НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Фантастичний бестіарій Ієроніма Босха. Прямий етер з мистецтвознавцем Анатолієм Горовим

03-11-2020  Відбулася мистецька лекція про життя і творчість найзагадковішого художника в історії живопису — Ієроніма Босха. У прямому етері виступив художник і мистецтвознавець Анатолій Горовий. Модераторкою зустрічі стала Богдана Гайворонська.

Ієронім Босх жив у Нідерландах у XV столітті — це була епоха перетворень і відкриттів. Зароджувалася інквізиція, відбувалися хрестові походи, турки взяли Константинополь і Візантія завершила свою тисячолітню історію. Коперник створив геліоцентричну теорію світобудови, Христофор Колумб відкрив Америку… І ось на стикові епох з’являється Босх — ще середньовічний художник, але однією ногою він уже стоїть в Ренесансі.

 

Його називають предтечою сюрреалізму, адже творчість Босха — це надреальність. Вона насичена символами, несподіваними персонажами, алегоричними сюжетами. Саме тому цьому художнику була присвячена перша лекція з циклу «Сюрреалізм». У подальшому ви побачите багато цікавих лекцій про сюрреалістів світу та України — як художників, так і письменників.

Дивіться етер у записі, щоб дізнатися багато цікавого про фантастичний бестіарій Ієроніма Босха.