НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Дотик! Нарис-екскурсія

29-04-2020 У прямому етері відбулась відеозустріч  з Наталією Пироговою – постійною користувачкою відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, києвознавицею, відомим гідом-екскурсоводом, волонтеркою, яка запросила наших користувачів помандрувати київськими стежками незабутнього актора Миколи Гринька.

Пані Наталя розповіла, що 22 травня виповнилося б 100 років від дня народження легендарного актора, який народився в 1920 році  на Херсонщині в родині акторів і сам  теж мріяв стати актором, але його плани зруйнувала війна — Миколу призвано на фронт.

На фронті він служив стрільцем-радистом авіаполку, пізніше — гвардії старшиною. У своїй частині створив ансамбль самодіяльності, який гастролював як фронтова бригада. За активну участь у художній самодіяльності його  нагороджено медаллю «За бойові заслуги».  Після війни став помічником режисера, а з 1946 року — провідним актором драматичних театрів Запоріжжя та Ужгорода.

У 1955 році пана Миколу запросили до Києва — актором  та художнім керівником Київського естрадного оркестру «Дніпро». Так розпочалось творче життя Миколи Гринька в столичних театрах, на знімальних майданчиках та студіях. Слухачі програми дізналися про заповітну мрію талановитого актора – зіграти роль Дон Кіхота. На жаль, пропозиція надійшла надто пізно, але ж Дон Кіхота він все ж зіграв у  коротенькому, на хвилинку епізоді у фільмі «Пригоди у місті, якого немає». Кияни з великою повагою та гордістю згадують актора, який мав  величезне почуття гумору, потяг до імпровізацій та відмінну пластику. Особливо ці якості були помітні в дитячих фільмах, де він чудово рухався і співав. Багато поколінь знають і люблять його як тата Карла з фільму-казки.

Дякуємо пані Наталі за чудову мандрівку з талановитим актором, якого так люблять і шанують кияни.