НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Книжкова виставка "Тисячолітній Володимир. Великий Хреститель України-Руси та його слід в історії"

24-07-2018 Україна 27-28 липня відзначатиме 1030-річницю Хрещення Київської Руси-України та День пам`яті Хрестителя Русі князя Володимира Великого.

У незапам’ятному  988 році князь Володимир Великий прийняв християнство як державну релігію Київської Русі. Запровадження християнства стало ключовою подією в історії України-Руси, що  заклала основи державності і на багато століть наперед  визначила долю народів, які вийшли з київської хрещенської купелі. Нова релігія сприяла розвитку духовності, знайомству з досягненнями культури інших європейських держав, поширенню писемності, заснуванню шкіл та бібліотек, храмовому будівництву та виникненню нового виду живопису – іконопису. Київська Русь стала нарівні з багатьма державами Європи та Близького Сходу. Великою мірою завдяки цій події тепер Україна належить до цивілізованого простору з його культурою і ціннісними установками.

З  нагоди цієї величної історичної  події у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії відкрито книжкову виставку "Тисячолітній  Володимир. Великий Хреститель України-Руси та його слід в історії". На виставці представлені довідкові,  наукові та науково-популярні  видання,  що висвітлюють філософські, культурні та  культурологічні аспекти історії християнства. Дають яскраве  уявлення про початок розповсюдження християнства на українських землях, про діяльність хрестителя Русі князя Володимира, розкривають цікаві сторінки  з історії  матеріальної та духовної культури України. Окремим розділом представлені книги, що присвячені  православним  святиням, храмам та церквам міста Києва.
Виставка діятиме до 1 вересня.