НОВИНИ ТА ПОДІЇ

8 липня - День родини!

07-07-2020 Український День родини відносно молоде свято й відзначаєтся лише з 2012 року.

8 липня православні християни вшановують пам’ять святих князя Петра і княгині Февронії Муромських, яких вважають взірцем подружньої любові та вірності, а також покровителями шлюбу.

Родина завжди була і залишається джерелом любові, поваги,   збереження кращих традицій людських взаємин. В родині людина набирається сил і натхнення, які допомагають впродовж всього життя долати життєві труднощі та досягати вершин. Безумовно,  дуже важко існувати без родини. Мати міцну, дружну родину у всі часи було і є почесним.

Українці споконвічно вирізнялися з-поміж інших народів шанобливим ставленням до родинних цінностей. Повага до батьків, любов до дітей — ці родинні традиції передаються українцями із покоління в покоління. Саме  родина є носієм людської моральності, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником  розвитку  країни та благополуччя кожного з нас.

У цей день (і не тільки) намагайтеся приділити своїм рідним побільше уваги та подарувати радісні емоції!

Тож зичимо кожній родині  міцного здоров'я, мирного неба, благополуччя, злагоди та любові! Нехай щасливими і вдячними зростають діти! Нехай шану та повагу мають дорослі! Нехай для кожного родина залишається надійною фортецею, тим місцем, де завжди зрозуміють та підтримають!

Пропонуємо літературу з теми та запрошуємо до бібліотеки . Бажаємо гарно провести день з родиною! Приємного читання!

Орел, Л. Українська родина : обряди і традиції : до 200-ліття від дня народження Тараса Григоровича Шевченка / Лідія Орел. – Київ : Видавництво імені Олени Теліги, 2015. –
510
c.

У представленому етнографічному нарисі висвітлено звичаї та обряди українського народу, які здавна передавалися від покоління до покоління: родини, хрестини, виховання дітей, молодіжні вечорниці та досвітки, весільні обряди, звичаї громадського побуту, ярмаркування тощо. У книзі подано відомості про народне будівництво (хати, громадські будівлі, вітряки). Опубліковано матеріали наукових розвідок та польових досліджень. Видання містить добірку народних пісень з нотами,  фотографії.

Савка, М. Родинна абетка : [для молодшого шкільного віку] / Мар'яна Савка ; намал. В. Штанко. Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. 67 с. : іл.

«Родинна абетка» — це дуже тепла й світла родинна книжка про все те близьке й знайоме, що оточує дитину від народження: мама й тато, бабусі й дідусі, рідний дім, рідна вулиця, школа і книгарня, улюблені іграшки, тварини й комашки, небо і зорі, Карпати… Вона про Україну, що виростає з дитинства, і про щастя просто бути.

 

Тайлер, Е. Блакитне мереживо долі : [роман] / Енн Тайлер ; пер. з англ. А. Клімової. Київ : Наш Формат, 2016. 335 с.

Це розповідь про типову, на перший погляд, американську родину. Ред, Еббі та їхні четверо дітей — дружна й весела сім’я, вони мешкають у великому будинку з красивою верандою. Здавалося б, мрія, а не життя. Але, авторка дає зрозуміти: не буває простих пересічних родин, у кожної знайдуться сімейні таємниці і неймовірні історії — лише придивіться до мережива їхньої долі.
Ця
 книжка — історія трьох поколінь сім’ї Вітшенків, розповідь про кумедні моменти, зворушливі сімейні традиції і кохання на все життя. Але вона й про самотність, швидкоплинність, непорозуміння між близькими. Про те, що у будь-якої монети є зворотний бік.

 

Кронгауз, К. Я погана мати? і 33 інші запитання, які псують життя батькам / Катерина Кронгауз ; [пер. з рос. О. М. Уліщенко]. Харків : Vivat, 2016. 320 с.

Кожна мати рано чи пізно починає сумніватися, чи правильно вона виховує свого малюка. І кожна переймається: «А чи хороша я мати?».
Психолог і журналіст Катерина Кронгауз порушує актуальні питання про щастя дитини, атмосферу в сім’ї та вплив на неї «своїх і чужих». Однак найбільше її непокоїть те, чи може бути щасливою родина, в якій жінка не відмовляється від своїх інтересів.

 

Гресь, А. Дівчата та хлопці. Виховувати по-різному? / Анна Гресь. –  Харків : Основа, 2019. –  173 с. : іл.

  «
Дівчата та хлопці. Виховувати по-різному?»,книга, що допоможе батькам зрозуміти свою дитину та виховувати її щасливою! Крок за кроком, разом із психологом-практиком Анною Гресь, батьки дізнаються про психологічні особливості дівчат та хлопців. Завдяки цій книзі батьки дізнаються:
– Чи варто виховувати по-різному хлопців та дівчат?
– Чи правильно «програмувати» дитину залежно від ґендеру?
– Як чинити, виховуючи дітей, щоб у майбутньому вони почувалися щасливими?