НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Місцево-оглядова прогулянка «Провулками Кудрявця – від урочищ до зірок»

29-03-2016 Відділ краєзнавчої літератури та бібліографії  спільно з екскурсоводами Ліги екскурсоводів  міста Києва Людмилою Шевченко та Анною Налєскіною, в рамках проекту УБА "Як тебе не любити, Києве мій?", відкрили новий сезон безкоштовних прогулянок містом. Місцево-оглядова прогулянка «Провулками Кудрявця – від урочищ до зірок» по  одному з  центральних районів міста, історія якого сягає в далеку давнину, розпочалася з Львівської площі.

Прямуючи історичними вулицями Києва - Вознесенським узвозом та Кудрявською - учасники екскурсії побачили місця, де мешкали видатні особистості ХХ  ст.: Олександр Богомазов, Михайло Булгаков, Іполіт Моргилевський та інші.

Мандрували урочищем Кудрявця, де з високої кручі ознайомилися з панорамою Подолу, дізнались про історію заселення Кудрявських пагорбів. Прослухали  історію будівництва та руйнації Казених винних складів та розповідь про створення Музею О.Пушкіна в Києві. А потім, огинаючи пагорб разом з вулицею Кудрявською, повернули  до центру Києва та пройшли повз місця, де жили видатні українські художники: В.Кричевський, В.Орловський, М.Пимоненко.

На вулиці Володимира Винниченка дізналися  про історію польської та лютеранської громад Києва початку ХХ  ст., побачили  споруди, побудовані тут завдяки їх діяльності. Ознайомилися з життям та творчістю  видатних архітекторів, що зводили тут архітектурні пам’ятки: Володимира Ніколаєва та Іполіта Ніколаєва, М.Гарденіна, В.Безсмертного, Е.Брадтмана, С. Григор’єва.

На вулиці Гоголівській ознайомилися з  будинками стилю модерн початку ХХ  ст. та побачили твори, так званого, «стріт-арт» - новітнього мистецтва ХХІ століття. А потім, знову про минуле… На Кудрявці жили відомі постаті ХІХ і ХХ ст. - Павло Тулуб та Зінаїда Тулуб, Володимир Артоболевський, Іван Михайловський та наші сучасники - Микола Гринько та Микола Олялін.

І, звичайно, розповідь про Астрономічну Обсерваторію, що розташована на Обсерваторному пагорбі по вулиці Володимира Винниченка. Через затишний Павлівський сквер  пройшли  до приміщення відділу краєзнавчої літератури і бібліогорафії, де  завідувач Грищенко Н.Б. ознайомила  присутніх з історією створення цього культурно-просвітницького закладу;  з  інформаційною роботою відділу, що відображена  на сайті бібліотеки в розділі «Київська панорама», ознайомила з пошуковою системою блогів відділу, представила  учасникам заходу   книжкову виставку, мапу маршруту, які були організовані  за темою екскурсії. Учасники заходу за горнятком кави щиро дякували і ділилися враженнями від заходу.