НОВИНИ ТА ПОДІЇ

БІБЛІОТЕЧНА «КАРТА БАЖАНЬ»

25-06-2020 Роль і значення публічних бібліотек у світі зростає. І попри песимістичні прогнози їх майбутнього у зв’язку з цифровізацією їх фондів, жорсткою конкуренцією з боку альтернативних культурно-навчальних просторів, періодично з’являються новини про відкриття нових публічних бібліотек.   Особливо вражаючою є будівля публічної бібліотеки у данському Орхусі.

Наразі активно переосмислюється роль і значення бібліотек. Вони приймають виклики і правила гри часу, трансформуються в високотехнологічні медійні центри, а на запитання: «Навіщо приходити в бібліотеку, якщо прочитати практично що завгодно можна завжди і скрізь?» - відповідають новими несподіваними ідеями.

 

Останніми роками ведеться велика робота по перетворенню приміщень столичних бібліотек на сучасні поліфункціональні простори, безплатні місця для навчання впродовж життя, зустрічей з іншими людьми, залучення до спільної творчості та розвитку. Це модернізоване приміщення центральної бібліотеки ім. Тараса Шевченка для дітей на проспекті Перемоги, дві бібліотеки в Подільському районі, центральна районна бібліотека ім. Тичини в Дніпровському районі», районна бібліотека «Свічадо» у Святошинському районі, бібліотека для дітей в районі Троєщини. Чекають кияни і на відкриття невдовзі ще декількох модернізованих бібліотек у Шевченківському та Голосіївському районах.

В планах влади Києва також і будівництво нового приміщення для головної  міської бібліотеки – Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, яка дуже потребує сучасного простору, що відповідав би її рівню культурно-мистецької та просвітницької роботи  і впровадження нових технологій.

В очікуванні цієї чудової перспективи бібліотекою розроблено проект осучаснення приміщення відділів обслуговування, що по вулиці Тургенєвська, 83-85. І дуже важливо, що дизайн-проєкт інтер'єрів відділів бібліотеки розроблено студенткою четвертого курсу факультету дизайну Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну імені М. Бойчука Ольгою Шкляр (керівник проєкта к. арх., проф. Малік Т.В., ст.. вик. Зіміна О.С.) і в  процесі роботи над ним враховувалися побажання і бачення нового дизайну працівниками та користувачами бібліотеки. Тож багато елементів і дизайнерських рішень – бачення саме молодих, як авторка проекту, киян.  

В залі абонемента стелажі для книжок висувні. Вони забезпечують компактність й економію площі приміщення, зручні у використанні. Надають естетики приміщенню, й захищають книги від пилу та вологості повітря. Також передбачені місця для відвідувачів з дітьми, й доступність для людей з обмеженими можливостями (часткова інклюзивність забезпечує безбар'єрний доступ до зали абонемента).

Цей проєкт  працівники бібліотеки назвали картою бажань. Психологи називають цей прийом дошкою візуалізації.

Бібліотека щиро вдячна усім, хто допоміг бібліотеці візуалізувати її мрію. Найперше, ректору Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М.Бойчука, яка відгукнулася на звернення директора бібліотеки Ольги Іванівни Романюк та включила тему дизайну приміщення бібліотеки у перелік завдань для дипломних робіт випускників, а також декану факультету Сафронову В. К.

Дивимося, мріємо і звичайно ж, робимо усе можливе для матеріалізації цього чудового проєкту.