НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Всеукраїнський рейтинг  "Книжка року". Категорія "Обрії"

24-03-2020 Продовжуємо знайомити вас з переможцями рейтингу "Книжка року". У категорії "Обрії" перемогу отримали видання: 

  • у номінації "Публіцистика / сучасні мемуари": Андрій Котлярчук "Добровольці. Доба героїв" ("Мистецтво");

Котлярчук, А. Добровольці. Доба героїв = The Volunteers. The age of Heroes : [альбом] / Андрій Котлярчук. – Київ : Мистецтво, 2019. – 318 с. : фотоіл., портр.  

Фотопроєкт історії війни автор присвячує добровольцям, ветеранам АТО. Проєкт довжиною у п`ять років: 2014–2018 рр.  Фотозйомка здійснювалася на нульових кілометрах. У виданні репродуковано невипадкові світлини відзняті на чорно-білу широку плівку. Використано тільки квадратний кадр. Сотні кілометрів уздовж тонкої лінії дотику, сотні вдумливих кадрів, сотні портретів бійців до та після бою. Ілюстративний ряд супроводжують сотні висловлювань, спогадів, спостережень учасників подій.

Фотопроєкт не випадковий, продуманий автором з самого початку. Перша його частина експонувалася у Верховній Раді України, а також демонструвалася у багатьох музеях різних міст України. Виставка була представлена у Національному художньому музеї Грузії. У виданні репродуковано великий масив світлин, через які ми побачимо, як поступово відроджувалася могутність української армії. Зйомки зроблені в єдиному художньому ключі, портрети бійців дивляться на глядача неначе з батальних полотен минулих часів. У цих обличчях ми фіксуємо мужність та рішучість до перемоги. До книги увійшло також багато зображень жанрових сцен, пейзажів та натюрмортів. 

  • У номінації "Бізнес / економіка / успіх": Андрій Яніцький, Грехем Стек "Приватна історія. Злет і падіння найбільшого приватного банку України" ("Брайт Букс");

Яніцький, А. Приватна історія : злети і падіння найбільшого приватного банку України / Андрій Яніцький, Грехем Стек ; [передм. В. Садовничого]. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2018. – 232 с.

Книга "Приватна історія" познайомить з історією найбільшої фінансової установи України – банку "Приват". У виданні описані всі ключові події й етапи розвитку фінансової установи від моменту її створення до націоналізації. Чверть століття (період 1992-2016 роки) "ПриватБанк" зростав, ставши найбільшим у країні за кількістю активних клієнтів і щоденних фінансових операцій. В незалежному викладенні хронології подій, що відбувались з "Приватом", ви дізнаєтесь як: колишній комсомолець і відомий політичний діяч Сергій Тігіпко вирішив створити банк; відома зірка телебачення Вєрка Сердючка (актор і співак Андрій Данилко) допомагала банку скупати ваучери; успішні банкіри розв'язували важливі питання із кримськими кримінальними авторитетами; співробітники отримували заробітну плату горілкою замість грошей; банк впливав на валютний ринок Білорусі; частку банку отримав колишній прем’єр-міністр і всесвітньо відомий корупціонер Петро Лазаренко, що вивів за межі країни більш як 320 млн доларів; установа стала найтехнологічнішою в Україні, запропонувавши своїм клієнтам широкі можливості для фінансових операцій і внутрішніх розрахунків; тривалий час кошти українців виводились за кордон шаленими об’ємами, доки установу не було націоналізовано.

Обидві книжки є у фонді нашої бібліотеки. Ознайомитися з ними детальніше ви зможете по завершенні карантину, завітавши до нашої бібліотеки.

Також у цій категорії нагороди отримали:

  • у номінації "Науково-популярна література": Дерек Томсон "Хітмейкери. Наука популярності та змагання за увагу" (Yakaboo publishing); Деніел Еверет "Походження мови. Як ми навчилися говорити" ("Наш формат");
  • у номінації "Спеціальна література / довідкові видання": "Звичаї нашого роду. Страви української кухні" ("Генеза").