НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Вільнюс – Київ: бібліотечна співдружність

28-05-2019 Київ і Вільнюс поєднують дружні та ділові стосунки. Договір про співпрацю підписано містами 21 червня 1991 року. З того часу делегації Києва та Вільнюса постійно обмінюються досвідом у різних галузях життєдіяльності міст.
Минулого року на запрошення адміністрації Вільнюса було зроблено візит представників Департаменту культури та служби по справах дітей та дітей КМДА, відповідно до програми якого представник від бібліотечної мережі м. Києва Ольга Романюк ознайомилася із сучасними проектами та програмами вільнюських бібліотек, а також рівнем автоматизації бібліотечних процесів. За результатами візиту започатковано проект "Бібліотерапія: твоя книга щастя".

З 20 по 24 травня цього року Київ зустрічав колег із Вільнюса: Ріму Гражене (директорку системи публічних бібліотек) та Аушру Кишкунене (головного спеціаліста Департаменту культури Вільнюса). Під час візиту литовські колеги ознайомилися з системою бібліотечного обслуговування киян, поточними проектами Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки та Центральної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка для дітей, цифровими проектами Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки, проектом "Бібліотека+Театр". Відвідали Книжковий арсенал та ознайомилися з альтернативними просторами для читання як от бібліотека bOtaN. 

Для литовських гостей відділом краєзнавчої літератури та бібліографії у співпраці з екскурсоводом Людмилою Шевченко підготовлено та проведено спеціальну тематичну екскурсію від Воздвиженки, її Замкової гори, де розміщувалася резиденція литовських князів, і по Андріївському узвозу.
Під час візиту директором Вільнюської системи публічних бібліотек Рімою Гражене та директором Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки Ольгою Романюк підписано Меморандум про співпрацю, відповідно до якого сторони підтвердили намір направляти зусилля на ефективну співпрацю в напрямку сприяння обміну професійним досвідом з питань розвитку інформаційного суспільства, обслуговування користувачів, упровадження нових бібліотечних послуг, просування книги і читання, міжнародного книгообміну і т.д.
Ми вдячні колегам за приємне, тепле спілкування, готовність до співпраці задля успішного розвитку наших бібліотек. До нових зустрічей, дорогі литовські колеги!