НОВИНИ ТА ПОДІЇ

"Пам'ятаємо ми, пам'ятає Україна"

11-05-2016 Щороку 9 травня ми розділяємо радість перемоги, якою зобов'язані мільйонам загиблих, з тими, хто пам'ятає воєнні роки. Страшний період війни і окупації вніс свої зміни в долі людей і в нашу історію. Київ вистояв, хоч і зазнав величезних втрат. Про це йшлося на вечорі пам'яті "Пам'ятаємо ми, пам'ятає Україна".

На захід було запрошено дітей війни - тих, чиє дитинство обірвалося 22 червня 1941 року. Болючі спомини 70-річної давнини переплелися з болючою тривогою за сьогодення України і за її майбутнє. Під час заходу презентовано популяризаційно-просвітницький сайт Інституту національної пам'яті України «Українська Друга світова», переглянуто фрагменти документального фільму "Київ. Початок війни", в якому йдеться про долі людей, які стали свідками та жертвами тих жахливих подій. Декому поталанило вижити, а декому довелося віддати власне життя…

Сивочолі діти війни поділилися з присутніми представниками молодшого покоління своїми дитячими враженнями воєнного і повоєнного періоду, занадто пекучими, щоб про них забути, спогадами про дитинство, якого в декого, власне, й не було. Їхні юні роки забрала війна, тож тепер вони назавжди діти – діти війни.