НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Всеукраїнський рейтинг "Книжка року". Категорія "Нон-фікшн"

23-03-2020 Продовжуємо знайомити вас із переможцями рейтингу "Книжка року". Лауреатом премії "Нон-фікшн" стала книжка Діани Клочко "65 українських шедеврів. Визнані й неявні", яка є у фонді нашої бібліотеки. 

Клочко, Д. 65 українських шедеврів : визнані й неявні / Діана Клочко. - [Київ] : ArtHuss, [2019]. - 285 с. : іл.

Авторка створює альтернативну історію українського мистецтва, доповнену творами, які у ХХ столітті не вважались ''канонічними'' або ''вартими уваги'' з ідеологічних причин, представляючи суб'єктивний погляд на окремі твори, що зберігаються у музеях і приватних колекціях України. Саме тому і вибір, і опис, й інтерпретації включають не стільки ''лінійне'' уявлення про те, як створювались 65 шедеврів скульптури, графіки й живопису, скільки широке поле європейських асоціацій. Мистецтвознавиця і лекторка Діана Клочко представляє свій канон і пояснення, чому саме ці твори мають таке значення для наших сучасників, чому усі вони - не сироти в стильовому розмаїтті, а свідки великих (хоч і не завжди відомих) інтелектуальних історій. 65 творів - як фундамент для першої півсотні есеїв, літературного жанру, що поки що не є добре представленим в українській арт-критиці.

Також у цій категорії нагороду отримав Костянтин Родик за видання "Сізіф XX. Книжка vs. Політика" (Київ : Балтія-Друк), яке містить вдумливу й цікаву мемуарну аналітику автора про формування сучасного українського книжкового ринку, жвавий виклад експертних засад "Книжки року" та її історії, характеристику окремих видань та авторів.

По завершенні карантину запрошуємо всіх до бібліотеки для ознайомлення з книжками-переможницями.