НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Книжкова виставка "Анна Ярославна — київська княжна та королева Франції"

10-05-2018 У рамках відзначення Дня Києва відділ краєзнавчої літератури та бібліографії презентує книжково-ілюстративну виставку "Анна Ярославна — київська княжна та королева Франції".

Одна з найвідоміших українок, що прославила Київ на всю Європу, Анна Ярославна за життя була справжньою легендою. Донька Ярослава Мудрого увійшла в історію Франції, як королева Анна Київська. Глибокий розум, краса, духовність і освіченість видатної киянки справляли незабутнє враження на її сучасників. Доки неписьменні французькі барони ставили хрестики, Анна Ярославна впевнено підписувалася на багатьох державних документах. Саме її підписи — найдавніші зразки староукраїнського письма. "Найчарівніша, найкраща серед жінок Франції", — так писали про неї у Франції майже тисячу років тому.

Образ цієї, безперечно, цікавої особистості увічнений в численних літературних творах та кінематографії. В українській літературі про неї писали драматург Іван Кочерга у своїй п’єсі "Ярослав Мудрий", письменники Павло Загребельний в романі "Диво" та Іван Филипчак у повісті "Анна Ярославна – королева Франції", композитор Антін Рудницький створив оперу "Анна Ярославна". Образ київської королеви Франції дотепер продовжує надихати вітчизняних і зарубіжних письменників, митців і науковців на створення прекрасних мистецьких та літературних творів, які представлені на виставці, що діятиме до 10 червня.