НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Виставка «Поклик краси»

17-03-2016 Щорічне відзначення Всесвітнього дня поезії відбувається з 2000 року за рішенням 30-ї сесії генеральної конференції ЮНЕСКО. З нагоди цієї дати колектив читальної зали запрошує усіх бажаючих додати до чудового весняного настрою насолоду від поетичних творів відомих сучасних українських і зарубіжних авторів, чиї книги представлені на літературній виставці «Поклик краси», яка діятиме до 4 квітня.

Поезія  може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні запити сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якнайширшу громадську увагу. Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура, звертаючись у березні 2003 року до міжнародної громадськості з нагоди Всесвітнього дня поезії, зазначив: «Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів». Він закликав усі держави-члени, громадські організації та асоціації у Всесвітній день поезії задуматися про ту фундаментальну роль, яку грає поезія в діалозі між культурами — у діалозі, який є гарантом миру.

Сьогодні, вже традиційно, у багатьох країнах світу з нагоди Всесвітнього дня поезії проходять літературні вечори, фестивалі, презентації нових книг, вручаються літературні премії. З 2004 року Всесвітній день поезії відзначається і в Україні.