НОВИНИ ТА ПОДІЇ

На шляху до безбар'єрності для людей з обмеженнями зору

25-05-2018 Наразі Українська благодійна біржа проводить активний збір коштів, які будуть витрачені на придбання спеціального комплексу технічних засобів реабілітації для людей з порушенням зору в дві київські бібліотеки – Публічну бібліотеку імені Лесі Українки та Центральну бібліотеку імені Тараса Шевченка для дітей.

Так, наша бібліотека отримає:

  • стаціонарний відеозбільшувач Topaz HD 24",
  • стаціонарний відеозбільшувач Topaz XL HD 24" в комплекті з комп'ютером,
  • програма екранного збільшення MAGic,
  • програма екранного доступу Jaws for Windows,
  • навушники.

Технічні засоби реабілітації створені для того, щоб зробити людей з інвалідністю більш незалежними і здатними жити в соціумі, працювати і реалізовуватися нарівні з іншими.

Одна з найбільших компаній, що займається виробництвом обладнання для незрячих і слабозорих, називається Freedom Scientific (Наукова Свобода). Більшість її співробітників – самі незрячі, які присвятили себе створенню техніки для незрячих.

Тож зовсім скоро у нашій бібліотеці люди з короткозорістю, дислексією та іншими вадами зору, в тому числі тотально незрячі, зможуть отримувати доступ до різного роду інформації (книг, сайтів в інтернеті), а також – навчитися користуватися спеціалізованими сучасними засобами технічної реабілітації, що дозволить їм значно розширити коло спілкування та здобувати освіту.

Щиро вдячні за співпрацю директору Української біржі благодійності Ірині Гуцал та Тетяні Печоріній!