НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Екскурсія "Весняні голоси"

04-05-2019 У рамках «Лекторію Павлівського скверу» відділ краєзнавчої літератури та бібліографії разом із місцевою громадою  провели захід "Весняні голоси", присвячений птахам та пташиному співу.

Кандидат біологічних наук, наукова співробітниця Інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України, співорганізаторка науково-популярного проекту "Дні науки" Наталя Атамась розповіла про види птахів, які живуть у місті, пояснила поняття "Пташиний спів" і чим він відрізняється від співу в різних пташиних  популяціях. Було цікаво дізнатися,  що кожен вид має свій власний стиль гнізда, а також про те, як самки за  піснею та "пташиним будинком" обирають собі партнера.

Лектор розповіла, що птахи, наприклад, дрозди, гніздяться тільки у визначених місцях з особливою енергетикою; що пташенята співучих птахів, таких як зяблики чи зеленушки, можуть навчитися співу тільки у перші 90 днів існування; що у кожного виду птахів є своя мова, яка не підвладна людському розуму. Провела аналогію з птахами інших зарубіжних країн.

Лекція була цікавою та пізнавальною.

Наприкінці заходу пані Наталя відповіла на запитання присутніх.