ЖІНОЧЕ МИСТЕЦТВО ЗАХОПИЛО КИЇВСЬКИЙ МУЗЕЙ

У Музеї історії міста Києва відкрилася виставка сучасного українського жіночого мистецтва  «ВІКНА».  Її організували  Українська асоціація жіночих досліджень в мистецтві UAFRA разом з мистецькою агенцією ArtBureau  в рамках проекту #WomensArtNow. 

...Кожна учасниця проекту вкладає в зображення вікна своє особисте бачення, лишаючи глядачеві простір для осмислення та роздумів.
На виставці представлений живопис, колажі, інсталяції, відеоарт та кераміку 35 сучасних українських художниць.  Серед тем - візуалізація американської соціологічної «Теорії розбитих вікон», процеси споглядання і спостереження, швидкоплинність часу, емоційний стан людини під час дощу, віддзеркалення жіночої душі, вітражне оздоблення християнських храмів, внутрішній світ митця, соцмережі, людські відносини, ритми міського життя та енергія мегаполісів, контрасти архітектури, взаємодія науки і мистецтва, наслідки екологічних злочинів людства й технічного прогресу, осмислення війни та її наслідків.

Коли: до 4 березня, графік роботи: пн.: з 11.00 до 16.00, вт.- нд.: з 11.00 до 19.00
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.

https://vechirniykiev.com.ua/news/zhinoche-mystetstvo-zakhopylo-kyivs-kyy-muzey

 

ЗА ВОЛЮ та ГІДНІСТЬ:

ІСТОРІЇ МАЙДАНУ КИЯНАМ РОЗКАЖУТЬ В КІНО, ВИСТАВКАХ, КОНЦЕРТАХ

Марія КАТАЄВА

До п'ятої річниці Революції Гідності в місті підготували багато культурних подій, які мовою мистецтво нагадають про ті трагічні часи та їх Героїв,  говоритимуть і про сучасну війну на сході країни.  

 

 

ВИСТАВКОВІ ПРОЕКТИ

Фотовиставка Руслана Боровика "Спогади солдата"

Два зали світлин з війни, кожне фото - історія. Автор -  Руслан Боровик, захисник Донецького аеропорту, керівник культурних проектів Асоціації ветеранів АТО України 
Коли: до 26 лютого 
Де: Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця", вул. Госпітальна, 24а
Вхід вільний

 

 

Фотовиставка Олександра Тимошенка "Розстріляний Майдан"

Будучи безпосереднім учасником цих подій, Олександр Тимошенко за допомогою світлин відтворив атмосферу Майдану. На фотографіях зображені учасники Революції Гідності, Герої, декого з яких вже немає на цьому світі.
Коли: 18–21 лютого
Де: Будинок профспілок, 2-й поверх, Майдан Незалежності, 2

Спроба інтерпретації сучасного сакрального мистецтва. Це новітнє бачення апостолів, проповідників сьогодення, тих, кого варто наслідувати та за ким варто йти.

Мистецький проект Вікторії Романчук "Сторожа"

Проект “Сторожа” складається з чотирьох частин: 12 полотен із графічними зображеннями людських постатей; каталог, де представлено фотографії всіх етапів роботи та викладено її загальну концепцію, яку доповнює “Щоденник Майдану” Вікторії Романчук; відеоінсталяція, де музичний супровід (композиція “Діброва” у виконанні гурту “ДахаБраха”) підкреслює багатозначність образів у кожній зі сцен; перформанс “Час згадати”. Його мета – створити прямий контакт між художником і глядачем, поєднати відчуття з емоційним складником, передаючи тодішню атмосферу Майдану. 
Коли: 18 лютого – 21 лютого. Відкриття проекту: 18 лютого о 12:30
Де: Будинок профспілок, 1-й поверх, Майдан Незалежності, 2

Світова прем’єра повнометражного фільму “Kyiv unbroken / Київ незламний” Філа Стронґмена

Повнометражний документальний фільм про Революцію Гідності, митців, що брали в ній участь, її тривалий  вплив на  художників, фотографів, скульпторів, музикантів, кінооператорів та Східну Європу в цілому. За участі митців з Києва, Дніпра та Харкова.
Коли: 18 лютого, 19:00
Де: Дім освіти та культури “Майстер Клас”, вул. Богдана Хмельницького, 57б, м. Київ
Вхід за реєстрацією

 

ТЕАТР

Що робити, коли запрошують на весілля дружкою після похорону? Коли друг стає ворогом, а можливо, і вбивцею?
Коли "брат" стає Каїном, а тобі судилося бути Авелем, як перестати любити? І як вижити після катастрофи і не бути ні жертвою, ні катом?  Як позбутися люті, відчаю, страху і знайти сили і бажання жити? І де шукати це нове дихання? У помсті? У забутті? У втечі? Чи у музиці?...  Раніше був "камертон" – гідності, мужності, щирості... 
Чи є тепер? І що робити зі світом, жорстоким, продажним, безнадійним?  Бо йде війна, велика гібридна війна, уже світова, і щоб вижити, потрібна "отвєтка"…
Коли: 18 лютого, 19:00 
Де: НЦТМ ім. Леся Курбаса, вул. Володимирська, 23в
Вартість квитків 80 грн, 40 грн для студентів, військовослужбовцям вхід вільний.

 

ЛІТЕРАТУРА

На перший погляд, це історія про простих людей — справжніх, щирих, добрих і небайдужих. Проте їм судилося стати насправді незвичайними, видатними людьми. У подіях Революції гідності на київському Майдані їм довелось поєднати доброту і терпимість із праведною люттю задля порятунку всієї України. Без перебільшення, самовідданість і щоденна робота цих людей із легендарної «Львівської брами» зробили можливими тектонічні зміни в українському суспільстві. Презентація відбудеться за участі колективу авторів, учасників подій та голови спілки письменників України Михайла Сидоржевського. Також в програмі - прем’єрний показ авторського фільму про події на Майдані та легендарну «Львівську браму».
Коли: 19 лютого, 15:00 
Де: Будинок письменників, вул. Банкова, 2
Вхід вільний

 

КОНЦЕРТИ

Василь Ковтун запрошує на творчий вечір з презентацією збірки патріотичної поезії «Дорогою через Майдан». Участь у програмі беруть: Анатолій Матвійчук – народний артист України, поет, композитор, співак,  Фемій Мустафаєв – народний артист України, співак, Гурт ТаRuta, Василь Лютий – бандурист, музикант, співак, Анатолій Гордієнко – лідер музичного рок-гурту «DИХАЙ VІЛЬNО», Ансамбль української пісні Дарницького Територіального центру соціального захисту «Калинові наспіви» та багато інших. 
Коли: 19 лютого, 17:00.
Де: Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація, актова зала, вул. Олександра Кошиця, 11, м. Київ
Вхід вільний

Музично-літературна вистава "Народжена вільною"

У програмі беруть участь хор хлопчиків та юнаків Капели ім. Л.Ревуцького. Ви почуєте пісні визвольного руху українського народу з ХVI по XXI століття. У виставі використано реальні листи бійців з фронту, а також уривки з літературних творів.
Коли: 19 лютого, 19:00
Де: Київська міська державна адміністрація, колонна зала, вул. Хрещатик, 36
Вхід вільний

Концерт “Свічка пам’яті” камерного дівочого хору КССМШ ім. Миколи Лисенка

Коли: 20 лютого, 17:00
Де: Київська міська державна адміністрація, Колонна зала, вул. Хрещатик, 36
Вхід вільний

 

 

 

 

 

 

 

 

Театралізований концерт "Небесна Сотня з нами"

Автор програми народний артист України Микола Буравський  присвятив  її подіям Майдану 2013-2014 років. В програмі «Небесна сотня з нами» прозвучать найкращі народні козацькі твори, історичні, патріотичні, чумацькі, ліричні пісні з поєднанням танцювальних композицій - козацької похідної, куліша, герця, гопака, тропака та інших танців під супроводом оркестру народних інструментів театру. Твори, що звучатимуть,  відображають національно-патріотичний дух українського народу та покликані сьогоденням нашої держави, наповнені національним патріотизмом за свободу та гідність України.
Коли: 20 лютого, 19:00
Де: Київський академічний театр українського фольклору “Берегиня”, вул. Івана Миколайчука, 3, м. Київ
Вхід вільний. Запис за телефонами: (044) - 553-94-69, 550-13-79, 098-532-93-93.

https://vechirniykiev.com.ua/news/za-volyu-ta-hidnist-istorii-maydanu-kyyanam-rozkazhut-v-kino-vystavakh-kontsertakh

 

УВАГА! КОНЦЕРТ-РЕКВІЄМ!

ПРИСВЯТА ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Фото Руслана КАНЮКИ

20 лютого в Національній філармонії України відбудеться концерт-реквієм Дж. Верді.

Юрій ГОРБАНЬ

Виступлять Національний симфонічний оркестр України під орудою Володимира Сіренка і Національна академічна капела «Думка» (диригент - Євген Савчук). Солісти - Оксана Крамарєва (сопрано), Алла Позняк (мецо-сопрано), Олександр Чувпило (тенор) та Сергій Магера (бас). Звучатиме «Реквієм» Джузеппе Верді...

За словами генерального директора філармонії Дмитра ОСТАПЕНКА, перший концерт-реквієм відбувся 26 лютого 2014 року і транслювався у прямому ефірі на майдані Незалежності. Традиція, щоб у лютневі дні лунав Реквієм, продовжується уже п’ять років. «У такий спосіб адміністрація та музиканти філармонії хочуть віддати шану всім загиблим під час Революції Гідності»,- розповідає Д. Остапенко. У філармонії планують запросити на концерт учасників та родичів загиблих на Майдані.

https://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/prysvyata-pamyati-geroyiv-nebesnoyi-sotni

День. – 2019. – 14 лют. – С. 2.

 

НАЙРОМАНТИЧНІШЕ СВЯТО

Напередодні дня святого Валентина ми зазирнули у столичну галерею української художниці Євгенії Гапчинської, щоб надихнутися романтикою. Адже відомо, що їй вдаються зворушливі образи закоханих. Ось і тепер ми роздивлялися чудернацькі парочки, що ширяють у небесах, до яких вони злетіли, загойдані власним щастям. А подивіться на тих, які злилися в ніжному поцілунку і наче волають на весь світ, що вже навчилися цілуватися. Що вже казати про окремих героїв - прекрасного незнайомця чи щасливицю з обручкою від «нього»!

У цьому вигаданому і такому милому світі тепло й затишно, він наповнений романтикою і любов’ю. Але ми можемо його відтворити й у власному житті, треба тільки захотіти, особливо у найромантичніший день року, яким вважається 14 лютого - день святого Валентина. Для цього не потрібно чогось особливого, адже «валентинки» - це невеличкі сувеніри і мініатюрні листівки, наповнені словами любові чи віршами про кохання. А головне - яскравими і щирими почуттями.

https://ukurier.gov.ua/uk/photofact/najromantichnishe-svyato/

Урядовий кур’єр. – 2019. – 14 лют. – С. 12.

 

 У КИЄВІ ВІДКРИЛИ «ЛЮБОВ»

У парку Шевченка з'явилася арт-інсталяція з елементом доповненої реальності.

Василь Михальчук

13 лютого, в столичному парку імені Шевченка з нагоди Міжнародного дня презерватива з'явилася арт-інсталяція з елементом доповненої реальності, яка вчить киян безпечного сексу. Арт-інсталяція «оживає», щоб мотивувати українців захищати своє інтимне здоров'я і правильно користуватися презервативами, які завжди в моді як простий і надійний спосіб захисту від ВІЛ.

Автором скульптури є відомий український художник Володимир Білоконь спільно з Фондом АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine)...

Всі бажаючі зможуть побачити арт-інсталяцію і протестувати елемент доповненої реальності в парку Шевченка до 15 лютого включно. Після цього планується, що інсталяція переїде на Поділ і стане одним з яскравих арт-об'єктів сучасного туристичного Києва. Точне місце розміщення стане відомо пізніше.

https://bigkiev.com.ua/v-parke-shevchenko-poyavilas-art-installyatsiya-s-elementom-dopolnennoj-realnosti/

https://vechirniykiev.com.ua/news/kyyan-testuvaly-na-vil-ta-bezkoshtovno-rozdavaly-prezervatyvy

Сегодня : киев. вып. – 2019. – 14 февр. – С. 8.

 

«МІСЯЧНЕ СЯЙВО» З ПАРИЖА

Студентів і пенсіонерів запрошують безоплатно послухати унікальний концерт.

Ольга Приндюк

Концерт «Рідкісні сторінки української музики» організовують 25 лютого у Національному будинку органної та камерної музики України (НБОКМУ). Серед виконавців - камерний ансамбль «Київ», заслужені артистки України: Марія Ліпінська (меццо-сопрано), Валерія Балаховська (орган) та лауреат міжнародних конкурсів Сергій Андрощук (тенор). У програмі — твори вітчизняних композиторів від XVIII століття до сьогодення: Бортнянського, Акименка, Скорульського, Барвінського, Мейтуса, Надененка, Колесси та інших.

Ініціатор концерту - художній керівник камерного ансамблю «Київ», заслужена артистка України, віолончелістка та педагог Ганна Нужа. Нагадаємо, камерний ансамбль «Київ» було створено…

До складу камерного ансамблю «Київ» входять такі музиканти: заслужена артистка України Ганна Нужа (віолончель); лауреати міжнародних конкурсів: Кирило Шарапов та Михайло Білич (скрипка), Андрій Чоп (альт), Інна Довбня та Андрій Васін (фортепіано). Ансамбль виступає у різних складах: дует, тріо, квартет та квінтет…

25 лютого у Національному будинку органної та камерної музики України, як і кожного останнього понеділка місяця, - вільний вхід для пільгових категорій населення (студентів, пенсіонерів та інвалідів), нагадує Ганна Нужа.

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://umoloda.kiev.ua/number/3421/164/130360/

Україна молода. – 2019. – 13 лют. – С. 12.

 

«ТАЄМНИЦІ ЛАНДШАФТНОГО МИСТЕЦТВА»...

Фото Володимира ЗАЇКИ

...так називається виставка, яку експонують у Національному науково-природничому музеї України.

Виставковий проект представив Національний університет біоресурсів і природокористування, щоб привернути увагу суспільства до раціонального використання природних ресурсів, залучити до дослідження теми молодь.

В експозиції представлено унікальні макети і проекти ландшафтного дизайну найрізноманітніших територій, зокрема і проект реконструкції саду Кабінету Міністрів України, проектні пропозиції реконструкції об’єктів Національного заповідника Софія Київська, проектування парків з елементами топіарного мистецтва в місті Вишгороді. А також фітокомпозиції, тропічні та гірські флораріуми, фітодизайн екстенсивних садів на дахах тощо. Тож відвідувачі зможуть не лише подивитися на ці проектні роботи, а й розширити знання щодо облаштування подібних об’єктів.

https://ukurier.gov.ua/uk/photofact/dizajn/

Урядовий кур’єр. – 2019. – 13 лют. – С. 16.

 

У КИЇВСЬКОМУ МЕТРО З'ЯВИВСЯ ШЕВЧЕНКО В РІЗНИХ ОБРАЗАХ

Олександр Марущак

У Києві на станції метрополітену «Тараса Шевченка» відкрилася виставка портретів українського поета в незвичних образах. 

«Кажуть, що десь в підземеллях метрополітену прихований портал для подорожей у просторі та часі, але тільки обрані можуть знайти його. Національний музей Тараса Шевченка, Київська підземка і ілюстратор Олександр Гріхів представляють виставку "Квантовий стрибок Шевченко. Метро" », - йдеться в повідомленні. 

Назва виставки відсилає до науково-фантастичного серіалу «Квантовий стрибок», головний герой якого подорожував в часі, «вселяючись» в тіла різних людей, щоб виправити хід історії.

Так і Шевченко «приміряє» на себе різні образи - Девіда Боуї, Гаррі Поттера, Дарта Вейдера, Фріди Кало, Джека Горобця, Людини-павука, Елвіса Преслі, Білого ходка, Термінатора, Локі, Містера Спока та інших відомих персонажів, акторів і виконавців.

Виставка «Квантовий стрибок Шевченко» триватиме до 10 березня цього року.

https://kyiv.comments.ua/news/2019/02/11/103518.html;

https://www.segodnya.ua/kiev/kwheretogo/neobychnyy-taras-shevchenko-v-metro-kieva-mozhno-polyubovatsya-portretami-poeta-v-raznyh-obrazah-1219772.html;

https://strana.ua/news/185522-foto-v-metro-kieva-orhanizovali-vystavku-s-perevoploshchennymi-obrazami-tarasa-shevchenko.html;

https://nashkiev.ua/novosti/v-stolichnom-metro-poyavilsya-shevchenko-v-raznyh-obrazah-foto.html?in_parent=novosti

Сегодня : киев. вып. – 2019. – 11 февр. – С. 17.

 

УВАГА! АКЦІЯ!

БЕЗКОШТОВНИЙ ПРОЇЗД ЗА ПОЦІЛУНОК:

ФУНІКУЛЕР ОГОЛОСИВ АКЦІЮ

Київський фунікулер дарує безкоштовний проїзд за обійми та/або поцілунок.

14 лютого з 08:00 до 09:00 «Київпастранс» дарує всім шанувальникам фунікулеру шанс скористатися особливою умовою проїзду: пасажир за власним бажанням може обійняти та/або поцілувати свого супутника - і проїхати зазначеним громадським транспортом безкоштовно.

- А також, на Вас чекають: солодощі, унікальні квитки-валентинки та можливість виграти 10 проїзних, - додали у Київпастрансі.

https://vechirniykiev.com.ua/news/bezkoshtovnyy-proizd-za-potsilunok-funikuler-oholosyv-svyatkovu-aktsiyu

 

УВАГА! КОНКУРСИ!

У КИЄВІ СТАРТУЄ  7 МИСТЕЦЬКИХ КОНКУРСІВ

У столиці оголошено мистецькі конкурси на найкращі проекти, для реалізації яких місто надасть фінансову підтримку в березні та травні 2019 року.

У конкурсах заявлено 7 проектів:

  • проведення Міжнародного національного свята «Новруз»;
  • проведення урочистої церемонії вручення Театральної премії «Київська пектораль»;
  • з нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв;
  • з організації та проведення урочистої церемонії вручення Мистецької премії «Київ»;
  • з образотворчого мистецтва до Дня Києва;
  • проведення Фестивалю національних культур «ЕтноФест»;
  • проведення тематичного вечора, приуроченого до Дня слов’янської писемності і культури.

Переможців конкурсів буде обрано на засіданнях Художньої ради з питань розгляду культурно-мистецьких проектів при Департаменті культури.

Детальна інформація за посиланням: https://dk.kyivcity.gov.ua/news/3119.html

 

В ПРОКАТ ВИЙШОВ ФІЛЬМ "КРУТИ 1918":

У КИЄВІ ВЛАШТОВУЮТЬ ЗУСТРІЧІ З ТВОРЧОЮ ГРУПОЮ

Марія КАТАЄВА

В кінотеатрах розпочався показ історичної картини "Крути 1918". В основі фільму - визначальний бій на залізничній станції Крути взимку 1918-го року. На тлі доленосних подій в країні двоє братів, Андрій і Олекса Савицькі, закохуються в прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків стали проти 4-тисячого добре озброєного війська на чолі з Муравйовим. 

Автор сценарію Костянтин Коновалов зізнався, що почав писати цю історію ще 10 років тому... 

Режисер фільму Олексій Шапарєв додав, що прагнув показати, що війна була не тільки на полі бою, а й у Києві. У кожного бій свій фронт. Тому у картині, окрім лінії бою під Крутами, також є сцени, присвячені битві за Арсенал, та секретні операції німецької та французької розвідок.  
Основні зйомки відбувалися на вулицях Києва, в Косому капонірі (Київській фортеці). Станцію Крути знімали на Черкащині, в селі Сингаївка. Там збереглася вокзальна будівля кінця 19 століття, що відповідає архітектурі часу оборони станції Крути. До масових сцен долучилися місцеві мешканці. Сам бій знімали під Києвом, біля села Підгірці. 
У картині взяли участь 150 військовослужбовців Президентської бригади Нацгвардії України.  Також були задіяні реконструктори з Києва та Вінниці. Вони грали юнкерів, воїнів-офіцерів, козаків загонів Вільного козацтва, які разом зі студентами брали участь у бою біля станції Крути.
«Крути 1918» - в першу чергу художній фільм, а не реконструкція подій. І більшість героїв – збірні образи. Однак є й історичні персонажі – Симон Петлюра (Дмитро Ступка), Михайло Грушевський (Сергій Дзялик), Аверкій Гончаренко (Олексій Тритенко), Михайло Муравойв (Віталій Салій). Братів зіграли Євген Ламах та Андрій Федінчик, а Євген Нищук втілив батька одного зі студентів, григорія Піпського. Музику до фільму написав італійський композитор Marco Marini. Саундтреками стали пісні у виконанні Христини Соловей та гурту «Гайдамаки».

https://vechirniykiev.com.ua/news/v-prokat-vyyshov-fil-m-kruty-1918-v-kyyevi-vlashtovuyut-zustrichi-z-tvorchoyu-hrupoyu

Урядовий кур’єр. – 2019. – 8 лют. – С. 16.

 

У КИЄВІ ВПРОВАДЯТЬ НОВЕ ШКІЛЬНЕ МЕНЮ

У столиці до нового навчального року планують запровадити нове меню та змінити організацію харчування в школах.

Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, пише прес-служба освітнього департаменту Києва.

“Ми зараз працюємо над створенням нової моделі харчування в столичних школах. Головною метою цих змін є підвищення споживчих властивостей блюд, рівня безпеки продуктів, а також створення умов для забезпечення уніфікованого рівня якості в усіх школах Києва.

Окрім того, плануємо запровадити єдину систему контролю якості за дотриманням норм калорійності спільно із Держпродспоживслужбою. Плани амбітні, але вже до початку навчального року 2019-2020 ми маємо запровадити новий механізм, – пообіцяв Мондриївський...

Більш детально ви можете ознайомитись тут:

http://nus.org.ua/news/u-kyyevi-vprovadyat-nove-shkilne-menyu/

День. – 2019. – 8-9 лют. – С. 12.

 

ФЕСТИВАЛЬ!

КИТАЙСЬКІ ВОГНІ ДЛЯ ЗАКОХАНИХ КИЄВА:

40-МЕТРОВИЙ ДРАКОН, КОЛІСНИЦЯ, СЛОНИ І ПІНГВІНИ

Фото Анатолій Бойко

Гостей чекають екзотичні страви і дитячі конкурси.

Василь Михальчук

У День святого Валентина (14 лютого) на Співочому полі відкриється унікальний фестиваль гігантських китайських ліхтарів. Масштабні фігури з яскравих вогнів вже встигли побувати в 40 країнах світу, і тепер їх можна буде побачити в Україні.

Наша країна стала першою в Східній Європі, де стартує такий незвичайний свято вогнів і світла.

На Співочому розмістять 30 яскравих локацій. "Сегодня" однією з перших відвідала експозицію в день китайського Нового року, коли проводилися пробні включення масштабних скульптур, прикрашених вогнями...

... Київський  фестиваль - це тісне переплетення традиційного китайського шоу і сучасних світових технологій. На Співочому гості фестивалю зможуть побачити красиві гігантські світлові інсталяції. Наприклад, величезні гриби, дивовижних яскравих папуг в клітинах...

Більш детально ви можете ознайомитись тут:

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=uk&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=ru&sp=nmt4&u

 

Неофіційно

РОЖЕВИЙ НОСОРІГ У КИЄВІ:

ПЕРЕМОЖНИЦЯ ЄВРОБАЧЕННЯ ПОКАЗАЛА КЛІП

Переможниця пісенного конкурсу Євробачення-2018 Нетта Барзілай презентувала новий кліп, який знімали у Києві. Відеороботу на пісню "Bassa Sababa" виклали на офіційній сторінці Нетти у мережі Youtube.

На відео можна побачити Дарницький міст, бульвар Вернадського та бібліотеку Вернадського.

Нагадаємо, що цей кліп знімали у грудні 2018 року.

https://vechirniykiev.com.ua/news/rozhevyy-nosorih-u-kyyevi-peremozhnytsya-yevrobachennya-pokazala-klip

 

У КІНОТЕАТРУ "ЖОВТЕНЬ" ЮВІЛЕЙ:

відвідувачі згадують перші поцілунки

Фото Анатолiй Бойко

Заради порятунку кінотеатр продав сотню іменних місць.

Один з найстаріших київських кінотеатрів "Жовтень" вчора відсвяткував свій 88-й день народження. Сайт "Сегодня" побував в легендарному закладі і дізнався, чим він жив.

"19 років тому кінотеатр був в занепаді, не працював жоден зал! За ці роки було сформовано новий репертуар, відкриті шість залів. Ми демонструємо найпопулярніше і авторське кіно, а останніми роками посилили документальне кіно і альманах українських короткометражок", – зазначила заступник директора кінотеатру Людмила Горделадзе.

За минулий рік кінотеатр продав 280 тисяч квитків. Мають великий попит голлівудське і європейське кіно різної тематики.

У "Жовтні" кияни особливо цінують унікальні формати кінопоказів. Їх кілька: це "0+" для молодих мам з немовлятами, які під час перегляду можуть грати і сповивати дитини, а також безкоштовні сеанси по п'ятницях для пенсіонерів. Вони відбуваються при переповненому залі.

"Я часто спостерігаю, як після таких сеансів старі виходять дуже щасливими. Було б круто, якби і для студентів були безкоштовні сеанси", – каже студентка Ольга.

Багатьом подобається фішка з іменними сидіннями в залах. Їх почали продавати, щоб зібрати кошти на обладнання після пожежі 2014 року. У "Жовтні" є крісло Олега Сенцова і 100 іменних місць, які продали за 3 тисячі гривень. До речі, "Жовтень" долучений до унікальної програми Europa Cinemas, яка об'єднує понад тисячу європейських кінотеатрів. Всі українські фільми, які покажуть в "Жовтні", в обов'язковому порядку будуть показані в європейських кінотеатрах.

Відвідувачі згадують різні історії, пов'язані з "Жовтнем...

Більш детально ви можете ознайомитись тут:

https://ukr.segodnya.ua/kiev/kother/u-kinoteatra-zhovten-yubiley-posetiteli-vspominayut-pervye-pocelui-1214212.html

 

УВАГА! АКЦІЯ!

«НЕ ДАМО ЗНИЩИТИ БУДИНОК АКТОРА!»

Фото Руслана КАНЮКИ

Митці Києва провели мітинг проти перетворення культурних закладів на комерційні об’єкти.

Тетяна Поліщук

Акція відбулася на захист не тільки Будинку актора, а й інших столичних закладів культури, зокрема кінотеатру «Київ» та інших. Активісти вимагали від київських чиновників не допустити перетворення культурних закладів столиці на комерційні об’єкти, повідомляє Укрінформ. Учасники акції тримали плакати з написами: «Не дамо знищити унікальне творіння архітектора Городецького», «Save Будинок актора», «Не дамо знищити Будинок актора», «Кияни за Будинок актора» та ін.

До речі, на сайті Київської міської ради зареєстровано петицію «Будинку актора бути! Збережемо осередок культури та мистецтва в історичному центрі Києва!», яка вже зібрала 707 підписів із 10 тисяч необхідних для розгляду міською владою…

Більш детально ви можете ознайомитись тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/ne-damo-znyshchyty-budynok-aktora

 

У СТОЛИЦІ УВІКОВІЧИЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЇВ

29 січня відзначають День пам’яті героїв Крут.

Нещодавно біля Палацу «Україна» завершили мурал, присвячений фільму. Таким чином у столиці увіковічили пам'ять героїв, які брали участь у бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року.

Творець муралу, художник і технічний директор творчої групи «Kailas-V» Андрій Пальваль розповів «Вечірньому Києву», що для зображення персонажів використовував зовнішність акторів фільму, адже конкретних фотографій історичних осіб, що брали участь у бою, він не мав.

Розміри муралу вражаючі: художнику довилося використовувати 32-метрову платформу, щоб намалювати верхню частину зображення. А морозна погода додала роботі певної атмосферності та спорідненості з героями, зображеними на малюнку.

Також художник додав, що мурал зроблено так, що його добре видно з різних сторін. «Вечірній Київ» пересвідчився в цьому!

https://vechirniykiev.com.ua/news/pro-richnytsyu-boyu-pid-krutamy-kyyanam-nahaduye-mural

 

УВАГА! ТИЖДЕНЬ ПАМ’ЯТІ!

ПЕРШОГО КОСМОНАВТА УКРАЇНИ ЛЕОНІДА КАДЕНЮКА ВШАНУЮТЬ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИМ ТИЖНЕМ ПАМ’ЯТІ

Минає рік, як перестало битися серце Першого космонавта незалежної України, Героя України Леоніда Каденюка. 

У свої 67 років Леонід Костянтинович був сповнений творчих задумів, енергії, надії знову побувати у космосі.

Незадовго до смерті він отримав запрошення стати членом екіпажу місії на приватній космічній станції в 2021році. Та не судилося…

28 січня, в день народження космонавта, у Київському планетарії стартує загальнонаціональний тиждень пам’яті космонавта. Урочистості розпочнуться у Зоряній залі. 

Спогадами про Леоніда Костянтиновича поділяться рідні і близькі люди, товариші, колеги з Дер­жавного космічного агентства України, Аерокосмічного товариства України, Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я», Міжнародної екологічної ради, Товариства «Знання» України. На заході вручатимуть першу іменну нагороду - відзнаку «Зірка космонавта Леоніда Каденюка» найкращим у галузі космонавтики і літакобудування.

У Зоряну залу гостей запросить народний артист України Анатолій Матвійчук. Виступатимуть також Авігдор Фрейдлінс, заслужений артист України, гурти «Радар», «Мальви», народний хор «Чумаки».

Очікують, що на відкриття тижня пам’яті космонавта завітає його дружина Віра Каденюк. Присутні матимуть можливість переглянути документальний кінофільм про космонавта незалежної України.  

Упродовж тижня пам’яті у Товаристві «Знання» України охочі слухатимуть цікаві лекції на тему «Україна - космічна дер­жава» і матимуть змогу придбати книжку про Леоніда Каденюка.

http://umoloda.kiev.ua/number/3412/2006/129791/

Україна молода. – 2019. – 25-26 січ. – С. 3.

 

КРИЖАНА КАРУСЕЛЬ:

КИЯНИ КАТАЛИСЯ НА КРИЖИНІ ВАГОЮ В 63 ТОННИ

Зимовий атракціон влаштували на озері Небреж.

Олександр Марущак

На озері Небреж (територія екопарку Осокорки) київські ентузіасти створили атракціон – крижану карусель. Для цього активісти довго підбирали ділянку льоду, щоб на ньому не було жодної тріщини.

"При облаштуванні такої каруселі потрібно бути максимально обережним, поважати закони фізики і природи. Щоб зробити карусель діаметром 22 метри на озері Небреж, ми витратили близько трьох годин. Коло льоду вирізали за допомогою двох бензопил. Вирізані шматки льоду (товщина 20 см) встановили по краях каруселі як огорожу. Маса льоду, яку ми змусили крутитися за допомогою мотузки, понад 63 тонни! При цьому на льоду перебувало 15-20 осіб, навіть багаття розпалили", – розповіли нам автори каруселі.

Сегодня : киев. вып. – 2019. – 24 янв. – С. 9.

 

У СТОЛИЧНОМУ МЕТРО «ОСЕЛИЛИСЯ» ФАНТАСТИЧНІ ЗВІРІ ЗНАНОЇ ХУДОЖНИЦІ

Марія КАТАЄВА

23 січня  у арт-вестибюлі станції «Золоті ворота» відкрили освітній художньо-документального проект до 110-річчя із дня народження української художниці Марії Примаченко та Дня Соборності України – «Жіночий вимір: Марія Примаченко». Він дає змогу дізнатися більше про життя і творчість видатної мисткині. 

Гостям підготували музичний подарунок  - виступ гурту «Шпилясті кобзарі».

Під склом –  дивом вцілілі у воєнні роки одні з перших робіт Марії Примаченко, створені мисткинею у 1930-х роках. Найімовірніше, вони писалися як ілюстрації до байок чи казок.

На інформаційних стендах представлені копії матеріалів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, який виступив організатором події. Зокрема, серія фотопортретів художниці, переданих кінооператором Олександром Антипенком у 1975 році…

...На одному зі стендів є матеріали з архіву родини художниці, надані правнучкою художниці Анастасією Примаченко. Дівчина зізналася, що прабабусю ледве пам’ятає, бо бачила її зовсім маленькою, та досі досліджує та відкриває її для себе. Бувши сильною жінкою, вона суміщала творчість з вихованням дітей, знаходячи у написанні картин спокій. У родини зберігається великий архів мисткині. 

Друга частина проекту – «Дитячий вимір: Марія Примаченко» - це копії робіт дітей з різних куточків України за мотивами творів мисткині. Їх написали учні шкіл з Києва, Львова, Миколаєва, Харкова, Дніпра, Чернігова, Маріуполя, Сєвєродонецька тощо.

- Для експозиції ми відібрали 10 кращих робіт. Світ творів Марії Примаченко дуже близький до дитячого, дітлахам подобаються її яскраві оздоблені роботи, а також віршовані підписи. Крім того, до 110-річчя наступного тижня ми відриваємо виставку малюнків за творами Примаченко наших учнів в дитячій бібліотеці № 142 Голосіївського району, - поділилася директорка Київської художньої школи № 9 Наталія Баришполець

Співорганізатори проекту - Спілка архівістів України, БО “Благодійний фонд “Творча спадщина родини Марії Примаченко” та КП “Київський метрополітен”...  

Виставка експонуватиметься в арт-вестибюлі станції “Золоті ворота” до 23 лютого.

https://vechirniykiev.com.ua/news/v-stolychnomu-metro-oselylysya-fantastychni-zviri-znanoi-khudozhnytsi

 

УВАГА! АКЦІЯ!

ДЕВ’ЯТЬ МЕТРІВ ВИШИТОЇ ІСТОРІЇ

У Київській лаврі стартувала культурно-мистецька та соціально-політична акція «Рушник національної єдності - соборна Україна».

Трипілля, Київська Русь, Дерево життя, зірки та космос - це фрагменти презентованого 21 січня, напередодні 100-річчя Злуки українських земель, у дзвіниці Успенського собору Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Рушника національної єдності.

Цей мистецький витвір - і козацьке бароко, серцевиною якого є шишка, символ, що прийшов у козаччину з прадавніх часів. 

Два трикутники - це криниця. Два птахи - душі наших предків із гілками слави героїв-борців, які віддали своє життя за Україну.

Трохи далі Берегині - жіночі фігури, які тримають у піднятих руках розшитий золотом Тризуб...

Більш детально ви можете ознайомитись тут:

http://www.umoloda.kiev.ua/number/3411/164/129715/

Україна молода. – 2019. – 22 січ. – С. 6.

 

НЕ МОЖНА  ЗАБУТИ

У вівторок на Володимирському ринку (м. Київ) відбулось відкриття фотовиставки, присвяченої 100-річчю Дню Соборності України –  Дню Злуки.

Валентин Торба

Організаторами фотовиставки виступили КМДА, управління комунікації та преси Міністерства оборони України та КП «Володимирський ринок». Самі організатори фотоекспозиції визнають, що зробити таку виставку їх надихнув приклад і досвід газети «День», яка щорічно вже 20 років організовує фотовиставку. Бізнесмени не можуть залишатись осторонь актуальних і болючих подій, які переживає наша країна. Так і виходить, що життя держави і народу вплітаються в лаконічні, але образні світлини. В даному випадку під стелею ринку. Адже саме допомога волонтерів та бізнесменів у критичний момент стала вирішальною в боротьбі з ворогом...

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/ne-mozhna-zabuvaty

День. – 2019. – 23 січ. – С. 2.

  

РОЗКВІТЛА ПАЛЬМА

У київському ботанічному саду імені Фоміна розцвіла пальма Лівістона, найстаріше дерево у колекції ботсаду.

У Києві пальма росте вже 180 років, до цього близько 30 років вона перебувала у Кременчуці. До 1970-х років пальма не цвіла, а після добудови оранжереї вона цвіте щорічно, і це цвітіння, як стверджують працівники ботанічного саду, сорокове.

«Пальма вперше зацвіла взимку 1978-1979 року, після реконструкції оранжереї, і тепер цвіте щозими у січні. Подивитися на незвичне дерево можуть всі бажаючі. Пальмі більше 200 років. До Києва її привезли вже великою. Зараз висота пальми становить 32-33 метри, її гілки торкаються стелі теплиці», - розповіли у ботанічному саду.

https://ua.news/ua/u-botanichnomu-sadu-rozkvitla-dvohsotrichna-palma/

Сегодня :  киев. вып. – 2019. – 22 янв. – С. 13.

 

ВІДНИНІ ВОЄДИНО

У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

ДО 100-РІЧЧЯ ЗЛУКИ УНР І ЗУНР ПРЕДСТАВИЛИ УНІКАЛЬНІ ЕКСПОНАТИ

Олена Горішнянська

Урочисто відкрили виставку «Лицарям Української Народної Республіки присвячується» до 100-річчя проголошення Акта Злуки 22 січня 1919 року в Національному музеї історії України.

Споконвічне прагнення українців до об’єднання справдилося 100 років тому, коли на Софійській площі було урочисто зачитано текст Четвертого Універсалу, відомого як Акт Злуки.

Національний музей історії України спільно з Державною архівною службою України представили до огляду оригінал цього вікопомного документа 1919 року.

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://www.umoloda.kiev.ua/number/3410/196/129687/

Україна молода. – 2019. – 22 січ. – С. 6.

 

УНІКАЛЬНИЙ БУДИНОК ЗІ ЗМІЯМИ В КИЄВІ ТЕРМІНОВО ПОЧНУТЬ РЯТУВАТИ

Процес реставрації стародавнього будинку триватиме не один рік.

Ірина Гинжул

Міська влада схвалила проект реставрації пам'ятника архітектури, відомого будинку зі зміями на вулиці Велика Житомирська, 32. Його побудовано в 1910-1911 роках за проектом архітектора Гната Ледоховського.

Спочатку будівля була триповерховою, але за радянських часів надбудували четвертий поверх. Свою назву особняк отримав завдяки ліпнині на фасаді: листя каштанів і кам'яних змій. На жаль, з роками будинок занепав.

"Будівля перебуває в приватній власності, але є пам'ятником архітектури і містобудування місцевого значення", – повідомив Олександр Никоряк, директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

Про старт робіт і за підсумком їх виконання виконавець повинен буде повідомити департамент в тижневий термін. У самій компанії "Сегодня" повідомили, що наразі на об'єкті тривають підготовчі роботи.

"Тривають підготовчі роботи з листопада. Як тільки буде отримано генеральний дозвіл на реставрацію від міста, почнуться ремонтно-реставраційні роботи. Сподіваємося, що це буде вже найближчим часом", – підкреслили в компанії.

https://ukr.segodnya.ua/kiev/kother/unikalnyy-dom-so-zmeyami-v-kieve-srochno-nachnut-spasat-1208594.html

Сегодня : киев. вып. – 2019. – 21 янв. – С. 8.

 

З ЛЮБОВ’Ю ДО МІСТА

Фото Музей історії Києва

15 січня в Музеї історії  міста Києва відкрилася виставка живопису, графіки і скульптури "На честь музею, з любов'ю до міста".

Як повідомляють організатори проекту, на виставці представлені роботи, за якими можна відстежити, як змінювалося місто, еволюціонувало художнє бачення урбаністичного середовища і які художні образи породжував Київ протягом ХХ століття.

Куратором виставки виступає мистецтвознавець Катерина Липа.

Учасники виставки - українські художники і художниці - подарують Музею історії міста Києва по одній своїй роботі, в честь 40-річчя з дня заснування музею.

У виставці беруть участь: Гліб Вишеславський, Іван Григор'єв, Олеся Джураєва, Анна Духовична, Світлана Карунська, Катерина Косьяненко, В'ячеслав Снісаренко, Лариса Піша, Світлана Фесенко.

19 січня о 12:00 відбудеться кураторська екскурсія по виставці. Проект триватиме до 29 січня.

Сегодня : киев вып. – 2019. – 18 янв. – С. 17.

 

У "СОФІЇ". ПІЧ З МИНУЛОГО

Інтер'єр Будинку митрополита нацзаповідника "Софія Київська" прикрасив новий унікальний експонат - кахельна піч ХІХ століття. За словами заступника директора Вадима Кириленко, піч такої конфігурації і якості зустрічається рідко, шукали її більше 10 років. Придбали піч за 28 тис. грн у Львові.

Сегодня : киев. вып. – 2019. – 17 янв. – С. 8.

 

ТАКОГО КИЄВА ВИ НЕ ЗНАЛИ:

ЕКСКУРСІЯ ПРИХОВАНИМИ СИМВОЛАМИ СТОЛИЦІ

Дар'я Нинько

Хочете на екскурсію Києвом? Ні-ні, не закривайте одразу цей текст. Ми знаємо відмінний спосіб неспішно прогулятися по центру міста і, заодно, дізнатися багато нового про нього. Не знадобиться навіть екскурсовод.

Адже саме таку ідею невимушеної прогулянки і втілює проект "Шукай!". Задумка ось у чому: в найцікавіших місцях столиці розташовані маленькі бронзові скульптурки. Але не звичайні, адже кожна з них - це "народний" символ Києва, об'єкт, який у всіх його жителів стійко асоціюється з рідним містом. Крім того, що вони дуже красиві, біля кожної з них є ще й QR-код. Зчитавши його камерою смарфона, ви зможете дізнатися, чому і за які заслуги саме ця річ стала символом столиці.

https://www.obozrevatel.com/ukr/city/journal/ekskursovodi-bilshe-ne-potribni6-yak-mozhna-gulyati-kievom.htm

Сегодня : киев. вып. – 2019. – 16 янв. – С. 14.

 

ПЕРЕМОЖЦІ  #ЩЕДРИКФЕСТУ

Фото надано організаторами #ЩЕДРИКФЕСТУ

З успіхом відбувся Всеукраїнський конкурс хорових колективів: хор «Кредо» виступить у Європі та Америці.

Ольга Стельмашевська

...У Києві й Покровську проходив Всеукраїнський конкурс хорових колективів #ЩедрикФест, а в Краматорську - гала-концерт та оголошення переможців...

...У відбірковому турі взяли участь 40 хорів з усієї України. Відібрали 17 найкращих дитячих і дорослих хорів...

...Церемонія нагородження переможців та учасників Всеукраїнського конкурсу хорових колективів #ЩедрикФест відбулася в місті Краматорськ, на провідному машинобудівному підприємстві України «Енергомашспецсталь». Гран-прі здобув київський хор «Кредо», який і здійснить ювілейний тур Європою (Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Франція, Чехія, Швейцарія) та Америкою (Канада, США), як хор Олександра Кошиця 100 років тому. Старт туру відбудеться у травні...

День. – 2019. – 15 січ. – С. 7.

 

223 НОСІЇ ІНФОРМАЦІЇ

У столиці створюють міську систему туристичної навігації.

У всіх десяти районах Києва облаштують 223 носії туристичної інформації. Розпорядженням КМДА затверджено їхній адресний перелік. Про це повідомив начальник Управління з питань реклами та промоцій Антон ТАРАНЕНКО, передає kyivcity.gov.ua.

«Усього буде встановлено 178 інформаційних стендів (пілонів) і 45 покажчиків напрямку руху. Перші нові навігаційні пілони ми розпочали встановлювати у центрі міста разом із Агентами змін ще восени минулого року. Тож тепер ми продовжимо створення міської системи туристичної навігації для орієнтування гостей та самих киян, популяризації об’єктів дестинації, збільшення відвідувань культурно-мистецьких закладів тощо», - розповів Антон Тараненко.

За його інформацією, інформаційні стенди містять вказівники до найпопулярніших серед туристів місць відвідування, мапи навколишніх кварталів і навіть трохи цікавої інформації українською й англійською мовами. Забезпечити встановлення носіїв туристичної інформації доручено Управлінню туризму та промоцій і комунальному підприємству «Київський міський туристично-інформаційний центр».

«Ми переконані, що така навігація додасть зручності та комунікації туриста з містом, допоможе знайти найкращі туристичні локації та відповісти на найчастіші запитання», - зауважив Антон Тараненко.

Нагадаємо, що Київ щороку відвідує 5 мільйонів гостей, і ця цифра постійно зростає. Туристична галузь приносить у річний бюджет Києва понад 200 мільйонів гривень.

https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/223-nosiyi-informaciyi

День. – 2019. – 15 січ. – С. 2;

Сегодня : киев. вып.  – 2019. – 15 янв. – С. 14.

 

УВАГА! КОНКУРС!

 В КМДА ОГОЛОСИЛИ КОНКУРС НА ОРЕНДАРЯ КІНОТЕАТРУ «КИЇВ»

Марія КАТАЄВА

4 січня закінчився термін дії договору оренди цілісного майнового комплексу кінотеатру, що знаходиться в комунальній власності і вже протягом двох десятиліть перебуває в користуванні ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр «Київ».
В 1998 розпорядженням КМДА майновий комплекс було передано в оренду ТОВ «КЦ «Кінотеатр Київ», укладений договір терміном на 10 років. Надалі за відсутністю заяв (заперечень) з обох сторін вказаний договір був пролонгований на той самий термін і за тими самим умовами. Наразі договір оренди ТОВ  «КЦ «Кінотеатр Київ» не продовжили і оголосили конкурс на майбутнього орендаря. 
- З метою виконання планових показників надходжень в бюджету від орендної плати, ефективного використання майна міста Києва та реалізацію механізму визначеного у новому Положенні про оренду комунального майна, яке набуло чинності з 1 січня 2019 року міською владою визначено за доцільне проведення прозорого конкурсу  щодо передачі будівлі кінотеатру в оренду для здійснення кінопоказів та проведення культурно-мистецьких заходів, - повідомив на прес-брифінгу заступник голови КМДА Володимир Слончак.  

За його словами, планується таке: 
1) визначення ринкової вартості будівлі кінотеатру
2) розрахунок орендної плати 
3) проведення процедури визначення попиту
4) проведення конкурсу на право оренди кінотеатру. В конкурсі можуть брати участь...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://vechirniykiev.com.ua/news/v-kmda-oholosyly-konkurs-na-orendarya-kinoteatru-kyiv

 

У КИЄВІ З’ЯВИВСЯ МУРАЛ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ
БОЮ ПІД КРУТАМИ

Біля станції метро «Палац Україна», по праву руку від однойменного культурного центру в Києві, з муралу на боковій стіні багатоповерхівки ніби сходять до містян герої бою під Крутами, який відбувся взимку 1918 року.
Тоді сотні молодих людей - гімназистів, студентів та юнкерів - стали на захист України поблизу залізничної станції у Ніжинському районі на Чернігівщині.
Роботу в столиці символічно було розпочато до 6 грудня - Дня Збройних сил України.
«Для мене особисто події Крут - це подвиг молодих та нескорених, «Огонь запеклих не пече». Це свідома загибель за власну країну, це свідома самопожертва перед обличчям страшної червоної навали, - говорить художник проекту Андрій Пальваль. - І ще це історичний урок нам сьогоднішнім, як треба боронити Вітчизну. Саме тому ми й прийняли рішення розпочати малювати у грудні, щоб хоча б на мить синхронізуватися з хлопцями».
Андрій Пальваль (творча група Kailas-V) відомий як автор багатьох муралів в Україні і поза межами країни. Мурал «Крути» - третя робота художника, в якій відображена боротьба українського народу за свою незалежність 100 років тому. До цього він уже створив у столиці портрети-мурали Михайла Грушевського та Павла Скоропадського.
Мурал «Крути» - спільний проект творців фільму «Крути 1918», прокат якого стартує 7 лютого; Департаменту суспільних комунікацій КМДА, Печерської районної в місті Києві Державної адміністрації, громадської організації «Ай лав Юкрейн», проекту «Київські мурали», за підтримки компанії ТОВ «ВП «Полісан».
«Печерськ уже давно перетворився на стрит-арт галерею з відомих по всьому світу муралів», - констатує голова Печерської РДА Сергій Мартинчук.
Мурал міститься на будинку за адресою: вулиця Велика Васильківська, 111/113. До речі, ще пару років тому вона називалася Червоноармійською. А поряд була вулиця Миколи Щорса, яку перейменували на Євгена Коновальця.

http://umoloda.kiev.ua/number/3406/2006/129420/

Україна молода. – 2019. – 11-12 січ. – С. 3.

 

НАЗАД У МИНУЛЕ:

ПОНАД  200 КИЯН ПОКАТАЛИСЯ НА РЕТРОПОЇЗДІ УКРЗАЛІЗНИЦІ

Близько 200 киян та гостей столиці напередодні Різдва проїхалися святковим ретропоїздом навколо Києва. Про це повідомили у прес-службі АТ "Укрзалізниця.

У голові 4 вагонів і вагона-ресторану курсував паровоз Л-4600, - розповіли у товаристві. 

Під час подорожі навколо Києва, яка тривала близько двох з половиною годин, пасажири мали можливість помилуватися краєвидами стародавньої столиці, Дніпром, побачити вантажні й пасажирські станції та локомотивні депо.

https://vechirniykiev.com.ua/news/nazad-u-mynule-ponad-200-kyyan-pokatalysya-na-retropoizdi-ukrzaliznytsi

 

НА СОФІЙСЬКІЙ ПЛОЩІ СПІВАЛИ СТАРОДАВНІ КОЛЯДКИ

Спільнота "Київська Коляда" на Софійській заспівала старовинні народні колядки різних регіонів України,  а на сцені відбувся різдвяний вертеп. 

Далі Хода звіздарів вирушила Андрієвським узвозом на Контрактову площу, де святкування продовжилися. Всі охочі мали змогу приєднатися та доторкнутися до давніх традицій.

https://vechirniykiev.com.ua/news/yak-na-sofiys-kiy-ploshchi-spivaly-starodavnikh-kolyadok

Сегодня : киев. вып. – 2019. – 8 янв. – С. 17.

 

5 та 6 СІЧНЯ  В ТЕАТРІ НА ПОДОЛІ

ПРЕЗЕНТУЮТЬ НЕЗВИЧНУ КАЗКОВУ ВИСТАВУ ДЛЯ ДІТЕЙ І ДОРОСЛИХ

Марія КАТАЄВА

«Пан Лампа» – іммерсивна вистава для дітей від 6 до 106 років. Разом з акторами глядачі потраплять у чудернацький світ дитячих фантазій, страхів, викликів та перемог. Але  не загубляться на шляху, адже з ними завжди буде Пан Лампа. І хоч це звичайнісінький дідусь, та голова його світиться, наче справжня лампа.

Глядацькі місця будуть розташовані прямо на сцені, а не в залі, як зазвичай, бо глядачі залучені до гри!

«Пан Лампа» – казка, побудована з 10 коротких новел. Разом із дідусем та його турботливою онучкою Псюхою ми зустрінемо дивакуватих персонажів: Бабцю Драпцю, яка ходить догори дригом, сестер Кусюк, що є найнезвичайнісінькими блохами у світі, Пані Страшинську, яка більше за все на світі любить лякати дітей (але ж ми їй не дамо!) До нас завітає сама Пані Сонце і бозна-хто ще. Химерні друзі будуть співати, бешкетувати та вирішувати найскладніші життєві питання. Щоб у фіналі зрозуміти просту істину: коли ділишся своїм внутрішнім світлом – його лиш більшає. 

 - Ми робимо казку, яка буде цікава і дітям, і дорослим. Впевнений, що цікаве для себе знайдуть і зовсім маленькі з батьками, і підлітки, і дідусі з бабусями, - впевнений режисер Дмитро Захоженко. -  Казка перш за все про світло – кожен може сяяти, мов Пан Лампа. Персонажі у нас найцікавіші: це і Пані Страшинська, маленьке кумедне нещастя, яка воліє в житті одного – лякати дітей. А як можливо ужитися з нею під одним дахом? Лише посміявшись. Це і Бабця Драпця, що доводить, що йогою можна займатись і у 83 (і що життя лише починається)! Це і Пані Сонце, якій трішки самотньо на небі. І багато інших, яких краще побачити вживу. Дитиною я обожнював казки. Я і зараз їх обожнюю, але наважився взятися за дитячу виставу, тільки коли в мене самого з'явилися діти. Я згадав ту бездонну енергію, що криється у цих історіях і маленьких широко розкритих оченятах, що вдивляються в кожне слово. У нас багато пісень, музики, театр тіней, ляльки, мультики. На репетиціях багато сміху і, мабуть, тільки так і треба створювати дитячі вистави!».

У ролях: Александр Анатольевич Клаунинг, Александр Данильченко, Kostya Temlyak, Юлия Шевченко, Світлана Телеглова, Кирилл Карпук, Екатерина Вайвала. 
Коли: 5 та 6 січня о 12:00
Де: Театрі на Подолі. Вистава буде на Новій сцені, збір у залі

Ігоря Славинського, Андріївський узвіз, 20Б.

https://vechirniykiev.com.ua/news/v-teatri-na-podoli-prezentuyut-nezvychnu-kazkovu-vystavu-dlya-ditey-i-doroslykh

 

ЮНИХ КИЯН ЗАПРОШУЮТЬ НА КАНІКУЛИ ДО ФАНТАСТИЧНИХ ТВАРИН

Національний музей українського народного декоративного мистецтва пропонує під час зимових канікул відвідати культурно-мистецьку програму «Зимові канікули зі звірами Марії Примаченко».

Кожного дня на виставці «Марія Примаченко. Фантасмагорії» на відвідувачів чекає захоплива зустріч з фантастичним світом звірів, птахів та квітів художниці. Під час тематичної екскурсії можна дізнатися про життєвий та творчий шлях народної художниці України Марії Оксентіївни Примаченко. Інтерактивна екскурсія «Казковий світ Марії Примаченко» передбачає знайомство з життям та творчістю художниці через різноманітні музейні ігри.

Екскурсія-гра «Малюємо у стилі Марії Примаченко» дає можливість відчути себе художником, створивши власний малюнок під враженням від картин Марії Примаченко. Також всі охочі зможуть переглянути фільми про життєвий та творчий шлях Марії Примаченко та мультфільми за мотивами картин художниці.

- А ще пропонуємо яскраві фотозони на виставці, розмальовки із зображеннями звірів, птахів і квітів Марії Примаченко та майстер-класи «у стилі Марії Примаченко»: виготовлення тварин з глини, створення тварин у традиційних та нетрадиційних техніках малювання, - додають організатори.

Щопонеділка безкоштовне відвідування музею для дітей шкільного віку, учнів професійнотехнічних училищ, студентів вищих навчальних закладів України.

Програма триватиме до 14 січня.

Коли: щодня з 10:00 до 18:00 Каса припиняє роботу о 17:15. Вівторок – вихідний. 
Де: вул. Лаврська, 9, корп. 29

https://vechirniykiev.com.ua/news/yunykh-kyyan-zaproshuyut-na-kanikuly-do-fantastychnykh-tvaryn

 

НА ПОДОЛІ ВІДКРИТО ПЕРШУ У КИЄВІ БІБЛІОТЕКУ НОВОГО ПОКОЛІННЯ 

У Подільському районі на вул. Межигірській, 25 відкрили першу в Києві бібліотеку нового покоління у рамках проекту Bibliohub.

«Рік кропіткої роботи – і зі звичайною бібліотеки у класичному її розумінні ми отримали сучасний функціональний простір! Тут буде все: від освітніх і розважальних заходів до теорії та практики, де паралельно з культурними традиціями дітки зможуть навчатися та дізнаватися про інноваційні технології і розкривати свій творчий потенціал. У бібліотеці є 3D-принтер, інтерактивна дошка, потужний проектор, комп’ютери, у тому числі, і для людей із додатковими потребами та киян поважного віку. І якщо раніше ми мали тут близько 3 тисяч відвідувачів щороку, то зараз, впевнений, кількість візитерів збільшиться як мінімум удвічі», – сказав на відкритті заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Бібліотека стала доступним і зручним місцем для читання книг, спільнотою людей і організацій, об’єднаних однією метою – популяризувати читання, науку й зацікавленість у знаннях.

На осучаснення бібліотеки, створення простору знань і практик, було направлено 3 млн грн, включаючи ремонт (2 млн 100 тис. грн) та обладнання (899 тис. грн).

Бібліотека ім. Валі Котика (у подальшому ім’я буде змінено на Івана Григоровича-Барського) знаходиться у приміщенні з 1983 року.

Довідково

Bibliоhub – це проект, у рамках якого планується створити центр вільного простору задля комфорту та зручності проведення різноманітних заходів, ініціатив киян та гостей столиці. Проект спрямований на розширення можливостей та спектру якісних культурно-освітніх послуг для громади, забезпечення організації цікавого і змістовного дозвілля юного покоління, розвиток творчих та інтелектуальних здібностей дітей та молоді.

https://kyivcity.gov.ua/news/na_podoli_vidkrito_pershu_u_kiyevi_biblioteku_novogo_pokolinnya.html

 

СТОЛИЧНИЙ  МУЗЕЙ ОДНІЄЇ  ВУЛИЦІ ВІДКРИВ РІЗДВЯНУ ВИСТАВКУ

До Різдвяних свят у Музеї Однієї Вулиці, присвяченому історії Андріївського узвозу, відкрилася виставка робіт київської художниці Олександри Бахіної «Благовіст».

Олександра Бахіна - художник-живописець, графік, що спеціалізується на створенні ікон, фігуративі та наївному мистецтві, а також книжкових ілюстраціях. Роботи Олександри Бахіної знаходяться в приватних колекціях України, Європи, США, Азії та Росії.

- Я малюю не рот, ні посмішку, ні очі, але погляд. І я вважаю, що через це саме й виражається душа людини. І часто воно созвучне дуже багатьом глядачам, які дивляться мої роботи. Загалом, відшукують там щось своє, - описує свої творчість сама художниця.

На виставці, розгорнутій в Музеї Однієї Вулиці, представлено більше 40 картин Олександри Бахіної, створених протягом останніх кількох років.

Виставка працюватиме до березня 2019 року.

Адреса: Андріївський узвіз, 2Б.

https://vechirniykiev.com.ua/news/stolychnyy-muzey-odniyei-vulytsi-vidkryv-rizdvyanu-vystavku