НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Засідання за круглим столом "Соціальна інклюзія чи ексклюзія: взаємодія бібліотеки і безпритульних"

11-06-2019 Проблеми та можливості взаємодії бібліотеки і людей, які переживають безпритульність, обговорювали фахівці публічних бібліотек Києва на засіданні за круглим столом, що відбулося у нашій бібліотеці.

З презентацією "Безхатьки і бібліотека" виступила координатор американських центрів Посольства США в Україні Валентина Пашкова, яка наголосила на "Цілях сталого розвитку", а саме – на цілі №1 "Подолання бідності у всіх формах і всюди".  Крім того, пані Валентина ознайомила бібліотекарів з матеріалами завідувачки відділу іноземними мовами НБУ для дітей Ольги Дубової "Обслуговування безхатченків в американській бібліотеці". Присутні з цікавістю слухали розповіді про роботу публічної бібліотеки Клівленду з безхатченками, дізналися про систему вентиляції бібліотеки та засоби дезінфекції рук, які надаються користувачам; почули, що в бібліотеці, крім охорони, чергує і поліцейський. 

Заступник директора Будинку соціального піклування Вікторія Селіверстова розповіла про особливості роботи їхньої установи з людьми, які переживають безпритульність. Пані Вікторія детально розповіла, скільки вони можуть прихистити безхатьків і за яких умов, які завдання виконує персонал Будинку соціального піклування. Роздала присутнім контактну інформацію про установу, якою опікується.

Завершила засідання директор Публічної бібліотеки імені Лесі Українки Ольга Романюк. Вона ознайомила присутніх із нормативними документами, що стосуються особливостей обслуговування безпритульних бібліотеками.

Під час засідання відбувалися дискусії щодо реальної взаємодії бібліотеки і людей, які переживають безпритульність. Підняли питання щодо співпраці між соціальними установами та бібліотеками міста. Виявилося, що фахівці деяких бібліотек міста вже мають досвід такої діяльності. Прийшли до висновку, що ця складна проблема є актуальною і потребує досконалого вивчення правових, моральних та психологічних аспектів. Необхідно налагоджувати і розвивати партнерство із соціальними службами, що займаються проблемами безпритульних.