НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Всеукраїнський рейтинг "Книжка року". Категорія "Визитiвка"

27-03-2020 Продовжуємо знайомити вас із переможцями рейтингу "Книжка року". У номінації "Краєзнавча і туристична література / етнографія / історія повсякдення / дорожні нотатки" перемогу отримало видання Володимира Панченка "Сонячний годинник" («Темпора»), що є у фонді нашої бібліотеки. 

Панченко, В.  Сонячний годинник : книга пілігрима / Володимир Панченко. - Київ : Темпора, 2019. - 436 с.: іл., портр.

"Сонячний годинник" – книга сучасного пілігрима, якому в подорожах Україною відкриваються історії "знайомих незнайомців" із ХVІІ-ХХІ століть. Їхні імена переважно відомі, це відомі постаті, які залишили свій слід у часі: Є. Чикаленко, М. Костомаров, І. Мазепа, Л. Костенко, А. Ахматова, Н. Кобринська та багато інших. Двадцять чотири розповіді, вміщені в книзі, покликані максимально наблизити вас до тих місць, із якими й пов’язана неповторна драматургія життя людей, вартих уваги пам’ятливих нащадків.

Географія подорожей досить різноманітна – від Чернігівщини і Слобожанщини до Буковини. Aвтор намагається не лише розказати, а й показати нам усе ним побачене – у книзі вміщено понад 350 фотографій як сучасних, так і архівних. Володимир Панченко уважно вдивляється в те, що дісталося нащадкам, чи збереглися ті місця й будинки, де жили його герої, і чи жива пам'ять про їхнє перебування. Розповідь рухається від того, що є до того, що було, коли вулицями ще ходили живі люди-легенди. Це не просто мандрівки, а мандрівки-дослідження, в яких йдеться не лише про те, що можна побачити очима, а й про те, що вдалося відшукати в документах, щоденниках, архівах, спогадах тощо.

Окрім цього видання, у номінації "Краєзнавча і туристична література / етнографія / історія повсякдення / дорожні нотатки" перемогу отримала книжка Тетяни Водотики "Почесні громадяни міста Києва 1872 – 1917" (“Варто“).

А також:

  • у номінації «Архітектура / театр, кіно / мистецтвознавча есеїстика / спеціальні дослідження»: Василь Косів «Українська ідентичність у графічному дизайні 1945 –1989» («Родовід»);
  • у номінації «Малярство / фотографія / пластика»: Артур Рудзицький «Ілюстратор “Кобзаря” Василь Седляр та його доба» («Мистецтво»); Діана Клочко «65 українських шедеврів. Визнані й неявні» («ArtHuss»).

По завершенні карантину запрошуємо всіх до бібліотеки для ознайомлення з книжками-переможницями.