НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Зустріч з українським психоонкологом Владиславом Матреницьким

06-11-2018  У бібліотеці разом із центром психосоматики та психоонкологіі ЕКСПО була проведена друга зустріч із провідним психоонкологом України, кандидатом медичних наук Владиславом Матреницьким. Тема зустрічі – "Психосоматика жіночого здоров’я: хвороба як дзеркало відносин".

Люди рідко пов'язують стан свого здоров'я з душевним станом. З дитинства нас привчили вважати, що хворобу провокують віруси, мікроби і забруднення навколишнього середовища, а сама людина тут ні при чому. Але якщо подивитися на своє життя, як мінімум за рік до хвороби, то у ньому, як правило, виявляться стресові події чи невирішені проблеми.

Важких почуттів, пов'язаних з такими подіями, протягом життя у жінки може накопичитися дуже багато, починаючи ще з дитячого віку. Якщо негативні емоції, пов'язані з цими проблемами, жінка не в змозі прожити і відпустити, вони починають проявлятися через психіку у вигляді неврозів і депресій, а через тіло – у формі психосоматичних хвороб, які тому можна називати "хворобою невідреагованих стресів".

Лекція була корисною для тих жінок, які страждають гінекологічними або іншими хронічними захворюваннями; тривалий час лікуються і ніяк не можуть одужати; не бажають, щоб хвороба розвинулася у важку форму, аж до раку; хочуть зрозуміти справжні причини своїх хвороб; шукають шляхи позбавлення від того, що віджило і негативно впливає на здоров'я; хочуть навчиться створювати гармонійні відносини з собою, людьми і світом, прагнуть до здорового, щасливого і плідного життя.