НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності

 22-10-2020   За ініціативи ЮНЕСКО, у світі щорічно відзначається Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності (GlobalMILWeek). Цьогоріч він триває з 24 до 30 жовтня і має тему «Протидія дезінфодемії: медійна та інформаційна грамотність кожного і для всіх».

 

Медійно-інформаційна грамотність поєднує в собі три взаємопов’язані комплекси компетенцій – інформаційну грамотність як уміння знаходити, аналізувати та використовувати інформацію; медіаграмотність -  здатність отримувати доступ до медіа, аналізувати та оцінювати медіаповідомлення, а також створювати контент для самовираження та спілкування; технологічну, або цифрову грамотність, що передбачає вміння користуватись сучасними інформаційними технологіями та програмним забезпеченням з урахуванням усіх можливостей, що надає інформаційний прогрес.  

 

В Україні саме бібліотеки можуть відігравати важливу роль у розбудові медійно та інформаційно грамотного суспільства. Вони вже стають територією знань та розвитку навичок, що допоможуть населенню орієнтуватися в медійному та інформаційному середовищі. Публічна бібліотека імені Лесі Українки також робить свій внесок у розвиток медійно-інформаційної грамотності користувачів шляхом надання доступу до актуальних електронних інформаційних ресурсів, організації навчання комп'ютерної грамотності, заходів для підвищення інформаційної культури тощо.

 

Інтернет- ресурси: