпретації «Енеїди» та контекст їхнього створення. Ця ініціатива є сателітом міждисциплінарного проекту «Енеїда», створеного у співпраці з арт-центром Павла Гудімова «Я Галерея» і за підтримки Фонду родини Загорій, що триває в Національному художньому музеї до 29 жовтня.

День. – 2017. – 13 верес. – С. 2.

 

«РАЙДУЖНА» ПЕРЕМОГА

Як київська громада вберегла озеро від будівництва мосту.

Інна Лиховид

В активістів Райдужного масиву - хороші новини. Будівництво Подільсько-Воскресенського мосту, заплановане столичною владою, не зачепить озеро Радунку. Таку заяву нещодавно зробив заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Спасибко на засіданні постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування. Він пообіцяв змінити проект лівобережних підходів Подільсько-Воскресенського переходу та реалізувати альтернативний варіант, котрий передбачає два з’їзди на вулицях Оноре де Бальзака та Алішера Навої. Таким чином озеро Радунка лишається обабіч мостового переходу...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/rayduzhna-peremoga

P.S. ВСІ В ЗАХВАТІ ВІД РАДУНКИ. ЦЬОГО РОКУ ДО ДНЯ КИЄВА МІСЦЕВІ АКТИВІСТИ ВЛАШТУВАЛИ ФОТОВИСТАВКУ ПРОСТО НЕБА. ДЛЯ НЕЇ ЗІБРАЛИ СВІТЛИНИ, ПРИСВЯЧЕНІ ОЗЕРУ ТА ЙОГО ІСТОРІЇ - БУЛИ Й СУЧАСНІ ЗНІМКИ, І ЗРОБЛЕНІ У 1960 - 1970-Х РОКАХ.

День.  –  2017. – 12 верес. – С. 6.

 

 МУЗИКА ДЛЯ ВЕРЕСНЯ

У Києві триває 10-й ювілейний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва «ГОГОЛЬFEST-2017: Ковчег».

Дмитро ДЕСЯТЕРИК

ГОГОЛЬFEST - щорічний мультидисциплінарний міжнародний фестиваль сучасного мистецтва, більшість подій якого до 2010 року відбувалася у Києві в приміщенні музею «Мистецький Арсенал». Програма фестивалю складається з п’яти напрямів: театр, музика, кіно, література та візуальне мистецтво. Фестиваль засновано 2007 року завдяки приватній ініціативі режисера та керівника Центру сучасного мистецтва «Дах» Владислава Троїцького...

ГОГОЛЬFEST мандрує Києвом останні 7 років, щоразу відкриваючись у нових  місцях - цього року - Виставковий центр, Центр Довженка й одна з будівель УРСРівського кіноархіву, яку знесуть незабаром після фестивалю і яку віддали митцям для облаштування «Арк-сквоту»...

...Десятий ГОГОЛЬFEST триватиме до 17 вересня. Однією з найпомітніших подій останніх днів фестивалю має стати циркове кабаре Terabak De Kyiv, яке об’єднало дівчат із Dakh Daughters і артистів із паризького театру Le Monfort.

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://m.day.kyiv.ua/uk/article/kultura/muzyka-dlya-veresnya

День.  –  2017. – 12 верес. – С. 7.

 

УВАГА! ФЕСТИВАЛЬ!

З 8 по 10 вересня у Національному заповіднику «Софія Київська» пройде фестиваль «Княжа родина/Regio genus». 

Фестиваль «Княжа родина/Regio genus» – це перший історичний фестиваль для всієї родини у центрі столиці. Мета події – продемонструвати мистецькі та родинні зв’язки між Київською Руссю-Україною та європейськими країнами та зруйнувати стереотипи, штучно створені російською історіографією.

- Зануртеся у далекі князівські часи, щоб побачити, коли і як починався український безвіз, - зазначають організатори.

У рамках мистецького проекту організатори підготували близько 50 подій для дорослих та малечі. На відвідувачів чекають концерти, майстер-класи, квести, театральні перформанси, кінопокази, виставки візуального мистецтва, тематичні екскурсії та лекторії. Працюватиме кілька тематичних локацій, спеціально облаштована зона відпочинку, фотозона та фудкорт. А на Золотих воротах влаштують костюмовану екскурсію та масштабне театралізоване дійство.

Коли: з 8 по 10 вересня, урочисте відкриття фестивалю 8 вересня о 19:30
Де: 
Національний заповідник «Софія Київська» (вул. Володимирська, 24).

https://vechirniykiev.com.ua/news/kyyan-zaproshuyut-na-hulyannya-po-knyazivs-ki

 

УВАГА!

НА КОНТРАКТОВІЙ ПЛОЩІ ПРОЙДЕ

«ФЕСТИВАЛЬ – ВІДКРИТТЯ УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКОГО РОКУ МОВ»

Захід відбудеться на Подолі 9 та 10 вересня з 12.00 до 22.00. Ініціативу щодо його проведення підтримала КМДА – відповідне розпорядження підписав Київський міський голова Віталій Кличко.

Українсько-німецький рік мов стартує вуличним фестивалем, який розпочнеться з велопробігу від Європейської площі до Подолу, де всі охочі зможуть долучитися до найбільшого уроку німецької мови з прямою трансляцією з інших міст України.

Упродовж дня гості події зможуть зробити перші кроки у вивченні німецької, зокрема: взяти участь у безкоштовних мовних інтерактивних майстернях і конкурсі «Європа у пазлах», долучитись до гри у футбол, скуштувати страви німецької кухні та взяти участь у кулінарних майстер-класах.

На дітей чекають…

Більш детально ви ознайомитесь тут: http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/5007/art/1504811520.html

Хрещатик. – 2017. -  8 верес. – С. 4.

 

КИЯНКА ПОЛІНА ТКАЧ ЗДОБУЛА ТИТУЛ "МІС УКРАЇНА-2017"

Корона знайшла свою чарівну власницю. Напередодні пізно ввечері в столиці обрали "Міс Україна-2017". Звання найвродливішої незаміжньої українки виборола 18-річна киянка Поліна Ткач. 

Більше читайте тут: https://tsn.ua/video/video-novini/kiyanka-polina-tkach-zdobula-titul-mis-ukrayina-2017.html

КП в Украине : киев. вып. - 2017. - 8 сент. - С. 1,11;

Сегодня : киев. вып. - 2017. - 8-9 сент. - С. 10;

Україна молода. - 2017. - 8-9 верес. - С. 16.

 

У КИЄВІ З’ЯВИВСЯ МУРАЛ З ЧАРІВНИМИ КРОЛИКАМИ

Олександр Марущак

На Позняках з'явилось нове барвисте графіті на стіні бойлерної (Срібнокільська, 8-б).

Київський художник Віталій Гідеван намалював тут двох чудових кроликів в кольорах, дві морквини і маленьку пташку.

"На Позняках я продовжив малювати графіті, в тому ж стилі, що і раніше на Печерську, – розповів "Сегодня" Віталій Гідеван. – Стіна бойлерної на Срібнокільській стара, була розписана різними дурницями, і мені довелося використовувати близько десяти літрів фарби, щоб зафарбувати все це неподобство. А кроликів намалював тому, що поруч знаходиться школа і повз бойлерну проходить багато дітей. Думаю, тварини своїм виглядом тепер будуть піднімати їм настрій. Це дуже добрі тварини. Їх, до речі, вирощує мій дідусь".

Сегодня : киев.вып. – 2017. – 7 сент. – С. 33.

 

У СТОЛИЦІ ВІДКРИЛИ ЗІРКУ МАРІЇ ПРИМАЧЕНКО  

Днями на «Площі зірок», яка є символом визнання, підтримки та популяризації національної культури, мистецтва і спорту, відкрили зірку пам’яті на честь видатної української художниці Марії Примаченко, творчий спадок якої складає славу вітчизняної та світової культури. Зірку урочисто відкрила правнучка майстрині Анастасія Примаченко.

Зазначимо, що творчий доробок Марії Примаченко є унікальним явищем. Її роботи вирізняються самобутнім та неординарним стилем. Перед талантом художниці схилялись Пабло Пікассо, Марк Шагал та Луї Арагон. Її твори з незмінним успіхом експонуються на виставках у Парижі, Варшаві, Софії, Монреалі, Празі та інших містах світу. За роки життя вона створила понад 900 унікальних картин, велику кількість скульптур та вишивок.

Довідка «Хрещатика»

«Площа зірок» була відкрита 14 листопада 2016 року вздовж бульвару Лесі Українки, вулиці Еспланадної та Спортивної площі. В день старту проекту були закладені 9 іменних зірок на честь видатних українців, музичних колективів, які зробили значний внесок у розвиток культури, спорту і мистецтва. Пам’ятні знаки на «Площі зірок» виготовлені з латуні і вмонтовані в плити розміром 30 на 60 см. Всього «Площа зірок» розрахована на закладку більше 100 іменних зірок

Хрещатик. – 2017. – 5 верес. – С. 8.

 

У КИЄВІ ВІДКРИЛИ ПАМ'ЯТНИК КОМПОЗИТОРУ МИКОЛІ МОЗГОВОМУ

Меморіал розташували біля палацу "Україна". У столиці біля службового входу до Національного палацу мистецтв "Україна" відкрили пам'ятник композитору Миколі Мозговому. Саме цей заклад він колись очолював. Відкриття пам'ятника приурочили до 70-річчя з дня народження Миколи Мозгового. А від ідеї до втілення минуло сім років, коли помер легендарний композитор.

Більше читайте тут: https://tsn.ua/kyiv/u-kiyevi-vidkrili-pam-yatnik-kompozitoru-mikoli-mozgovomu-985312.html

Сегодня  : киев. вып. – 2017. – 4 сент. – С. 18.

 

Мурал

Яскрава посмішка дитини.

На глухому фасаді будинку на вулиці Ямській, 35/34, з'явився новий мурал у вигляді усміхненого темношкірого хлопчика. Художник з Іспанії вже закінчує цю роботу, залишилося промальовувати деталі.

Сегодня: киев. вып. – 2017. – 8 авг. – С. 14.

 

У Києві на стіні з'явилася казкова лисиця

Гарний мурал створили на Виноградарі.

У Києві на Виноградарі (пров. Квітневий, 6) з'явилося нове графіті на стіні старої бойлерної. Художник Віталій Гідеван намалював на фасаді будівлі чудову лисицю-модницю, прикрасивши її мордочку індійським намистом.

"Стіни приміщення були зіпсовані написами і місцеві жителі, які об'єдналися в ОСББ, звернулися з проханням прикрасити техприміщення, поруч є дитячий майданчик. Так з'явилася лисиця в намисті, а на вусі у неї примостилася ластівка. На роботу я витратив 20-25 балончиків фарби, щоб додати малюнку потрібну колірну гамму", - розповів "Сегодня" Віталій Гідеван. Незабаром він планує малювати графіті на Русанівці і Позняках, і вже накидав перші ескізи.

Сегодня: киев. вып. – 2017. – 7 авг. – С. 8.

 

ПЕНСІОНЕРАМ ПОКАЗАЛИ ФІЛЬМ ПРО ЛЮБОВ

У  Гідропарку заробив перший хаб для киян «третього віку»

3 серпня в столичному Гідропарку на місці занедбаного Зеленого театру, відбулося відкриття першого в Україні хаба для літніх людей - «КіноСад Життєлюб». Тут столичні пенсіонери зможуть безкоштовно проводити своє дозвілля за приємним спілкуванням, танцями і переглядом фільмів. «Вчора в «КіноСаду» пройшли перші заняття з йоги та дихальних вправ. Їх відвідало близько 20 пенсіонерів. А ввечері ми демонстрували романтичний фільм «Щоденник пам'яті», - розповіли в «Життєлюбі». У найближчі три дні відвідувачів хаба також очікують не менш захоплюючі заходи: майстер-клас з виготовлення ароматичних ангелів-оберегів та рукоділля, пілатес, цікава лекція про здоров'я в «ніжному» віці, музичний вечір.

 Сегодня. – 2017. – 4-6 авг. – С. 6.

 

РЕТРО-ПРОГУЛЯНКА ЗЕЛЕНИМИ ОАЗАМИ СТОЛИЦІ

Марія Катаєва

Ботанічні сади, Гідропарк, Труханів острів, Русанівка, Осокорки, Пуща-Водиця, Ворзель, Конча-Заспа – ці зелені куточки міста завжди приваблювали киян, гостей столиці та були джерелом натхнення для художників. Як їх у своїх творах зображали класики та сучасники, знайомить літня виставка «Київські рекреації».

Демонструють тут і архітектурні ескізи 1960-х років з фондів Національного заповідника «Софія Київська». Наприклад, «Житлово-експериментальний масив Київ-Дарниця», автори якого мріяли створити гармонійне середовище для проживання і дозвілля. Тоді їх було звинувачено в нераціональному використанні території і колись зелені території вкрилися «хрущовками».

– Ми прагнули показати життєвий простір Києва, яким його бачили митці та архітектори. Останні керувалися концепцією ідеального міста, намагалися поєднати архітектуру і природу. На жаль, сьогодні місто забудоване, заставлене МАФами – і це привід задумати, в якому просторі ми хочемо жити, – зауважила генеральний директор «Софії Київської» Неля Куковальська.  

Атмосферу відпочинку створює оригінальне вбрання та аксесуари 1940-70-х років з колекції Музею історії моди Марини Іванової. Виставка відкрита в залах "Хлібні" до 1 вересня.

 Вечірній Київ. – 2017. – 3 серп. – С. 20.

 

ЧИЙ ЛОГОТИП КРАЩИЙ?

У столиці стартував конкурс малюнків «Створи лого Центру» для створення та визначення найкращого логотипу Київського міського центру реабілітації дітей із інвалідністю. Авторами робіт можуть стати діти з інвалідністю віком від 4 до 18 років з усієї України.

Конкурс триватиме до 7 вересня і пройде в три етапи. На першому етапі – до 7 серпня – прийматимуть конкурсні роботи. Упродовж цього терміну роботи учасників публікуватимуть на сторінках організаторів конкурсу в соціальних мережах. Із 7 до 13 серпня підбиватимуть підсумки конкурсу, які триматимуть у таємниці до закінчення всіх етапів. За результатами визначення переможців журі прийме письмове рішення,яке міститиме підписи всіх членів журі та буде опубліковане на сторінках організаторів конкурсу в соціальних мережах після проведення всіх етапів конкурсу.        Другий етап конкурсу – з 14 до 28 серпня.

Третій етап конкурсу триватиме з 28 серпня до 4 вересня.

Вечірній Київ. – 2017. – 3 серп. – С. 20.

 

ШЕДЕВРИ З ПІСКУ

Фестиваль піску «Sand Fest – 2017» в Києві.

З 28 по 30 липня 2017 року на міському пляжі «Наталка», який знаходиться на березі затоки Оболонь, проходив грандіозний фестиваль піску «Sand Fest – 2017».

Одне з центральних подій  свята – виставка піщаних скульптур, які протягом трьох днів в режимі реального часу створювалися  руками відомих столичних художників.

Примітно, що в рамках фестивалю всі бажаючі змогли взяти участь у процесі народження величезних піщаних скульптур (найталановитіші були нагороджені призами), навчитися створювати повітряних зміїв, плести браслети дружби, робити різнокольорові орігамі і т.д.

Сегодня  : киев. вып. – 2017. – 31 июля. – С. 8.

 

КИЇВСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ ПЕРЕДАЛИ КНИЖКИ НА ДОНБАС

Київська організація Національної спілки письменників україни зібрала книжки для «Будинку книги» в Бахмуті, який заснував ветеран війни в Афганістані та російсько-української війни на Донбасі Володимир Дериведмідь.

300 книжок зібрали письменники столиці для книгарні в Бахмуті, над якою висить гасло: «Книги важливіші за танки». Сьогодні через цю книгарню проходить лінія фронту, на якій йде війна за душі людей...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

Літературна Україна. – 2017. – 27 лип. – С. 3.

 

«ТЕРИТОРІЯ КНИГИ» ДІЄ!

11 червня стартував проект «Територія книги» – збір україномовних книжок для прифронтових територій. На сьогоднішній день в одному з пунктів прийому книжок зібрали 21 книжку та 35 дисків з українською музикою та казками. Вже 3 роки Мистецька агенція «Територія «А» за сприяння Міністерства культури проводять подібні акції для бібліотек Донеччини та Луганщини.

«Надзвичайно зворушливий момент, коли місцеві сільські дітки прибігають подивитися, які книжки їм привезли і хто саме приїхав», – зазначила Анжеліка Рудницька, Президент Мистецької агенції «Територія «А», співачка, художниця, телеведуча, громадський діяч.

Зібрані під час цьогорічної акції книжки подарують бібліотекам Станично-Луганського та Волноваського районів. Цього року планують забезпечити україномовними книжками понад 200 бібліотек, половина з них – шкільні.

Національна бібліотека імені Ярослава Мудрого допомагає у відборі та сортуванні книжок. «Українські бібліотеки не тільки збирають книжки, але й є активними волонтерами», – зазначила заступник директора бібліотеки Галина Кириченко. За їхньої підтримки була проведена акція «Подаруй книгу воїну АТО». Бібліотека зібрала 86 тисяч книжок для Збройних сил України, для військових шпиталів та військових частин.

Місця прийому книжок – Національна бібліотека Ярослава Мудрого, Національний музей літератури, Національна бібліотека України для дітей, Освітній дім «Майстер клас», бібліотека ім. Анни Ахматової та Мистецька агенція «Територія «А». До акції приєднався і Український кризовий медіа-центр.

Організатори просять усіх небайдужих приєднатися до проекту. Акція триватиме до кінця серпня 2017 року.

 Вечірній Київ. – 2017. – 27 лип. – С. 18.

 

УСІ КОЛЬОРИ МАЙСТРА

У Києві відкрилась виставка видатного художника Федора Кричевського.

Валентина САМЧЕНКО

У Національному художньому музеї України до 13 серпня працює ретроспективна виставка творчості Федора Кричевського «Майстер і Час». 

Загалом вона приурочена до 100-ї річниці від дня заснування Української академії мистецтва (УАМ).

А 30 липня - 70-ті роковини смерті керівника Київського художнього училища, першого ректора УАМ, майстра історичної і тематичної картини, відомого портретиста Федора Кричевського...

В експозиції виставки можна почитати лист 67-річного художника Микиті Хрущову (вiн його двiчi малював, портрети зберігають у фондах музею) з виправданням про вiдданiсть радянському народу, коли у 1943 через хворобу вiдправився у Нiмеччину.. .

Творчість Федора Кричевського це одна з найвизначніших сторінок українського мистецтва ХХ століття... 

На виставці представлено близько 200 робіт.

Шанувальники творчості Федора Кричевського сподіваються, що виставку продовжать до 24 серпня.

А тим часом у музеї у вихідні організовують екскурсії, зокрема, можна послухати авторську Алли Зверховської «Федір Кричевський».

 Україна молода. – 2017. – 25 лип. – С. 13.

 

КУКУРУДЗЯНИЙ ЛАБІРИНТ

Літній відпочинок на природі може бути не лише веселим та смачним, а й пізнавальним! Кукурудзяний лабіринт у Києві, вирізаний  просто неба у величезному кукурудзяному полі, сам по собі вражає своїми розмірами. Він є найбільшим подібним лабіринтом у нашій країні, що зафіксовано Національним реєстром рекордів України. Від цього лабіринту і пішла назва парку - «Кукулабія» (кукурудза + лабіринт).

У лабіринті на відвідувачів чекає захоплюючий  квест із питаннями, розташованими у різних його точках лабіринту. Подорожуючи лабіринтом під час квесту, ви зможете не лише проявити кмітливість, а й дізнатися цікаві факти.

 Сегодня : киев. вып. – 2017. – 25 июля. – С. 14.

 

У КИЇВСЬКОМУ БОТСАДУ  З'ЯВИВСЯ НОВИЙ ПАМ’ЯТНИК

Київська молодь встановила на одній з алей скульптуру одного з головних героїв відомої саги "Зоряні війни" - магістра Джедаїв на ім’я Йода. Про це йдеться у сюжеті ТСН.   Ентузіасти кажуть, вони є фанатами фільму. Тепер мають своє місце сили - в улюбленому саду. Ім’я автора скульптури не розголошують. Відомо тільки, що це українець. На додаток до Йоди - облаштували ще й нову алею. На подію встановлення скульптури завітали і головні герої кіносаги. Найбільше ж задоволені діти.

Більш детально ви ознайомитесь тут:
https://www.unian.ua/society/2045039-v-kijivskomu-botsadu-vstanovili-skulpturu-maystra-yodi-video.html

 Сегодня : киев.вып. – 2017. – 24 июля. - С. 8.

 

У КИЄВІ З'ЯВИВСЯ МУРАЛ З ЧОРНИМ МОРЕМ

На фасаді будинку на вулиці Бульварно-Кудрявській, 35, в Києві закінчують малювати новий мурал у вигляді неспокійних хвиль Чорного моря.

Роботу робить художник з ПАР Jake Aikman, який завжди шукає натхнення в воді і природі.  

Місцеві жителі вже жартують, що ті, хто не поїхав в цьому році на Чорне море, можуть сміливо йти на вулицю Бульварно-Кудрявську (колишня вул. Воровського): там воно показано в усій красі і могутності.

Автору залишилося нанести останні штрихи на картині.

 Сегодня : киев.вып. – 2017. – 24 июля. - С. 17.

 

 МУРАЛ З БІЛИМ ЛЕБЕДЕМ

У Києві з'явився новий мурал на будівлі теплопункту на Печерську. Київський художник Віталій Гідеван намалював тут симпатичного білого лебедя з яскравими квітами.

"Прикрасити сіру будівлю теплопункту за адресою вул. Євгена Коновальця, 37 (колишня вул. Щорса) мене попросили місцеві жителі. Я отримав дозвіл на роботу і так з'явився лебідь. На нього пішло близько 15 балончиків фарби. На цьому ж теплопункті зараз малюю єнота на тлі моря і заходу сонця", – розповів "Сегодня" Віталій Гідеван.

  Сегодня : киев.вып. – 2017. – 21 июля. - С. 8.

  

КИЯНИ ЗМОЖУТЬ ПОДИВИТИСЯ КІНО ПІД ЗІРКАМИ

Безкоштовне кіно в парках столиці

У столичному парку ім. Тараса Шевченка  працює кінотеатр під відкритим небом. Щодня о 20:30 всі бажаючі зможуть приходити в кінотеатр і проводити вечори за переглядом романтичних комедій.

Публіку чекають зручні місця для перегляду і великий екран.

Запросити коханих і друзів на кіносеанси можна буде до 25 липня.

Розклад кіносеансів:

• Сніданок у Тіффані (Breakfast at Tiffany's) –  20 липня;

• Красуня (Pretty woman) –  21 липня;

• Кейт і Лео (Kate&Leopold) –  22, 25 липня;

• Коли Гаррі зустрів Саллі (When Harry met Sally) – 23, 24 липня.

Більш детально ви зможете познайомитесь тут:

http://kiev-ukr.segodnya.ua/kwheretogo/v-kieve-nachinaet-rabotu-kinoteatr-pod-otkrytym-nebom-1037390.html

Кінотеатр під відкритим небом знаходиться недалеко від перехрестя вулиці Володимирської і бульвару Тараса Шевченка.

Сегодня : киев.вып. – 2017. – 20 июля. - С. 36.

 

МУЗЕЙ ПИРОГОВО

Googl Україна разом з Мінкультури створили 3D тури по семи музеях під відкритим небом з різних регіонів країни, серед яких Нацмузей народної архітектури та побуту Пирогово, а також "Мамаєва Слобода".Тепер всі бажаючі можуть безкоштовно побачити інтер'єр старовинних будинків, зайшовши на сайт  "Музеї України під відкритим небом"…

3D-тури всіх музеїв також доступні в режимі Street View на Картах Google.

Нагадаємо,у другій половині липня відразу 17 київських музеївпроведуть дні відкритих дверей для відвідувачів.

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://kiev-ukr.segodnya.ua/kwheretogo/v-ukraine-poyavilis-3d-tury-po-semi-muzeyam-pod-otkrytym-nebom-1039382.html

 

В ПАРКУ

 

НОВА СЕЛФІ-ЗОНА

У Голосіївському районі з'явилася нова "пам'ятка". При вході в парк ім. Рильського встановили декоративну напис з двометрових букв і сердечка – I love Golosievo. Киянам пропонують робити селфі і визнаватися в любові району.

 Сегодня : киев. вып. – 2017. – 19 июля. – С. 14.

 

 У ПРОФІЛІ КОЗАКА МАМАЯ

У Києві відкрили меморіальну дошку Олександрові Ільченку

Аліна Небельська

Віднедавна меморіальний незвичайний барельєф із зображенням письменника, журналіста і сценариста Олександра Ільченка зустрічає перехожих на стіні будинку, що на Володимирській, 73 у Києві.

Саме тут Олександр Єлисейович - автор химерного роману «Козацькому роду нема переводу, або ж Мамай і чужа молодиця» - прожив із 1972-го і до відходу у засвіти, 1994-го...

Активним організатором створення та відкриття меморіальноі дошки стала старша донька письменника - Наталія Ільченко. Її ідею підтримала міська рада...

Портрет письменника вписаний у профіль козака Мамая. І це не просто так. Роман «Козацькому роду нема переводу, або ж Мамай і чужа молодиця» був надрукований у 1958-му.

Цей твір чи не найголовніший у доробку автора.

Засновник та директор центру народознавства «Козак Мамай» Костянтин Олійник саме Олександру Ільченку завдячує за появу в Украіні козацького селища Мамаєва Слобода...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://umoloda.kiev.ua/number/3187/164/113733/

 Україна молода.- 2017. – 18 лип. – С. 12.

 

 «БАТЬКО ЗАВЖДИ БОРОВСЯ»

Концерт пам’яті Сергія Олійника, жорстоко вбитого в Києві військового, влаштував його син.

Марія Прокопенко

«Минуло понад два тижні, як не стало мого тата. Не пам’ятаю такого моменту у свідомому житті, щоб я не торкався інструмента протягом 15 днів поспіль... Я дуже стараюся вийти з цього стану, й саме тому перший свій виступ хочу присвятити моєму батькові», — анонсував подію у Facebook музикант Ярослав Олійник. Грав він у парку Тараса Шевченка, біля пам’ятника Кобзарю. На цьому місці Ярослав часто виступав і раніше, а батько приходив послухати сина.

Нагадаємо, 22 червня Ярослав Олійник проводив вуличний концерт біля Золотих воріт. Незнайомець став чіплятися до хлопця з погрозами. Батько Ярослава, Сергій Олійник - ветеран АТО, демобілізований начальник розвідки 1-го батальйону 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, заступився за сина. А кривдник кілька разів вдарив його ножем і потрапив у серце. Напередодні, 21 червня, син зіграв на випускному іспиті в Національній музичній академії імені Петра Чайковського, де вчився на піаніста. Родина святкувала успіх і будувала плани...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/batko-zavzhdy-borovsya

День. – 2017. – 18 лип. – С. 12.

 

ФЕДІР КРИЧЕВСЬКИЙ. МАЙСТЕР І ЧАС

Таку назву має ретроспективна виставка, яку за сприяння Благодійного фонду «Дар» представив Національний художній музей України до 100-ої річниці від дня заснування Української академії мистецтва.

До експозицію увійшли полотна з фондів музеїв України.

На виставці представлено близько 200 робіт. До експозиції увійшли твори як з власних фондів Національного художнього музею, так і з інших музеїв України – Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького, Національного музею Тараса Шевченка...

Федір Кричевський – керівник Київського художнього училища, перший ректор Української академії мистецтва, майстер історичної і тематичної картини, відомий портретист. Творчість Ф. Кричевського є однією з найвизначніших сторінок українського мистецтва ХХ століття. Його доробок посідає чільне місце в скарбниці української культури. 

Виставка працюватиме до 13 серпня 2017 року.

Детальна інформація – на сайті Національного художнього музею України: namu.kiev.ua

http://artmuseum.kh.ua/news/krychevsky_nmu.html

 Літературна Україна. – 2017. – 13 лип. – С. 16.

 

У «ПАРКУ  КИЇВСЬКА РУСЬ» ВІДСВЯТКУВАЛИ ІВАНА КУПАЛА

У Древньому Києві «Парку Київська Русь», цьогоріч аж три дні – в ніч з 6 на 7 липня, а також у вихідні 8 та 9 липня з розмахом відсвяткували Івана Купала. Тисячолітні традиції та обряди відроджувались для гостей і учасників дійства. Зокрема для присутніх проводився майстер-клас із плетіння віночків, спалювалося опудало та водились масові хороводи навколо нього, а головне – усі охочі мали змогу очиститися та зарядитись цілющою енергетикою, стрибаючи через купальське багаття.

Особливістю святкування стали кінно-трюкові виступи кінного театру Древнього Києва. Каскадери демонстрували неймовірні трюки верхи на конях історичних порід, деякі з яких можна побачити лише у «Парку Київська Русь».

Адреналін та яскраві емоції подарували гостям Івана Купала середньовічні бої. Протягом 8 та 9 липня проходив турнір «Витязь Київського Дитинця», під час якого відбувались одиночні поєдинки в лицарських обладунках та бугурт (бої «5 на 5 бійців»).

Унікальне дійство, яке можна було в Україні побачити в ці дні лише тут – стрільба з требушету вогняними ядрами. Величезна облогова техніка реконструйована у повному розмірі, якою вона була в часи Середньовіччя. Вогнем від запущених ядер було запалене купальське опудало.

6 та 8 липня святкова програма тривала аж до ранку й завершувалася кульмінаційним дійством на Лісовому озері Древнього Києва. Вперше за 10 років у «Парку Київська Русь» у нічній програмі були задіяні каскадери, які демонстрували піротехнічне шоу, пролітаючи на канатному спуску прямо над озером. Таким чином вогняна стихія Івана Купала протидіяла водній стихії, яку втілювала «нечиста сила»: русалки та водяний...

 Хрещатик. – 2017. – 11 лип. – С. 24.

 

КИЇВ "ПРИЧЕПУРИВСЯ": МІСТО ПРИКРАШАЮТЬ НОВИМИ МУРАЛАМИ І НЕЗВИЧАЙНИМИ ФОНТАНАМИ

Столиця стає яскравішою і "обростає" квітами

Наталя Мамчур

Київ перетворюється і стає все яскравіше: за останні три дні стіни будівель прикрасили нові мурали, а водойми - незвичайні фонтани і клумби.

Світяться і співають. У п'ятницю на Русанівському каналі запустили повністю оновлений і найбільший в столиці комплекс з 12 світломузичних фонтанів...

Дрейфуючий квітник. У Дніпровському районі з'явилася перша в столиці незвичайна клумба на воді...

Мальви і тварини. Багатоповерхівку в центрі столиці на вул. Бульварно-Кудрявській, 15, перетворив італійський художник Фабіо Петані, "фішка" якого - використовувати в кожній своїй роботі елементи з періодичної таблиці Менделєєва. На стіні будинку закінчений новий мурал під назвою "Фтор (флуор) & Malva sylvestris"  - це третя робота з десяти, намальована в рамках проекту Art united us в цьому році...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://kiev.segodnya.ua/kommunalka/kiev-ukrashayut-novymi-muralami-i-neobychnymi-fontanami-1036619.html

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 10 июля. – С. 17.

  

КИЇВ МИНУЛОГО СТОЛІТТЯ У ГРАФІЦІ

 У Музеї історії міста демонструють офорти та лінорити, присвячені Києву, що створені у 1950-80-х роках. Відвідувачі мають нагоду дізнатися, як виглядала столиця в той час та як змінювалося її мистецьке бачення... Виставка «Київ. Графічна серія» відкрита на першому поверсі Музею істороії міста Києва до 23 липня.

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://ukrreporter.com.ua/culture/kyyiv-zazvuchav-u-grafichnij-syuyiti.html

 Вечірній Київ. – 2017. – 6 лип. – С. 22.

 

ПОЗНАЙОМТЕСЯ З ЧЕМПІОНАМИ!

 Фотовиставку про Всесвітні ігри відкрили в київському метро

Марія ПРОКОПЕНКО

На станції метро «Печерська» пасажирів усе літо мотивуватимуть до різних звершень світлини спортсменів, які представлятимуть Україну на X Всесвітніх іграх у польському Вроцлаві. Змагання триватимуть з 20 до 30 липня цього року, а за два тижні до цього відкрилась виставка «Чемпіон у кожному. Всесвітні ігри 2017». Підготували проект Міністерство молоді та спорту, Спортивний комітет України, комунальне підприємство «Київський метрополітен» і благодійний фонд «Спорт заради миру»...

Більш детально ви ознайомитесь  тут:

https://day.kyiv.ua/uk/photo/poznayomtesya-z-chempionamy

День. – 2017. – 7-8 лип. – С. 32.

 

З МЕТОЮ РОЗВИТКУ ТУРИСТИЧНОГО ПРОСТОРУ В МІСТІ СТВОРЕНО РОБОЧУ ГРУПУ

У столиці створено робочу групу з вивчення питання розвитку туристичного простору в Подільському та Шевченківському районах столиці. Співголовами робочої групи призначено першого заступника голови КМДА Геннадія Пліса та заступника голови КМДА Олексія Резнікова. Підписане розпорядження КМДА № 751.

Серед основних завдань робочої групи є розроблення концепції розвитку туристичного простору зазначених районів, координація, узагальнення дій структурних підрозділів КМДА, Подільської та Шевченківської РДА, комунальних підприємств щодо реалізації відповідних проектів на території історичного Подолу, зламу рельєфу київських правобережних схилів, території Верхнього міста в межах вул. Великої Житомирської – Михайлівської площі – Європейської площі – Володимирського узвозу – вул. Петра Сагайдачного – Андріївського узвозу – Пейзажної алеї. Також робоча група братиме участь у розробці відповідних розпоряджень КМДА.

 Хрещатик. – 2017. – 7 лип. – С. 28.

 

ТІЛЬКИ ГОЛОС!

5 липня в «Софії Київській» відбувся унікальний благодійний концерт з участю Вікторії Лук’янець

Тетяна Поліщук

Цей вечір присвячений збору коштів для передруку факсимільного видання старокиївського рукопису Реймського Євангелія, з яким донька Ярослава Мудрого - Анна поїхала до Франції. Досі в Україні не було жодної копії цієї реліквії.

Виступ нашої знаменитої землячки, зірки світової оперної сцени, яка вже багато років живе у Відні, відбувся за програмою фестивалю «Княжа родина. Regio genus». Перед концертом Вікторія Іванівна зізналася «Дню»:

- Для мене велика честь і почесна місія, що саме мене керівництво Національного заповідника «Софія Київська» запросило  провести концерт, щоб зібрати кошти для передруку факсимільного видання Реймського Євангелія — української реліквії, яка стала національним символом Франції, як для нас Біблія. На ній складали присягу всі королі, починаючи з Генріха ІІІ  до Людовика XIV! Нині оригінал цієї книги зберігається в Муніципальній бібліотеці міста Реймс (Франція). Все найкраще треба повертати в Україну... Програму благодійного концерту я побудувала так, щоб вона була різнобарвна...  

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/tilky-golos-0

День. – 2017. – 6 лип. – С.2.

 

«ГОЙДАЛКИ» РІВНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ

Спільний майданчик: у Києві з’явилось нове місце відпочинку для дітей з особливими потребами

Марія Прокопенко

Днями у Києві, у Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка, відкрили ігровий майданчик для дітей з особливими потребами - фактично другий у Києві (загалом у столиці таких три, але працюючих, включно з новим, два). Для міста це настільки незвично, що батьків треба вчити, як користуватися гойдалками. Особливий ігровий майданчик є спільним проектом міжнародного благодійного фонду «Let’s Help!» і групи компаній ЛІГА...

... Разом з дітьми-візочниками на майданчику бавляться здорові хлопчики й дівчата. Для ініціаторів проекту важливо, щоб різні діти знайомились, спілкувалися і гралися разом. «У Києві живе 12 тисяч дітей з особливими потребами. І можливостей кудись піти та відпочити у них сьогодні практично немає, - констатує Ольга Бондаренко, засновник і директор благодійного фонду «Let’s Help!». - Ми довго готувалися до цієї події. Гойдалки виготовляли близько місяця - замовляли їх за певним зразком, у підрядника в Одесі. Майданчик пристосований насамперед для дітей-візочників. Проте тут поки стоїть тільки три гойдалки, і залишається доволі багато місця. Плануємо розширювати майданчик, ставити нові каруселі»...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/goydalky-rivnyh-mozhlyvostey

 День. – 2017. – 4 лип. – С. 6.

 

У ЧЕРВНІ МАЙЖЕ  6 ТИСЯЧ ДІТЕЙ ВІДВІДАЛИ ПРИШКІЛЬНІ ТАБОРИ, А  13 - ТИСЯЧ – МОВНІ  

Протягом червня майже 6 тисяч столичних школярів відпочили в денних пришкільних таборах. Окрім цього, у 164 мовних таборах поглиблювали свої знання з іноземних мов понад 13 тисяч учнів.

– У Києві добігла кінця пришкільна відпочинкова зміна у 75 дитячих таборах із денним перебуванням на базі ЗНЗ. Упродовж усього періоду для учнів було забезпечено відповідний віковим особливостям режим харчування, повноцінний сон, цікаві прогулянки на свіжому повітрі, екскурсії, культпоходи. Також у мовних таборах значно розширився перелік іноземних мов – поряд із вже традиційною англійською та німецькою діти вивчали французьку, польську, іспанську, грецьку та іврит, – повідомила заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

За її словами, цікавий змістовний відпочинок із 30 травня до 23 червня отримали понад 5800 дітей, із яких 500 хлопчаків і дівчаток, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, відпочивали на безоплатній основі.

Ще Київський Палац дітей та юнацтва гостинно приймав своїх вихованців у літніх оздоровчих і профільних дитячих центрах ProfiCamp та «Канікули онлайн», пропонуючи цікаві інтелектуально-розважальні, спортивно-оздоровчі та творчо-мистецькі заходи.

 Хрещатик. – 2017. – 4 лип. – С. 16.

 

ФЕСТИВАЛЬ ATLAS WEEKEND

VERKA SERDUCHKA ПОВЕРНУЛАСЯ НА ВЕЛИКУ СЦЕНУ

Виступ української артистки VERKІ SERDUCHKІ на Atlas Weekend зібрало 100 тисяч чоловік.

Перший день фестивалюAtlas Weekend в Києві був знаковим не тільки тому, що відкривав наймасштабнішу музичну подію цього літа, але і тому, що кульмінацією цього дня став виступ найяскравішою української зірки.

VERKA SERDUCHKA після чотирирічної перерви з шумом, димом, кулями знову увірвалася на велику сцену. Цей театральний фурор пройшов у повному складі: сурмачі, балет, беквокал, музиканти і звичайно ж Mutter, яка не тільки танцювала з Сердючкою, а й виходила до глядачів, запрошувала їх на білий танець і заводила публіку.

http://ivona.bigmir.net/showbiz/452433-VERKA-SERDUCHKA-vernulas-na-bol-shuju-scenu

 Сегодня : киев. вып. – 2017. – 3 июля. – С. 18.

 

ПРОГРАМА ЗАХОДІВ НА ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ

На День Конституції для киян і гостей міста підготували цікаву й різноманітну програму відпочинку.

Найбільш масштабною подією дня буде відкриття Atlas weekend. До того ж, 28 червня - це нульовий день фестивалю, який всі бажаючі можуть відвідати безкоштовно. У списку учасників: Вєрка Сердючка, Green Grey, Скай, Kozak System, Арсен Мірзоян, Табула Раса, Брати Гадюкіни, Скрябін та інші.

28-29 червня в рамках Atlas Weekend відбудеться один з наймасштабніших етно-фестивалів «Країна Мрій-2017». Організатори пропонують зануритися в чудовий світ традиційного мелосу, невичерпної енергетики.

У Феофанії на відвідувачів чекають атракціони, творчі майстер-класи для дітей, концерти і виступи танцювальних колективів. Поки малеча розважатиметься, дорослі можуть скуштувати страви національної кухні.

Вхід у парк: 20 грн., 5 грн - школярі й студенти, безкоштовно - діти до 7 років і пенсіонери.

На виставці в Музеї Івана Гончара представлено близько 30 робіт, що об’єднані темою відтворення істинного образу українського народу в історико-етнографічному контексті. Це типи і наряди співвітчизників кінця 19-го-початку 20-го століть, звичаї та обряди наших земляків.

Вхід у музей для дорослих - 30 грн, для школярів, студентів та пенсіонерів - 10 грн.

Провести День Конституції України, вивчаючи пам’ятки її столиці - чудовий варіант, особливо для гостей Києва. Піша екскурсія «Секретний Київ» розпочнеться біля  «Дерева в паркані». Тривалість прогулянки 3 години. Маршрут пролягає через Софійську площу, Андріївську церкву, Андріївський узвіз, Старокиївську гору, Дворик з воронами, Золотоворітський сквер, Ліфт на одну людину.

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 27 июня. – С. 14;

Хрещатик. – 2017. – 27 черв. – С. 24.

  

НА ЧЕСТЬ   128-го ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АННИ АХМАТОВОЇ У КИЄВІ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИК ПОЕТЕСІ

У Києві вшанували відому на весь світ, талановиту Анну Ахматову. На честь її 128-го дня народження у столиці урочисто відкрили пам'ятник поетесі! Скульптори працювали над монументом довгі два роки. Сам меморіал бронзовий, його висота - понад чотири метри, а вага - аж 600 кілограмів. Побачити унікальну скульптуру кияни та гості міста зможуть у Маріїнському парку.

http://ntn.ua/uk/video/news/2017/06/23/26321

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 26 июня. – С. 8.

 

ОСКАР ЗА КРЕАТИВ

Українська постановка «Свідок», присвячена 75-м роковинам трагедії в Бабиному Яру, отримала Бронзового Каннського лева під час Міжнародного фестивалю креативності.

Ця відзнака стала першою, отриманою нашими співвітчизниками, повідомив учасник української делегації Геннадій Курочка на своїй сторінці в Фейсбуці. Українці здобули перемогу в категорії Entertainment For Music, повідомляється на офіційній сторінці події.

Проект «Свідок» восени 2016 року презентували Український кризовий медіа-центр спільно з громадською ініціативою «Українсько-Єврейська Зустріч». У метафоричній формі музичний твір побудовано як свідчення вітру - очевидця подій 75-річної давності. Звуки вітру в спеціально встановлених порожнистих трубах уособлюють голоси душ жертв Бабиного Яру, яким вторять, які ретранслюють для слухача діти-скрипалі та дитячі голоси.

У постановці використано музику Святослава Луньова. Її виконали юні скрипалі Варвара Васильєва, Олександра Хмара, Тимофій Бойченко. Вокальний супровід створили Анастасія Багінська та Олександр Подолян. «Каннські леви» - це конкурс з понад півстолітньою історією. Його ще називають «Оскаром» для рекламістів та маркетологів.

День. – 2017. - 23-24 черв. – С. 2 : фотофакт;

 Урядовий кур’єр. – 2017. – 23 черв. – С. 12 : фотофакт.

 

«ОСТРІВ ПАТРІОТІВ»

В урочищі Виграїв під Корсунем-Шевченківським завершився навчально-оздоровчий збір КПДЮ

Проект «Острів» працює вже другий рік поспіль. Його організатори - відділ туризму, краєзнавства та патріотичного виховання Київського Палацу дітей та юнацтва - об’єднали активну молодь, щоб дати їй можливість випробувати на собі переваги та недоліки життя серед природи.

Анна Нижник, Мар’яна Микитенко

У навчально-тренувальному зборі взяли участь 20 педагогів і понад 70 гуртківців Київського Палацу дітей та юнацтва та їх ровесників - діти бійців АТО з ГО «Серця кіборгів», екстремали-початківці з села Дениши (Житомирська область) і містечка Стеблів (Черкаська область).

Юні туристи постійно випробовують себе на витривалість і динамічно пізнають ази самостійності та відповідальності. На «Острові» діти вчаться працювати в команді, беруть участь у спортивних змаганнях, готують їжу на багатті, ловлять рибу, купаються, намагаються знаходити компроміси та вирішувати побутові питання (звісно під наглядом та з допомогою професійних інструкторів та педагогів-наставників)...

... Учасники збору отримують знання та навички з краєзнавства, водного туризму, скелелазіння, орієнтування та топографії, основ виживання і самооборони...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4978/art/1497979180.html

Хрещатик. – 2017. – 21 черв. – С. 16.

 

МУРАЛ. ПОНЧИК, МОПС, ЄНОТ

У Києві з'явився мурал з мопсом і єнотом

Звіряток оточили яскравими пончиками.  На території дитячого садка по вулиці Маршала Тимошенка, 18-а, художники закінчили розмальовувати стіну, прикрасивши її яскравими зображеннями єнота і мопса, які, судячи з усього, обожнюють пончики, яких тут багато намалювали. Робота так і світиться позитивом і дуже подобається малюкам і дорослим.

 

НА ОБОЛОНСЬКІЙ НАБЕРЕЖНІЙ З'ЯВИВСЯ ПРАПОР  ЄС  

Активні кияни та представники влади приєдналися до флешмобу та намалювали на бетонній частині Оболонській набережній (навпроти храму) прапор ЄС площею 2250 квадратних метрів. 

Відзначимо, це вже не перша подібна акція - раніше на Оболонській набережній були намальовані український і кримськотатарський прапори.

 http://bigkiev.com.ua/content/na-obolonskoy-naberezhnoy-poyavilsya-flag-es-ploshchadyu-2250-kvadratnyh-metrov

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 19 июня. – С. 8.

 

 

ПАРАД ТРАМВАЇВ В КИЄВІ: ВІД СТАРОЇ КОНКИ ДО НОВОГО  ЛЕКТРОНУ" 

Столичний трамвай відзначив свій 125-й ювілей тортом і парадом

У Києві з розмахом відзначили 125-й день народження столичного трамвая. У суботу більше п'яти тисяч городян зібралися на Контрактовій площі, щоб подивитися на парад трамваїв від найстаріших вагонів, які возили городян ще до революції, і закінчуючи сучасними польським Pesa і львівським "Електрон".

У цьому році в трамвайному "дефіле" взяли участь 20 різних моделей (понад 30 одиниць) електронних тягачів і спецтехніки. Родзинками параду стали відреставрована конка з запряженими кіньми і довоєнний "Ретро М-2М", який возив колись городян з Олександрівської до Царської площі (тепер Контрактова і Європейська площі).

Для найменших відвідувачів працювала дитяча зона з aqua-гримом, майстер-класами, казковими героями і фокусником, кнігобусом. Однак дітвора більше воліла окупувати місця вагоноводів в трамваях і з цікавістю натискати в салоні на різні кнопки.

Відзначили день народження столичного трамвая не тільки парадом, святковим концертом та виступом духового оркестру, а й справжнім ювілейним тортом зі свічками і чорно-білим фото одного з перших тягачів. Солодкі ласощі урочисто розрізали на шматочки і роздали присутнім. До слова, гості могли також пригоститися безкоштовними тістечками і напоями. Столичний трамвай до своєї річниці отримав пам'ятні монети номіналом в 5грн і поштові марки.

http://kiev.segodnya.ua/ktransport/parad-tramvaev-v-kieve-ot-staroy-konki-do-novogo-elektrona-1031112.html

 Сегодня : киев. вып. – 2017. – 19 июня. – С. 17.

 

ИЇВПРАЙД -2017":  МАРШ РІВНОСТІ 

18 червня понад 2000 людей вийшли на Марш рівності. У "КиївПрайді-2017" взяли участь як представники ЛГБТ-спільноти, так і ті, хто їх підтримує.

Між "правими" і учасниками "КиївПрайду" виник конфлікт, який швидко вдалось вирішити. А загалом, марш пройшов спокійно.

Учасники маршу діляться знімками з події у соцмережах. Зокрема, у колоні на підтримку прав ЛГБТ-спільноти побачили посла Канади та народного депутата Світлану Заліщук.

 http://24tv.ua/kiyivprayd_2017_marsh_rivnosti_kiyiv_foto_n830661

 Сегодня : киев. вып. – 2017. – 19 июня. – С. 4. 

 

ВІТАЄМО!

 ВАСИЛЬ ФОЛЬВАРОЧНИЙ – ЛАУРЕАТ

Відбулося  щорічне урочисте вручення Мистецької премії «Київ» у восьми номінаціях. Серед нагороджених – письменник, заслужений діяч мистецтв України ФОЛЬВАРОЧНИЙ Василь Іванович. Він удостоєний нагороди у галузі літератури за романи «Розчахнута душа» та «На висотах орлиного лету».

Його щиро привітали заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко, голова постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики Вікторія Муха, директор Департаменту культури КМДА Діана Попова, голова НСПУ Михайло Сидоржевський та директор Публічної бібліотеки імені Лесі Українки Ольга Романюк, а також друзі і колеги!

http://dk.kievcity.gov.ua/news/2330.html

 Літературна Україна. – 2017. – 15 черв. – С. 3.

 

УВАГА! УРОЧИСТИЙ ЗАХІД!

125-річчя КИЇВСЬКОГО ТРАМВАЮ ВІДСВЯТКУЮТЬ ПАРАДОМ, КОНЦЕРТОМ І ТОРТОМ

У суботу, 17 червня о 13:00 на Контрактовій площі (кінцева зупинка трамваїв маршрутів №№ 11,12,14,18,19) відбудеться урочистий захід «Парад трамваїв», присвячений 125-річчю Київського електричного трамвая.

На заході буде представлена цікава експозиція, яка складатиметься з понад 20 моделей різноманітних трамваїв (загалом понад 30 одиниць рухомого складу): від найстаріших до найсучасніших вагонів, які в різні часи перевозили столичних мешканців, а також спецтехніка.

Відкриття експозиції розпочнеться о 10:00.

– Ви не лише матимете можливість побачити трамваї різних часів, а й  перенестись в атмосферу улюбленого періоду, здійснивши подорож на представленому електротранспорті. Родзинка цьогорічного заходу – святковий торт та погашення ювілейної марки. Окрім того, на вас чекатиме урочистий концерт, гра духового оркестру та виступ яскравих барабанщиць, – обіцяють організатори заходу.

До речі, маленькі кияни  розважатимуться за спеціальною програмою: вони зможуть проїхатись на спеціальному дитячому паровозі; для них працюватиме розважальний майданчик з різноманітними активностями та інтерактивними іграми, зокрема мобільна бібліотека на колесах «Книжкобус». До того ж, на дітлахів чекає безкоштовне морозиво, солодка вата й солодощі.

Нагадаємо, що «французька» вулиця столиці влаштує грандіозне свято.

https://vechirniykiev.com.ua/news/parad-tramvayiv

 

У КИЇВСЬКОМУ ПАРКУ З'ЯВИВСЯ СТРУМОК З КАМЕНЮ

Клумба в парку Дружби народів під назвою "здибанка" отримала новий вид завдяки зеленбуду Деснянського району. Тут з'явився струмок з каменів і гальки. "Це місце було дуже сильно витоптано технікою, і ми його вирішили змінити на краще. Тут висаджено 60 дерев упереміж - липа і клен, а посередині з'явився сухий струмок, який прикрашений річковим каменем. Тут висаджено рослини п'яти видів. Трохи пізніше оновимо газон навколо струмка", - розповів нам автор клумби, провідний майстер ландшафтного дизайну Віктор Слободяник.

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 15 июня. – С. 34.

 

ЄВРОПА СТАЛА БЛИЖЧОЮ

У столиці відбулися святкові заходи з нагоди запровадження для українців безвізового режиму з ЄС.

11 червня 2017 р. з 01.00 за Київським часом почав діяти безвізовий режим з Європейським союзом для громадян України. У зв’язку з цим у суботу в центрі столиці організували святкові заходи. Зокрема на Європейській площі відбувся концерт, а на Хрещатику облаштували Європейське містечко.

Валентин ОЛЬШАНСЬКИЙ

Відсвяткувати цю знаменну подію зібралося понад 10 тисяч киян та гостей міста, в основному молодь, деякі з них тримали прапори ЄС і національні прапори України.

Організатори заходу облаштували для відвідувачів 5 зон європейського містечка. Кожна з локацій представляла найпопулярніший арт-об’єкт однієї із країн Євросоюзу (наприклад Франція - Ейфелеву вежу, Італія - Пізанську вежу). Довкола арт-інсталяцій розташували зони відпочинку. Також у кожній «країні» проводилися різні активності. Наприклад, у Франції виступали міми, в Італії - звучали оперні твори, в Іспанії - запальний фламенко. На деяких з локацій можна було не лише побачити, а й долучитися до шоу.

Увечері на Європейській площі розпочався грандіозний святковий концерт «БЕЗВІЗ» в якому взяли участь Katya Chilly Group, Тарас Чубай/Плач Єремії, Христина Соловій, Піккардійська терція, Kozak System, Руслана, Антитіла.

Президент Петро Порошенко  та мер Києва Віталій Кличко привітали громадян України із вступом в дію безвізового режиму з країнами Шенгенської зони.

Київський міський голова також наголосив, що ми довели всьому світові, що Україна - це Європа. І євроінтеграція була головною вимогою нашого суспільства, з якою люди вийшли на Революцію Гідності.

 Факты и комментарии. – 2017. – 13 июня. – С. 4;

Хрещатик. – 2017. – 13 черв. – С. 1.

 

МУРАЛ НА ОБОЛОНІ

У столиці з'явився мурал на одному з оболонських теплопунктів по вул. Малиновського, 30.

Вулична картина розповідає про історію Мінського масиву. Його автор - художник Dima Fatum, на створення масштабного малюнка витратив всього три дні. Твір отримало назву "Back to the roots", повідомляє "Київенерго"."У своєму малюнку художник розповів історію Мінського масиву. Сюжет охоплює одночасно кілька ключових епох: історію Оболоні в давнину, часи Київської Русі, хрещення Русі і інші аж до наших днів", - пояснюють в компанії.У картину художник "вписав" дерево, яке росте по центру стіни. Воно стало центром композиції, як символ значення природи в житті людини.Так, на Муралі є відсилання до історичних знахідок на Оболоні...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://kiev.segodnya.ua/kpeople/v-kieve-na-oboloni-poyavilsya-novyy-istoricheskiy-mural-1029327.html

 Сегодня : киев. вып. – 2017. – 13 июня. – С. 14.

 

У КИЄВІ НА ЧЕСТЬ  “БЕЗВІЗУ” ВІДБУДЕТЬСЯ КОНЦЕРТ 

Тарас ЗДОРОВИЛО

Безвізовий режим, ігнорування якого «попередниками»  фактично стало каталізатором для початку Революції гідності, - нарешті стоїть на порозі України.

Довгоочікувана історична подія стартує у ніч із 10 на 11 червня 2017 року: для виїзду за кордон необхідно буде надати біометричний (із чипом) закордонний паспорт (паспорти старого зразка з відкритою візою також діють до закінчення терміну візи).

Щоправда, у столиці киянам i гостям доведеться кілька днів перетерпіти певні незручності, адже на час проведення суспільно-мистецької акції  та концерту «Безвіз» заборонять рух усіх видів транспорту, шлях курсування яких проходить через місця проведення заходу.

Як повідомляє прес-служба КМДА, певний транспортний дискомфорт буде лише з 7 по 13 червня. А саме:

 - для забезпечення монтажу та демонтажу сценічних конструкцій на Європейській площі перекриють першу смугу Європейської площі зі сторони Українського дому з 05:00

7 червня до 23:00 13 червня. Також буде перекрито рух транспорту:

 - із 22:00 9 червня до 06:00 11 червня на Європейські площі (від Володимирського узвозу до Поштової площі); від вул. М. Грушевського до Петрівської алеї; від вул. Трьохсвятительської до перетину з вул. Костьольною; вул. Михайлівську на перетині з вул. Костьольною; від вул. Хрещатик до вул. Б. Хмельницького;

 - із 8:00 10 червня до 24:00 11 червня вул. Хрещатик до вул. Богдана Хмельницького, вул. Великою Житомирською, вул. Володимирською та Софійською площею до Володимирського проїзду;

 - із 05:00 7 червня до 23:00 13 червня буде перекрито підземні пішохідні переходи від Філармонії до виходу з Українського дому.

У КМДА повідомили, що на цей час внесуть зміни в роботу деяких маршрутів наземного пасажирського транспорту загального користування.

У ці дні в центрі Києва на майдані Незалежності та Хрещатику проводитимуть флеш-моби та майстер-класи.

Сегодня : киев.вып. – 2017. – 8 июня. – С. 34;

Україна молода. – 2017. – 9-10 черв. – С. 3;

  Факты и комментарии. – 2017. – 8 июня. – С. 1.

 

НЕ СТРИМАТИ «ВІТЕР»

У Києві ресторатори відкрили мозаїчне панно Алли Горської.

Власники ресторану Mill Hub, що на проспекті академіка Глушкова у Києві, відкрили мозаїчне панно «Вітер» художниці-дисидентки Алли Горської.

До цього мозаїка, яка є історичною пам’яткою, була перекрита логотипом закладу харчування. 

Панно «Вітер» Алла Горська створила у 1967 році разом зі своїм чоловіком Віктором Зарецьким і живописцем та монументалістом Борисом Плаксієм.

Будівля ресторану, на фасаді якої розташоване зображення «Вітер», за наказом Мінкульту восени 2016 року стала архітектурною пам’яткою.

 Вечірній Київ. – 2017. – 8 черв. – С. 19;

 Україна молода. – 2017. – 8 черв. – С. 13.

 

ВІДПОЧИНОК ІЗ КОРИСТЮ 

Для столичних дітлахів відкрито 75 таборів із денним перебуванням й 140 – мовних.

Із перших днів літніх канікул у столиці розпочали роботу дитячі табори відпочинку з денним перебуванням на базі навчальних закладів Києва. До 23 червня у місті працюватиме 75 таких таборів і ще 140 - мовних, які загалом нададуть змістовний відпочинок понад 18 тис. учням.

Валентин ОЛЬШАНСЬКИЙ

Дитячий табір в Києві - це не лише спосіб відпочинку дитини. Багато таких місць пропонують дозвілля для хлопчиків і дівчаток у поєднанні з навчанням - або мови, або виду спорту.

«Головна мета пришкільних таборів, що вже розпочали свою роботу, - організовувати все так, щоб кожна дитина знайшла собі справу до душі, почувалася затишно, збагатилася духовно, а перебування її було безпечним. Тому упродовж дозвілля заплановано різноманітні гуртки, концерти, спортивні ігри та змагання, культурні заходи, екскурсії до музеїв, вивчення іноземних мов у мовних класах», - зазначила заступник голови Київської міської державної адміністрації із гуманітарних питань Ганна Старостенко...

Ганна Вікторівна додала, що з 30 травня розпочали роботу також 140 літніх мовних таборів, з яких у 24-х - із носіями іноземних мов. Загалом тут підвищать рівень володіння іноземною близько 12 тисяч школярів.

До слова, дізнатися детальніше про роботу пришкільних таборів і про мовні табори можна на сайті Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА або за телефоном гарячої лінії (044)-279-85-77.

Хрещатик. – 2017. – 7 черв. – С. 1.

 

M. KYIV CITY GUIDE

Kyiv City Guide представляє собою безкоштовним мобільним додатком для платформ AppStore та Google Play, який містить дев’ять екскурсій Києвом з текстовим та аудіо-супроводом двома мовами – українською та англійською. Цей проект створено для зручних, цікавих та пізнавальних прогулянок містом, і автори проекту впевнені, що українцям, в тому числі киянам, він сподобається не менше, ніж іноземним гостям.

Украинская туристическая газета. – 2017. – май. – С. 1.

 

«ДІТИ І КНИГА» 

У Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого -фотовиставка, яка доводить: інтерес до друкованого слова не згасає.

 Ольга Харченко

Бібліотекар книгозбірні «Світогляд» Печерської ЦБС Світлана МАМІНА має давнє хобі - фотографування. Жінка, до речі, неодноразово ставала призером Міжнародного фотоконкурсу «Дня», і днями відкрилася вже друга її виставка у стінах Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого (колишня назва - Національна парламентська бібліотека). В експозиції представлена 31 світлина з авторської тематичної добірки «Діти і книга»...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/dity-i-knyga

 День. – 2017. – 2-3 черв. – С. 2.

 

ВШАНУВАННЯ

АРОМАН АННИ

Упродовж червня триватиме фестиваль мистецтв на честь доньки Ярослава Мудрого.

Наталія Яворська

У Києві офіційно відкрили Міжнародний фестиваль мистецтв Anne de Rysv Fest. Уже вчетверте у такий спосіб славлять легендарну жінку, княжну, королеву Франції - Анну, дочку Ярослава Мудрого.

Анна Київська, вийшовши заміж за короля Франції Генріха І, де-факто стала справжнім дієвим послом Київської Русі в середньовічній Європі, зайнявши важливе місце в історії взаємин франкомовного світу й України. 

Презентували знамений французький сорт троянд «Анн де Київ», висадивши перші сто кущів біля пам’ятника на Львівській площі.

У центральному сквері було символічно закладено три клумби: бельгійську, французьку і швейцарську.

Кожна з них має флористичну специфіку цих країн.

Презентували клумби відповідно посли Франція Ізабель Дюмон, Швейцарії Гійо Шерера та Бельгії Люк Якобс, а також міністр культури України Євген Нищук.

Висадження квітів супроводжувало театралізоване шоу. 

Ще одним подарунком фестивалю стала презентація нових парфумів, створених спільно українськими та французькими парфумерами, які назвали на честь Анни.

Фестиваль триватиме протягом усього червня.

Основні локації фестивалю - Національний музей Тараса Шевченка та Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського.

  

ОСЬ І СЦЕНА...

Фестиваль-конкурс шкільних театрів «ПЕРЕВТІЛЕННЯ» став міжнародним.

Лариса Громадська

Упродовж трьох днів в актовій залі Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова учасники та гості свята мали можливість переглянути 21 виставу, побувати на майстер-класах iз танців, відчути себе декламатором, актором чи співаком перед відкритим мікрофоном...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://umoloda.kiev.ua/number/3167/164/112157/

 Україна молода. – 2017. – 31 трав. – С. 13.

  

РОДОМ З ДИТИНСТВА 

Легенда каже: « І були три брати: один на ймення Кий, а другий - Щек, а третій - Хорив, і сестра їхня - Либідь». Це згодом Кий сів на горі, де нині узвіз Боричів, а Щек сидів на горі, яка нині зветься Щекавицею, а Хорив - на третій горі, через що і прозвана  вона Хоревицею, а до того князі полянські були звичайними дітьми…

Так вирішив київський скульптор Володимир Журавель.  Тож на відміну від монументів у Наводницькому парку і на Майдані Незалежності, де засновники  української столиці постають дорослими людьми, зобразив Кия, Щека, Хорива і Либідь малюками, які граються корабликами на карті міста, на якій позначено місця, що цікавлять туристів: пам’ятники, церкви, парки.

Скульптуру встановили незадовго до пісенного конкурсу Євробачення на відреставрованій Поштовій площі поблизу Річкового вокзалу. І за кілька тижнів вона стала одним з найбажаніших місць для відвідин - охочі  потриматися за бронзовий пальчик маленького Кия відполірували його до блиску. Скульптура Володимира Журавля започатковує нову традицію.

 Урядовий кур’єр. – 2017. – 27 трав. – С. 16.

 

СТОЛИЦЯ ВІДГУЛЯЛА ДЕНЬ КИЄВА 

Сквер на Львівській площі прикрасили французькими трояндами, на Оболоні відкрили парк з альтанками, під каштанами пробігли атлети. Кияни з розмахом відзначили День міста. Гуляла столиця три дні: городяни могли відвідати різні фестивалі, виставку квітів і пробігтися під каштанами.

КНЯЖНА АННА. Розпочалося святкування Дня Києва в п'ятницю на Львівській площі з третього Міжнародного фестивалю мистецтв "Анна Київфест", присвячений доньці Ярослава Мудрого, київській княжні, королеві Франції – Анні Ярославні. До відкриття в сквері на площі заклали три нові клумби, і представники іноземних посольств висадили троянди французького сорту Anne de Kiev. Одягнули до свята і скульптуру маленької Анни – в білу спідницю і чорний піджак. До речі, фестиваль на честь княжни триватиме до кінця червня.

У цей же день стартувала шоста міжнародна велогонка Race Horizon Park. Протягом трьох днів понад 20 команд з різних країн світу і України вдарили велопробігом по трасах Київської області, центру столиці і Солом'янського району.

"НАТАЛКА". У суботу близько 500 городян у вишиванках і з нацпрапором пройшлися вулицями Києва – від Золотих воріт до Труханового острова.

У цей же день на Оболоні відкрили після ремонту парк "Наталка". На площі понад 7 гектарів облаштували пішохідні доріжки і велодоріжки, встановили нові лавки та урни для сміття, розбили клумби, побудували туалет з пеленальним столиком для немовлят, майданчик для стріт-воркауту і поле для міні-футболу, встановили три видові альтанки. З'явився в парку навіть стіл для армрестлінгу. Його випробував мер Віталій Кличко, позмагавшись з директором КП "Житлоінвестбуд-УКБ" В'ячеславом Непопом. Як повідомив мер, "перемогла дружба".

САД КАМІННЯ. На Співочому полі городянам показали японські сади від 10 районів Києва. Тут відкрився фестиваль квітів "Японія очима України", який триватиме до 2 липня. На облаштування композицій пішло 250 тис. квітів, багаторічні чагарники і дерева – самшит, клен пальмолистий. Шевченківський район представив Сад каменів, Подільський – копію гори Фудзіяма.

А в неділю пройшов традиційний "Пробіг під каштанами". У цьому році він був ювілейним, 25-м. Стартував з Михайлівської площі, в забігу взяли участь понад 10 тисяч осіб, починаючи з найменших бігунів у ходунках і закінчуючи учасниками в інвалідних колясках.

 Сегодня : киев. вып. – 2017. – 29 мая. – С. 8.

 

ПРИВІТАННЯ КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ДНЕМ КИЄВА

Вітаю всіх киян та гостей нашої столиці зі святом найкращого

міста – Днем Києва, яке ми традиційно відзначаємо

в останні вихідні травня.

Усі ми любимо наше місто - за золотоверхі куполи старовинних

церков, за могутній Дніпро з мальовничими краєвидами, за унікаль-

ну природу та архітектуру, за музеї і сучасні розважальні заклади,

і головне – за душу і атмосферу Києва.

Унікальна атмосфера нашого міста зосереджена не тільки в його

центрі. Вона всюди – у вузеньких вуличках і затишних дворах, у

невеличких кафе і скверах, на гамірних стадіонах і в лабіринтах

метро, в театрах, фестивалях та вуличних заходах.

Найбільше надбання нашого міста – це люди. Кияни неодноразово

доводили, що у столиці живуть найбільш сміливі і волелюбні, які

першими виходять на боротьбу за справедливість, за незалежність

і демократичний розвиток України.

Мешканці столиці - доброзичливі, гостинні і активні. І я дякую

всім киянам за підтримку і довіру. Ми разом змінюємо Київ, крок

за кроком. Так, непросто, так, багато викликів і труднощів. Але

спільно ми все здолаємо і зробимо Київ сучасним і комфортним

містом, в якому мешкають задоволені життям люди.

Нехай свято нашого міста подарує всім гарний настрій, нові

враження та позитивні емоції!

 Вечірній Київ. – 2017. – 25 трав. – С. 2.

 

P.S. День столиці, День Києва

Офіційне відкриття – 27 травня о 18.00 на Софійській площі.

Програму заходів дивіться:

Вечірній Київ. – 2017. – 25 трав. – С. 3, 22;

КП в Украине : киев.вып. – 2017. – 26 мая. – С. 8;

Факты и комментарии. – 2017. – 26 мая. – С. 28.

 

ЕВОЛЮЦІЯ «КНИЖКОВОГО АРСЕНАЛУ»

Більше новинок, відвідувачів, спілкування. Чим запам’ятався цьогорічний фестиваль?

Роман ГРИВІНСЬКИЙ

За інформацією організаторів, цього року VII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відвідали близько 50 тисяч осіб. Ті з них, хто не потурбувався завчасно придбати електронний квиток, утворили кількасотметрові черги біля входу, про них з таким захопленням говорили Президент Петро Порошенко та деякі оглядачі.

Як і минулого року, участь у ярмарку взяли 150 видавництв. Але якщо торік вони підготували 400 новинок, то цього разу їх було понад 1000, що не може не тішити. Загалом, попри масштабну та різноманітну міжнародну програму й численних гостей з-за кордону, «Книжковий Арсенал» все ж став передусім святом української книги. Переважна більшість відвідувачів прийшли на фестиваль саме заради того, щоб придбати новинки за цінами видавництв, скористатись знижками. Так, на стенді «Дня» найбільший попит був на видання «Сестра моя... Софія» та комплекти «Екстракт 150» та «Екстракт +200». Сьогодні можна констатувати, що «Книжковий Арсенал» - найбільший столичний книжковий ярмарок. Наступним етапом, вочевидь, має стати перетворення його на потужну бізнес-платформу - місце, де б укладались угоди з авторами, продавалися права на переклад тощо. Власне, саме в цьому й полягає головна функція аналогічних до «Арсеналу» форумів у світі.

 День. – 2017. – 26-27 трав. – С. 31;

 Літературна Україна. – 2017. – 25 трав. – С. 3, 13.

 

«ЧОТИРИ ДНІ ТАНЦЮ, МУЗИКИ ТА КВІТІВ»

До Дня Києва заплановано понад 180 заходів.

Цьогоріч день народження столиці відбуватиметься під гаслом «Чотири дні танцю, музики та квітів» і передбачатиме проведення 30 різноманітних заходів на загальноміському рівні. Ще близько 150 святкових подій відбудеться в районах міста протягом тижня.

«Цьогоріч ми прагнули створити справжню атмосферу свята для киян і для тих, хто любить столицю. Тому з метою відбору найбільш цікавих проектів провели три конкурси на кращі культурно-мистецькі проекти. На гостей чекають 4 дні танців, концертів і театральних дійств»,- зазначила заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

Із 25 травня розпочнуться святкові заходи на Софійській площі - тут усіх охочих чекатимуть дні танцю, музики та співу. А в суботу з парку Тараса Шевченка о 17.00 стартуватиме святкова хода, яка закінчиться масовим виконанням Гімну столиці «Як тебе не любити, Києве мій».

Цього тижня вже втретє відбудеться міжнародний фестиваль Anne de Kiev Fest під егідою ЮНЕСКО, UNICEF і КМДА. У рамках заходу заплановано оперний концерт «Чотири Королеви», демонстрацію відеоопери «Анна Ярославна» та фільму-опери «Ярослав Мудрий». Також буде закладено Сквер франкофонії імені Анни Київської, де презентують сорт троянд із Франції, виведених спеціально на честь королеви Анни Київської.

Усіх киян запрошують відсвяткувати дні столиці в парку «Перемога». Тут

27 та 28 травня на глядачів чекає цікава різножанрова концертна програма та велика кількість інтерактивів - танцювальні змагання, майстер-класи для всіх охочих із сальси, латини, фламенко, східних танців, школи бойового гопаку тощо. Видовищною подією в ці дні стане й міський фестиваль хорового мистецтва «Пісня над Дніпром», який щорічно проводиться на Співочому полі. Цього року позмагатися запрошено понад 30 найкращих хорових аматорських колективів із усієї України.

https://vechirniykiev.com.ua/news/klychko-rozpoviv-yak-kyyiv-vidznachatyme-den-mista

 Хрещатик. – 2017. – 24 трав. – С. 1.

  

«УЛЮБЛЕНИЙ КИЇВ» 

З 16 по 31 травня в галереї «Глобус»  працює масштабна виставка «Улюблений Київ», на якій представлені роботи сучасних майстрів, що запам'ятали красу міських пейзажів.

 Час роботи: 10.00-21.00.

 Адреса: вул. Зоологічна, 8.

 Вхід вільний.

Факты и комментарии. – 2017. – 19 мая. – С. 20.

 

У СТОЛИЦІ ТРИВАЄ «КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ»

Нещодавно в Києві розпочався щорічний фестиваль «Книжковий Арсенал-2017»,що об’єднує мистецтво та літературу. Захід є найбільшим фестивалем книги в Україні. Щороку представники видавництв та автори представляють свої роботи у столиці.

У цьому році на фестиваль приїхали майже 200 видавництв, котрі презентують свої новинки. Подія триватиме п’ять днів - з 17 до 21 травня включно. У рамках заходу відвідувачі зможуть взяти участь у ряді тематичних програм. Гостей фестивалю дивуватимуть спецпроекти від українських та закордонних авторів.

Повну програму літературного заходу «Книжковий Арсенал-2017» можна подивитись на сайті «Мистецького Арсеналу».

День. – 2017. – 19-20 трав. – С. 32;

КП в Украине. – 2017. – 18 мая. – С. 12;

Урядовий кур'єр. – 2017. – 18 трав. – С. 12;

Хрещатик. – 2017. – 18 трав. – С. 1.

 

У ДЕНЬ ВИШИВАНКИ В МІСТІ ОРГАНІЗУВАЛИ ФЛЕШМОБИ

18 травня українці відзначили Всесвітній день вишиванки. О 10.00 на Європейській площі перед Українським домом за ініціативи Департаменту суспільних комунікацій КМДА відбувся креативний флешмоб «Держслужбовці європейської України».

«Cьогодні вранці журналісти «плюсів» сказали, що флешмобів у Києві не буде. А тепер подивіться стрічку ФБ! Кияни збиралися біля офісів, державних закладів, вишів, депутати - у сесійному залі. До нашого флешмобу на східцях Українського дому приєдналися колеги з Печерської РДА, Департаменту житлово-комунального господарства, редакції «Вечірки»... В чому головний секрет вишиванки? Можна, звичайно, говорити про національний бренд, українську ідентичність, цінності... Та, якщо простіше, вишиванка зігріває душу. І це таке глибоке відчуття..,- зазначила заступник директора Департаменту суспільних комунікацій - начальник управління інформаційної політики та комунікацій КМДА Тетяна Гузенко.

Долучилася до акції і редакція КП «Вечірній Київ».

Хрещатик. – 2017. – 18 трав. – С. 16.

 

КОД НАЦІЇ

У Києві відкрилася виставка вишиванок

18 травня в Україні та у шістдесяти інших країнах світу відбувся Всесвітній день вишиванки. Спеціально до цього свята у Національному музеї історії України презентували виставку «Естетика символу: жіноча сорочка»...

Виставку можна побачити до 17 червня.

Україна молода. – 2017. – 19-20 трав. – С. 3.

  

ФЕСТИВАЛЬ НІМОГО КІНО ЗМІНИВ ПРОПИСКУ

Із заснуванням Музею кіно та перетворенням приміщення Центру Довженка на сучасний багатофункціональний простір та кіноархів, фестиваль перебрався  з Одеси до Києва.

 У насиченій програмі фестивалю слід виокремити дві світові прем’єри українських фільмів, які тривалий час вважались втраченими. Перший - фільм Петра Чардиніна «Тарас Трясило», знятий в Одесі в 1926 році, був віднайдений лише в 1998 році в сховищах Французької синематеки, де зберігався під назвою «Татари».

Головні ролі у ньому зіграли зірки українського кіно першої половини ХХ століття Амвросій Бучма, Іван Замичковський та Наталя Ужвій.Другий - стрічка «Небувалий похід» Михаїла Кауфмана, що розповідає історію колективізації (індустріалізації) українського села та боротьби з безграмотністю, який лише 2015 року вийшов з архівів. «Украй важливо, щоб мистецькі події такого рівня в нашій країні відбувалися частіше, адже вони збирають поціновувачів кіномистецтва, людей, яких тримає магія мови кіно. «Німі ночі» - це фестиваль, який з року в рік набуває нових форм і сенсів, дає змогу у нашому технологічному світі замислитися про справді важливі речі. Деякі емоції складно передати словами, вони народжуються в роздумах, своєрідній медитації, що творять музиканти, супроводжуючи той чи той епізод фільму. Без слів глядач відчуває сум, біль, страх, а також ніжність та беззаперечну любов. Ми не маємо права втрачати це надзвичайне мистецтво», - зазначив під час перегляду міністр культури Євген Нищук.

 Урядовий кур’єр. – 2017. – 17 трав. – С. 20.

  

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ЗЕЛЕНОГО КИЄВА У ДІЇ 

Після капремонту у столиці відкрили оновлений парк біля палацу культури «Дарниця».

Валентин ОЛЬШАНСЬКИЙ

Нещодавно за участю директора Департаменту міського благоустрою ізбереження природного середовища КМДА Андрія Фіщука, генерального директора КО «Київзеленбуд» Михайла Наконечного, депутатів Київради Юрія Сулиги та Юлії Ярмоленко відбулося відкриття оновленого парку біля палацу культури «Дарниця».

Зусиллями комунальників на території парку облагороджено 250 кв. м доріжок із ФЕМ, 2 300 кв. м газону, дитячий і спортивний майданчики, створено 20 кв. м квітників, висаджено 18 хвойних дерев і 479 кущів. Окрім цього встановлено нові екологічні дерев’яні арт-об’єкти (вирізьблені скульптури різних тварин) та розвиваючі елементи для дітей, дошку для розвитку моторики пальців.

Хрещатик. – 2017. – 17 трав. – С. 1.

  

ФЕСТИВАЛЬ ЮНИХ ВИНАХІДНИКІВ 

Участь у заході взяли понад 120 столичних учнів і студентів.

Наталя ПЛОХОТНЮК

Київський Палац дітей та юнацтва на один день перетворився на велику творчо-наукову лабораторію. Саме тут відбувся міський фестиваль стартапів «Class іdeя». Юні винахідники, наймолодшими з яких були третьокласники, презентували свої роботи в п’яти номінаціях: побут, природа, людина, мистецтво, освіта.

Україна потребує нових вчених з цікавими пропозиціями. Дитячі задумки, які визрівають під керівництвом досвідчених педагогів, надихають своєю неординарністю на створення чогось геніального.

Визначення найбільш популярних стартапів відбувалося у два етапи: очний - «Громадський вибір стартапів» та заочний - «Електронне голосування за стартап». Проектами-переможцями номінації «Стартап у мистецтві» стали: «Тату для Будинку» Марії Бажан, Арт-проект «Живописна Ботаніка» та «Створення музичного гурту «На межі» Марії Горянської. У номінації «Стартап у побуті» кращими визнали: «H2O- in life school», автор - Олександра Дмитрієнко, TheQThing, «Робот-іграшка для собаки» та «Лазерний гравірувальний фрезерний верстат» від наймолодших учасників. «Стартап і освіта» серед найцікавіших педагогічних проектів визначила такі: «Моє довкілля», «Соціалізація та виховання духовності в учнів з обмеженими можливостями на традиціях українського народу», «Використання 3-D принтерів у школі». У номінації «Стартап у природі» переможцями стали проекти: «Майбутнє опалого листя» Анни Зайченко, «Нагодуємо і прикрасимо», «Перетворення електричної енергії блискавки індукційним методом для подальшого використання», «Waste (Вейст) manager» та «Компола». У найчисельнішій номінації «Стартап для людей» найбільшу кількість голосів набрали проекти: «MapsEye» від 11-класників школи № 91, «Арт-фіто-терапія», Фітобар «Сонцеграй» від 10-класниці школи № 66 Лади Туганової, «Регенерація та інактивація старого пороху», автор - Михайло Комашня, учень Політехнічного ліцею НТТУ «КПІ» та «Врожай» 10-річної Марії Кислої, учениці СЗШ № 324. Кирило Мартин, учень Політехнічного ліцею НТТУ «КПІ» винайшов прилад, який може допомогти шукати людей, що потрапили під снігові лавини, а третьокласник Володимир Трофимчук, один із наймолодших вихованців Київської МАН, розробив пристрій для моніторингу психоемоційного стану людини та попередження нервових зривів, що можуть призвести до тяжких захворювань людського організму. Цікавим винаходом є робота студента коледжу Інформаційних систем та технологій Андрія Зозулі стосовно аналізу та оцінки рівня радіоактивного забруднення навколишнього середовища...

Найкращі стартапи отримали подяки від організаторів -Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА, Київської Малої академії наук «Дослідник» та подарунки від партнерів Фестивалю.

 Хрещатик. – 2017. – 17 трав. – С. 16.

 

У ЄВРОБАЧЕННЯ ПОЗИТИВНИЙ БАЛАНС 

Київ отримав від кожного туриста по 100 євро на день. 

Віталій Княжанський

У травні цього року туристичний потік до столиці України зріс на 15-20% порівняно із травнем 2016 року. «Незначне зростання пояснюється підвищеною вартістю проживання в київських готелях цього сезону», - пояснив «Інтерфаксу-Україна» виконавчий директор туроператора Join UP! Дмитро Сєроухов. У туристичній компанії Beinside підрахували, що  «в середньому один турист у Києві витрачав від EUR100 на день. До цієї суми входить вартість проживання, харчування, екскурсій, придбання сувенірів тощо.» Більшість іноземних туристів, що приїхали на Євробачення, воліли селитися в готелях, розташованих поблизу  Міжнародного виставкового центру. Але деякі надали перевагу розміщенню в центрі міста.

День. – 2017. – 16 трав. – С. 9.

 

У ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНОМУ МУЗЕЇ

МИХАЇЛА БУЛГАКОВА – ТРАДИЦІЙНІ ЧИТАННЯ І

ДВІ НОВІ ВИСТАВКИ

15 травня, в день народження Михаїла Булгакова, біля пам’ятника відбулися традиційні читання творів письменника іноземними мовами, а у музейній бібліотеці є видання у перекладах на 36 мов. Гості могли вибрати книжку (деякі принесли екземпляри з особистої колекції) і прочитати у мікрофон фрагмент із улюбленого твору Михаїла Опанасовича.

День. – 2017. – 16 трав. – С. 9;

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 16 мая. – С. 7.

 

 

УВАГА! ТЕМАТИЧНИЙ ЯРМАРОК!

 «ФЕЄРИЧНИЙ БЛЮЗ НА СХИЛАХ ДНІПРА»

З 15 травня  до З0 вересня 2017 року на Поштовій площі в столиці триватиме тематичний ярмарок «Феєричний блюз на схилах Дніпра». У рамках ярмарку передбачено проведення культурно-масових заходів. Так, у травні тут святкуватимуть День Києва, а кожні вихідні виступатимуть джазові музиканти, проводитимуть майстер-класи з латиноамериканських танців. Влітку (у червні) на Поштовій відсвяткують Трійцю та День Конституції України. Окрім того, транслюватимуть матчі з футболу Кубка «Конфедерації», а кожної п’ятниці проходитиме форум кінопоказів і фестиваль морозива. У вересні тут святкуватимуть День знань, де на дітей очікуватимуть майстер-класи, а на їхніх батьків - виступи вуличних музикантів.

У межах компетенції охорону громадського порядку під час підготовки та проведення ярмарку забезпечуватиме ГУ Нацполіції у м. Києві та Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України.

http://kyiv.depo.ua/ukr/kyiv/blyuz-na-shilah-dnipra-na-stolichniy-poshtoviy-ploschi-vlashtuyut-neskinchenne-svyato-20170514570896

 Хрещатик. – 2017. – 16 трав. – С. 1.

 

ШЕДЕВРИ СВІТОВОЇ МОДИ XVIII - XX СТОЛІТЬ 

Ігор ОСИПЧУК

У Національному заповіднику «Софія Київська» відкрилася масштабна виставка старовинного одягу «Шедеври світової моди XVIII - XX століть», на якій представлено понад 300 експонатів.

Для показу вишуканих нарядів, які носили в минулі століття жінки з вищого світу, сучасні стандартні манекени не підходять, тому під кожне жіноче плаття або костюм я своїми руками роблю з пап'є-маше фігури і особи, - розповіла  засновниця єдиного в Україні музею історії моди киянка Марина Іванова. - На створення одного такого комплекту йде близько місяця...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://fakty.ua/236004-zhenskie-naryady-v-xix-veke-imeli-do-togo-slozhnuyu-konstrukciyu-chto-nekotorye-yubki-nadet-obychnym-obrazom-ne-poluchalos-sluzhanki-podnimali-ih-na-dlinnyh-palkah-i-opuskali-na-damu

Факты и комментарии. – 2017. – 16 мая. – С. 11.

 

МАШИНИ, ЩО ЗМІНИЛИ СВІТ

Днями на території Державного музею авіації в Києві пройшла одна із наймасштабніших автомобільних подій України – шостий фестиваль старовинної техніки OldCarLand.

Понад 900 автомобілів, автобусів, мотоциклів та іншої техніки, багато зразків якої були дійсно ексклюзивними, адже існують у єдиному екземплярі. Багато із них належали першим особам держави, возили відомих акторів і служили в спецслужбах...

 Вечірній Київ. – 2017. – 12 трав. – С. 8.

 

 В СТОЛИЦІ ПРОЙШОВ

 Kyiv Comic Con

 Андрій ОНИЩЕНКО

Нещодавно в Києві пройшов найбільший фестиваль популярної культури Кyiv Comic Con, який зібрав в стінах Українського Дому любителів кіно, коміксів, відеоігр та косплею. Це третій за рахунком фестиваль, що вже став травневою традицією для всіх фанатів.

Цьогорічна програма була насичена подіями: кожен охочий міг потрапити на лекції присвячені коміксами, взяти участь в чемпіонаті з відеоігр, поспілкуватись з відомими ілюстраторами та спробувати себе в цій справі.

Головними новинками серед коміксів стали перші українські переклади коміксів серії DC, завдяки чому розширюється база україномовних коміксів. А також, комікс “Воля” виконаний в стилі стім-панку події в якому розгортаються на фоні розквіту Української Держави 1918 року. Розповідається про Грушевського, Скоропадського і Махно. Над ним працювали одні з кращих ілюстраторів країни - Олексій Бондаренко, Максим Богдановський, Олександр Опара.

https://vechirniykiev.com.ua/news/yak-v-stolytsi-proyshov-kyiv-comic-con

 

Виставка тижня

«КИЇВСЬКИЙ ПЕЙЗАЖ» У МУЗЕЇ  ІСТОРІЇ КИЄВА

Це безпрецедентний проект, що презентує найбільшу виставку київського пейзажу за всю історію України з періодичністю раз на два роки та амбітною метою – показати всю красу Києва, відчути його унікальність, простежити, як місто трансформується через історичну оптику митців різних поколінь. Проект складається з двох експозицій – музейної (куратор Катерина Липа) та сучасної (куратор Євген Карась).

Музей історії міста Києва протягом кількох десятиліть цілеспрямовано формував колекцію творів живопису та графіки, присвячених столиці. Левову частку колекції становить саме міський пейзаж. Можна стверджувати, що Музей володіє найбільшою колекцією київських краєвидів у світі.

Хронологічно виставка охоплює ХХ сторіччя, на початку якого художники сприймали зображення окремих мальовничих куточків Києва, що мав на той час значною мірою садибну забудову, як суто мистецьке завдання, не надто вдаючись до рефлексії міського середовища. Справжнє народження київського краєвиду відбулося після Другої світової війни, коли жах від пережитого змінився на радість відбудови. Впродовж подальших десятиріч образ Києва набував глибини та різноманітності у творах чільних живописців та графіків країни.

У глядачів буде нагода побачити твори, що експонувалися вкрай рідко або експонуються вперше. Серед них роботи майстрів українського авангарду Олександра Богомазова, Лева Крамаренка, Миколи Бурачека, живопис Сергія Світославського, Григорія Світлицького та Сергія Шишка, майстрів другої половини ХХ ст. Тетяни Яблонської, Сергія Григор’єва, Юрія Химича та багатьох інших. На виставці також представлені полотна з колекцій Національного художнього музею України та Національного музею «Київська картинна галерея» (колишній Музей російського мистецтва).

Експозицію творів ХХІ ст. створено за результатами відбору проведеного «Карась-Галереєю». Тут – теж відомі імена, серед яких – Олексій Аполонов, Володимир Бовкун, Олена Придувалова, Петро Бевза, Сергій Чайка, Володимир Яковець,  Андрій Блудов, Олександр Бабак, Віктор Покиданець, Тая Галаган, Едуард Потапенков, Вадим Харабарук. Сучасні митці продовжують властиву київським художникам традицію милування містом, осмислюють зміни у ньому. І, так само як митці попередньої епохи, працюють на історію: майбутні покоління побачать Київ початку третього тисячоліття очима сьогоднішніх художників.

Виставку «Київський пейзаж» можна побачити до 24 травня.

День. – 2017. – 11 трав. – С. 7.

 

НЕЗЛАМНІ, МОВ ГРАНІТ

Грандіозну фотовиставку другої частини відомого на весь світ соціального мультимедійного проекту «Переможці» нині можна споглядати просто неба на центральній столичній вулиці. Кияни та гості міста, які з’їхалися з усього світу на пісенний конкурс Євробачення, мають змогу побачити вражаючі фото героїв у межах одного з найпрофесійніших проектів з погляду меседжингу та арт-складової. Учасниками другої частини проекту «Переможці» стали люди з необмеженими можливостями, ветерани АТО та паралімпійці, з ампутаціями та на візках. Вони втратили частини тіла, та не втратили сили духу. Це люди, які щодня тренують своє тіло, досягають нових високих результатів та надихають інших іти вперед і не боятися випробувань.

«Глядачі Євробачення - це важливі гості для нас, адже ми хочемо продемонструвати, що українці - це одна велика родина, в якій кожен готовий підставити плече ближньому», - зазначає куратор проекту Соломія Вітвіцька.

Після Києва «Переможці-2» вирушать в український та міжнародний тури. Зокрема в середині травня експозицію покажуть у французькому Лурді в межах Міжнародного військового паломництва.

 Урядовий кур’єр. – 2017. – 11 трав. – С. 40.

 

ВІД ЖИВОГО СПОГЛЯДАННЯ…

Японський сад з українською душею на столичних пагорбах - у Національному ботанічному саду ім. Миколи Гришка. В межах фестивалю «Ландшафтна весна-2017»  українські дизайнери створили свої композиції за японськими мотивами, і тепер ними мають змогу милуватися відвідувачі.

Утім завдання створити справжній японський сад перед митцями навіть не стояло, адже це занадто складно без участі  японських фахівців. Головне: зробити сади, що є відображенням авторського бачення  тих, які поширені в Країні Сонця, що сходить.

Японські сади прийнято називати філософськими, оскільки людина, яка в них опинилася та усамітнилась, до глибини душі проникалася  тим, що бачила довкола. Ментально інші українці  внесли свою родзинку в живе споглядання, тож без світлин у стилі «Я і сад» не обійшлося.

Урядовий кур’єр. – 2017. – 6 трав. – С. 20.

 

НА МІСЦІ КОЛИШНЬОГО ПАМ’ЯТНИКА ЛЕНІНУ В КИЄВІ  З’ЯВИЛАСЯ КВІТУЧА ОАЗА 

Марія Катаєва

Фонд «Ізоляція» відкрив тут тимчасову інсталяцію «Ритуал природи» Іси Каррільйо.

Замість того, щоб поставити на постамент нового героя, мексиканська художниця вирішила замаскувати його відсутність лікарськими рослинами – м’ятою і розмарином. Ідея проекту «Ритуал природи» полягає у зверненні до  її цілющих сил. Іса Каррільйо пропонує нейтралізувати ідеологічну напругу навколо вакантного постаменту прикрасивши його рослинами. П’єдестал пам’ятника Леніну вкрили понад тисяча живих рослин: розмарин, м’ята, чебрець, базилік тощо. З одного боку, рослини маскують кам’яну колону, з другого – символічно очищують місце, що асоціюється не лише з радянським лідером.

Над створенням інсталяції Іса Каррільйо працювала майже 6 місяців. Рослини для композиції вирощував фермер із Дніпропетровщини. Щоб рослини не зів’яли їх щодня поливатимуть комунальники... 

Більш детально ви познайомитесь тут:

https://www.vechirniykiev.com.ua/data/archive/pdf/590b878061ba6.pdf

 Вечірній Київ. – 2017. – 5 трав. – С. 1

 

ПОЗДОРОВЛЯЄМО! 

У ГАЛУЗІ ЛІТЕРАТУРИ – МИСТЕЦЬКА  ПРЕМІЯ «КИЇВ» ІМЕНІ ПЛУЖНИКА

Журі Мистецької премії «Київ» ім. Євгена Плужника у номінації «Література» визначилось із переможцем.

Фольварочний Василь Іванович – поет, прозаїк, драматург, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників України – за роман «Розчахнута душа» (2014 р.), роман-хроніку «На висоті орлиного лету» (2015 р.).

  

Літературна Україна. – 2017. – 27 квіт. – С. 6.

  

БІБЛІОТЕКИ ПОПОВНИЛИСЯ НОВИМИ КНИЖКАМИ

Презентація 

Ірина Виговська

19 квітня 2017 року в Національному музеї літератури України відбулася презентація книжкової серії, виданої за підтримки КМДА. Видавнича серія підготована Київською організацією Національної спілки письменників України.

Під час презентації були представлені антології сучасного українського верлібру «Світ не завершено», українського оповідання ХХІ століття «Ця шокуючи Східна Європа», моноп’єси «Голос тихої безодні та інші голоси», літератури для підлітків «Зелений час»; поетичні видання Володимира Базилевського «Лук і ліра», Любові Годлевської «Апокаліпсис прожито вчора», Олега Гончаренка «В чеканні нової трави (Апокрифи дійсності)», Лідії Новикової «Виноградна гойдалка», Оксани Самари «Внутрішня справа сталі», Петра Селецького «Книга справджень», Миколи Ткача «Час любові і болю», Антонії Цвід «Між двох рапір», Дмитра Чистяка «Море у камені», Павла Щегельського «Бюст молодої поетеси»; книжки прози Гео «Один другу», Олега Гончарова «Савейна. Таємниці Червоного каньйону», Олександра Горобця «Постаті з вирію», Соломії Зеленської «Сповідь священика», Олени Карпенко «Підручник янгола», Марії Карп’юк «Дорога додому», Володимира Кобзаря «Хроніка буднів», Володимира Коваленка «Слобідська відьма», Тетяни Крижанівської «Життя після літа», Олександри Малаш «Любові багато не буває», Єви Нарубиної «Я», Юрія Строканя «Колекція недопитих вин», Роксолани Сьоми «Голова», Олени Рижко «Ще одна історія про…», Дмитра Чередниченка «Княжий краєвид із Лисої гори»; краєзнавчих видань Віталія Абліцова «Київ енциклопедія» та Лева Кудрявцева «Наш стародавній Київ»; мемуарів Володимира Костенка «Анатолій Пашкевич»; видання про Революцію Гідності «Щоденник Майдану. Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах»; видання шрифтом Брайля Олени Комової «Країно моя вишивана».

 Літературна Україна. – 2017. – 27 квіт. – С. 3.

 

ДЖАЗ НА... ПОЛОТНІ

25 квітня у «Шоколадному будиночку» В’ячеслав Брейш представить свої нові роботи

Аліса Антоненко

Свій вернісаж київський художник назвав «Springtime... весна панує». У експозиції представлені полотна на музичну тематику з джазовим колоритом. У живописних композиціях музика «грає» у різних ритмах і імпровізаціях, а також це проявляється у динамічних лініях та кольоровій гамі представлених робіт. Сам автор характеризує свій стиль як «гротескний реалізм із домішкою модернізму».

- Моя техніка - це мікс відомих і невідомих технік, - розказав в одному з інтерв’ю В. Брейш. - Щось дізнаюся, до чогось прихожу сам. Я не дотримуюся жодних канонів, я переконаний, що саме в цьому - і динаміка, і прогрес. Мистецтво повинно бути різним, як весь світ, як всі люди. Мені б хотілося, щоб після побачених моїх картин у людини залишилися якісь почуття. Знаєте, у кожній картині повинні нарівні співіснувати сказане і невимовне художником... Глядач повинен відчувати: мої герої живі і готові в будь-який момент змінитися. Я люблю працювати серіями, адже серія - це як пропозиція: написав і читаєш. Далі - абзац. А в результаті виходить ціла повість...

Виставка «Springtime... весна панує» відбувається у рамках серії «Музика у творчості сучасних художників», яку організатори підготували до конкурсу  Євробачення-2017.

Познайомитися з оригінальними полотнами художника можна до 14 травня.

День. – 2017. – 26 квіт. – С. 6.

 

З ГАСТРОЛЯМИ – ПО ОКОЛИЦЯХ КИЄВА

«Дикий театр» вирішив втілити стратегію культурної децентралізації міста, і влаштовуватиме покази своїх вистав у найвіддаленіших та культурно пасивних районах.27 квітня він покаже першу виставу в рамках проекту "Дикі гастролі по Києву".  Це буде вистава маніфест про жінок  "Бути знизу" в Центрі культури і мистецтв Дніпровського району міста Києва.

Вистава розповідає, як троє героїнь приходять на безкоштовні курси "Як стати щасливою", а потрапляють на сеанс терапії і глибокого аналізу не тільки особистого життя, а й життя жінки в Україні загалом. Постановка - Юлії Мороз.

Географія проекту охопить такі райони як Троєщина, Бортничі, Теремки, Соломянка та інші...

 Вечірній Київ. – 2017. – 21 квіт. – С. 21.

 

ТАЄМНИЦІ ПИСАНКИ У КВІТАХ

НА СПІВОЧОМУ ПОЛІ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА ТЮЛЬПАНІВ

Традиційно навесні пагорби ландшафтного парку прикрасили композиції з тюльпанів. На 2 тисячах кв. м розмістилося понад 200 тисяч квітів, загалом 12 різновидів цих рослин. Темою цьогорічної, вже п’ятої виставки, стали «Таємниці великодньої писанки». Працівники КО «Київзеленбуд» та КП УЗН десяти районів столиці створили квіткові обереги, кожен з яких має свою символіку.

Марія КАТАЄВА

У композиціях можна зустріти як суто християнські символи - Віфлеємську зірку, що ознаменувала народження Христа чи Божу руку, яка означає присутність і владу Всевишнього, так і символи, що дійшли до нас з прадавніх часів - рослинні орнаменти, Дерево Життя, Триріг (символ Сонця і чоловічої енергії), Берегиня, Вогняний змій... Кожна писанка є оберегом і несе побажання миру, добробуту, щастя, злагоди і довголіття. Нагадаймо, що Фестиваль тюльпанів «Таємниці великодньої писанки» працюватиме щодня з 9.00 до 21.00 до 10 травня. Вартість квитка: 30 грн, для пільгових категорій безкоштовно.

Хрещатик. – 2017. – 14 квіт. – С. 1.

 

НА ЧЕСТЬ ЛЕОНІДА БИКОВА СТВОРИЛИ МУРАЛ

У Києві на вулиці Туманяна, 8 з’явився  новий мурал, присвячений знаменитому радянському актору Леоніду Бикову.

Столичний художник Микола Янок вирішив, що саме зараз, доречно буде прикрасити будинок народного артиста і, тим самим, вшанувати пам'ять трагічно загиблого Бикова. За цією адресою актор проживав з 1975 по 1979 роки.

До речі актор та кінорежисер загинув у автомобільній катастрофі під Києвом 11 квітня 1979 року, коли йому було лише п’ятдесят.

Нагадаємо, що вчора пройшов День пам'яті Леоніда Бикова.

 Сегодня : киев. вып. – 2017. – 13 апр. – С. 8;

 https://vechirniykiev.com.ua/news/na-chest-leonida-bykova-stvoryly-mural

 

КІНО — БУДЕ!

  УКРАЇНСЬКУ СТРІЧКУ ВІДЗНАЧИЛИ У ВІЛЬНЮСІ Й ПОКАЖУТЬ У КАННАХ

Марія ЛАГІДНА

Київ, тут і зараз.27-річні не герої намагаються зробити складний вибір в умовах героїчного часу. Антон, музикант-вундеркінд, що не впорався з покладеними на нього сподіваннями, повертається додому після двох років навчання у Швейцарії й піврічного лікування алкогольної залежності у психоневрологічному диспансері під Києвом. Катя, одна з тисяч дівчат, що винаймають кімнати в кам’яних джунглях Троєщини і шукають себе, завтра має летіти в Берлін по «нове життя». Випадкова зустріч змінює все…

Психологічну драму «Стрімголов» українського режисера Марини Степанської відзначили на Вільнюському міжнародному кінофестивалі Kino PAVASARIS.

Картина перемогла в секції Comming Soon New Talents у межах індустріальної платформи Meeting Point Vilnius, повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці актор, політик, голова Держкіно  Пилип Іллєнко, зазначає медіа-портал української діаспори.

Як приз Марина Степанська отримала змогу показати фільм на Каннському кіноринку.

 Урядовий кур’єр. – 2017. – 13 квіт. – С. 16.

  

КИЇВ СВЯТКОВИЙ: ЩО, ДЕ, КОЛИ 

З 8 по 23 квітня в центрі Києва на Софійській площі та на Михайлівській площі відбудуться святкові заходи до Великодня.

На Софіївській площі киян і гостей чекає: 

- Музей під відкритим небом з 374 авторськими писанками-мальовки; 

- Колекція традиційних писанок; 

 - Музей з тематичними крижаними скульптурами; 

 - Зона майстер-класів, де кожен зможе створити свою писанку до Великодня; 

 - Сад з стрічок, на тлі якого кожен зможе зробити яскраві селфі. Загальна довжина стрічок – близько 10 кілометрів! 

А на Михайлівській площі очікується: 

 - 111 дитячих писанок-мальованок; 

 - Колесо огляду заввишки 16 метрів; 

 - Київська карусель; 

 - Лабіринт з гігантських олівців; 

 - Великодній тунель бажань. 

Більш детально ви познайомитесь тут: 

http://24tv.ua/yakim_bude_kiyiv_na_velikden_rozklad_tsikavih_podiyi_ta_vistavok_n801151 

Вечірній Київ. – 2017. – 13 квіт. – С. 21.

 

 МИ - РАЗОМ !

«Я і ти - це велика сила. Я і ти - це і є Україна» - під цим гаслом Київський Палац дітей та юнацтваза підтримки столичної влади об’єднав на одній сцені дітей з різних регіонів нашої країни, аби вони говорили спільною мовою - мовою мистецтва.

Олександра Кабачок, Наталя Плохотнюк

Учасників Фестивалю привітала директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Олена Фіданян. «Дорогі діти, дякуємо вам, що ви до нас завітали! Ми дуже щасливі, тому що в Києві тільки наступає весна, але саме ви сьогодні уквітчали місто. Дякую, що ви разом з нами! І ми запрошуємо вас усіх брати участь в конкурсі у наступному році. Бо ми разом з вами, ми всі з Україною в серці!»,— зазначила Олена Григорівна. Під час Міського фестивалю юних ігротехніків та ігрових програм «Гра скликає друзів. Ми — разом!», гості мали нагоду дізнатися і взяти участь у народних забавах різних регіонів України, відвідати майстер-класи з організації та проведення інтерактивних програм...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4954/art/1491932234.html

Хрещатик. – 2017. – 12 квіт. – С. 16.

 

У КИЄВІ СТАРТУВАВ  VII ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ ПИСАНОК   

Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. Так, на Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напряміавторська писанка-мальованка”.

Крім того, гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.

Окрім того, в рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській площі до 23 квітня.

http://www.unn.com.ua/uk/news/1657647-v-kiyevi-startuvav-vii-vseukrayinskiy-festival-pisanok

 Сегодня : киев. вып. – 2017. – 11 апр. – С. 9;

 Факты  и комментарии. – 2017. – 11 апр. – С. 12.

 

ФЕСТИВАЛЬНИЙ СИНДРОМ

ЯЙЦЕ-РАЙЦЕ 

На Софійській площі у Києві розмістять рекордні  374 авторські писанки

Олена КАПНІК

У суботу, 8 квітня, в Києві стартує Фестиваль писанок. Він традиційно приурочений до Великодня, який цього року припадає на 16 квітня.

Захід націлений на підтримку і популяризацію українських народних традицій, розвиток народного мистецтва, вивчення культури та історії українського народу, переконані організатори дійства.

Фестиваль охопить три локації - Софійську і Михайлівську площі, а також Володимирський проїзд. Захід триватиме два тижні.

Цього року на ньому представлять рекордну кількість писанок - 585.

 Україна молода. – 2017. – 7-8 квіт. – С. 3.

 

ДО ФОНДІВ КНИГОЗБІРНІ – ЧЕРЕЗ МОБІЛКУ

У Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки знайомилися з альтернативними технологіями, зокрема з QR-кодуванням

Дедалі частіше у бібліотечному середовищі використовується термін «мобільна книгозбірня». Динамічне зростання кількості користувачів із мобільними гаджетами суттєво розширює можливості роботи з інформацією. Тому важливим завданням для читацьких закладів є опанування інноваційними технологіями та розширення спектру дистанційних інтернет-послуг. У цьому контексті бібліотеки активно долучаються до процесу впровадження та використання QR-кодів як ефективного способу надання додаткової інформації користувачам, для популяризації книг, авторів і самої книгозбірні.

Наталя ПЛОХОТНЮК

QR-код в перекладі розшифровується як «Швидка відповідь», тобто покликаний оперативно доносити зашифровану інформацію до користувача. QR-коди можна розмістити на візитних карточках, читацьких квитках, книжкових кишеньках, на бейджиках учасників різних заходів. Корисним та ефективним він є під час проведення бібліотекою різних естафет, ігор, вікторин. Завдяки новинці можна організовувати онлайн читання не тільки електронних книг і журналів, а й оформити виставку, створити додаткові матеріали з посиланнями на різні джерела інформації. QR-кодування є ефективним сервісом, оскільки забезпечує зв’язок між паперовими книгами та онлайн-світом, допомагає користувачам швидко отримувати доступ до потрібної інформації без необхідності вручну вводити запит на комп’ютері. Варто лише завантажити на свій мобільний телефон цю програму й навчитися користуватися нею.

Днями для бібліотекарів міста було проведено тренінг «Як зчитувати QR- коди». Як розповіла завідувач науково-методичного відділу Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки Олена Рабій, «сфери використання QR-кодів справді необмежені. Бурхливий розвиток цієї технології кодування пояснюється її практичністю, затребуваністю в умовах сучасного динамічного ринку».

Але родзинкою семінару стала презентація авторських робіт директора Музею вишивки Тетяни Протчевої в стилі GLOV ART (сяюче мистецтво). За допомогою планшета з вбудованим проектором її вишиті QR-коди виглядають дуже…

Більш детально ви ознайомитеся тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4951/art/1491332872.html

 Хрещатик. – 2017. – 5 квіт. – С. 16.

 

НАГОРОДА

 АВТОРУ ГІМНУ КИЄВА

4 квітня, на початку засідання Київської міськради мер Києва Віталій Кличко вручив дочки видатного композитора, автора музики до гімну української столиці "Києве мій" Ігоря Шамо нагороду "Почесний громадянин міста Києва".

 Сегодня : киев. вып. – 2017. – 5 апр. – С. 8.

 

ВИСТАВКА «1917-2017»

ЩЕПЛЕННЯ ВІД «БІЛЬШОВИЦЬКОЇ РОМАНТИКИ» 

Моторошні реалії у сатирі показують на виставці карикатур «1917-2017»

Як карикатуристи бачили більшовицький переворот 1917 року і як ці події осмислювалися через десятиліття - можна зіставити, побачивши близько 90 малюнків у Будинку архітектора у Києві. Важливо, що в експозиції є роботи автора «Дня» Анатолія Казанського, який загинув 1998 року. Те, що карикатури художника досі актуальні (власне, читачі «Дня» регулярно бачать їх на шпальтах видання), свідчить про його талант і дар передбачення. Виставку «1917—2017» організував київський клуб карикатуристів «Архігум», заснований 1983 року.

«Цього року - сторіччя більшовицького перевороту. Не могли пройти повз цієї дати. Цікаво подивитися, що тоді малювали художники…

Більш детально ви познайомитеся тут:

 https://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/shcheplennya-vid-bilshovyckoyi-romantyky

 День. – 2017. – 5 квіт. – С. 7.

 

 «ГАЛІЛЕО» ВІДКРИВ «ФРАНЦУЗЬКУ ВЕСНУ» У СТОЛИЦІ

Щорічний фестиваль стартував з яскравого дійства.

1 квітня на Софійській площі кияни та гості столиці стали свідками унікальної вуличної циркової вистави «Галілео».  

Марія КАТАЄВА

Французькі вуличні артисти щороку, починаючи з 2004-го, дивують публіку своїми виступами - це були літаючі маріонетки, вогняні інсталяції, дивацтва на воді, акробатичні трюки ангелів, що розсипали пір’я, світлові проекції. Цього разу постановку до Києва привіз французький мистецький колектив Deus ex machina, що спеціалізується на створенні вуличних вистав з елементами цирку, піротехніки, повітряних структур. «Галілео» - четвертий за рахунком спектакль з його репертуару.

У сутінках в небо піднялася велика підсвічена конструкція у вигляді сфери, схожа на повітряний корабель. В ній історію свого відкриття розповідав італійський астроном XVII століття Галілео. На противагу існуючим тоді уявленням, він наполягав на теорії геліоцентризму, згідно якої Сонце є центром системи планет, що обертаються навколо нього, і Земля також. Під сферою неймовірні трюки на висоті 15 і 30 метрів показували повітряні акробати. За задумом, вони уособлювали зірки, а сфера - небо. «І все-таки вона крутиться»,- прозвучала славнозвісна фраза Галілео. А фінальним акордом, що викликав захоплення у глядачів, став видовищний груповий номер, яскраві фонтани вогню та конфеті, що падало з неба.

Програма «Французької весни» продовжуватиметься весь квітень...

День. – 2017. – 4 квіт. – С. 12;

Хрещатик. – 2017. – 1 квіт. – С. 1.

НОВИНИ РАЙОНІВ

«ЛІТЕРАТУРНА МОЗАЇКА»

Тиждень дитячого читання - це завжди цікаві літературні подорожі. Ось і учні гімназії НПУ ім. М. П. Драгоманова Шевченківського району столиці вирушили в подорож по книжках для малечі. Основною метою заходу стала популяризація книги та заохочення хлопчаків і дівчаток до систематичного читання, проведення цікавих конкурсів та вікторин, відвідування бібліотеки, а також організація фахового спілкування між управлінцями в галузі освіти та культури з учнями шкіл.

Гімназисти мали змогу перевірити свою ерудованість, відповідаючи на питання вікторини «Літературна мозаїка», котру організовали співробітники книгозбірні спільно з викладачами.

 

ОСТРІВЕЦЬ ЯПОНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ В ПАРКУ «КІОТО»

Уже декілька тижнів мешканці Лісового масиву спостерігають за змінами, які відбуваються в парку «Кіото» в зв’язку з його реконструкцією.

Нині тут тривають роботи з благоустрою та ремонту пішохідних доріжок. Це лише перша стадія оновлення. З повним проектом реконструкції свого улюбленого місця відпочинку мешканці Лісового масиву дізналися днями під час громадського обговорення.

Представники КП «Київський центр розвитку міського середовища», якому відповідно до розпорядження КМДА передано функції замовника робіт, під час зустрічі ознайомили присутніх з основними етапами завершення реконструкції парку.

Директор КП «Київський центр розвитку міського середовища» Денис Півнєв розповів про заплановані заходи, зокрема: комплексне озеленення та висадку дерев, заміну покриття доріжок з асфальтобетону та бетонних плит, обладнання дитячих зон, встановлення додаткових світильників, влаштування велодоріжок. Родзинкою зеленої оази стане «Пагода японського саду».

Нагадаймо, що реконструкція зеленої зони відбувається за ініціативи столичного мера Віталія Кличка в рамках угоди про співпрацю та розвиток міст-побратимів Києва та Кіото. Символічно, що всі заходи відбуваються в Рік Японії в Україні.

Хрещатик. – 2017. – 1 квіт. – С. 16.

 

 «СТО ПЕРЕМОГ УКРАЇНИ (1917-2017 рр.)»

ВИСТАВКА. Цього року наша країна відзначає 100-річчя Української національної революції 1917-1921 років. Український народ у той непростий час скористався шансом побудувати незалежну державу, обстояти національну ідею. Нам залишився великий історичний спадок, атрибутика, велична традиція герба, гімну, валюти, напрацьовані ще 100 років тому.

Серед численних заходів на відзначення історичної доби виокремлюється виставка «Сто перемог України (1917-2017)», покликана переосмислити український досвід за останнє століття, висвітлити історичні успіхи та внесок українців у світову науку, культуру, цивілізацію, взяти на озброєння парадигму перемоги, а не поразки.  На четвертому поверсі Будинку уряду, в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, відучора  розміщено світлини з фотовиставки «Сто перемог України», присвяченої 100-й  річниці Української революції 1917-1921 рр. Першими їх оглянули перед початком урядового засідання нинішні представники українського уряду, а за гіда був перший віце-прем’єр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів. Він переконав колег: потрібно захистити сучасну Україну від помилок 100-річної давності й розраховувати на власні українські сили.

https://www.ukurier.gov.ua/uk/photofact/suchasnist-sponukaye-shukati-paradigmu-peremogi/

 

ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛЬНІ ДОШКИ акторам Маргариті Кринициній і Бориславу Брондукову

27 березня на фронтоні будинку за адресою вулиця Амвросія Бучми, 8 відкрили меморіальні дошки 

Сергій Тримбач

ЖИВИЙ ПАМ’ЯТНИК

Великі комедійні акторські таланти народжуються рідко. Ну, хто у нас? Юрій Шумський, Микола Яковченко, Юрій Тимошенко і Юхим Березін... І Борислав Брондуков. Це за сто останніх років. Нинішніх телевізійних коміків не називаю поки що, нехай проявляться в часі і просторі.

Серед актрис так само негусто. Нонна Копержинська - так. А хто ще? В театрі були, а в кіно? Маргарита Криницина у цьому сенсі виглядає як щось унікальне, самодостатнє. Її Проня Прокопівна у легендарній стрічці «За двома зайцями» Віктора Іванова явище надзвичайне - за універсалізмом, за вигостреністю малюнка ролі, його соціокультурним наповненням. Та що там - це пам’ятник епосі, тож логічним рішенням і було спорудити скульптурну композицію Проні і Голохвастому, він же Олег Борисов, на Андріївському узвозі. До речі, Маргариті Василівні подобався той пам’ятник, вона залюбки приходила до нього, давала автографи, фотографувалася. Справді народна артистка...

Більш детально ви познайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/zi-smihu-velyki-lyudy-traplyayutsya-ridko-na-zhal

День. – 2017. – 28 берез. – С. 2, 9;
Хрещатик. - 2017. - 29 берез. - С. 1.

  МЕМОРІАЛЬНА ДОШКА НА ЧЕСТЬ ВИДАТНОГО УКРАЇНСЬКОГО ТЕНОРА ІВАНА КОЗЛОВСЬКОГО

28 березня, у на одній із будівель Михайлівського Золотоверхого монастиря відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки в честь видатного українського тенора Івана Козловського, у зв’язку з 117 річницею дня народження співака. Не випадковим є і місце розташування пам'ятного знаку - саме у монастирі Михайлівського Золотоверхого собору Іван Козловський прожив близько десяти років - співав у хорі.

На відкриття завітали представники департаменту культури КМДА на чолі з директором Діаною Поповою. Творча еліта країни також прийшла вшанувати пам'ять митця, а саме письменник Борис Олійник, Павло Мовчан, актриса Лариса Кадочникова, а також духовенство. Онук славетного українця пом'янув Козловського з букетом колосків пшениці, який є традиційним для сім'ї.

Автором меморіальної дошки став молодий скульптор Іван Мельничук. Саме за його художнім рішенням і було створено дизайн та оформлення пам’ятки.

Вечірній Київ. – 2017. – 30 берез. – С. 3;

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 30 марта. – С. 8.

  

ФЕСТИВАЛІ! 

Вже у 14 раз у Києві, поряд з деякими іншими містами нашої країни, пройде фестиваль французької культури. В рамках заходу поціновувачів всього французького очікують допрем’єрні покази свіжих кінострічок, французький короткий метр, концерти, виставки, інтелектуальні обміни, вистави та безліч інших цікавих проектів.

Кінопрограму чотирнадцятого фестивалю «Французька весна» складуть новинки національного кінематографу («Фестивалі допрем’єрних показів»), добірка класики романтичного кіно «Лямур тужур» і традиційні «Довгі ночі короткого метру».

 

ПРОГРАМА «ФРАНЦУЗЬКА ВЕСНА  2017» У КИЄВІ

1 квітня 20:30. Софійська площа

Актобатична вистава Галілео

14-та Французька весна в Україні розпочнеться грандіозним цирковим дійством «Галілео». З приходом сутінок у небі починає хитатись велика сфера, її приводять в рух повітряні акробати, що виконують неймовірні трюки, нехтуючи законами ваги та тяжіння…

Чується голос, це Галілео – італійський астроном XVII століття. Він розповідає історію свого відкриття – теорії геліоцентризму, згідно якої сонце є центром системи планет, що обертаються навколо нього, і Земля також. Отже, за задумом режисера сфера – це небо, а акробати – зірки…

Вхід вільний

  

5 квітня, 20:00. Sentrum

Концерт Benjamin Faugloire Project

Марсельское тріо Benjamin Faugloire Project – це елегантний джаз з енергією року, паризьким шармом і фарбами південного Марселя. Їхня музика глибока, спокійна і мальовнича.

  

6 – 9 квітня. Мистецький арсенал

У рамках Арсеналу ідей відбудеться зустріч з ілюстратором Хлоєю Перарно і дизайнером Ізабель Нудота.

 

7 – 11 квітня. Кінотеатр «Київ»

«Фестивалі допрем’єрних показів», у рамках якого покажуть шість нових фільмів – «Поцілунок Беатріс» з Катрін Деньов у головній ролі, «Дочки-матері» з Жульет Бінош і Каміль Коттен, «Спогади» з Ізабель Юппер, «Все буде рок-н-рол» з Маріон Котійяр. Справжнім сюрпризом від організаторів стане показ анімаційного фільму «Життя кабачка».

 

З 11 квітня. Станція метро «Золоті ворота»

Виставка фотографій Тьєррі Мальфатти «Янголи в долинах». Експозиція продовжитися і в травні.

 

12 квітня, 19:00. Центр візуальної культури

 Лекція Мартіни Меспуле на тему нерівності і сегрегації в міському просторі Франції з 1970-х років.

 

12 квітня, 19:00. Кінотеатр «Київ»

Показ фільму-вистави від Comedie francaise Misanthrope.

 

12 – 13 квітня

У рамках Французької весни в кінотеатрі «Промінь», «Факел», «Старт» покажуть дитячі фільми.

 

14 квітня. Галерея «parfum buro»

Відкриття виставки VONA – портрет української жінки, очима французьких парфумерів Jeroboam Parfum (Париж).

 

14 квітня, 18:30. Книгарня Є на Лисенка

Зустріч з письменниками Патрісією Резніков і Жераром де Кортанзом.

 

14 квітня, 20:00. Sentrum

Концерт гурту Deep Forest

Deep Forest — це магія. Родом з Франції, група творить музику, яка занурює в стан щастя і спокою весь світ. Їх стиль характеризують як world music або ж етно-електроніка.

Утворившись в 1992 році, Deep Forest зробили величезний внесок у розвиток як французької музичної історії, так і світової. Власне, саме їх вважають родоначальниками world music та авторами еталонного для цього напряму треку «Sweet Lullaby».

 

18 квітня, 20:00. Арт-майстерня Будинку МК

Концерт тріо Гійома Лопеза.

 

19 квітня

У колонній залі КМДА відбудеться концерт Анаіс Констанс.

 

20 – 29 квітня. Платформа культурних інновацій «Ізоляція»

Тиждень дизайну: фокус на Францію.

 

22 квітня – 6 травня. Галерея Art14

Виставка живопису Анн Моргання Ле Мірою «Seves-Живиця».

 

22 – 26 квітня. Кінотеатр «Київ»

Показ ретроспективи кращих французьких фільмів про кохання «Лямур-тужур».

 

24 квітня, 19:00. Київський національний театр оперети

Сучасний балет з елементами брейкинга «Переміщення / Motion».

 

25 квітня, 19:00. Будинок актора

Концерт Клода Делангля і Геннадія Дем’янчука «Магічний саксофон».

 

26 квітня

Презентація перекладу української книги за участю автора Еріка Онобля «Революція 1917 року: французький погляд. Сто років тлумачень і репрезентацій».

 

28 і 29 квітня, 23:00. Кінотеатрі «Україна»

Ніч короткого метру, під час якої покажуть кращі короткометражки з фестивалів у Каннах, Клермон-Ферранье, Нью-Йорку і Торонто.

 

29 квітня, 15.00 і 17.00. Арка Дружби народів

Вулична вистава «Незвичайний транспорт» – дует танцюриста і машини-екскаватора від компанії Beau Geste.

 Вечірній Київ. – 2017. – 30 берез. – С. 23.

  

ЦІКАВО!

У КИЄВІ БЕЗКОШТОВНО НАВЧАТЬ КОМП’ЮТЕРНОЇ ГРАМОТНОСТІ

Безкоштовно навчати людей похилого віку роботі на комп’ютері почали у Святошинському районі Києва. Ініціював програму благодійний фонд Валерія Сировацького, що реалізує кілька освітніх проектів для людей різних вікових категорій. За словами організаторів, базові курси допоможуть людям старшого покоління сформувати навички роботи на  комп’ютері, навчитися орієнтуватися в мережі Інтернет і вільно спілкуватися з рідними та друзями за допомогою соціальних мереж. Як зазначив один з лідерів «Нашого краю» у Святошинському районі Валерій Сировацький, для організації таких курсів потрібна не стільки матеріальна база, скільки час і бажання. Так, обладнання для комп’ютерного класу команда фахівців зібрала із запчастин комп’ютерів, які раніше були у вжитку. Зараз на курсах займаються 2 групи по 10 осіб. Записатися на них можна, зателефонувавши за номером +38-073-062-00-07.

 Наш край. – 2017. – 24 берез.-6 квіт. – С. 4.

 

ЗІ СМІХУ ВЕЛИКІ ЛЮДИ ТРАПЛЯЮТЬСЯ. РІДКО, НА ЖАЛЬ...

27 березня на фронтоні будинку за адресою вулиця Амвросія Бучми, 8 відкрили меморіальні дошки акторам Маргариті Кринициній і Бориславу Брондукову

Сергій Тримбач

ЖИВИЙ ПАМ’ЯТНИК

Великі комедійні акторські таланти народжуються рідко. Ну, хто у нас? Юрій Шумський, Микола Яковченко, Юрій Тимошенко і Юхим Березін... І Борислав Брондуков. Це за сто останніх років. Нинішніх телевізійних коміків не називаю поки що, нехай проявляться в часі і просторі.

Серед актрис так само негусто. Нонна Копержинська - так. А хто ще? В театрі були, а в кіно? Маргарита Криницина у цьому сенсі виглядає як щось унікальне, самодостатнє. Її Проня Прокопівна у легендарній стрічці «За двома зайцями» Віктора Іванова явище надзвичайне - за універсалізмом, за вигостреністю малюнка ролі, його соціокультурним наповненням. Та що там - це пам’ятник епосі, тож логічним рішенням і було спорудити скульптурну композицію Проні і Голохвастому, він же Олег Борисов, на Андріївському узвозі. До речі, Маргариті Василівні подобався той пам’ятник, вона залюбки приходила до нього, давала автографи, фотографувалася. Справді народна артистка...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/zi-smihu-velyki-lyudy-traplyayutsya-ridko-na-zhal

День. – 2017. – 28 берез. – С. 2, 9.

 

ВІЧНО МОЛОДЕ ЧУДО!

У столиці нагородили переможців театральної премії «Київська пектораль»

Олексій КУЖЕЛЬНИЙ

«Пектораль» віншує висоту почуттів, глибину осмислень, яскравість висловлювань, при цьому ніколи не зводячи потужність мистецького пошуку до однозначності змагань.

Ювілейна церемонія вперше відбулася в Колонній залі Київської мерії. На неї запросили митців, які були лауреатами премії у різні роки, театральну громадськість...

День. – 2017. – 28 берез. – С. 6.

 

Переможці театральної премії «Київська пектораль»

«КРАЩА ДРАМАТИЧНА ВИСТАВА»

О. Островський «Без вини винні», режисер Віктор Гирич (Київський академічний театр юного глядача на Липках

«КРАЩА МУЗИЧНА ВИСТАВА»

Імре Кальман «Графиня Маріца», режисер Богдан Струтинський (Київський національний академічний театр оперети)

«КРАЩА ДИТЯЧА ВИСТАВА»

«Містер Р-р-р», режисер Михайло Яремчук (Творча майстерня «Театр маріонеток»)

«КРАЩА КАМЕРНА  ВИСТАВА (ВИСТАВА МАЛОЇ СЦЕНИ)»

Надія Симчич «Ми, Майдан», режисер Ірина Кліщевська (Київський академічний театр «Колесо»)

«КРАЩА РЕЖИСЕРСЬКА РОБОТА»

Станіслав Жирков, вистава «Слава Героям» (копродукція Театру «Золоті ворота» та Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. І. Франка)

«КРАЩЕ ВИКОНАННЯ   ЧОЛОВІЧОЇ РОЛІ»

Богдан Бенюк — за роль Річарда ІІІ у виставі «Річард ІІІ», режисер Автанділ Варсімашвілі (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

«КРАЩЕ ВИКОНАННЯ ЖІНОЧОЇ РОЛІ»

Христина Микитин — за роль Елен у виставі «Мене прислав доктор Хоу», режисер Юрій Лізенгевич (Київський академічний театр юного глядача на Липках)

«КРАЩЕ ВИКОНАННЯ ЧОЛОВІЧОЇ РОЛІ ДРУГОГО ПЛАНУ»

Арсен Курбанов — за роль Коломана Зупана, Барона, Торговця з Вараздіна у виставі «Графиня Маріца», режисер Богдан Струтинський (Київський національний академічний театр оперети)

«КРАЩЕ ВИКОНАННЯ ЖІНОЧОЇ РОЛІ ДРУГОГО ПЛАНУ»

Шорена Шонія — за роль Собаки у виставі «Двоє, не враховуючи собаки (Історія собаки)», режисер Тарас Бенюк (Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки)

«КРАЩЕ ПЛАСТИЧНЕ ВИРІШЕННЯ ВИСТАВИ»

Аніко Рехвіашвілі — у виставі «Снігова королева» (балет), балетмейстер-постановник Аніко Рехвіашвілі (Національний академічний театр опери і балету України ім. Т.Г.Шевченка)

«КРАЩА СЦЕНОГРАФІЯ»

Міроні Швелідзе — у виставі «Річард ІІІ», режисер Автанділ Варсімашвілі (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

«КРАЩА МУЗИЧНА КОНЦЕПЦІЯ ВИСТАВИ»

Владислав Тененбаум — у виставі «Вид з мосту», режисер Кирило Кашліков (Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки)

«КРАЩИЙ АКТОРСЬКИЙ ДЕБЮТ»

НОМІНАЦІЮ ЗНЯТО у зв’язку з відсутністю номінантів (лише один учасник)

«КРАЩИЙ РЕЖИСЕРСЬКИЙ ДЕБЮТ»

Валерія Федотова — вистава «Ослик должен быть худым» (Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я»)

«ЗА ВАГОМИЙ ВНЕСОК У РОЗВИТОК ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА»

Нінель Антонівна Биченко

«ЗА ЕНЕРГІЙНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ ПОШУК»

«Дикий театр»

 Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/vichno-molode-chudo

  

24 БЕРЕЗНЯ У СТОЛИЦІ ВІДКРИВАЄТЬСЯ «МЕДВІН»

З 24 по 26 березня на території стадіону «Олімпійський» (вул. Велика Васильківська, 55) працюватиме 11-й Київський весняний книжковий ярмарок «Медвін: Книжковий світ». На відвідувачів чекає не лише безліч книжок, а й зустрічі з авторами, поетичні читання кожного дня, презентації й подарунки, автограф-сесії письменників, майстер-класи та багато іншого.

Традиційно у «Медвіні» візьме участь газета «День». Причому стенд «Дня» - у центрі книжкової виставки. Всі охочі можуть придбати всі видання Бібліотеки газети й оформити передплату на свій «День».

Нагадуємо, що виставка працює з 11.00 до 19.00.Вхід вільний!

 День. –  2017. - 24-25 берез. – С. 2.

 

 НОВА СТАРА КНИГОЗБІРНЯ 

Після капітального ремонту на Харківському шосе, 13 відкрили бібліотеку імені В. Сосюри

Павло ГОРНОСТАЄВ

У Дніпровському районіпісля реконструкції урочисто відкрили бібліотеку імені Володимира Сосюри. В книгозбірні замінили вікна та вхідні двері на металопластикові, відремонтували внутрішні стіни, підлогу та стелю, оновили існуючі внутрішні електромережі та електроопалення, облаштували санвузол та технічно-господарське приміщення, сходи та пандус, придбали сучасне обладнання, меблі.

 Хрещатик. – 2017. – 24 берез. – С. 16.

Вісті з району

 «КНИЖКОВИЙ БУМ» РОЗШИРЮЄ КОРДОНИ 

З ініціативи депутата Київради та керівника Благодійного фонду «Самостійна Україна» Юрія Дідовця в Подільському районі столиці започатковано «Книжковий бум».

На підставі поданих заявок спільно із районним управлінням освіти буде відібрано 10 шкіл Подільського району для участі в пілотному проекті, мета якого популяризувати україномовні книги та мотивувати школярів усіх класів до читання.

Школи, яких буде обрано для участі у проекті, одразу від благодійного фонду «Самостійна Україна» отримають комплект з 50-ти різних книг видавництва «А-БА-БА-ЛА-МА-ГА» для поповнення фондів шкільної бібліотеки.

Бібліотекар кожної обраної школи повинен за правилами та традиціями української бібліотечної справи з застосуванням власних творчих підходів та професійного доробку, презентувати нові книги школярам усіх класів. Бібліотекар, який запропонує найкращу на думку конкурсної комісії презентацію отримає цінні призи.

Школярам, яких вдасться мотивувати працівникам школи, обравши одну із 50-ти книг, створять свою творчу презентацію, в якій розкриватимуть привабливість обраної книги для читача. В кожній школі буде обрано найкращі презентації з кожної вікової категорії команд, що братимуть участь в проекті (1-4, 5-8, 9-11 класи).

У фіналі, під час якого буде представлено по 3 команди зі шкіл, а школи поборються за головний приз від фонду «Самостійна Україна»: здійснення повної модернізації шкільних бібліотеки та читального залу.

Команди, що переможуть у кожній віковій категорії, отримають можливість разом з кураторами взяти участь у Міжнародному книжковому «Форум видавців у Львові» у вересні 2017-го року.

Усі учасники конкурсу отримають подарунки – книги, а найкращі команди з кожної школи – цінні призи.

Проект має свою сторінку в соціальній мережі Facebook тож за перебігом реалізації проекту можна спостерігати за допомогою Інтернету за адресою : https://www.facebook.com/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B6%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B9-%D0%B1%D1%83%D0%BC-391811557865769/

 

Вісті з району

 ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ У СВЯТОШИНО 

«Шевченко надихає» - під таким гаслом пройшов тиждень пам’яті Великого Кобзаря у Центрі військово-патріотичного та спортивного виховання молоді «Десантник». Зокрема у бібліотеці Центру відбулися літературні читання віршів - «Садок вишневий коло хати..», «Заповіт», «Лілея», «Думи мої, думи...», «Сон».

Літературна спадщина поета вважається основою української літератури й мови. Ознайомиться з творчістю Кобзаря, виданнями про його життя всі бажаючи мали змогу на виставці літератури в книгозбірні.

Цікаві біографічні відомості про поета розкриті в книгах експозиції: Дмитра Красицького «Дитинство Тараса», Ж. Ляхова «За рядками листів Тараса Шевченка», в фотоальбомі «Батьківщина Тараса Шевченка», В. Жмир «Шевченко в Києві». Не тільки поет, а й художник, який навчався в самого Карла Брюллова, надихнув вихованців гуртка «Оберіг української душі» (керівник О. Ющенко) на творчість. Результатом стала виставка малюнків «Шевченко-художник надихає».

 Хрещатик. – 2017. – 21 берез. – С. 16.

 

Друзі

 КИЇВ З КАУНАСОМ ЗАСПІВАЛИ РАЗОМ

У Національній опереті відзначили 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Литвою

Заспівати разом - чудовий спосіб відзначати важливі й визначні події. Тож влаштувати гала-концерт за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні, присвячений не лише річниці наших дипломатичних відносин, а й 27-річчю відновлення Незалежності Литовської Республіки, — напрочуд вдала ідея. Вечір відкрив Посол Литви Марюс Януконіс. Говорив добірною українською. Згодом розповів журналістам, що вчить українську вже п’ять років і це четверта опанована ним іноземна мова.

Арії з відомих оперет, опер та мюзиклів, твори литовських і українських композиторів, балетні композиції глядачі почули й побачили у виконанні артистів столичної оперети та Каунаського державного музичного театру.

«Національну оперету України і Каунаський державний музичний театр об’єднує багаторічна дружба і плідна співпраця: митці України та Литви підтримують двосторонні культурні відносини у фестивальних проектах, ініційованих театрами, організовують спільні концерти, - сказав художній керівник Київського національного академічного театру оперети Богдан Струтинський. - Спілкування країн через прекрасне - процес багатошаровий, цікавий і продуктивний, адже мистецтво - універсальна мова та ефективний засіб комунікації».

 Урядовий кур’єр. – 2017. – 18 берез. – С. 16.

 

УВАГА!

 БЕЗКОШТОВНО МОЖНА ВІДВІДАТИ: 18-24 БЕРЕЗЕЯ

18 березня - Музей-майстерню І. Кавалерідзе (Андріївський узвіз, 21);

22 березня - Національний музей літератури України (вул. Б. Хмельницького, 11); Літературно-меморіальний будинок-музей Т В.Г. Шевченко (бул. Т. Шевченка, 8а);

23 березня - Національний музей Тараса Шевченка (бул. Т. Шевченка, 12); Меморіальний будинок-музей Т. Г. Шевченка (вул. Вишгородська, 5); Історико-меморіальний музей М. Грушевського (вул. Паньківська, 9);

24 березня - Музей культурної спадщини (вул. Московська, 40б); Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» (вул. Госпітальна, 24а); Національний центр культури «Музей Івана Гончара» (вул. Лаврська, 19).

 ФАКТЫ И КОММЕНТАРИИ. - 2017. - 17 МАРТА. - С. 20.

 

КИЇВ ЧИТАЄ

ДО КНИГАРНІ ЗА... БЕЗКОШТОВНИМИ КНИЖКАМИ

Книгарня-кав’ярня «Моя книжкова полиця» об’єдналась з найкращими українськими видавцями, щоб запустити неймовірний безстроковий флешмоб БЕРИ-ЧИТАЙ. Наш Формат, Видавництво 21, «Видавництво Анетти Антоненко», Komubook, Видавництво Івана Малковича «Абабагаламага» / Ababahalamaha Publishers, Видавництво Старого Лева, Видавництво Vivat, Книголав Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля».

Ми створили базу з найактуальніших, найновіших книг від українських видавництв, аби давати їх БЕЗКОШТОВНО!

Нехай весна розквітне книжками і ви на одну книжку наблизитесь до мрії!

Тож приходь і бери-читай!

Вечірній Київ. – 2017. – 16 берез. – С. 6.


 ПОЇСТИ І ПОСПАТИ – У КІНО

Катерина Бачинська

Якщо ви і досі вважаєте, що, народивши дитину, муситимете постійно сидіти вдома і відмовлятися від дозвілля, яким жили раніше, - ви помиляєтесь. І проект «Тихі сеанси для мам» є підтвердженням цьому. Тепер ви легко можете брати свого малюка і разом із ним прямувати до кінотеатру, де насолоджуватиметесь улюбленими фільмами. Ініціатор проекту Ольга Мирцало на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» зазначила: «Цим проектом ми хочемо довести, що малюки - не завада професійному та соціальному життю мам». Також вона додала, що кінотеатр «Жовтень» уже надав згоду на проведення таких заходів, і перший фільм матусі зможуть переглянути вже 15 березня, о 10:00. Попередньо кіносеанси будуть проводитися на регулярній основі один раз на тиждень...

... Згодом про «тихі сеанси» повідомлятимуть на сайті «Жовтня» та новому сайті «Жовтень-friends», який запустять незабаром. Ціна квитків становитиме приблизно 50-60 гривень.

Нагадаємо, що з 21 грудня кожної другої середи місяця «тихе кіно» - для батьків iз малюками до  року - показують у кінотеатрі «Планета кіно», що  на проспекті Бандери.

 Україна молода. – 2017. – 14 берез. – С. 3.

 

УВАГА! КОНЦЕРТ!

 ХІТ-ПАРАД НА ШУЛЯВЦІ

15 березня о 19.00 в оновленому залі Палацу культури «Більшовик» концерт «Хіт-парад на Шулявці». В програмі концерту відомі хіти Queen, Europe, Scorpions, Nirvana, Pink Floyd, Frank Sinatra, Ray Charles, Louis Armstrong, Taco, Michael Jackson, Marilyn Monroe, Marisa & Carlo, Joe Dassin,Charles Aznavour, Lucio Dalla та інших зірок світової сцени в авторських аранжуваннях, у виконанні солістів, співаків, музикантів унікального Шоу-хор-проекту «Khreschatyk Choir & Сover Band» - відомого київського колективу Камерний хор «Хрещатик» з інструментальним супроводом.

Ви можете легко замовити і придбати квитки, оплативши їх будь-яким зручним для вас способом: через Інтернет - банківською картою VISA / MasterCard, готівкою - через платіжні термінали або кур'єру, якщо замовите квиток з доставкою.

https://www.concert.ua/ua/eventpage/hit-parad-na-shuljavke-mirovye-hity-xx-veka

Приєднуйтесь!

Вечірній Київ. – 2017. – 10 берез. – С. 23.

 

У МУЗЕЙ – БЕЗКОШТОВНО!

У березні київські музеї запрошують на дні відкритих дверей

При цьому варто завчасно уточнювати умови відвідування. Деякі музеї надають безплатний вхід лише певним категоріям (учні, студенти, пенсіонери тощо) та за іншим графіком роботи.

16 березня, четвер

 • Музей видатних діячів української культури Л. Українки, М. Лисенка, П. Саксаганського, М. Старицького, вул. Саксаганського, 97/95 Б/95

18 березня, субота

 • Музей-майстерня І. Кавалерідзе, Андріївській узвіз, 21

22 березня, середа

 • Національний музей літератури України, вул. Б. Хмельницького, 11
 • Літературно-меморіальний будинок-музей Т.Г. Шевченка, пров. Т. Шевченка, 8а

23 березня, четверг

 • Національний музей Тараса Шевченка, бул. Т. Шевченка, 12
 • Меморіальний будинок-музей Т.Г. Шевченка, вул. Вишгородська, 5
 • Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського, вул. Паньківська, 9

24 березня, п’ятниця

 • Музей культурної спадщини, вул. Московська, 40 Б
 • Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця», вул. Госпітальна, 24 А
 • Національний центр культури «Музей Івана Гончара», вул. Лаврська, 19

25 березня, субота

 • Музей Гетьманства, вул. Спаська, 16 Б

26 березня, неділя

 • Літературно-меморіальний музей-квартира П. Тичини, вул. Терещенківська, 5
 • Літературно-меморіальний музей Максима Рильського, вул. М. Рильського, 7
 • Літературно-меморіальний будинок-музей М. Заньковецької, вул. В. Васильківська, 121
 • Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6

27 березня, понеділок

 • Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, вул.Лаврська, 9, корп. 26
 • Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2
 • Національний музей українського декоративного мистецтва, вул. Лаврська, 9.

Вечірній Київ. – 2017. – 10 берез. – С. 22

 

ВОДОГРАЙ ТАЛАНТУ

Зірка українського композитора, поета і співака Володимира Івасюка згасла 38 років тому. А тепер у Києві відкрили меморіальну дошку видатному українцю. Подію приурочили до дня його народження. Пам’ятну дошку встановили на стіні Будинку звукозапису Національної радіокомпанії України. Це місце обрали не випадково. Саме в цьому будинку автор всесвітньо відомої «Червоної рути» записав чимало своїх шедевральних творів.

 На церемонії відкриття виступили, зокрема, третій Президент України Віктор Ющенко, народний артист України Юрій Рибчинський,  заступник голови КМДА Ганна Старостенко…

Більш детально ви познайомитесь тут:

http://www.umoloda.kiev.ua/number/3131/2006/109424/

Україна молода. – 2017. – 7 берез. – С. 2.

 

ЛЕГЕНДА - «РЕФОРМАТОР»: У  КИЄВІ ВІДЗНАЧАЮТЬ 130-річчя ЛЕСЯ КУРБАСА

Людмила ОЛТАРЖЕВСЬКА

... Увага!

Всі охочі можуть познайомитися зі столичним періодом життя режисера, відвідавши виставку «Курбас у Києві», яка в Музеї театрального, музичного та кіномистецтва працюватиме впродовж березня-квітня...

Відомо, що до Києва Курбас приїхав на запрошення Миколи Садовського і майже відразу почав працювати над, висловлюючись сучасною мовою, персональним проектом - студією, з якої згодом розпочне свою історію Молодий театр. У столиці Лесь Курбас поставив дев’ять вистав, ілюстративний матеріал до яких - фотографії, програмки, елементи макетів, костюми тощо - і був використаний для облаштування експозиції нинішньої виставки. Більшість експонатів - із фондів Музею, деякі привезла співкуратор проекту Вірляна Ткач, американська театральна режисерка українського походження, керівник Ярої мистецької групи при театрі Ля МаМа в Нью-Йорку.

Особливу увагу виставки присвячено трьом найвідомішим спектаклям Курбаса: «Газ» (1923), «Джіммі Гіґґінз» (1923) та «Макбет» (1924), які режисер випустив уже як репертуарні вистави Мистецького об’єднання «Березіль». Власне, кожній із цих вистав присвячено окрему залу експозиції...

До речі, виставка «Курбас у Києві» - це не сталий, а динамічний проект. Протягом березня у Музеї театрального, музичного та кіномистецтва, що розташований на території Києво-Печерської лаври, відбуватимуться заходи, присвячені творчості Курбаса та його учнів. Серед заявлених спікерів - Ярина Цимбал, Олег Сидор-Гібелінда, Ганна Веселовська, Ірина Мелешкіна, Наталя Єрмакова, Ольга Данилюк, Олена Таранченко, Тетяна Руденко, Вірляна Ткач.

 Україна молода. – 2017. – 3-4 берез. – С. 14.

 

РОЗМАЇТА ІДЕНТИЧНІСТЬ

Найкращі зразки традиційних костюмів

У переддень весни  майбутні дипломати, студенти Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, зійшли на подіум: вони взяли  участь у показі національних костюмів, організованому проектом Outlook, який працює у сфері культурної дипломатії,  Інститутом  міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та благодійною організацією «Фонд розвитку Інституту міжнародних відносин». Найкращі зразки традиційних костюмів своїх країн для шоу надали понад 20 посольств іноземних держав в Україні.

Серед почесних гостей заходу були і Надзвичайні та Повноважні посли, представники дипломатичних установ держав. А під час офіційного відкриття заходу сплели символічний вінок дружби - символ єднання культур і народів: до синьо-жовтої  квіткової композиції прикріпили стрічки кольорів  прапорів країн-учасниць.

 Урядовий кур'єр. – 2017. – 2 берез. – С. 24.

 

КИЯН ЗАПРОШУЮТЬ НА МАСЛЯНУ 

25 лютого о 15.00 киян і гостей міста запрошують відсвяткувати Масляну в Шевченківському районі столиці. Гостей свята частуватимуть безкоштовними млинцями, варениками, гарячими напоями. Святкову атмосферу створюватимуть танцювальні та вокальні колективи Шевченківського району, аніматори, артисти різних жанрів. Кульмінацією дійства стане символічне спалення Дідуха, що за українською національною традицією є символом урожаю, добробуту, багатства.

Місце проведення: вул. Шолуденка, 26-28.

Хрещатик. – 2017. – 24 лют. – С. 16.

 

«КИЇВСЬКА ВЕСНА» ЗАПРОШУЄ КНИГОЛЮБІВ

23 лютого в столиці відкрилася книжкова виставка «КИЇВСЬКА ВЕСНА-2017». Цей захід уже традиційно проходить в Українському домі.

Організатори рекомендують відвідати книжкову виставку, придбати літературну цікавинку, прочитати її, щоб мати розумний погляд і красиві очі... Лише чотири дні, щоб із перших днів весни знайти своє щастя з красивими очима!!! - запрошують вони киян і гостей столиці.

Окрім цього, відвідувачів також зустрічатиме «Літературний салон», де всі зацікавлені поспілкуються як з видатними, відомими та популярними письменниками сучасності, так і з молодими талановитими початківцями на письменницькій і поетичній ниві. В «Літературному салоні» щодня проходитимуть цікаві презентації книжкових новинок, творчі зустрічі, круглі столи, семінари, художні автограф-сесії, відкриті дискусії з питань мистецтва книги та проблем книговидання.

Нагадуємо, що виставка триватиме до 26 лютого з 10.00 до 19.00, вхід вільний.

 Хрещатик. – 2017. – 24 лют. – С. 1.

 

УКРАЇНСЬКІ КНИГИ – У ШКОЛИ МІСТА

На початку цього навчального року понад 80 київських шкіл та дитсадків одержали першу партію книг - близько 10 тисяч томів, придбаних та зібраних в рамках громадської ініціативи «Українські книги - у школи столиці!». А до 25-ї річниці історичного Всеукраїнського референдуму 50 київських шкіл отримали ще 950 цінних книжок. Днями в Національній бібліотеці України ім. В. І. Вернадського відбулося урочисте вручення подяк за участь у програмі.

А надали допомогу навчальним закладам міста 500 небайдужих киян та 49 депутатів Київради від фракції «Солідарність»...

Менше ніж за рік (з травня 2016 - січень 2017-го) активістам вдалося зібрати близько 11 700 книжок та кошти на суму майже у 300 тис. грн. Комплекти підручників отримали 134 навчальних заклади, з них 126 шкіл, 5 районних бібліотек, 1 дитсадок, 1 дитячий юнацький центр та 1 дитбудинок. Також частину книг було відправлено до 24-х шкіл у зоні АТО.

Керівник територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Павло Тарасюк наголосив на тому, що потрібно продовжувати підтримувати все вітчизняне в міру власних сил.

До слова, незабаром розпочнеться третій етап програми «Українські книги - у школи столиці!»

Хрещатик. – 2017. – 25 січ. – С. 16.

 

 «ВІН ЗУМІВ ПОЄДНАТИ ДВА ПОКОЛІННЯ БОРЦІВ»

У Києві відкрили меморіальну дошку Євгенові Коновальцю

На будинку №24 по вулиці Січових Стрільців, де колись була казарма січовиків, на День Соборності відкрито меморіальну дошку полковнику армії УНР Євгенові Коновальцю. У церемонії взяли участь представники влади, духовенства і громадськості...

Міністр культури Євген Нищук переконаний, що барельєф важливий для молодого покоління, оскільки Коновалець...

Більш детально ви познайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/vin-zumiv-poyednaty-dva-pokolinnya-borciv

 День. – 2017. – 24 січ. – С. 5.

 

ХРИСТОС ХРЕСТИВСЯ В РІЧЦІ ЙОРДАНІ!

Як у столиці святкували Водохреще

19 січня православні українці святкують Водохреще або Йордан - третє і завершальне свято різдвяного циклу, день, коли освячують воду. Гідропарк - офіційне місце для купання в ополонці в Києві на Водохреще. В рамках святкування біля каплиці Хрещення Господнього глава УПЦ КП Філарет провів обряд освячення води. Під час заходів учора в Гідропарку чергували медики, а також рятувальники КП «Плесо».

Ярослава ЗОЛОТЬКО

Християни східного обряду святкують Хрещення Господнє, або Богоявлення, 19 січня. Це третє, найбільше й завершальне свято різдвяно-новорічного циклу. У народі воно має кілька назв: Водохреще, Водохреща, Водохрестя, Водохрещі, Йордан, Ордань. Головним місцем освячення і купання в Дніпрі для киян вже багато років поспіль традиційно є Гідропарк. Учора тут зібралися тисячі мешканців столиці. По обіді біля каплиці Хрещення Господнього глава УПЦ КП Філарет провів обряд освячення води. Виявилося чимало охочих скупатися в ополонці…

Під час святкування КП «Київводоканал» забезпечило киян водою для обряду освячення. Так, протягом дня для мешканців столиці встановили у Гідропарку 5 цистерн з водою загальною масою 10 тонн.

Окрім Гідропарку, освятити воду й скупатися в ополонці можна було цього дня і на Оболонській набережній, в екстрим-парку, на озері Тельбін, парку Феофанія, селищі Мамаєва Слобода.

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 20 янв. – С. 4;

Україна молода. – 2017. – 20-21 січ. – С. 3;

Хрещатик. – 2017. – 20 січ. – С. 1.

 

У КИЄВІ СВЯТКУВАТИМУТЬ ВОДОХРЕЩА

19 січня православні українці святкують Водохреща або Йордан - третє і завершальне свято різдвяного циклу, день, коли освячують воду.

Головні міські заходи за традицією відбудуться о 14.00 в Гідропарку біля каплиці Хрещення Господнього, де воду освятить Предстоятель УПЦ КП Філарет. Окрім цього обряд освячення води та водохресні купання пройдуть на Оболонській набережній, біля Свято-Покровського собору УПЦ, на озері Тельбін на Березняках.

Цього дня в екстрим-парку, що на території парку відпочинку Дружби народів опівдні стартує фестиваль «Моржі Fest». Тут проведуть обряд освячення води (о 13.00), після чого всі бажаючі зможуть зануритися у водохресну купіль.

У парку Феофанія святкування розпочнеться о 8.00. Для відвідувачів обладнають комфортні ополонки для пірнання, місця для обігріву, а також окремі переодягальні для жінок та чоловіків.

Діти та дорослі  зможуть пригоститись лікувальним чаєм на травах, а згодом потанцювати поряд із святковим багаттям. Вхід на свято: безкоштовний. Вхід у парк: 20 гривень - для дорослих та 5 гривень - для школярів і студентів, пенсіонерам - безкоштовні.

У народному стилі організують Водохреща в селищі Мамаєва Слобода (вул. Донця, 2). У місцевій церкві відбудеться святкова літургія, а після - освячення води (о 9.00). Із 10.00 тут почнуться народні гуляння зі спаленням дідухів на багатті та фольклорними виступами (вхід - 50 грн, пенсіонерам, учням, студентам - 35 грн).

 Хрещатик. – 2017. – 18 січ. – С. 1.

 

НАПЕРЕДОДНІ

 КИЇВ КОЛЯДУЄ

15 січня в Національному музеї історії України відбудеться благодійний майстер-клас із виконання старовинних різдвяних пісень

Аліса Антоненко

Будуть лунати старовинні українські колядки для бійців АТО та їхніх родин. Захід проведуть знані музиканти: Тарас Компаніченко, Валерій Гладунець, хор «Гомін», гурт «Орелі» і колектив «Бурса фольклору». Організатори події наголошують, що у  дні Новорічно-Різдвяних свят  вони прагнуть морально підтримати наших бійців зі сходу, які нині захищають українську землю від так званого «русского мира».  Цей захід завершить волонтерський проект «Якби не війна», який протягом місяця був представлений в Історичному музеї.

   День. – 2017. – 13-14 січ. – С. 22.

 

Казкове видовище в Києві

 РІЗДВЯНИЙ КИЇВ ПОКАЗАЛИ З ВИСОТИ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ

Олександр Марущак

У мережі з'явилося відео різдвяного Києва з висоти пташиного польоту.

Відео опублікували в YouTube Олег Стельмах.

Ми бачимо Софійську площу, де проходять головні святкові заходи. Саме тут в цьому році розміщено новорічне містечко, де 7 січня святкували і Різдво. Сильний мороз не завадив киянам і гостямстолиці влаштувати в центрі міста різдвяний хід і святкові гуляння.

Сегодня : киев.вып. – 2017. – 10 янв. – С. 8.

 

ДИТЯЧИМИ РУКАМИ

У Києві з'явилася галявина з незвичайними ялинками

Днями в столичному  Маріїнському парку  зібрали найбільшу в Європі галявину штучних ялинок, прикрашених іграшками, які своїми руками зробили школярі столиці. Так, перед Новим роком понад 100 навчальних закладів Києва отримали від Європейської резиденції Санта Клауса по фанерній ялинці, яку декорували саморобними прикрасами, зазначають організатори.

Прикрашені дітьми новорічні деревця взяли участь в конкурсі на звання найкращої ялинки Європейської резиденції Санта Клауса. Також було встановлено рекорд "Найбільша в Європі поляна handmade-ялинок"...

Урядовий кур’єр. – 2017. – 12 січ. – С. 72.