НОВИНИ ТА ПОДІЇ

21 березня — Всесвітній день поезії

16-03-2020 Щороку з 2020-го за рішенням 30-ї сесії генеральної конференції ЮНЕСКО відзначається Всесвітній день поезії. В ухвалі зазначено, що поезія може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні запити сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якнайширшу громадську увагу. Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура, звертаючись у березні 2003 року до міжнародної громадськості з нагоди Всесвітнього дня поезії, зазначив: "Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів". Він закликав усі держави-члени, громадські організації та асоціації у Всесвітній день поезії задуматися про ту фундаментальну роль, яку грає поезія в діалозі між культурами — у діалозі, який є гарантом миру.

Сьогодні, вже традиційно, у багатьох країнах світу з нагоди Всесвітнього дня поезії проходять літературні вечори, фестивалі, презентації нових книг, вручаються літературні премії.

З 2004 року Всесвітній день поезії відзначається і в Україні.

Колектив читальної зали запрошує усіх охочих додати до чудового весняного настрою насолоду від поетичних творів відомих українських авторів, чиї книги представлені на літературній виставці, яка діятиме до 4 квітня.