НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Зустріч у прямому ефірі з доктором філологічних наук Сергієм Лучканином

23-04-2020 Про Румунію від давніх даків до Ніколає Чаушеску користувачі та всі охочі довідались під час зустрічі в прямому ефірі з доктором філологічних наук, професором кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, знавця історії Румунії Лучканина Сергія Мирославовича. Захоплююча розповідь пана Сергія про те, як і чому він полюбив цю прекрасну країну, її мову, культуру, про те, що вже понад 30 років вивчає її історію від  напівпервіснообщинного суспільно-економічного ладу до сьогодення зацікавила багатьох наших користувачів.

З розповіді Сергія Мирославовича слухачі дізналися, що  на основній  території нинішньої Румунії в античності жили фракійські племена даків і гетів. Беребіста — цар Дакії (70 — 44 до н.е.) зумів об'єднати землі даків, підкоривши сусідні племена й створив могутнє царство. Його побоювалися римляни, і Юлій Цезар напередодні загибелі планував похід на Дакію. Однак Беребіста загинув в результаті змови, а його держава розпалася на 4 частини, які увійшли в сферу впливу Риму. Нове об'єднання і посилення Дакії сталося під час правління царя Децебала (86-106 н. е.). Він спробував організувати сильне царство зі столицею в Сармізегетусе і вів три війни з Римом (86—88, 101—102, 105—106 рр. н.е.). Перша, з імператором Доміціаном виявилася відносно успішної, друга закінчилася поразкою даків від імператора Траяна, і третя, також з Траяном — повним завоюванням Дакії римлянами…

А про те, як розвивалась країна в подальшому, кого зацікавила історія Румунії і хто не встиг  долучитися до зустрічі в прямому ефірі, можуть переглянути відеозустріч тут.

А пану Сергію дякуємо за чудовий екскурс в історію прекрасної країни Румунії.