НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Прямий етер «Літературні колоски на бібліотечній ниві». Пам’яті Ольги Страшенко

23-10-2020  У прямому етері на сторінці бібліотеки відбулася зустріч із Сергієм Лучканином — доктором філологічних наук, професором кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики.

Розмова була присвячена 70-річчю та 5-й річниці відходу у Вічність матері пана Сергія, письменниці-бібліотекарки Ольги Страшенко.

Сергій Лучканин читав вірші матері та розповідав цікаві факти про її життя, показував фото Ольги Страшенко з Миколою Сомом, чию літературну студію вона відвідувала. За покликом душі їздила на зустрічі з поетами аж у Броварі з Корчуватого. Оскільки тоді ще маленького Сергія було ні з ким лишити, то мама брала його на літстудію, де майбутній філолог познайомився з багатьма письменниками.

 

Ще одна визначна людина, яка зіграла роль в житті Ольги Страшенко, і якій приділили увагу під час розмови — Роман Коваль, письменник, громадський діяч і медик. Він був дільничним лікарем, до якого на огляди ходила родина. Це випадкове знайомство мало довгу історію — письменники потоваришували, Ольга Страшенко багато років відвідувала Історичний клуб «Холодний Яр», президентом якого і досі є Роман Коваль. Саме він займався виданням її першої посмертної книги.

Ольга Страшенко була глибокою, доброю та мудрою людиною. Перебуваючи все життя в оточенні книг, бібліотекарка почала теж писати. Адже правильно кажуть: якщо прочитати сто книг, то можна самому написати сто першу. З-під пера авторки виходили вірші, байки, гуморески, драматургія, проза — здебільшого біографічній романи. Вона любила друзів, яким присвятила багато віршів, була справжньою життєлюбкою, жартувала у свої творах, писала з вдячністю про бібліотеку та письменників.

Дивіться запис у прямому етері, щоб ближче познайомитися з творчістю Ольги Страшенко.