НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Творчість Ромена Роллана у світовому і українському мистецтві

03-03-2016 Відділ літератури з питань мистецтв запрошує ознайомитися з великою книжково-ілюстративною виставкою «Ромен Роллан у світовому мистецтві». Її відкрито до 150-річчя від дня народження видатного французького письменника, драматурга і мистецтвознавця.

Творчість Ромена Роллана знайшла неабиякий відгук і в українському мистецтві, особливо у пошуках авангардного театру. П’єса «Лілюлі» була поставлена у Києві (режисер Марко Терещенко, художник Вадим Меллер, композитор – Михайло Вериківський) і в Харкові (режисер Борис Глаголін, художник  Олександр Хвостенко-Хвостов). Українською мовою її переклав Юрій Яновський, а Микола Хвильовий свої враження від цих вистав висловив у новелі «Лілюлі». 1932 року у Парижі художник Микола Глущенко створив портрет Ромена Роллана.

На виставці представлено музикознавчу спадщину письменника, у повному обсязі висвітлено тему «Ромен Роллан у книжковій ілюстрації». Пропонуємо переглянути книжкові ілюстрації до його творів Франса Мазереля, Євгена Кибрика, Костянтина Рудакова і Сави Бродського.

Виставка діятиме до 20 березня.