НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Зустріч з краєзнавцем та істориком Василем Штокалом

27-06-2019 В Публічній бібліотеці імені Лесі Українки відбулася довгоочікувана зустріч з краєзнавцем та істориком Василем Штокалом. Дослідник приїхав з Тернополя, аби презентувати свою книгу «Соборність і самостійність УВО: чин Коновальця», що, за задумом автора, покликана пролити світло на події початку XX століття, які протягом довгого часу викривлялися тоталітарним режимом СРСР. Головну увагу дослідник зосереджує на постаті Євгена Коновальця, чия роль у проголошенні акту злуки ЗУНР та УНР є беззаперечною.

Ознайомивши присутніх з головними життєвими віхами Євгена Коновальця, оповівши багато історичних цікавинок, Василь Штокало надав слово Наталі Осьмак, українській громадській діячці, яка поділилася з нами своїми напрацюваннями в дослідженні життя й діяльності свого батька, одного з організаторів УЦР, президента УГВР Кирила Осьмака.

Щиро вдячні за захопливий екскурс у минувшину та з користю проведений час автору книжки та усім, хто брав участь в обговоренні, виявивши цікавість до історії рідного краю! Бібліотека завжди рада приймати у своїх стінах людей, що переймаються долею української історичної спадщини, тож сподіваємося, що на нас чекає ще багато подібних зустрічей!