Генеральний план розвитку міста Києва та його приміської зони до 2025 року

 

Новини з району

 РОЗПОЧАТО ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ПРОЕКТУ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ ТЕРИТОРІЇ У СОЛОМ’ЯНСЬКОМУ РАЙОНІ КИЄВА

Департамент містобудування та архітектури повідомляє про початок процедури громадських слухань проекту детального плану території в межах вул. Народного Ополчення, Ернста, Івана Пулюя, вздовж річки Совки та Верхнім каскадом Совських ставків у Солом’янському районі.

- Основна мета проекту – реалізація стратегії Генерального плану міста щодо ефективного використання міських земель, а саме: реструктуризація виробничих територій, які використовуються не за призначенням, створення кварталів сучасного житла з об’єктами обслуговування європейського рівня, - пояснили в Департаменті.

 Зокрема, передбачається розміщення кварталів нової житлової забудови у кілька етапів. Потреба в установах освіти розраховувалась на все населення району і складає 513 місць в дитячих дошкільних закладах (з урахуванням дисбалансу, що склався на даний час) та 1721 місце – в загальноосвітніх школах.

Заплановано й збереження та комплексний благоустрій озеленених територій загального користування – парків «Проня» та «Совська балка». Також у проекті надані пропозицій упорядкування, реконструкції вулиць, проїздів та встановлення червоних ліній, розвитку транспортної та інженерної інфраструктури, забезпечення сумісності забудови окремих земельних ділянок з оточуючою забудовою та землекористуванням, поліпшення навколишнього природного середовища, забезпечення заходів санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Експозиція проекту розміщена в приміщенні Солом’янської державної адміністрації: Повітрофлотський проспект, 41. Крім того, матеріали детального плану розміщено на сайті:www.kga.gov.ua.

Процедура розгляду та врахування пропозицій у письмовому вигляді триватиме до 3 лютого 2016 року  за адресою: 01001, м. Київ. вул. Хрещатик, 32, Департамент містобудування та архітектури.

 

Хід обговорення

МІСЦЬ НЕМАЄ

Київська міська державна адміністрація повідомляє: території столичних кладовищ вистачить усього на рік. Чи зможе Київ вирішити цю проблему самостійно?

 Вікторія ОХРІМОВИЧ

За інформацією департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, зараз у Києві налічується 29 кладовищ. Відкрите для нових поховань лише Північне кладовище в Броварському районі столиці. Два кладовища - Старообрядне та Мишеловське - закриті, решта - напівзакриті та доступні для поховань лише на вже зарезервованих місцях.   «День» вирішив дізнатися, що планує зробити київська влада для вирішення цієї проблеми. Почали з нового Генплану, який діятиме до 2025 року. Там чітко позначено, що Київ залишиться в існуючих межах, тоді як щільність населення зросте в півтора разу.  Так само там прописано, що  найближчими 15-20 роками необхідно виділити 220,1 га землі для нових поховань, а вільна територія в межах  міста складає всього - 8,6 га. Межі міста при зростаючій щільності населення переносити не планують. Відповідно, головною надією киян є виділення землі областю...

Повний текст читайте тут

http://www.day.kiev.ua/uk/article/cuspilstvo/misc-nemaie

 День. – 2013. – 18 груд. – С. 8.

 

ЗАСТРОЙЩИКИ ОСТАНОВЯТ ДВИЖЕНИЕ

Уже через несколько лет центр Киева превратится в сплошную пробку из-за массовой застройки. "Деловая столица" выясняла, почему власти бездействуют и где появятся самые проблемные участки дорог

 Представленный на рассмотрение горсовета проект нового генерального плана Киева его разработчики называют панацеей от нарастающих проблем города, в том числе и транспортных. Жителям столицы пообещали построить новые дороги и тоннели, а также ограничить возведение крупных объектов недвижимости в центральной части столицы, появление которых увеличивает нагрузку на дорожную сеть. На деле, говоря об ограничениях, разработчики генплана ссылаются на действующие строительные нормативы, которые застройщики систематически игнорируют, предпочитая заплатить небольшие штрафы, но избавиться от существенных затрат в случае соблюдения строительных норм и правил. Поэтому уже через несколько лет центр станет окончательно непроезжим.

 

Генплан не панацея

Разработчики нового генерального плана Киева обещают защитить центр города от произвола застройщиков. Как рассказал начальник коммунальной корпорации "Институт генерального плана Киева" Сергей Броневицкий, в документе заложены строительные ограничения, которые ранее городская власть не устанавливала.

 

Деловая столица. – 2013. – 28 окт. – С. 2-3.

 

ОПРИЛЮДНЕНО НОВИЙ ПРОЕКТ ГЕНПЛАНУ КИЄВА

Як повідомляє розробник нового Генплану столиці – КО «Інститут Генерального плану міста Києва», всі охочі можуть ознайомитися з оновленими текстовими та графічними матеріалами проекту головного містобудівного документа, за яким розвиватиметься столиця, на сайті www.kievgenplan.grad.gov.ua. У ньому враховано пропозиції та зауваження, що надійшли від киян, громадських організацій і професійної спільноти впродовж більш ніж півторарічного громадського обговорення, а також у ході шести засідань архітектурно-містобудівної ради.

Як повідомлялося раніше, наприкінці серпня архітектурно-містобудівна рада на підсумковому засіданні з розгляду проекту Генплану Києва підтримала та рекомендувала його для подання на експертизу. По завершенні експертизи проект Генплану буде передано до Київради, де, після вивчення у депутатських комісіях, проект винесуть на сесію для затвердження.

 Хрещатик. – 2013. – 10 верес. – С. 2.

 

ГЕНПЛАН: КАК ЗАЖИВЕТ КИЕВ

Владислава Сначева

По-новому. В декабре депутаты решат, нужно ли расширять границы города и строить жилье для миллиона киевлян

Вскоре столица получит новый Генплан до 2025 года. Он сулит киевлянам новые парки и скверы, две новые ветки метро, подземные тоннели, магистрали без светофоров и даже расширение Северного и Южного кладбищ. Мы разбирались, чего ждать горожанам, и каковы достоинства и недостатки этого документа.

 

Сегодня. – 2013. – 3 сент. – С. 8.

 

НОВИЙ ГЕНПЛАН СТОЛИЦІ МОЖУТЬ ЗАТВЕРДИТИ

НАВЕСНІ 2013 РОКУ

До 1 грудня має бути сформований остаточний проект Генерального плану розвитку Києва до 2025 року. Затвердити документ планують навесні наступного року. Про це під час прямого ефіру на телеканалі “Київ” розповів начальник КО “Інститут Генерального плану м. Києва” Сергій Броневицький. “Відповідно до доручення голови КМДА Олександра Попова, до 1 грудня має бути доопрацьований за результатами проведення громадських слухань проект нового Генплану Києва. Наразі ми завершуємо роботу, щоб у грудні передати матеріали замовнику  - ГУ містобудування та архітектури КМДА. Після цього почнеться процедура узгодження цього документа, а саме розгляду на засіданні архітектурно-містобудівної ради, узгодження з міськими та державними службами, і буде проведена комплексна державна експертиза проекту, яка триватиме приблизно 2 місяці”,- розповів він. Після завершення всіх вищезазначених процедур документ, за словами п. Броневицького, планується розглянути на засіданні уряду. “Київ виконує столичні функції, і посадовці повинні знати реальні потреби міста, бо вони фінансуються, зокрема, і з держбюджету. І вже після цього документ буде винесений на розгляд Київради. Ми сподіваємося, що проект Генерального плану розвитку Києва до 2025 року буде затверджений навесні наступного року або ж на початку літа”,- додав він.

Хрещатик, 2012, 27 листоп., с. 2.

 

КИЇВ ПЕРЕСТАНУТЬ УЩІЛЬНЮВАТИ

КМДА має намір припинити ущільнювальну забудову міста. Про це заявив керівник комунальної організації "Інститут генерального плану Києва" Сергій Броневицький. За його словами, проведений інститутом аналіз територіальних ресурсів міста виявив більше 10 тис. га земель, придатних для розміщення нових житлових будинків і об'єктів соціальної сфери, громадських і ділових центрів, транспортних розв'язок та інженерних споруд. Використання цих ресурсів дозволить Києву відмовитися від ущільнювальної забудови.

Забудові підлягають території екологічно шкідливих і непрацюючих підприємств. У перспективі для будівельних потреб планують віддати і близько 1 тис. га, де розташовані гаражні кооперативи. Ще 1,2 тис. га займають території спецпризначення, військові частини, яких не повинно бути в столиці в такому обсязі. "На землі сільгосппризначення припадає 2,7 тис. га. А яке може бути сільське господарство в межах міста?" - звітує пан Броневицький.

Наразі  в інституті  в обробці більше тисячі пропозицій до генплану розвитку Києва. Завершити коригування проекту цього документа обіцяють до 1 грудня. Далі він буде розглянутий містобудівною радою столиці і погоджений з управліннями мерії і профільними міністерствами, після чого його винесуть на затвердження сесії міськради.

Деловая столица, 2012, 26 нояб., с. 17.

 

Останні роки у столиці час від часу спалахували конфлікти, які інколи навіть переходили у силове протистояння між забудовниками та представниками громадськості Києва. Перші представляли документи і наполягали на тому, що «посадити» новобудову на місці скверу вони мають законні підстави, а другі доводили протилежне і відстоювали своє право на «життєвий простір». Але при цьому громадянам складно апелювати до Генерального плану Києва, оскільки до чинного на сьогодні документа внесено численні зміни, що повністю перекреслюють заплановане у ньому ж і розв’язують руки забудовникам. Поки новий Генплан не прийнято, не існує законних механізмів заборонити їм будувати. Зокрема в зеленій зоні. Щоб нарешті поставити крапку і припинити різні спекуляції на тему Генплану, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов дав доручення відповідним службам до 1 грудня цього року завершити доопрацювання його проекту, врахувавши думку громадськості та інших заінтересованих сторін.

Про завершальні роботи над проектом Генплану Києва розповідає  керівник розробників – начальник комунальної організації «Інститут Генерального плану м. Києва» Сергій БРОНЕВИЦЬКИЙ  на шпальтах газети «Урядовий кур’єр» у статті Володимира Никоненка «Будівництво у столиці вестимуть за рахунок нових, вивільнених територій».

Урядовий кур’єр,  2012, 31 жовтня, с. 8.

 

ДО КІНЦЯ РОКУ В КИЄВІ ЗАТВЕРДЯТЬ НОВИЙ ГЕНПЛАН

До 1 грудня 2012 року, згідно з дорученням голови Київської міськдержадміністрації Олександра Попова, буде закінчено доопрацювання з урахуванням зауважень і пропозицій громадськості, зокрема професійної спільноти, проекту нового Генерального плану Києва.

 

День, 2012, 13 верес., с. 9.

 

НЕДОЛІКИ  ПРОЕКТУ ГЕНПЛАНУ ВИПРАВИТИ ДО ЗИМИ

РОЗВИТОК

Новий Генеральний план Києва до 2025 року не буде прийнятий і в  цьому році. Голова Київської міської  державної адміністрації Олександр Попов доручив доопрацювати проект з урахуванням  пропозицій киян, зібраних в  процесі підготовки до Першого київського референдуму.

Сегодня, 2012, 2 лип., с. 17.

ПЕРСПЕКТИВИ

Генеральний план міста буде прийнятий лише після узгодження з киянами. Про це сказав голова КМДА Олександр Попов під час загальноміського обговорення Стратегії розвитку Києва до 2025 року.

Вечірній Київ, 2011, 9 груд., с.2.

ОФІЦІЙНО

Комунальне підприємство "Інститут Генерального плану Києва" має намір погодити Генплан розвитку столиці до 2025 року з Кабінетом Міністрів у березні 2012 року. Про це в межах  саміту інфраструктури й нерухомості міст України City Expo заявив начальник інституту Сергій Броневицький. Він зазначив, що розроблення Генерального плану Києва коштувало 20 млн. гривень. Також він спрогнозував, що місто вже наступного року почне розробляти зонування центральної частини Києва, вартість якого становитиме 5 млн. гривень.

Вечірній Київ, 2011, 2 груд., с. 2.