НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Всеукраїнський рейтинг "Книжка року". Категорія "Минувщина"

25-03-2020 Продовжуємо знайомити вас із переможцями рейтингу "Книжка року". У категорії "Минувщина" в номінації "Популярні видання" / історична белетристика" перемогу отримало видання "Культурна дипломатія Симона Петлюри: "Шедрик" проти "русского мира". Місія капели Олександра Кошиця (1919–1924)" Тіни Пересунько, яке є у фонді нашої бібліотеки.

Пересунько, Т. Культурна дипломатія Симона Петлюри: "Шедрик" проти "русского мира". Місія капели Олександра Кошиця (1919-1924)  /  Тіна Пересунько : Національна академія наук України : Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського : Центральний державний архів вищих органів влади та управління України. – Київ : АртЕк, 2019. – 312 с. 

Авторка зібрала та оприлюднила кількасот унікальних рецензій європейської та американської преси, листи видатних політичних і культурних діячів світу з відгуками про Україну і українську культуру.

У виданні вперше оприлюднюється унікальна хроніка тріумфального турне Української Республіканської Капели під орудою диригента Олександра Кошиця у країнах Західної Європи, Північної та Південної Америки у 1919–1924 роках. Гастролі Капели, як представницької державної інституції Української Народної Республіки, ініційовані Головою Директорії й Головним Отаманом військ УНР Симоном Петлюрою з метою протидії російській пропаганді та промоції української незалежності в Європі. Саме завдяки цим гастролям світ уперше почув «Щедрика» Миколи Леонтовича, а українська культура і державний престиж України здобули позитивний резонанс у 17-ти країнах світу.

Також у цій категорії нагороди отримали:

  • у номінації "Дослідження, документи": Василь Липківський за видання "Вибрані твори у 6 томах" (Українські пропілеї; Інститут української історіографії та джерелознавства НАНУ);
  • у номінації "Біографії і мемуари": Оксана Гайова, Михайло Перун за видання "На скелі віри. Митрополит Шептицький" ("Апріорі"). 

По завершенні карантину запрошуємо всіх до бібліотеки для ознайомлення з книжками-переможницями.