НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Психологічний тренінг "Соціальні ролі та маски в нашому житті"

28-05-2019 Сьогодні на психологічному тренінгу в межах проекту "Бібліотерапія: твоя книга щастя" розглядалась дуже цікава і водночас актуальна тема "Соціальні ролі та маски в нашому житті".

– Для чого потрібні соціальні маски та соціальні ролі?

– Чи можливе життя без соціальних масок взагалі і чи потрібно від них позбуватися?

На ці та багато інших питань, які виникли внаслідок дискусії, нам давала відповідь наша незмінна психолог Злата Біневич.

Як виявилось, у ролей несподівано може виявитися друге дно, коли вони немов би починають жити своїм окремим від людей життям. Тут існує дві основні небезпеки. Перша полягає в тому, що жити в суспільстві і ухилитися від виконання ролей можна. Ролі є формою соціального відбору, встановлення громадських фільтрів, контролю. Якщо людина не бажає або не здатна освоїти рольову поведінку, то їй загрожує невизнання, відторгнення, соціальна ізоляція. Друга небезпека: люди схильні думати, що ролі, які вони грають, перебувають під їхнім повним контролем; вони вважають, що за своїм бажанням завжди можуть увійти в будь-яку потрібну їм роль або вийти з неї. Однак можна загратися і одного разу виявити, що ролі командують людьми, а не люди ролями; що ролі поставили людей під свій контроль і перетворили на попіл їх внутрішнє "Я".