НОВИНИ ТА ПОДІЇ

120 років від дня народження Григорія Косинки

Ім’я й діло Косинки міцно вплетені у вінок слави української літератури.
В. Касіян

19-11-2019 Відділ абонемента презентує книжкову виставку, присвячену 120-річчю від дня народження українського письменника, перекладача Г.М. Косинки.

За коротке життя Григорієві Стрільцу, що обрав собі за літературний псевдонім народну назву квіток "червоних косинців", випало про власні новели чути здебільшого несправедливі докори й похмуру "класову" критику. Він, як і чимало українців його покоління, вірив у життєдайне вивільнення революції, у національний і духовний розквіт, у "свободу, рівність, братерство" і захоплено працював для цього. Однак дійсність жорстоко розминулася з цими мріями…
Проза Косинки відзначається правдивістю і гостротою відтворюваних життєвих конфліктів. Письменник вважається продовжувачем традицій імпресіоністичної новели в українській літературі. За його життя було опубліковано близько двадцяти збірок новел і оповідань.

Тяжка доля спіткала Григорія Косинку, як і багатьох інших того часу. Український письменник-новеліст, перекладач доби "Розстріляного відродження" потрапив в жорна сталінських репресій. 15 грудня 1934 року Григорія Косинку розстріляли. Понад тридцять років твори письменника не перевидавалися, а ім’я замовчувалося.
Детальніше дізнатися про життя і творчість письменника можна, ознайомившись із матеріалами виставки, яка діятиме до 3 грудня.