НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Мистецькі силуети Осипа Мандельштама

24-01-2016 Відділ мистецтв  бібліотеки пропонує ознайомитися з великою книжково-ілюстративною виставкою «Осип Мандельштам. Мистецькі силуети», присвяченою 125-річчю від дня народження видатного російського поета.

О. Мандельштам був надзвичайно витонченим дослідником мистецтва і художнім критиком. Його статті про Леся Курбаса і театр «Березіль» - найпроникливіші осягнення цього видатного явища української театральної культури.

Виставка всебічно розкриває тему мистецтва в житті та творчості поета. А це музика (Моцарт, Бах, Бетховен, Шуберт, Глюк), живопис (Рембрандт, Піросмані), графіка (В. Фаворський), театр (В. Мейєрхольд, Л. Курбас, С. Міхоелс), кінематограф (Ч. Чаплін, брати Васильєви) на сторінках поезій, прози, мистецтвознавчих розвідок Осипа Мандельштама.

Окрема розповідь – про видатних митців, які створювали за його поезіями музичні твори (В. Сильвестров «Тихі пісні») і театральні вистави (Ю. Любімов «До і після»), художньо ілюстрували його слово ( В. Добужинський, О. Родченко, Д. Мітрохін) і малювали поета (Л. Бруні, П.Мітуріч, В. Мілашевський, В. Осмєркін, О. Круглікова,

О. Ремізов).

Виставка триватиме до кінця лютого.