НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Вахтанг Кіпіані розповів про примусову депортацію кримських татар. Прямий етер

18-05-2020 Примусова депортація кримських татар з рідного Криму розпочалася 76 років тому, 18 травня 1944 року.

Виселення татар з півострова було ініційовано рішенням Державного комітету оборони СРСР. Кримськотатарський народ виганяли з дому, не давши достатньо часу на збори речей і вантажили у вагони для худоби, що прямували в Узбекистан і сусідні райони Казахстану та Таджикистану. Пан Вахтанг констатував, що до четвертої дня 20 травня 1944 року кримських татар у Криму не стало. Під час кількатижневої дороги депортованих майже не годували і не поїли. Туалетом слугувала дірка у підлозі вагона.

У телеграмі на ім’я Сталіна НКВС прозвітував про виселення 183 155 осіб. В основному, це були жінки, діти і люди похилого віку. Бо ж чоловіки в цей час іще воювали на фронтах Другої світової війни у лавах Червоної армії. Ці події розкололи історію кримськотатарського народу, залишили свій відбиток на всьому його подальшому розвитку. Що більше ми знаємо про події того часу, то витривалішими стаємо до викликів сьогодення.

Правду про етногеноцид, який влаштувала кримським татарам радянська влада, розповів у прямому етері Вахтанг Кіпіані журналіст та історик, головний редактор Інтернет-видання «Історична Правда» та однойменного тележурналу.