НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Професійна зустріч із колегою з Ізраїля

03-08-2016 Зустріч бібліотекарів Києва із досвідченим ізраїльським бібліотекарем Наталі Медвінською відбулася у форматі вільного спілкування. Надзвичайно комунікабельна, ерудована, компетентна в усіх питаннях бібліотечної діяльності колега провела порівняльний аналіз особливостей бібліотечного обслуговування у США (де певний час працювала волонтером у публічній бібліотеці) та Ізраїлі (де очолювала одну з публічних бібліотек Єрусалиму), дала відповіді на питання, що найбільше нас сьогодні хвилюють: про систему фінансування та порядок закупівлі книжок для бібліотек, про платні бібліотечні послуги, про вимоги до кваліфікації бібліотекаря і т.п.

Сьогодні американські та ізраїльські публічні бібліотеки – це соціальні сервісні центри, де можна почитати, відпочити, поспілкуватися, випити каву і навіть виготовити що-небудь на 3Д принтері.

Дуже сподобалась  київським бібліотекарям ізраїльська система комплектування фондів бібліотек новими книгами. Фінансування на придбання книжок виділяється муніципалітетом щомісяця. І ніяких тендерних процедур. Бібліотекарі мають змогу знайомитися з новинками усіх видавництв у спеціальному видавничому виставковому центрі. Там кожну пропоновану книгу можна переглянути, полистати, визначитися з кількістю примірників. Шлях книги від видавництва до полиці бібліотеки скорочено до мінімуму. Рівень оплати праці бібліотекаря визначається не статусом бібліотеки чи посадою, а його кваліфікацією. Чим більше сертифікатів проходження різних навчальних курсів має бібліотекар, чим ширші його фахові, тим вище цінується його праця.