НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Лесин день

 25-02-2016 У день 145-ї річниці від дня народження геніальної доньки українського народу Лесі Українки у читальній залі нашої бібліотеки, яка 71 рік з честю носить це славне ім'я, відбувся літературно-поетичний вечір. Розпочався Лесин день покладанням квітів та промовами біля її могили на Байковому кладовищі.

Мітинг відкрив письменник Василь Фольварочний. Також у ньому взяли участь представники Київського міського об'єднання ВУТ "Просвіта" ім. Тараса Шевченка (Оцун Микола Петрович), члени Української патріотичної асоціації, представники від Музею Лесі Українки, від Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки і, звичайно, від Публічної бібліотеки імені Лесі Українки.
Леся силою своєї особистості і мужністю духу надає наснаги всім нам. Ця тендітна жінка ніколи не корилася долі і всією своєю душею залишається з нами в будь-які часи.
"В кормигу запрягав народ народа,
На вільне слово ковано кайдани.
Півроду людського не звано людьми,
Затято йшов війною брат на брата.
Ви знаєте, що звалося війною?
Тоді війною звали братовбійство

Во ім'я правди, волі, віри, честі,
А кроволиття звалося геройством;
Убожеством там звали смерть голодну,
Багатством – награбовані маєтки,
Простотою – темноту безпросвітну,
Ученістю – непевнеє блукання,
Бездушну помсту звано правосуддям,
А самоволю деспотичну – правом.
Всім гордим-пишним честь була і слава,
Зневаженим-ображеним погорда". ("Коли втомлюся я життям щоденним").

До дня народження Лесі Українки на сайті бібліотеки відкрито нову сторінку "Дорога до Лесі", де зібрано інформацію про усе, що пов'язане з ім'ям геніальної поетеси. Ця інформація буде постійно доповнюватися.