НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Вечір спогадів про Романа Михайловича Макара

29-05-2019 У читальній залі бібліотеки відбулася презентація книги «З теплом до людей» та вечір спогадів про Романа Михайловича Макара – директора інституту «Союзгазпроект», заслуженого працівника промисловості України, заслуженого будівельника України, заслуженого будівельника Вірменії, почесного працівника газової промисловості, академіка нафтогазової академії.

Розпочався вечір з виступу Богдана Савкова – головного фахівця із підземного зберігання газу НАК «Нафтогаз України», який акцентував увагу на тому, що під керівництвом Романа Михайловича інститут фактично перетворився в потужний інститут світового значення. Велика роль інституту у створенні газотранспортного комплексу України і Європи. Під його керівництвом виконувались гігантські на той час проекти міжнародних газопроводів «Уренгой – Помари – Ужгород», «Уренгой – Центр», «Прогрес», «Ямбург – Ужгород», «Іваневичі – Долина» та багато інших.

Донька Романа Михайловича – пані Лідія – презентувала книгу «З теплом до людей», розповіла про копітку роботу родини та колег, які доклали багато зусиль до того, щоб спогади побачили світ. Книга вийшла за підтримки одного з його учнів, голови правління АТ «Газтранзит» Михайла Лінчевського, яку родина передала безоплатно до фонду бібліотеки та всіх публічних бібліотек міста. Присутні переглянули відеофільм про життєвий та професійний шлях Романа Михайловича.

Понад 20 років колектив бібліотеки і інститут «Союзгазпроект» пов’язувала багатолітня плідна співпраця. Послугами бібліотеки користувалися працівники інституту, а бібліотека надавала методичну допомогу науково-технічній бібліотеці інституту. Спільно проводились різні соціокультурні заходи, колективи створили спільний хор. Інститут активно допомагав бібліотеці в проведенні ремонту приміщення, розв’язанні інших проблем по зміцненню матеріально-технічної бази. Договір про співпрацю між колективами було представлено на ВДНГ СРСР і нагороджено дипломом та срібною медаллю. На ВДНГ України колективи бібліотеки та інституту були занесені до Книги трудової доблесті, – про це у своєму виступі повідомила Людмила Іванівна Ковальчук.

Віддаючи належне в усіх досягненнях Романа Михайловича – Великого Українця, зі спогадами виступили співробітники інституту, бібліотеки, друзі та члени його родини: Іван Діяк – заступник голови АТ «Укргазпром», народний депутат ВР України третього скликання; Михайло Лінчевський – заступник директора інституту «Укргазпроект» 1986-1997, голова правління АТ «Газтранзит»; Мирослав Якимів – директор «Геогазцентр»; протоієрей о. Андрій Власенко; дружина пані Марія Дмитрівна та донька Ольга.

Радимо прочитати зворушливі спогади про становлення та діяльність цілого покоління українських газовиків, які поєднали свою професійну діяльність з долею однієї людини – Романа Михайловича Макара.