НОВИНИ ТА ПОДІЇ

День Конституції України

26-06-2020 У ніч з 27 на 28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла і ввела в дію Конституцію України. Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 народних депутатів). У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, а Крим визнавався автономною республікою у складі України. Після ухвалення Конституції до зали було урочисто внесено синьо-жовтий державний прапор і в українському парламенті вперше пролунав національний гімн України. У Статті 161 Конституції сказано: День прийняття Конституції України є державним святом – Днем Конституції України. Тож щорічно 28 червня Україна святкує цю визначну подію.

За тоненькою брошурою, якою є Конституція України – сторіччя народної законотворчості. Тут можна згадати і «Руську правду» доби Київської Русі, і козацькі та гетьманські конституції, включно з Конституцією Пилипа Орлика – однією з найперших на європейських теренах, і Конституцію Української Держави 1918 року.

Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, а також забезпечення прав людини та громадянина, що сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Пропонуємо скористатися підбіркою корисних та цікавих посилань з теми: