НОВИНИ ТА ПОДІЇ

"Києвознавче сузір’я"

05-02-2019 Відділ краєзнавчої літератури та бібліографії вже вдев’яте запросив своїх користувачів, києвознавців, екскурсоводів та бібліотечних працівників міста на День спеціаліста "Києвознавче сузір’я". У списку гостей – відомі дослідники історії Києва: І. Гирич, А. Третьяков, В. Галайба, С. Вакулишин, В. Баканов. Уперше на захід завітали директор Музею однієї вулиці Дмитро Шльонський та краєзнавець, колекціонер Віктор Киркевич.

Відкрила зустріч завідувач відділу Надія Грищенко: вона представила гостей та познайомила присутніх із виставкою нових надходжень, що надійшли у фонд відділу протягом 2017-2018 років.

У рамках заходу києвознавці представляли свої нові видання, а саме: В. Галайба презентував своє ґрунтовне видання "Фотоспомин. Київ, якого не стало…" (Київ, 2018), поділився досвідом пошукової роботи над цією книгою та подарував примірник з особистим автографом у фонд відділу. Києвознавець, музейник, лауреат Троньківської премії НСКУ – Сергій Вакулишин – представив свій енциклопедичний довідник "Київ у ХХ сторіччі" та провів літературну вікторину. Віталій Баканов презентував свою нову книгу "Киевские истории: книга воспоминаний" (Киев, 2019), яку теж передав у фонд відділу. Аркадій Третьяков у супроводі слайдів виступив з історичною розвідкою про "Товариства київських купців кінця ХІХ початку ХХ століть". Цікавими видалися і виступи Дмитра Шльонського та Віктора Киркевича, які поділилися спогадами про зустрічі з відомими людьми та розповіли про свої літературні доробки. Дмитро Шльонський теж подарував у фонд відділу свою книгу "История одной улицы" (Киев, 2017).

Спеціально до заходу завідувач відділу Надія Грищенко та головний бібліограф Ніна Рижкова представили нові інформаційно-бібліографічні видання відділу, присвячені києвознавцям Ірині Плотніковій та Анатолію Макарову з нагоди ювілеїв. Завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства НАНУ ім. М. Грушевського, Ігор Гирич, поділився своїми думками про літературну та києвознавчу творчість Анатолія Макарова.

Захід пройшов насичено та інформативно, а головне цікаво як для учасників, так і гостей. У кінці зустрічі традиційно – продовження спілкування в дружній та комфортній атмосфері за чашкою ароматного бібліочаю.