НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Засідання Ради директорів публічних бібліотек міста

22-02-2016 Очільники центральних міських бібліотек та централізованих бібліотечних систем міста 19 лютого зібралися за круглим столом для підведення підсумків діяльності бібліотечних установ у 2015 році та обговорення питання пріоритетів діяльності бібліотек в умовах якісних змін. Відкрила засідання директор Публічної бібліотеки імені Лесі Українки Людмила Іванівна Ковальчук, яка відзначила велику просвітницьку діяльність, що проводять працівники бібліотек у непростий для України час, їх усвідомлення, що в умовах кризи необхідно шукати нові можливості та продовжувати розвиватися, швидко та гнучко реагувати на інформаційні, соціальні, комунікативні потреби суспільства. У 2015 році з бюджету міста виділено кошти на придбання нових, запитуваних читачами книжок. Книги уже поповнили фонди бібліотек, і перед нами стоїть відповідальне завдання їх активної популяризації, аби якнайбільша кількість киян скористалася ними.
Косар Ірина Іванівна — головний спеціаліст відділу з питань роботи музеїв, бібліотек, архіву та міжнародних зв'язків Департаменту культури КМДА зауважила, що зовнішня агресія, впровадження політичних та економічних реформ, зміни в державній інформаційній та культурній політиці вимагають від бібліотек швидкого реагування на суспільні процеси. Це спонукає працівників до впровадження та реалізації нових проектів і послуг, розвиток соціального партнерства на взаємовигідних умовах, використання креативних форм популяризації книги та читання, посилення інформаційного потенціалу бібліотек за допомогою медіатехнологій і ресурсів Інтернет, про що засвідчила діяльність бібліотек у 2015 році.
З аналізом показників діяльності бібліотек за минулий рік, стану оновлюваності фондів, технічного забезпечення та впровадження нових технологій, результатами моніторингу змін у складі користувачів бібліотек за віковими ознаками та відвідуваністю впродовж останніх п’яти років виступила заступник директора Публічної бібліотеки імені Лесі Українки Романюк О.І.
З презентацією діяльності київських бібліотек для дітей виступила завідувач відділу науково-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи Деревцова Н.А.
Директор МСМБ «Молода гвардія» Конашко Г.Б. поділилася бібліотечними проектами по залученню до читання молоді, що реалізувалися в минулому році та запроваджуються у 2016-му.
Учасники засідання також підняли надзвичайно важливе для бібліотек питання створення єдиного інформаційного простору публічних бібліотек міста, що передбачає вирішення проблеми забезпечення бібліотек ліцензіями на автоматизовану інформаційно-бібліотечну систему Aleph, на якій працює Публічна бібліотека імені Лесі Українки і на якій створено зведений електронний каталог до фондів бібліотек міста. Це є проблемою, бо потребує чималих фінансових витрат.
Також представники від ЦБС міста поділилися досвідом придбання товарів і послуг через систему електронних закупівель, вирішення багатьох проблем бібліотечної діяльності. Засідання пройшло плідно, у дружній та конструктивній атмосфері.