НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Чарівний світ дитинства

02-04-2020 Сьогодні, у день народження Г. Х. Андерсена, відзначаємо Міжнародний день дитячої книги. Свято започатковано 1967 року за ініціативи та підтримки Міжнародної ради з дитячої книги.

Німецька дитяча письменниця, діячка світової дитячої літератури  Елла Лепман  на початку 50-х років минулого століття запропонувала заснувати "маленьку нобелівську премію" з дитячої літератури – Міжнародну премію імені Ганса Крістіана Андерсена.

В 1973 році Почесний диплом Міжнародної премії імені Андерсена за поему-казку «Барвінок і Весна» отримав український письменник Богдан Чалий, а 1979 року до «Почесного списку Андерсена» було вписано ім’я Всеволода Нестайка та його книжку «Тореадори з Васюківки».

 

Нестайко, В. З. Тореадори з Васюківки : трилогія про пригоди двох друзів : нова авторська редакція з новими епізодами / Всеволод Нестайко ; худож. Анатолій Василенко. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 544 с. : іл., портр.

Головними героями повісті є звичайні школяри з села Васюківка – Павлуша Завгородній  і Ява Рень. Розбишаку Яву та спокійного домашнього хлопчика Павлушу об'єднує спільне бажання — бути відомими на весь світ. Перші дві частини трилогії розповідає Павлуша, останню - Ява Рень. Тут вони  стають тореадорами, ловлять іноземних шпигунів, підкорюють Київ, відвідують безлюдний острів поблизу Васюківки разом з Робінзоном Кукурузо. Книга розкриває всі аспекти дружби, взаємодопомоги та довіри один до одного.

По закінченні карантину цю книгу ви можете взяти у відділі абонемента.

Прилучайте дітей до читання найкращих зразків світової та української дитячої літератури!