НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Літературна зустріч "На вічному шляху до Шевченка"

23-05-2019 У травні вся Україна вшановує пам’ять генія слова, талановитого митця Тараса Шевченка, чиї шляхи пролягали багатьма місцинами, та по смерті все одно привели поета до оспіваної ним Батьківщини. Публічна бібліотека імені Лесі Українки спільно з НСПУ також долучилася до проведення відповідних заходів, запросивши українську інтелігенцію на літературну зустріч "На вічному шляху до Шевченка". З такої нагоди до бібліотеки завітали Василь Фольварочний, Петро Перебийніс, Ніна Шаварська, Ольга Лисьнюк, Тетяна Матафонова та Інна Снарська, провідні діячі української культури та літератури. Кожен із запрошених висловився з приводу ролі Тараса Шевченка в становленні незалежної України, підкресливши значення кобзаря як пророка, що випередив свій час.

Вклонившись Шевченковому таланту, гості поділилися з аудиторією власними поетичними шуканнями — зачитали свої поезії. На завершення зустрічі виступила хорова капела Київського міського будинку вчителя, яка виконала низку творів з української пісенної класики. Першою пролунала покладена на музику відома поезія "Реве та стогне Дніпр широкий", яка миттєво віднайшла відгук у серцях присутніх, через що уся аудиторія підспівувала стоячи.

Вдячні усім, хто долучився до вшанування пам’яті поета, та переконані, що, порушуючи злободенні проблеми, слово поета не втрачає своєї актуальності і лунає крізь віки, а тому, доки живе Україна, житиме в серцях українців нетлінна згадка про справжнього сина своєї Батьківщини.