НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Година пам'яті Левка Лук'яненка

08-07-2019 Рік тому, 7 липня 2018 року, у вічність відійшла світла душа завзятого патріота, борця за незалежність України, політичного і державного діяча, Героя України, Лауреата Шевченківської премії Левка Лук’яненка. Цьогоріч, 8 липня, ми вшанували його пам’ять, зібравшись в читальній залі бібліотеки, згадали життєвий шлях достойного сина своєї Батьківщини.

Ведучий заходу український письменник, член НСПУ Василь  Фольварочний у своєму виступі звернувся до книги Левка Лук’яненка «Де ти, доле України», зацитувавши рядки про національне відродження, про те, як допомогти українському народу перейти до нового патріотичного мислення, поділився своїми розмірковуваннями про велич постаті цього громадського діяча та актуальність його слів. Василь Іванович наголосив, що Лук`яненко чи не вперше в історії українського суспільства і політичної філософії не лише відповідає на питання, що таке нація, національна свідомість, а й пояснює, для чого це потрібно кожному українцеві й українській нації загалом.  Редактор журналу «Гетьман», молодший побратим Левка Лук’яненка Ігор Кравчук,  поділився спогадами про спільну співпрацю в Українській Гельсінській спілці – українській громадсько-політичній і правозахисній організації, головою якої було обрано Левка Лук'яненка, про необхідність усвідомлення тих ідей, що справжній велетень духу ніс у світ своїм життям.

Бібліотека висловлює вдячність нашим поважним гостям та усім, хто долучився до вшанування пам’яті Великого українця. Віримо, що світла згадка про Левка Лук’яненка житиме в наших серцях, а незламний дух борця довіку жеврітиме у зраненому тілі України, долею якої він так переймався і яку так любив. Учасники заходу переглянули  книжково-ілюстративну виставку «Пам`яті Левка Лук`яненка».