НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Засідання за круглим столом "Тенденції розвитку краєзнавчої діяльності бібліотек"

29-05-2019 У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії за круглим столом та чашкою запашного чаю зібралися бібліотечні працівники міста. Обговорювали тенденції розвитку краєзнавчої діяльності бібліотек. У засіданні взяли участь києвознавець Аркадій Третьяков, екскурсовод Ліги екскурсоводів міста Києва Наталія Пирогова.

Відкрила захід та привітала учасників завідувач відділу Надія Грищенко. У своєму вступному слові "Деякі аспекти роботи відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки імені Лесі Українки м. Києва" Надія Борисівна розповіла  про основні напрямки  роботи відділу, висвітлила  деякі аспекти використання сайту, фейсбуку і блогів відділу ("Як тебе не любити, Києве мій" та "Кияни від А до Я") у повсякденній роботі та надала практичні поради щодо їх використання. Представила видавничу діяльність відділу.

Олена Осьмачкіна, завідувач відділу впровадження нових інформаційних технологій Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, презентувала новий електронний ресурс "Цифрова бібліотека "Київ" – проект про Київ, його історію, культуру, суспільне та економічне життя, який надає всім охочим можливість вільного доступу до унікальних, цінних та рідкісних видань з фондів бібліотек Києва.

Києвознавець Аркадій Третьяков презентував свою нову книгу "Старий Хрещатик і його домовласники". Автор ознайомив із цікавими подробицями створення хрещатицьких будинків, про їх володарів і мешканців, доповнюючи свою розповідь показом мультимедійної презентації, в якій були продемонстровані світлини архітектурних споруд, що формували неповторне обличчя візитівки столиці від початку її забудови до наших днів. Екскурсовод Ліги екскурсоводів міста Києва Наталя Пирогова виступила з краєзнавчою розвідкою "Медичні заклади Києва кінця ХІХ початку ХХ століття, як благодійні проекти", розкрила тему надання безоплатної медичної допомоги найбіднішим  верствам населення міста.

Наприкінці заходу представники Деснянської та Подільської ЦБС поділилися цікавими напрацюваннями і вже реалізованими краєзнавчими проектами.