НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Екскурсія до музею-майстерні Івана Кавалерідзе

12-11-2019 Відділом краєзнавчої літератури та бібліографії для студентів IV курсу Київського професійно-педагогічного коледжу імені А. Макаренка та постійних користувачів відділу було організовано екскурсію до музею-майстерні видатного митця І.П. Кавалерідзе, що знаходиться на Андріївському узвозі, 21.

Музей-майстерню було відкрито 15 листопада 1993 року. Тут зберігаються експонати, присвячені життю та творчості майстра, серед яких: скульптурні роботи, проєкти пам'ятників, ескізи до пам'ятників, створених митцем; рідкісні прижиттєві фотографії; фотографії з кінофільмів, афіші кінофільмів, книги та видання про нього.

Під час екскурсії, проведеної науковим співробітником музею-майстерні, відвідувачі дізналися про життєвий і творчий шлях І.П. Кавалерідзе, а також про те, що він був не тільки видатним скульптором, але й художником, кінорежисером, сценаристом, театральним драматургом. Певний час працював в Академії архітектури. Митець жив і творив у радянську добу, але мав біографію, яка суперечила радянським канонам. Його життя — творчі злети та компрометуючі (з погляду влади) обставини.

Найвідоміші роботи майстра в Києві: пам'ятник княгині Ользі, який був встановлений І.П. Кавалерідзе 1911 року і скинутий більшовиками в 1919 році, а відтворений у роки Незалежності України, а також  пам'ятник Ярославу Мудрому  —  великому київському князю першої половини XI століття, що розташований у сквері біля Золотих воріт. Князь тримає в руках макет Софійського собору, а його погляд звернений у сторону, де собор побудований.

Поруч з музеєм виставлено декілька робіт скульптора, які не помістилися в музеї, але привертають увагу екскурсантів.

Після цікавої екскурсії всі охочі сфотографувалися біля музею І.П. Кавалерідзе.