НОВИНИ ТА ПОДІЇ

"Козацькі бувальщини" Павла Браницького

07-11-2019 Напередодні Дня української писемності та мови ми запросили у бібліотеку найменших читачиків – учнів київської школи №106 – на зустріч із поетом-піснярем, науковцем, перекладачем, невтомним громадським діячем Павлом Браницьким, автором книги "Козацькі бувальщини" (про мужніх козаків-лицарів Запорізької Січі).

Бувальщини Павла Браницького – це сучасний поетичний погляд на січове братство. Книга започатковує серію історичних поем, у яких автор розповідає дітям та підліткам про найяскравіші епізоди з української минувшини.

З палкою любов’ю до рідної України, її славного минулого автор цитував уривки з цієї книги, супроводжуючи окремі епізоди ілюстраціями, переглядом уривків із цікавих художніх фільмів про козаків, фантастичними малюнками, виконаними талановитими дітьми, ровесниками учасників.

Креативний підхід Павла Браницького до змалювання біографії рідного краю, неординарне особистісне бачення життя і подвигів яскравих представників українського козацтва викликали жвавий інтерес у юних читачів. Школярі задавали митцю питання, брали активну участь в імпровізованому театрі пісні, який об’єднав усіх присутніх у бажанні і надалі вивчати історію рідного краю, досліджувати етимологію українських слів, брати приклад з мужніх лицарів-козаків.